Co to są zawroty głowy?

Zawroty głowy są definiowane w celu opisania szerokiego zakresu doznań. Jak uczucie słabości, niestabilności, omdlenia, zawroty głowy itp. Sprawia, że ​​czujesz lub tworzysz fałszywe przekonanie w swoim umyśle, że twoje otoczenie wiruje lub się porusza.

Zawroty głowy uczucie omdlenia lub osłabienia są częstym objawem podczas ciąży. Zawroty głowy występują najczęściej w pierwszym trymestrze. Ale możesz się z tym zetknąć lub doświadczyć w trakcie ciąży.

Zawroty głowy podczas ciąży Przyczyny i leczenie

Rzeczy, które musisz wiedzieć:

 •  W czasie ciąży często występują zawroty głowy.
 •  Jeśli zawroty głowy utrzymują się, skontaktuj się z lekarzem lub skonsultuj się z nim, aby upewnić się, że nie jest to spowodowane żadną inną podstawową chorobą.
 •  Niezależnie od tego, jak normalne są zawroty głowy, nie należy lekceważyć ich, dlatego nie należy wykonywać intensywnych sesji treningowych, prowadzić pojazdów ani obsługiwać rzeczy, które mogą zaszkodzić Tobie lub Twojemu dziecku.

Czy zawroty głowy są oznaką ciąży??

Zawroty głowy podczas ciąży są powszechną rzeczą, a zatem w epoce wiktoriańskiej omdlenia lub zawroty głowy były prostym sposobem na rozpoznanie, czy kobieta jest w ciąży, czy nie. Nie jest to dokładny znak lub objaw do diagnozowania ciąży, ponieważ zawroty głowy mogą być spowodowane również z innych powodów.

Przyczyny zawrotów głowy podczas ciąży:

Pierwszy trymestr:

Zawroty głowy podczas ciąży to powszechna rzecz i tylko po to, aby utrzymać zdrową ciążę. należy znać przyczyny zawrotów głowy i mieć th3 pełną wiedzę, aby poradzić sobie z powikłaniami w czasie ciąży.

Początkowo organizm nie wytwarza wystarczającej ilości krwi, aby wypełnić szybko rozwijający się układ krążenia, ponieważ organizm musi być przygotowany na zaspokojenie potrzeb dwóch ciał zamiast jednego. Tak więc zawroty głowy mogą się zdarzać od czasu do czasu podczas ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

Drugi trymestr:

Około 12. tygodnia lub drugiego trymestru ciąży, gdy macica rośnie. Wywiera nadmierny nacisk na naczynia krwionośne, zwłaszcza w pozycji leżącej. W czasie ciąży progesteron jest wytwarzany w dużych ilościach i ze względu na jego wysoki poziom. Naczynia krwionośne mogą się rozluźniać i rozszerzać, co zwiększa przepływ krwi do dziecka. Ale zmniejsza się lub zwalnia, co ostatecznie skutkuje niskim ciśnieniem krwi. Ten stan jest odpowiedzialny za zmniejszenie dopływu krwi do mózgu i innych ważnych narządów. Co może przyprawić o zawrót głowy. Innym powodem zawrotów głowy może być spadek poziomu cukru we krwi lub odwodnienie.

Główną przyczyną jest wzrost hormonów. Które powodują rozluźnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych. To wszystko może się zdarzyć z powodu zmian w ciele. A także dlatego, że organizm przystosowuje się do zmian w metabolizmie. Przeważnie kobiety z anemią lub żylakami są bardziej podatne na zawroty głowy i omdlenia niż inne. W późnych stadiach ciąży, zwłaszcza w ostatnim trymestrze, jeśli leżysz na plecach, ciężar dziecka całkowicie spoczywa na Twojej macicy. Co z kolei tłumi żyłę główną, czyli żyłę, która przenosi krew z dolnej części ciała do serca, a tym samym zwiększa zawroty głowy i omdlenia.

Ponieważ twoje ciało wspiera metabolizm dwóch zamiast jednego. Generowane jest dużo ciepła, które może również powodować zawroty głowy, jeśli nosisz obcisłe ubrania.

Jak zapobiegać zawrotom głowy podczas ciąży??

Ponieważ zawroty głowy podczas ciąży są częstym problemem. Ale nawet jeśli jest to powszechne, nie należy tego unikać i różnych metod. Możliwość dostosowania, aby zminimalizować problem zawrotów głowy we wczesnej ciąży.

Istnieje wiele wskazówek, o których można pamiętać jako lekarstwo lub rozwiązanie na zawroty głowy w czasie ciąży.

 •  Unikaj stania przez długi czas, a nawet jeśli wystąpi taka sytuacja, która wymaga ciągłego stania przez wiele godzin, upewnij się, że poruszasz się stopami, aby poprawić krążenie w częściach ciała.
 •  Jeśli siedziałeś lub leżałeś, unikaj zbyt szybkiego wstawania, bądź powolny podczas wstawania lub zmiany pozycji. Jest to ważne zwłaszcza, gdy wychodzisz z wanny lub siedzisz lub leżysz od dłuższego czasu
 •  Regularnie jedz posiłki. Nie waż się pomijać posiłków, ponieważ Twój organizm potrzebuje wystarczająco pożywnej diety dla dwóch osób. Włącz zbilansowaną dietę i zdrową dietę do swoich posiłków. Unikaj długich przerw między posiłkami, jedz w regularnych odstępach czasu.
 • Nawet leżenie na plecach w połowie drugiego trymestru, aby uniknąć tłumienia macicy przez ciężar ciała dziecka.
 •  Unikaj gorących kąpieli i pryszniców, ponieważ twoje ciało już wytwarza wystarczającą ilość ciepła. Co może powodować zawroty głowy i inne poważne komplikacje w czasie ciąży i problemy z dzieckiem.
 •  Noś luźne i wygodne ubrania, aby uniknąć ograniczenia krążenia, ponieważ jest to jedna z głównych przyczyn zawrotów głowy.
 •  Jeśli czujesz się oszołomiony, połóż się, jeśli to możliwe, lub usiądź z głową między kolanami. Aby zwiększyć przepływ krwi do mózgu, co może pomóc w radzeniu sobie z zawrotami głowy.

Inne wskazówki:

 •  Upewnij się, że bierzesz dużą ilość wody, ponieważ zawroty głowy mogą być spowodowane odwodnieniem. Powinieneś dążyć do co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie lub więcej, jeśli jest gorąco lub ćwiczysz. Należy przyjmować lub dostarczać organizmowi dużą ilość płynów, aby uniknąć odwodnienia.
 •  Upewnij się, że masz świeże powietrze do oddychania. Ponieważ przebywanie w dusznym lub przegrzanym, zamkniętym miejscu może również wywoływać zawroty głowy. Jeśli czujesz się bardzo słabo, wybierz się na 5-minutowy spacer na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, aby złagodzić zawroty głowy i inne objawy ciąży, takie jak obrzęk lub zaparcia.

Chociaż zawroty głowy są powszechne w czasie ciąży. Jeśli problem będzie się powtarzał, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ nie jest to konieczne, aby było to normalne. Może to być również spowodowane innym stanem chorobowym. Jeśli zawrotom głowy towarzyszy krwawienie z pochwy lub ból brzucha, może to być oznaką ciąży pozamacicznej lub oderwania łożyska.

Inne problemy obejmują zawroty głowy i niewyraźne widzenie lub bóle głowy lub kołatanie serca. Takie stany mogą być spowodowane inną chorobą lub ciężką anemią, dlatego należy skontaktować się z lekarzem w celu dalszej diagnozy problemu i leczenia zgodnie z wymaganiami stanu i jego ciężkości.