Jesteś więc szczęśliwą nową matką, która właśnie powitała swoje dziecko na świecie. Kiedy opiekujesz się dzieckiem, zaniedbujesz swoje włosy i skórę. Dobra wiadomość. To jest tylko tymczasowe i wkrótce wróci do swojej wspaniałej jaźni. Oczywiście twój reżim wymaga wkrótce zmiany i uwagi.

pielęgnacja skóry w ciąży

Przez cały okres ciąży i po jej zakończeniu twoje włosy i skóra są narażone na wiele niebezpieczeństw. Niektóre z nich to trądzik i rozstępy – najczęstsze, a rzadkie to hiperpigmentacja, łysienie i tym podobne.

Jak zmniejszyć problemy z włosami i skórą:-

Aby zadbać o włosy po ciąży, należy pamiętać o następujących kwestiach

1. Jedz zdrowo:

Nie ma nic, co wyprzedza Twój system pielęgnacji włosów, niż zdrowe odżywianie. Upewnij się, że Twoja dieta zawiera przeciwutleniacze i jest bogata w owoce, takie jak jabłka, banany, suszone śliwki. Dzieje się tak dlatego, że przeciwutleniacze pomagają wzmocnić korzenie, podczas gdy dieta jest zawsze wspierana przez owoce bogate w żelazo i witaminy.

2. Utrzymuj skórę głowy i włosy w czystości:

Nie używaj mocnego szamponu. Zamiast tego przejdź na łagodny środek przeciw wypadaniu włosów. Regularnie kondycjonuj włosy, aby zapobiec ich łamaniu. Poza tym pozostaw w odżywce po użyciu suchego szamponu, jeśli masz mało czasu.

3. Unikaj ciągnięcia i wiązania włosów:

Kiedy wiążesz włosy, powstrzymaj się od ich ciasnego ciągnięcia, ponieważ obciąża skórę głowy, co sprawia, że ​​włosy nawet łatwo wypadają. Unikaj pisania mokrych włosów.

4. Suplementy witaminowe:

Twoje włosy po ciąży będą oczywiście wymagały odmłodzenia. Spróbuj regularnie stosować suplementy takie jak witamina B i E, a przywrócą one włosom siłę, dzięki czemu pozostaną pełniejsze.

5. Zabiegi chemiczne:

Nie farbuj włosów bezpośrednio po ciąży, ponieważ może to prowadzić do utraty włosów jak nigdy dotąd.

6. Uzyskaj świetną krótką fryzurę:

Sugestywne krótkie włosy, które sprawiają, że twoja twarz wygląda na pełniejszą, a tym samym sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy i na haju.

Skóra:-

Aby zmniejszyć problemy ze skórą w czasie ciąży i po ciąży, te sztuczki powinny pomóc.

1. Na trądzik:

Oczyszczaj twarz dwa razy dziennie łagodnym środkiem myjącym. Nigdy nie zapomnij nałożyć kremu nawilżającego, najlepiej lekkiego. Przez jakiś czas unikaj tłustych, ponieważ zatykają pory. Peeling z porami sam w sobie nie jest złym pomysłem. Kup suplementy z aloesu i eukaliptusa do codziennego użytku, aby uzyskać czystą skórę.

2. Do pigmentacji:

W ciągu około roku wszystkie twoje plamy powinny zniknąć. Do tego czasu pozostań w domu, a na wypadek, gdybyś musiał wyjść, używaj kremu przeciwsłonecznego z ciężką formułą SPF. Używaj kremu nawilżającego codziennie, aby odżywić skórę i używaj kremów stworzonych specjalnie dla skóry pigmentowanej.

3. W przypadku cieni pod oczami i opuchniętych oczu:

Pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie i rób krótkie drzemki. Użyj kremu pod oczy wzbogaconego olejkiem migdałowym, aby zobaczyć trik w mgnieniu oka.

4. Na rozstępy:

To sytuacja, której należy unikać od samego początku. Wypróbuj więc krem ​​nawilżający bogaty w witaminę E lub oliwę z oliwek. Skoncentruj się na problematycznych obszarach, szczególnie na piersiach, biodrach, brzuchu i wewnętrznej stronie ud.

Masuj codziennie dwa razy.

Kluczem do zdrowej skóry i włosów po ciąży jest spokój, radość i brak stresu! Ciesz się czasem spędzonym jako matka i pozwól swojemu ciału naturalnie zregenerować się.