Wszyscy znamy zalety bycia w ciąży. To czas, kiedy każda kobieta na nowo odkrywa siebie w swoich rolach, które zagra przed sobą. Od córki i żony do matki – przejście mówi samo za siebie. Jest świadkiem nowego życia, które ma przyjść na tę ziemię, jest schronieniem dla swojego nowego, jest tą, która dzieli się z nią wszystkim ze swoją nową częścią życia, ale ciąża zawsze nie jest taka piękna, ponieważ są chwile, kiedy kobieta musi przejść przez wiele kłopotów i bólu, a jednym z nich jest uczucie wymiotów podczas ciąży.

Wymioty w ciąży i domowe środki zaradcze

Co to jest uczucie wymiotów podczas ciąży:

Artykuł da ci wgląd we wszystko, co musisz wiedzieć o wymiotach podczas ciąży. Prawie wszystkie kobiety, które były wystarczająco uprzywilejowane, przeszły przez poranną chorobę we wczesnym okresie ciąży i jest to z pewnością całkiem normalne. Ta „choroba”, która jest formą nudności, wywołuje uczucie wymiotów lub w rzeczywistości sprawia, że ​​kobieta odczuwa potrzebę rzygania, zwykle wcześnie rano, chociaż nie ma określonego czasu.

Jakie są przyczyny wymiotów w ciąży?

Kobieta w czasie ciąży bardzo się zmienia. Jeśli to jej pierwszy raz, jest zmartwiona, wrażliwa i czuła. Łatwo reaguje na otoczenie. Nawet jeśli doświadczy emocjonalnego skoku w tych miesiącach, jest to z pewnością nieuniknione. Nie ma określonego zestawu przyczyn tego problemu, chociaż podejrzewa się, że główną przyczyną tego mogą być zmiany hormonalne, które przechodzi matka we wczesnych dniach ciąży.

Mogą to być również zmiany fizyczne, odpowiedzialność za noszenie nowej w łonie, dzielenie się z nią wszelkimi problemami i rozwiązaniami. Wszystkie te nagłe zmiany mogą prowadzić do uczucia mdłości, które może prowadzić do wymiotów. Ale lekarze ustalili jeszcze inne przyczyny, takie jak stres, estrogen, a nawet HCG, czyli ludzka gonadotropina kosmówkowa, hormon, który w tym czasie wzrasta w nadmiarze.

Chociaż jest to powszechny proces, dla niektórych Wymioty trwają przez kilka pierwszych dni, a dla niektórych do terminu porodu. Dzieje się tak, ponieważ różne ciała w różny sposób reagują na zmiany hormonalne i fizyczne. Ale są pewne szczególne powody, dla których niektóre kobiety przychodzą im na myśl bardziej niż inne. Szanse na wymioty automatycznie wzrastają, gdy kobieta jest w ciąży z bliźniakami, a może z powodu noszenia córeczki. Nawet młode matki, które przechodzą ten proces po raz pierwszy z powodu stresu lub braku radzenia sobie ze zmianami, mogą paść ofiarą porannej choroby. Może to być również rzecz dziedziczna.

Kiedy zaczynają się wymioty w ciąży:

W którym miesiącu ciąży zaczynają się wymioty? To kluczowe pytanie. Wiele kobiet w ciąży wraz z wymiotami doświadcza porannych mdłości. Zazwyczaj zaczyna się to we wczesnych dniach ciąży. Niekoniecznie musi to nastąpić rano, możesz odczuwać mdłości o każdej porze dnia. Nudności są wczesną oznaką ciąży i zaczynają się około 4 do 6 tygodni lub mniej więcej w okresie, w którym przegapisz miesiączki. Nudności znikną po pierwszym trymestrze.

  • Zmiana nawyków żywieniowych może dać ci ulgę od nudności. Oto, co możesz zjeść po wymiotach podczas ciąży.
  • Zanim wyjdziesz z jedzenia, możesz zjeść dużo płatków śniadaniowych, tostów, krakersów i innej suchej karmy. Pomoże to w leczeniu porannych nudności.
  • Możesz także zjeść przed snem trochę sera, chudego mięsa lub jakąkolwiek inną przekąskę, która jest bogata w białko.
  • Nie zaleca się jednoczesnego picia dużej ilości płynów. Tak więc po wymiotowaniu możesz przez cały dzień popijać świeży sok owocowy, wodę i wiórki lodowe. Przyjmuj w mniejszych ilościach.
  • W miarę możliwości unikaj smażonych i pikantnych potraw.
  • Możesz myśleć o jedzeniu małych posiłków co trzy godziny, a nie wszystkich naraz, jak o posiłkach trzykwadratowych dziennie.
  • Trzymaj z dala od żywności o silnym zapachu. Jeśli zapach Ci przeszkadza, w najlepszym razie go nie bierzesz. Jedzenie na zimno lub jedzenie w temperaturze pokojowej jest dobre?.

Czy to zaszkodzi nienarodzonym??

Absolutnie nie! Wymioty są procesem naturalnym, a łagodny ich przypadek nie szkodzi dziecku znajdującemu się w środku. Po prostu matka przyzwyczaja się do zmian zachodzących w ciele, aby dziecko nie odczuwało później żadnego problemu. Ten naturalny proces wymagał od nas utrzymywania naszych składników odżywczych w naszym ciele tak długo, jak długo możemy przechowywać trochę jedzenia w żołądku; to naprawdę nie jest problem. Jeśli przedłużające się wymioty są zbyt silne i osłabiają organizm, można zasięgnąć porady lekarza. Może to być oznaką przedwczesnego porodu lub pogorszenia stanu zdrowia dziecka.

Jak leczyć wymioty podczas ciąży:

Nie walczymy z naturalnym procesem, ale w razie potrzeby można skorzystać z prenatalnych leków przeciw porannym mdłościom.

  • Jeśli trzymanie jedzenia w środku stanowi problem, unikaj diety opartej na pełnych posiłkach. Jedz dużo, ale w małych ilościach i wiele razy. W ten sposób żywność może być łatwo trawiona, a jednocześnie może być przechowywana w.
  • Twoje ciało musi być dobrze nawodnione. Pij odpowiednią ilość wody. Można to również zastąpić napojami, sokami; koktajle proteinowe itp..
  • Jeśli nie chcesz obudzić się bladym świtem i pobiec do łazienki, trzymaj pod ręką przekąski przy łóżku, a rano pogryzaj jedną z nich i odpocznij chwilę przed przebudzeniem. To też może pomóc.

Jak przestać wymiotować podczas ciąży?

Mamy tutaj jedne z najlepszych środków zaradczych. Chociaż nie możemy powstrzymać tej choroby, mamy kilka domowych środków i leków, aby je wyleczyć.

1. Zużycie wody:

Aby być matką cierpiącą na poranne mdłości, nudności i wymioty, zaleca się co godzinę popijać szklankę wody. Zmniejsza objawy, a także utrzymuje nawodnienie matki, co jest niezwykle ważne dla kobiet w ciąży. Trzymaj wodę przy łóżku. Pij przez cały dzień.

2. Imbir:

Wiadomo, że imbir jest lekiem na ogólne nudności i pozostaje niezmieniony na wymioty podczas ciąży. Dobrze wpływa na układ pokarmowy. Smak i zapach pomagają również przezwyciężyć uczucie wymiotów. Pożuj mały kawałek imbiru, aby uzyskać ulgę. Sok z imbiru zmieszany z miodem można spożywać wcześnie rano.

3. Cytryna:

Witamina c w cytrynie jest bardzo dobra dla kobiet w ciąży i dziecka. Zapach cytryny działa uspokajająco na organizm, co zmniejsza nudności i wymioty. Wyciśnij pół cytryny w szklance wody z miodem i wypij. Pachnące skórki cytryny mogą pomóc złagodzić nudności. Miej pod ręką olejek cytrynowy. Wystarczy przeciągnięcie przez chusteczkę również pomaga.

4. Liście curry:

Soczysty ekstrakt z liści curry może być mieszany z limonką i cukrem i spożywany przez kobiety w ciąży cierpiące na nudności i wymioty. Pij tę miksturę około dwa-trzy razy dziennie.

5. Mięta pieprzowa:

Mięta pieprzowa jest wypełniona właściwościami znieczulającymi. Uspokaja żołądek i zmniejsza nudności. Spożywanie herbaty miętowej lub wdychanie olejku miętowego z szmatki. Możesz nawet zjeść trochę cukierków miętowych.

6. Koper włoski:

Nasiona kopru włoskiego mają również właściwości znieczulające, które mogą łagodzić żołądek i zapobiegać wymiotom. Daje szybką ulgę w porannych chorobach. Żucie nasion kopru włoskiego po posiłkach pomoże w szybkim trawieniu pokarmu. Niektórzy ludzie dodają również do herbaty nasiona kopru włoskiego. Równie skuteczna jest ziołowa mikstura z nasion kopru włoskiego, miodu i soku z cytryny.

7. Ser:

Różne badania pokazują, że spożywanie pokarmów wysokobiałkowych pomaga w łagodzeniu objawów nudności i chorób. Białko pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi. Ser to dobra opcja dla kobiet w ciąży. Możesz zjeść dowolny rodzaj sera lub zrobić sałatkę ze świeżych owoców i warzyw.

8. Odwiedź lekarza:

Jeśli odwiedzasz lekarza z powodu nudności i wymiotów, może on zasugerować przyjmowanie suplementów witaminy B6. Ta witamina nie szkodzi płodowi i jest bezpieczna. Typowa dawka to 25 gramów trzy razy dziennie. Możesz również zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w witaminę B6, takich jak awokado, banany, brązowy ryż kukurydziany i orzechy.

Termin poranne mdłości jest mylący. Na pewno nie oznacza to porannych nudności. W rzeczywistości nudności mogą wystąpić o każdej porze dnia, nawet o północy. Różni się znacznie w zależności od kobiety. Dla niektórych nudności mogą być poważnym dyskomfortem rano, a wraz z upływem dnia zaczynają się poprawiać. Natomiast u innych intensywność będzie łagodniejsza. Dlatego uczucie wymiotów w czasie ciąży jest powszechne i jest dobrym znakiem. Możesz odetchnąć z ulgą po 14 tygodniu lub mniej więcej w tym samym czasie.

Jednak może często odwiedzać cię przez cały okres ciąży. Łagodne i umiarkowane nudności nie zaszkodzą dziecku. Witaminy prenatalne są zwykle przyjmowane, gdy nudności zaczynają uniemożliwiać spożywanie zbilansowanej diety. Uważaj jednak na silne nudności. To może potencjalnie trwać dłużej. W takim przypadku istnieje większe ryzyko porodu przedwczesnego lub niskiej masy urodzeniowej. Tabletki na wymioty podczas ciąży powinny być zwykle zasugerowane przez lekarza. Jednak prometazyna i cyklizyna są powszechnie spożywane.

Pamiętaj, że wymioty podczas ciąży niekoniecznie są zdrowym znakiem. Kobiety, które miały uczucie wymiotów w czasie ciąży, nadal cierpiały na poronienia. Więc jeśli nie cierpisz na nudności, jesteś naprawdę błogosławiony!

Chociaż poranne mdłości są nieszkodliwe w 9 na dziesięć przypadków, należy podjąć odpowiednie środki zapobiegawcze. Te domowe środki zaradcze powinny być również pod ręką, aby wyleczyć objawy wymiotów podczas ciąży. Jeśli choroba jest ciągła lub ciężka, należy skonsultować się z ginekologiem.