Urodziny nigdy nie są kompletne bez ciasta, a w dzisiejszym artykule przedstawimy Ci, jak uczcić urodziny z nieco bardziej spersonalizowanym akcentem. Zwykle podczas urodzin często zamawia się ciasta w spersonalizowanych sklepach, ale tym razem warto nadać ukochanej osobie bardziej osobisty charakter. Proces robienia ciasta jest rzeczywiście łatwy, jeśli pracujesz z odpowiednimi składnikami. W rzeczywistości z twoją doskonałą umiejętnością robienia ciastek, dlaczego ciasta miałyby być ograniczone tylko do przyjęć urodzinowych i wesel? Ciasta można spożywać wieczorami przy filiżance herbaty. Ciasta mogą być deserem po śniadaniu, a ciasta mogą być hobby. Tak czy inaczej, cieszenie się kawałkiem ciasta za każdym razem nie musi być dla Ciebie biegiem do sklepu.

Jak zrobić proste ciasto

Uzyskaj właściwe materiały:

Podstawową rzeczą do ciasta będzie trochę mąki i trochę jajek. Proszek do pieczenia to kolejny składnik, który odgrywa ważną rolę w wypieku ciast, podobnie jak mleko i mleko w proszku. Potrzebny będzie również trochę cukru i soli. Teraz każde ciasto ma delikatny smak i to do Ciebie należy decyzja, który smak najlepiej dla Ciebie zastosować. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, można mieć pod ręką odrobinę octu. Masło będzie ostatnim składnikiem na twojej liście, a jeśli zdecydujesz się na proste ciasto, masz wszystkie składniki, których powinieneś potrzebować z biegiem czasu.

Poza tym przydałby się papier maślany, który można kupić w każdym pobliskim sklepie spożywczym, odpowiednia patelnia do formowania i mikser do ciasta, może drewniana łyżka.

Rozpocznij akcję:

Pierwszym krokiem do zrobienia ciasta jest wymieszanie ze sobą niezbędnych składników. Do miski wsyp półtorej szklanki mąki oraz jedną szklankę wody i dwa jajka. Teraz dodaj jedną szklankę cukru i pół łyżeczki o wartości soli. W tej kropli jedna łyżka proszku do pieczenia i jedna szklanka mleka w proszku. Miej też pod ręką szklankę mleka, którą należy wlać wraz z dwiema lub trzema kostkami masła. Wymagane byłoby masło o wartości 100 g.

Teraz, gdy wszystko zostanie przelane do miski, wymieszaj je odpowiednio drewnianą łyżką. To jest to, co nazywamy ciastem i często dostępne są specjalne miksery do ciasta lub miksery do ciast, które pomogą Ci właściwie naprawić ciasto. Musisz upewnić się, że ciasto jest odpowiednio wymieszane, aby uniknąć zbrylania się składników. Należy zachować gładką i delikatną konsystencję, aby skutecznie ocenić ciasto. W przypadku ciasta bez jajek usuń jajko z równania i kontynuuj z resztą.

W połowie mieszania ciasta dodaj jedną łyżeczkę oleju roślinnego wraz ze smakami, które mogą być laski wanilii, proszek lub płyn. W przypadku czekolady dodać kakao razem z wanilią i ponownie wymieszać.

Sesja pieczenia:

Teraz wyjmij formę do pieczenia ciasta, posmaruj ją i dobrze posmaruj. Dzięki temu ciasto nie przyklei się do dna formy, dzięki czemu pod koniec pieczenia można je po prostu wysunąć z formy. Często zdarza się, że patelnię smarujemy tłuszczem, a następnie wewnętrzną stronę wraz ze ściankami przykrywamy papierem maślanym. Teraz równomiernie wylej konsystencję na patelnię. Przesiej go, aby wyrównać mieszaninę.

Wcześniej w razie potrzeby można wstępnie podgrzać piekarnik. To inicjuje proces. Obróć piekarnik do 350F na pięć minut, a następnie włóż masę do ciasta.

Teraz kontynuuj pieczenie w 350C przez następne pół godziny, a do tego czasu ciasto puszy się i nabiera konsystencji.

Wyjmij ciasto, a następnie obróć patelnię, aby wsunęła się na talerz dekoracyjny.