Wiele osób często pyta, czy Zumba jest bezpieczna w czasie ciąży. W artykule dowiesz się wszystkiego o korzyściach płynących ze stosowania Zumby wraz z kilkoma najważniejszymi wskazówkami i sugestiami dotyczącymi bezpiecznego wykonywania Zumby w czasie ciąży bez powodowania jakichkolwiek uszkodzeń fizycznych. Jedynym rezultatem tego będzie sprawność i dobra zabawa. Przejdźmy więc do tego.

Zumba podczas ciąży Jak bezpieczna jest

Rozumiemy, kiedy mówisz, że ćwiczenia są nudne. Ale co powiesz na niektóre ruchy taneczne dla odmiany? O to właśnie chodzi w Zumbie. Graj w rytm muzyki dzięki odpowiednim ruchom. Czy w takim razie możesz robić Zumbę w czasie ciąży? No tak! Chociaż istnieje wiele popularnych opcji dla kobiet w ciąży do wyboru, Zumba jest teraz kolejnym ulubionym treningiem. Ten reżim fitness pomaga w zmniejszeniu przekrwienia miednicy, a także zwiększa dopływ tlenu do narządów. Dlaczego więc nie ćwiczyć?

Co to jest zumba:

Zumba jest jednym z najbardziej znanych programów fitness aerobowego i można powiedzieć, że jest również jednym z najskuteczniejszych. Robienie Zumby w czasie ciąży jest rzadko spotykane, ale jednocześnie jest dość popularne wśród kobiet w ciąży. Program fitness obejmuje wiele stylów tańca latynoamerykańskiego i można go uznać za jeden z najbardziej znanych ćwiczeń fitness dla kobiet.

Programowi towarzyszy niesamowita latynoamerykańska muzyka taneczna oraz jedne z najlepszych ruchów tanecznych tej kultury. Jedną z najlepszych rzeczy w Zumbie jest to, że jest odpowiednia dla kobiet w każdym wieku i można powiedzieć, że jest bardzo popularna wśród kobiet ze wszystkich kultur.

Ruchy taneczne mają staroamerykańskie pochodzenie i obecnie są dość wysokie. Sposób, w jaki ruchy taneczne rozprzestrzeniają się w formie rutyny fitness, można powiedzieć, że zumba będzie obecna w całej ludzkości.

Korzyści z Zumby podczas ciąży:

Teraz masz powody, by tańczyć do muzyki, ale tym razem fitness tracker. Ale po co w ogóle Zumba? Powiemy Ci dlaczego.

 • Zapobiega depresji. Depresja jest powszechna w czasie ciąży. Niektóre osoby również doświadczają depresji po porodzie. Jednak tym razem Zumba ma twoje plecy.
 • Zwiększa dopływ tlenu do różnych narządów w ciele.
 • Skurcze i przekrwienie miednicy są powszechne w czasie ciąży. Trening przez około 30 minut dziennie powinien pomóc Ci skutecznie je pokonać.
 • Skutecznie ujędrni mięśnie, przygotowując ciało i mięśnie do porodu.
 • Zwiększa również krążenie krwi w organizmie.
 • Kiedy robisz Zumbę, mięśnie rdzenia ciała stają się silniejsze, a to z kolei sprawia, że ​​poród jest łatwy i gładki.

Kiedy robić:

Istnieje wiele różnych harmonogramów zajęć Zumby. Wiele osób woli robić to rano, co w rzeczywistości jest najlepsze. Jest kilka innych grup ludzi, którzy lubią ding zumbę w nocy lub wieczorem. Nie ma takiego konkretnego czasu na Zumba.

Najbardziej skutecznym faktem dotyczącym tej rutyny tanecznej i fitness jest to, że może pomóc w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu z brzucha, a także utrzymać aktywność stawów i promować prawidłowy przepływ krwi przez mięśnie nóg i dolną część pleców. Zumba to jedna z najlepszych rzeczy dla kobiet, aby zachować formę.

Wielu instruktorów Zumby skupia się na powtarzaniu tej rutyny fitness i tańca. Jest wiele ciężko pracujących kobiet, które nie mają czasu na regularne wykonywanie tej rutyny. Nie zajmuje to również dużo czasu, ale i tak zdarzają się kobiety, które są pozbawione sali gimnastycznej lub sali i nie mogą wykonać tej rutyny.

Nie ma takiego ograniczenia dla Zumby, gdy jesteś w ciąży. To może się różnić od ludzi. Należy pamiętać, że kobiety będą cierpieć na bóle fizyczne i że czas nie będzie odpowiedni na ćwiczenie zumby. Jednak kobiety w ciąży, które w tym przypadku czują się komfortowo, mogą nadal ćwiczyć Zumbę, ale z pewnymi ograniczeniami, takimi jak skrócenie godzin dziennie. Załóżmy, że robisz 3-4 zajęcia zumby w ciągu dnia.

Ryzyko wykonywania Zumby podczas ciąży:

Chociaż Zumba dla kobiet w ciąży jest korzystna, uważaj na ryzyko związane z ćwiczeniem Zumby w okresie ciąży.

 • Jeśli wystąpi krwawienie z pochwy, natychmiast przestań.
 • Problemy z oddychaniem lub duszność to kolejne ryzyko związane z wykonywaniem Zumby podczas ciąży.
 • Możesz również doświadczyć skurczów macicy, co nie jest dobrym znakiem.
 • Ból głowy lub migrena mogą być kolejnym ryzykiem, z którym się zmagasz.
 • Ból lub obrzęk mają tendencję do pojawiania się w mięśniach łydek.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych dyskomfortów lub innego dyskomfortu, należy natychmiast przestać. Skonsultuj się z lekarzem, zanim zaczniesz ponownie. Każde z naszych ciał inaczej reaguje na inne środowisko. Uważnie wsłuchaj się w swoje ciało i zrozum, co ono czuje. Pomoc medyczna jest koniecznością, jeśli wystąpią jakiekolwiek nienormalne objawy.

Teraz będziesz musiała trzymać się jednego, aż przejdziesz przez fazę ciąży i wrócisz do normalnej kondycji fizycznej. Jeszcze jedno, zmniejszenie intensywności rutyny. Jeśli podczas treningów zumby uprawiałeś hardcore i naprawdę ekstremalnie, lepiej byłoby trochę zwolnić podczas ciąży. Zawsze pamiętaj o utrzymaniu prawidłowej diety i ciągłym zrzucaniu. Powodzenia!

Kto nie chce zrzucić tłuszczu, a Zumba jest prawdopodobnie jednym z najlepszych sposobów na zrobienie tego bez dodatkowych godzin pracy na siłowni lub chodzenia na bieżni. Jednak kiedy jesteś w ciąży, jesteś ograniczony do pewnego limitu.