Jak wiemy, zakrzepy krwi są dla nas dość powszechną rzeczą. Jednak sprawa może być nieco intensywna i poważna, jeśli masz dziecko. Ciąża to jeden z najbardziej skomplikowanych procesów w ludzkiej naturze, a proces porodu wymaga rozważenia i zatroszczenia się o wiele rzeczy. Jednym z takich czynników są zakrzepy krwi podczas ciąży. Jeśli słyszysz to po raz pierwszy, musisz wiedzieć o tym wszystko.

Zakrzepy krwi podczas ciąży

Dlaczego skrzepy krwi?

Podczas gdy skrzep krwi jest zwykle widoczny, gdy masz ranę i skrzepy krwi, aby zapobiec dalszej utracie krwi w przypadku skaleczenia lub zadrapania skóry. Czasami mogą spowodować całkowite zablokowanie żyły lub tętnicy prowadzące do całkowitego zatrzymania przepływu krwi. Co z kolei może prowadzić do uszkodzenia narządów ciała, a nawet śmierci w ciężkich warunkach.

Podczas gdy większość kobiet w ciąży rodzi zdrowe dzieci wraz z warunkami krzepnięcia krwi. Niektórzy mogą mieć z tym poważne problemy. Niektóre przypadki mogą prowadzić do śmierci dziecka i matki. Dlatego nie jest to kwestia, którą można lekceważyć. Jeśli miałeś problemy z krzepnięciem krwi u siebie lub w rodzinie. Możesz poinformować o tym swojego lekarza. Aby pamiętali, z czym mają do czynienia i zapewniali wymaganą opiekę i uwagę. Chociaż zakrzepy krwi w ciąży są rzadkie i nie ma co do tego żadnych obaw, może to stanowić dodatkowe ryzyko dla rozwijającego się dziecka.

Powstają zakrzepy krwi w czasie ciąży, aby ograniczyć utratę krwi w okresie porodu. Jednak skrzepy tworzące się w nogach i okolicy miednicy są czymś, co należy traktować poważnie. Znana również jako zakrzepica żył głębokich, dotyka tylko 2 na 1000 kobiet. O ile nie uważasz, że jesteś zagrożony, nie ma powodu do paniki z tego powodu.

Przyczyny powstawania zakrzepów krwi w ciąży:

Zasadniczo zakrzepy krwi podczas ciąży można zaobserwować w pierwszym trymestrze lub w ciągu 6 tygodni po porodzie. Możesz być ofiarą tego stanu, jeśli widzisz siebie w którymkolwiek z poniższych:

  1. Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma historię zakrzepicy żył głębokich.
  2. Jeśli jesteś palaczem lub jesteś narażony na bierne palenie.
  3. Twój wiek ma ponad 35 lat lub ma nadwagę.
  4. Spodziewam się wielokrotności. (bliźniaki lub trojaczki)
  5. Jeśli dużo podróżujesz będąc w ciąży.
  6. Jeśli miałeś cesarskie cięcie.

Objawy zakrzepów krwi podczas ciąży:

Teraz, ponieważ zakrzepy krwi są rzadkie, musisz zwrócić uwagę na następujące kwestie:

odczuwasz silny ból i masz opuchniętą nogę.

Jeśli idziesz, a ból się nasila.

Jeśli twoje żyły wyglądają na powiększone.

Zapobieganie & Leczenie :

Jak mówi przysłowie: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Chociaż możesz nie mieć pojęcia o zakrzepicy żył głębokich, lepiej jest zapobiegać jej, niż być z nią wyluzowanym, dopóki nie zaczniesz jej zauważać. Ćwiczenia są główną częścią ciąży i chociaż ćwiczenia są wykonywane w celu poprawy krążenia krwi, możesz być w stanie wydalać skrzepy krwi podczas ciąży.

Dlatego regularne ćwiczenia są bardzo ważnym czynnikiem w walce z zakrzepami krwi podczas ciąży. Istnieje również potrzeba, abyś był aktywny i zdrowy, dla którego musisz upewnić się, że spożywasz zdrową żywność i prowadzisz zdrowy tryb życia. Jeśli jesteś palaczem, czas rzucić. W dowolnym momencie, jeśli kiedykolwiek poczujesz, że masz skłonność do zakrzepicy żył głębokich lub nazywanej zakrzepicą żył głębokich, musisz jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, aby przeprowadzili kontrolę i podjęli niezbędne działania prowadzące do przekazywanie zakrzepów krwi podczas ciąży.

Chociaż nie chcemy posuwać się tak daleko, należy również wiedzieć, co będziesz leczony, jeśli zostanie zdiagnozowana zakrzepica żył głębokich jako taka. Ponieważ zakrzepy krwi, ważne jest, aby go uwolnić. W związku z tym będziesz głównie leczony antykoagulantem, który bardzo łatwo powstrzyma krzepnięcie krwi.

Czy to poważny problem??

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego coś tak prostego, jak zakrzepy krwi podczas ciąży, jest tak poważnym problemem, o który musisz się martwić, zdziwisz się, wiedząc o ryzyku powstawania zakrzepów krwi w ciąży. DVT (zakrzepica żył głębokich) może powodować zakrzepy krwi w łożysku, co jest ważne z punktu widzenia ciąży. Poza tym równie dobrze może to prowadzić do zawału serca, a nawet udaru mózgu. Możesz również ulec poronieniu i możesz być również ofiarą „zatoru płucnego”, stanu, w którym skrzepy pękają i są zatkane w płucach.

Ważne jest, aby znać A-Z ciąży. Chociaż możesz preferować książki lub materiały do ​​czytania online, które są łatwo dostępne, a także są obecnie dobrym i niezawodnym źródłem, możesz być w 100% pewny tego, co czytasz od A do Z. Dlatego bardzo ważne i ważne jest, abyś skonsultował się z lekarzami w sprawie A, B, C i X, Y, Z najpiękniejszego procesu i podróży, której doświadczasz. Postaraj się nie przegapić żadnych wątpliwości i posortuj i wyjaśnij nawet najgłupsze z nich.

Aby mieć pewność, z czym masz do czynienia i czym musisz się zająć. Nie bój się znaleźć odpowiedzi. Ponieważ może to być coś, co może przerodzić się w tragedię, jeśli zostanie zignorowane. Możesz także rozważyć znaczenie roli, jaką w tym aspekcie może odegrać Twój partner. Możesz skorzystać z jego pomocy w znalezieniu skrzepów lub innych rzeczy. Na które zostałeś poproszony, aby uważać. Pamiętaj, że to już nie tylko twoje życie. Jesteś odpowiedzialny za rozwój nienarodzonego dziecka.