Ty i twój okazjonalny kieliszek wina to historia, o której wszyscy wiedzą, ale zmartwienie, które dręczy wszystkich, jest takie samo. Czy teraz, gdy jesteś w ciąży, łatwo będzie Ci pozbyć się wina? Czy picie wina w ciąży jest szkodliwe dla dziecka? Ze sprzecznymi teoriami, które w końcu prowadzą do zdezorientowania, którą ścieżką ostatecznie podążasz?

Wino podczas ciąży

Nie trzeba więc dodawać, że kiedy jesteś w ciąży, wszystko wymaga szczególnej ostrożności i kontroli, ponieważ teraz wszystko ma potencjalną moc wyrządzenia szkody Tobie lub Twojemu dziecku, nawet jeśli uważasz, że spożywasz je od tak dawna i powinno być bezpieczne . Wiele z tego dotyczy również wina, które pijesz do tej pory. Być może słyszeliście historie w obie strony – jak matka urodziła zdrowe dziecko pomimo wina i jak matka nie mogła. Czy zatem szkodliwe skutki uboczne wina to tylko bajka starej kobiety i nie ma to wpływu na Twoje dziecko? Ryzyko może nie być bezpośrednio związane, ale istnieje i jest bardzo realne. Więc powstrzymaj się od wznoszenia toastu i czytaj dalej.

Najpierw przejrzyjmy kilka faktów, o których musisz wiedzieć, zanim nalejesz sobie kolejny kieliszek wina.

Picie alkoholu nie jest bezpieczne, ponieważ naraża dziecko na FSAD. FSAD oznacza zaburzenia ze spektrum płodu i może narazić Cię na ryzyko, a także wpływać na rozwój nienarodzonego dziecka.

Nawet najmniejszy kieliszek czerwonego wina w czasie ciąży może mieć tak samo złe skutki jak puszka piwa. Pomyśl mądrze, ponieważ cały Twój alkohol znajduje się we krwi i może dotrzeć do Twojego dziecka przez pępowinę.

Każda ciąża jest inna i każda kobieta i jej budowa ciała są inne. To, jak twoje ciało reaguje na twoją kondycję i wino, jest w całości niezależne od opinii innych. To, co może doprowadzić cię do kłopotów, może nie zmienić ani jednej rzeczy w innej matce. Musisz jednak wiedzieć, że ilość wypijanego przez Ciebie napoju wpływa na wzrost Twojego dziecka. Im więcej masz, tym bardziej wpływa to na twoje dziecko. Niekoniecznie oznacza to, że można pić nawet trochę.

Kiedy nie jesteś w ciąży, kieliszek wina wzbogaca Twoją dietę i umożliwia zdrowe trawienie. Jednak w ciąży scenariusz jest zupełnie inny, a poglądy wokół są dyskusyjne. Czerwone wino pomaga ukoić nerwy i dlatego jest zalecane przez lekarzy we Francji, jednak jest całkowicie unikane przez lekarzy w USA, którzy uważają, że czerwone wino może prowadzić do niepożądanych problemów u nienarodzonego dziecka.

Tak więc, nawet jeśli lekarz uzyska zgodę, zawsze pamiętaj, aby dokładnie zanotować, jak bardzo uważa, że ​​jest w porządku. To, jaka zawartość alkoholu w winie jest uważana za bezpieczną, to kolejny temat, na który należy położyć nacisk. W końcu, jeśli chodzi o zdrowie Twojego dziecka, potrzebujesz wystarczającego wsparcia, aby przetrwać miesiące, zwłaszcza gdy już masz problemy z utrzymaniem się poza granicami.

Twoje spożycie alkoholu i ryzyko FASD są wprost proporcjonalne, więc musisz być uczciwy i natychmiast porozmawiać ze swoim lekarzem o szczegółach i co można zrobić od tego momentu. Oczywiście może nie być możliwe natychmiastowe ustalenie, czy Twoje dziecko ma FASD. Zamiast tego możesz dalej diagnozować swoją ciążę, aby wiedzieć, czy wszystko jest w porządku z ciążą. Wczesna pomoc w ciąży z pewnością może pomóc Twojemu dziecku dotrzeć tam, gdzie powinno na drabinie rozwoju i wzrostu.

Oto kilka rzeczy, które powinny pomóc w problemach alkoholowych. Miej zaznaczone kontrole prenatalne i udaj się do lekarza tak, jak zaplanowano. Strach nie pomoże. Kluczem jest tutaj optymizm. Spróbuj porozmawiać ze swoim lekarzem o wszystkich praktykach związanych z alkoholem, które miałaś przed zajściem w ciążę. Opowiedz im także o tym, kiedy był ostatni drink i jaki był jego zawartość.

Wszelkie wskazówki z Twojego ośrodka opieki zdrowotnej powinny przynieść Ci korzyści na dłuższą metę. Czasami w klinikach przeprowadza się specjalne testy, aby ocenić ogólnie twoje nawyki związane z piciem i odpowiednio wyćwiczyć rutynę, aby utrzymać umysł zboczony. Poproś o badania od swojego lekarza i pamiętaj o nich przez całą ciążę.

W momencie, gdy dowiesz się o swojej ciąży, powinnaś zachować kontrolę. Dobrym pomysłem byłoby zadzwonić po pomoc do znajomych i rodziny. Powiedz im, że chcesz zrobić wszystko, aby urodzić zdrowe dziecko. To powinno skłonić ich do pracy nad twoimi nawykami alkoholowymi. Poproś ich o zabranie dodatkowych butelek, które kupiłeś. Jedno pozytywne podejście powinno zająć ci długą drogę.

Może być tak, że nie możesz pomóc, ale ciągle masz ochotę na picie. Może to doprowadzić do wyzwalania twojego starego nawyku. Bądź w kontakcie ze swoim lekarzem i miej jego numer w swoim szybkim wybieraniu, aby za każdym razem, gdy chcesz zadzwonić po jego pomoc w zakresie twoich nawyków, mogą ci pomóc w ten sam sposób.

Utrzymuj swój umysł zajęty takimi rzeczami jak zakupy położnicze, chodzenie na zajęcia dla rodziców, wiedząc wszystko o zmianach, które będziesz przechodzić, i tak dalej i tak dalej.

Nawet jeśli nie ma bezpośredniego związku z problemami zdrowotnymi i winem, jeśli chodzi o twoje nienarodzone dziecko, mimo to chciałabyś uniknąć nawet najmniejszego niebezpieczeństwa w ciągu tych 9 miesięcy, ponieważ efekty wina są różne u różnych kobiet a nie wybieranie wina zamiast ciąży byłoby mądrą decyzją do podjęcia.

Wino podczas ciąży