Co dzieje się z Twoim ciałem podczas ciąży?

To, co dzieje się z twoim ciałem podczas ciąży, jest czymś, o czym w pewnym momencie zastanawiała się każda kobieta. Kobiety, które się spodziewają, miały tę myśl bardziej niż inne. Oto niektóre zmiany w ciele, których doświadcza każda kobieta w ciągu tych dziewięciu miesięcy.

Zmiany ciała podczas ciąży

Twoja pierś jest prawdopodobnie pierwszą częścią ciała, która doświadcza zmian w ciele podczas ciąży, gdy dziecko zaczyna rosnąć w tobie. Stają się duże, tkliwe i bolesne, a nawet myśl o ich dotknięciu powoduje ból. To najlepszy czas, aby zacząć polować na biustonosze ciążowe w Twoim ulubionym sklepie z bielizną!

Jak zmienia się Twoje ciało podczas ciąży:

1.  To, jak zmienia się twoje ciało w czasie ciąży, nie jest związane tylko ze zmianami fizycznymi. Zmiany psychologiczne są bardziej zniechęcające niż fizyczne. Hormony ciążowe, które zaczynają płynąć przez twój organizm, mogą sprawić, że załamiesz się i będziesz płakać jak dziecko przy najmniejszych rzeczach. To może być tak skromne, jak stłuczenie ulubionej filiżanki! Więc zaciśnij pasy i przygotuj się na bałagan, ale najlepsze jest to, że ludzie nadal będą cię kochać i uznają cię za uroczą pomimo wszystkich twoich łóżeczek.

2. Poranne mdłości są również związane ze zmianami ciała w czasie ciąży; jak twoje ciało reaguje na zmiany zachodzące w tobie. Chociaż niektóre kobiety w ogóle tego nie odczuwają, inne nigdy się tego nie pozbywają, bez względu na to, jak bardzo się starają, a potem w pewnym momencie, po trzech lub czterech miesiącach, odchodzi samo z siebie, jakby nigdy się nie zdarzyło. Jeśli jesteś we wczesnych tygodniach ciąży, przygotuj się psychicznie na naprawdę długiego kaca, aby później uchronić się przed niebezpieczeństwem choroby.

3. Żylaki to znowu bardzo częsty objaw ciąży. Są to wypukłe żyły w sromie, a czasami nawet w nogach. Ze względu na dodatkową wagę ciąży, żylaki mogą być dość nieatrakcyjne dla oka. Porozmawianie o tym z lekarzem może pomóc, ponieważ może ci powiedzieć, jak siedzieć tak, aby nie wywierać dużego nacisku na te żyły.

4. Musiałeś dużo słyszeć o zmianach ciała w czasie ciąży, które prowadzą do czystej i promiennej skóry. Przykro mi, że pękam ci bańkę, ale nie każda kobieta dostaje czystą i promienną skórę, gdy się tego spodziewa. Czasami hormony ciążowe działają odwrotnie i pozostawiają bardzo wrażliwą, skłonną do trądziku skórę. Zdarzają się również przypadki przebarwień na twarzy, wysypki i ślady. Jeśli sytuacja się pogorszy, najlepiej skonsultować się z lekarzem, ale w większości przypadków skóra wraca do normalności po urodzeniu dziecka.

5. Zmiany ciała w ciąży obejmują zatrzymanie płynów w organizmie, co powoduje obrzęk twarzy, dłoni i stóp. To pokazuje, że twoje ciało ma nadmiar wody. Nie ograniczaj jednak spożycia wody, jeśli tak się stanie, ponieważ może to być szkodliwe dla zdrowia. Szczególnie latem pij dużo wody i skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz opuchnięte dłonie i stopy.

6. Rozstępy i ciąża są jak dawno zagubione siostry! chodź jedno i powinieneś potencjalnie zacząć przygotowywać się do drugiego. Niezmiennie będą brzydkie czerwone ślady na udach, plecach i brzuchu. Prawie dziewięćdziesiąt dziewięć procent kobiet doświadcza rozstępów w czasie ciąży i jest to bardzo powszechna zmiana ciała w czasie ciąży. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest delikatne nakładanie oliwy z oliwek na skórę od początku ciąży, aby zapobiec rozstępom!

7. Co dzieje się z Twoim ciałem podczas ciąży? Aby to zrozumieć, musisz mieć bardzo jasny obraz tego, co dzieje się w twoim ciele w ciągu tych dziewięciu miesięcy. Gdy Twoje dziecko rośnie w Twoim łonie, napiera na Twoje narządy. Czasami może się wydawać, że dziecko bardzo mocno naciska na pęcherz moczowy. Zwiększa to chęć pójścia do toalety, a czasami nawet prowadzi do zwiększonego wycieku moczu. Nawet jeśli wydajesz się biegać z najwyższą prędkością, po prostu nie docierasz na czas. Jest to powszechne w ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy dziecko kładzie głowę w dół, gotowe do wyjścia na świat.

8. Ciąża prowadzi również do zespołu cieśni nadgarstka, gdy określona żyła w cieśni nadgarstka puchnie z powodu zwiększonego przepływu krwi w organizmie. Występuje również większy nacisk na biodra i kości miednicy i normalne jest odczuwanie intensywnego bólu w pośladkach, który wydaje się promieniować w dół w kierunku nóg.

9. To, jak zmienia się twoje ciało w czasie ciąży, to naprawdę cud! W ciągu tych dziewięciu miesięcy ciało nieustannie ewoluuje, a każdego dnia dzieje się coś nowego. Kobieta, która przez całe życie miała żelazny żołądek, wkrótce doświadczy zgagi i zaparć. Niestrawność stanie się stałym elementem Twojego codziennego życia. jeśli przyjmujesz suplementy żelaza w czasie ciąży, twoje szanse na zaparcia są znacznie większe. Podczas gdy wydajesz się mieć zaparcia i zgagę, twoje pragnienie wszelkiego rodzaju rzeczy będzie rosło. Stwierdzono, że kobiety pragną rzeczy takich jak piasek i błoto podczas swoich dni dziecka. Chociaż nie ma żadnego naukowego powodu wyjaśniającego, dlaczego kobiety pragną, uważam, że całkowicie naturalne jest poddanie się swojej pobłażliwości, jeśli zdarzy im się coś zjeść, ponieważ wszyscy mamy wyrzuty sumienia!

Ciąża to jeden z najlepszych okresów w Twoim życiu, więc ciesz się nią w pełni, nie stresując się tym, co i jak się wydarzy. Wszystko w końcu się rozwiąże i wkrótce będziesz mieć swój pakiet radości w ramionach, a w dniu, w którym to zrobisz, spojrzysz i uświadomisz sobie cały ból, którego doświadczyłeś, wszystkie bezsenne noce, które leżałeś na jawie i wszystkie ciche łzy, które wylewałeś kiedy twoje dziecko kopało cię od środka, było warto. Nic nie mogło być bardziej satysfakcjonujące.