Ciąża to nudności i wymioty. Ale czy w tych czasach odczuwałeś pieczenie w żołądku? Jeśli tak jest odpowiedź na twoje pytanie, możesz odwiedzić swojego lekarza, ponieważ możesz cierpieć na chorobę wrzodową, która jest powszechna w czasie ciąży. Wrzód żołądka można naukowo zdefiniować jako erozję śluzu w ścianie żołądka. Ta erozja wpływa na kwasy żołądkowe i uszkadza ściany żołądka. Wrzody żołądka w ciąży są bardzo częste.

Wrzody żołądka podczas ciąży

Przyczyny wrzodów żołądka podczas ciąży:

Faktyczna przyczyna wrzodu żołądka nie jest jeszcze znana naukowcom. Jednak wrzód pojawia się z powodu braku równowagi niektórych soków trawiennych w żołądku i dwunastnicy. Również wrzód może wystąpić w wyniku pewnej infekcji bakteryjnej.

Wśród różnych rozpoznawalnych objawów choroby wrzodowej żołądka, niektóre z nich mogą być:

  1. Nudności i wymioty
  2. Zgaga
  3. Krwawienie
  4. wzdęcia
  5. Taboret w ciemnym lub czarnym kolorze z zapachem
  6. Ból brzucha
  7. Drastyczna utrata wagi

Jednak wciąż pozostaje pytanie, jak zdiagnozować wrzód żołądka w ciąży. Można to zrobić za pomocą Esophagogastroduodenoskopii. Termin ten jest używany do diagnozowania wrzodów żołądka. Ale wady tej metody polegają na tym, że wykrycie wrzodu tą metodą można wykonać tylko wtedy, gdy objawy wymienione powyżej są poważne.

Leczenie wrzodów żołądka podczas ciąży:

Najbardziej sugerowaną metodą leczenia wrzodów żołądka są leki zobojętniające. Środki zobojętniające sok żołądkowy okazały się medycznie skuteczne w leczeniu wrzodów i są łatwo dostępne w aptekach. Jednak te środki zobojętniające kwas zawierają wodorowęglan. co zwykle nie jest zalecane do spożycia w czasie ciąży. Ponieważ są szkodliwe zarówno dla matki, jak i płodu, dlatego lekarze zwykle nie sugerują tych wodorowęglanów. Dlatego lekarze na skalę światową przepisują leki zobojętniające kwas zawierające magnez, glin lub wapń w raczej mniejszych ilościach jako dodatkowe środki ostrożności, aby nie zakłócać zdrowia płodu.

Istnieje więcej niż jeden sposób na uniknięcie wrzodu żołądka podczas ciąży. Niektóre z najważniejszych to.

1. Unikaj szkodliwych pokarmów:

Bezpieczna i zdrowa dieta jest bardzo ważna, zwłaszcza że karmisz teraz we dwoje. Jeśli masz owrzodzenie w czasie ciąży, powinieneś unikać jedzenia, które się pogarsza. Zaburzenie tutaj to niektóre z pokarmów, których powinieneś unikać, jeśli jesteś ofiarą wrzodu żołądka. Staraj się unikać.

  • Czekoladki
  • Tłuste potrawy
  • Sok cytrusowy

I wszelkie artykuły spożywcze związane z kofeiną.

2. Unikaj alkoholu:

Alkohol może naprawdę zaszkodzić Twojemu płodowi, a zatem jest szkodliwy dla Twojego rozwijającego się dziecka. A zwłaszcza alkoholu należy unikać, gdy cierpisz na choroby wrzodowe, ponieważ jeszcze bardziej pogorszy on twój układ trawienny

3. Przyjmowanie leków:

Niektóre leki mają odwrotny wpływ na kobiety w ciąży i raczej im szkodzą niż im pomagają. Jeśli masz chorobę wrzodową żołądka, powinieneś unikać niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub NLPZ, ponieważ mają one znane skutki uboczne u kobiet w ciąży.

4. Powiedz nie paleniu:

Palenie jest szkodliwe dla płuc, nie wspominając o rosnącym płodzie. A teraz, gdy masz już potwierdzenie, że cierpisz na chorobę wrzodową, powinieneś rzucić palenie, ponieważ może to prowadzić do niepożądanych komplikacji, a także może zaszkodzić Twojemu dziecku.

Mam nadzieję, że ten artykuł rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące ciąży wrzodowej żołądka. Teraz, gdy wiesz, że cierpisz na wrzody, powinieneś natychmiast skonsultować się z najbliższym lekarzem, aby rozwiać wszelkie dalsze wątpliwości, które możesz mieć.