Joga jest zawsze dobra dla pełnego zdrowia i dobrego samopoczucia. W przypadku różnych problemów mamy różne metody ćwiczeń jogi do naśladowania. Tutaj te postawy i treningi trzymają nas z dala od procesu starzenia się oczu i okolic, dzięki czemu są wolne od zmarszczek, a także bez cieni pod oczami.

Asany jogi, aby pozbyć się cieni pod oczami

Najlepsze asany jogi na cienie pod oczami:

Oto kilka metod jogi na cienie pod oczami,

1. Joga postawy lwa:

Postawa lwa na ciemne koła

Ta postawa jogi jest częścią serii ćwiczeń, które pomagają pozbyć się cieni pod oczami w najprostszy i najzdrowszy sposób. W tym celu musisz najpierw usiąść na kolanach. Następnie spróbuj dojść do pozycji do raczkowania dziecka. W tym momencie, wykonując głęboki wdech, rozciągnij plecy i uderz w górę. Ewentualnie powinieneś również trzymać usta w ryczący sposób lwa, jak pokazano na obrazku. Powoli opuść się, utrzymując ciało w pozycji pełzającej, a także wydychając powietrze. Powtórz 5 razy.

2. Postawa Sarvangasany:

Postawa Sarvangasany dla ciemnych kręgów

Połóż się plecami, trzymając ręce wyprostowane i wyprostowane powyżej poziomu głowy. Podnieś obie nogi razem i spróbuj położyć ręce poniżej pośladków. A następnie lekko podnieś ciało z nogami w pozycji 90 stopni do podłogi. Szyja powinna podtrzymywać całe ciało i stać na nim. Pozostań w tej pozycji przez około 3 minuty, utrzymując normalny oddech. Jeśli to możliwe, możesz spróbować tej jogi na cienie pod oczami po raz kolejny po 5 minutach relaksu.

3. Postawa Parvatasany:

Postawa Parvatasany dla ciemnych kręgów

W tej samej serii masz inne ćwiczenie jogi, które usuwa cienie pod oczami. W tej pozie ręce i stopy pozostają na ziemi. Tylko środkowa część ciała jest uniesiona do maksymalnego poziomu, aby uzyskać pozycję podobną do góry. W tym samym czasie powinieneś ciągle przymierzać obcasy na ziemi. Pozostań w tej pozycji przez kolejne 3 minuty. Powinieneś upewnić się, że twój oddech jest normalny.

4. Postawa Shavasany:

Postawa Shavasany dla ciemnych kręgów

To końcowa postawa jogi, aby odprężyć całe nasze ciało od treningów. Powinieneś zakończyć sesję jogi tylko w tej postawie shavasany. To sprawia, że ​​utrzymujesz oddech na normalnym poziomie. Zamknięcie oczu i relaks umysłu i duszy. Uspokój wszystkie swoje doznania leżąc w tej pozycji przez około 10 minut. Jeśli ta praktyka postawy jest wykonywana prawidłowo i regularnie, uzyskasz maksymalne korzyści. Ta joga na cienie i podpuchnięte oczy powoli wyleczy problemy w kilka dni, a jednocześnie Twoja skóra wokół oczu będzie rozświetlona i rozświetlona. Ponadto ta joga twarzy na cienie pod oczami sprawia, że ​​cała twarz rozjaśnia się blaskiem.

5. Postawa Sambhavi Mudry:

Postawa Sambhavi Mudry dla ciemnych kręgów

Powinieneś siedzieć w wygodnej pozycji, trzymając głowę, kręgosłup i szyję prosto. Połóż ręce na kolanach i zrelaksuj się. Teraz zamknij oczy, oddychając normalnie, a ramiona powinny być wyprostowane. Po 2 minutach otwórz oczy i spróbuj skupić wzrok na brwiach. Utrzymuj oboje oczu skupionych na brwiach bez żadnych zakłóceń. Trzymaj wzrok tak długo, jak ci wygodnie. Jeśli napotkasz jakieś napięcie lub trudności, możesz powoli wyjść z pozycji i zrelaksować się. A następnie powtórz 3 razy. Ta joga dla oczu w celu usunięcia cieni pod oczami jest bardzo skuteczna w utrzymaniu zdrowych oczu bez cieni pod oczami.

6. Poruszanie wzrokiem bez ruchu:

Poruszanie wzrokiem bez ruchu

Usiądź prosto z wyprostowanymi plecami i rękoma opartymi na kolanach, jak pokazano na zdjęciu. Teraz, nie ruszając głową, ustaw swoją wizję całkowicie po prawej stronie. Spróbuj skoncentrować się na obszarze po prawej stronie na dowolnym obiekcie. Po około minucie zachowaj wzrok prosto. Następnie zrób to samo po lewej stronie. Skup się przez minutę. Ponownie osiągnij pierwotną pozycję, patrząc prosto. Możesz powtórzyć tę Jogę dla czarnych kółek pod oczami, po obu stronach po 5 razy.

7. Trataka Joga dla Ciemnych Kręgów:

Trataka Joga dla Ciemnych Kręgów

Przyjmij wygodnie swoją pozycję, albo w Padmasanie, albo w Vajrasanie. Umieść świecę z odległości dwóch stóp od siebie. Teraz zapal go i wpatruj się w płomień, nie przeszkadzając sobie. Nie mrugając, powinieneś jak najdłużej utrzymywać koncentrację na płomieniu. Możesz także wypowiadać swoje religijne mantry lub nawet zacząć liczyć liczby, aby śledzić, jak długo się trzymasz. Im dłużej trzymasz wzrok, tym lepsze osiągane korzyści. Działa bardzo dobrze w leczeniu wszystkich dolegliwości oczu, a także poprawia wyrazistość wzroku. Ta joga do usuwania cieni pod oczami jest najlepsza dla zdrowia oczu, aby trzymać ją z dala od cieni i zwiotczenia.

8. Palming Yoga dla Dark Circles:

Palming joga dla ciemnych kręgów

Energicznie pocieraj dłonie o siebie. Po pewnym czasie zaczynasz odczuwać ciepło promieniujące z dłoni. Połóż dłonie całkowicie zakrywając oczy na około minutę. Poczuj ciepło dłoni. Poprawia krążenie krwi i ostatecznie likwiduje cienie pod oczami.

9. Joga przewracania oczami na ciemne koła:

Joga przewracania oczami na cienie pod oczami

Zajmij wygodną pozycję i zrelaksuj się. Spraw, aby twoje gałki oczne były skierowane w jedną stronę w kierunku prostym. Po pół minucie zacznij patrzeć od skrajnej prawej strony i skieruj wzrok na górną stronę. Następnie po 30 sekundach ponownie skieruj gałki oczne w lewo, a następnie w dół. Powtórz to koło zarówno zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara po 5 razy za każdym razem.

Wszystkie opisane powyżej ćwiczenia i pozycje jogi są naprawdę sprawdzone i sprawdzone. Dają 100% efekt w walce z cieniami, zmarszczkami i wiotczeniem skóry wokół oczu. Pomaga poprawić krążenie krwi, a także reguluje ciśnienie krwi. To sprawia, że ​​nasz ogólny stan zdrowia całego ciała, ale nadal koncentruje się na zdrowiu oczu.