Cienie pod oczami są zwykle spowodowane brakiem snu, starzeniem się, stresem, niezdrowym stylem życia. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka w porównaniu z pozostałymi partiami ciała. Ciemność jest zauważalna, ponieważ żyły tutaj znajdują się znacznie bliżej powierzchni skóry, co sprawia, że ​​wygląda ona ciemniej. Olejki eteryczne na cienie pod oczami są naprawdę pomocne. Olejki eteryczne należy rozcieńczyć przed użyciem, ponieważ są bardzo silne.

Stosując olejki eteryczne na cienie pod oczami, należy zmieszać jedną kroplę olejku z 15 ml dowolnego oleju nośnikowego. Generalnie olej z pestek moreli jest używany jako olej nośnikowy, ponieważ działa bardzo dobrze.

Olejki eteryczne na cienie pod oczami

Najlepsze olejki eteryczne na cienie pod oczami:

Kilka dobrych olejków eterycznych na cienie pod oczami i ich właściwości podano poniżej,

1. Rumianek:

Rumianek na cienie pod oczami

Olejek rumiankowy to przeciwzapalny olejek eteryczny, który stosuje się na cienie pod oczami. Ma tendencję do łagodzenia skóry. Posiada również właściwości antydepresyjne i antybiotyczne. Dodaj jedną kroplę rumianku do 15 ml olejku z pestek moreli, który jest olejem nośnikowym. Delikatnie postukaj mieszanką olejków pod oczy. Unikaj nakładania olejku na powieki i nie zbliżaj się za bardzo do oczu.

2. Palmarosa:

Palmarosa na ciemne koła

Olejek Palmarosa jest bardzo przydatny w leczeniu problemów skórnych, ponieważ ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne. Jest bardzo dobrym środkiem łagodzącym stres oraz zmniejsza lęk i wyczerpanie nerwowe. Olejek Palmarosa posiada również skuteczne właściwości nawilżające i odmładzające. Jedną kroplę olejku Palmorosa zmieszaną z odpowiednim olejem nośnikowym należy delikatnie nałożyć na cienie pod oczami i pozostawić na noc.

3. Olejek kadzidłowy:

Olejek kadzidłowy do cieni pod oczami

KUP TUTAJ

Jest to jeden z najlepszych olejków eterycznych na cienie pod oczami, ponieważ ma właściwości rozjaśniania ciemności skóry. Budzi uczucie zadowolenia, odprężenia i spokoju psychicznego. Obniża niepokój, stres i złość. Do około 15 ml dowolnego oleju nośnikowego dodaj 1 ml olejku kadzidłowego. Tę mieszankę należy ostrożnie nakładać pod oczy. Zamknij oczy podczas nakładania. Zostaw to na.

4. Olejek goździkowy i olejek kadzidłowy:

Olejek goździkowy i olejek kadzidłowy do cieni pod oczami

Olejek goździkowy zmieszany z olejkiem kadzidłowym jest bardzo dobry na cienie pod oczami. Pomaga to poprawić krążenie krwi, a także jest dobrym naturalnym środkiem przeciwzapalnym. Weź 2 krople olejku goździkowego, 7 kropli olejku kadzidłowego, 7 kropli soku z cytryny, trochę oleju witaminy E. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj i przechowuj w butelce. Zastosuj tę mieszankę co noc na cienie pod oczami, aby je zredukować.

5. Olejek eteryczny z róży geranium:

Olejek eteryczny z róży geranium na cienie pod oczami

KUP TUTAJ

To jeden z najlepszych olejków na cienie pod oczami. Zmniejsza obrzęki. Ma również właściwości przeciwstarzeniowe. Dwie krople olejku Rose Geranium należy dobrze wymieszać z około ½ łyżeczki żelu Aloe Vera. Postaraj się uzyskać czysty żel Aloe Vera, aby uzyskać szybkie rezultaty. Nakładaj tę mieszankę delikatnie pod każdym okiem codziennie przed pójściem spać.

6. Olejek eteryczny z kopru włoskiego:

Olejek eteryczny z kopru włoskiego na ciemne koła

KUP TUTAJ

Innym dobrym olejkiem eterycznym, który zmniejsza obrzęki i cienie pod oczami, jest olejek z kopru włoskiego. Okazuje się, że jest owocny w wygładzaniu zmarszczek i tonizacji skóry. Wymieszaj jedną kroplę oleju z kopru włoskiego z ½ łyżeczki oleju kokosowego i nałóż na dotknięty obszar pod oczami. Nie nakładaj na powieki ani zbyt blisko oczu.

7. Olejek eteryczny z lawendy:

Lawendowy olejek eteryczny na cienie pod oczami

Olejek lawendowy to jeden z najlepszych olejków na okolice oczu. Ma niesamowite właściwości, które są wysoce odpowiednie dla skóry. Jest bogaty w właściwości antyoksydacyjne i jest najpopularniejszym olejem na świecie. Regularnie nakładany na oczy olejek lawendowy działa odprężająco i usypiająco. Dodaj jedną kroplę olejku lawendowego do ¼ łyżeczki oleju kokosowego i dobrze wymieszaj. Wmasuj ten olejek pod oczy przed pójściem spać.

8. Cyprysowy olejek eteryczny:

Cyprysowy olejek eteryczny do cieni pod oczami

KUP TUTAJ

Olejek cypryjski jest uważany za bezcenny i cenny klejnot, ponieważ wspaniale działa w redukcji cieni pod oczami. Pomaga również w usuwaniu nadmiaru płynów, które gromadzą się pod oczami, powodując obrzęki. Jedną kroplę olejku cyprysowego zmieszaną z ½ łyżeczki masła Shea należy delikatnie nałożyć na cienie pod oczami i pozostawić na noc.

9. Olejek eteryczny z rozmarynu:

Olejek eteryczny z rozmarynu na cienie pod oczami

KUP TUTAJ

Mówi się, że olejek rozmarynowy jest korzystny w zmniejszaniu cieni i obrzęków. Działa przeciwzapalnie, a także pomaga w usuwaniu nadmiaru wody. Namocz czysty kawałek bawełny w zużytej torebce zielonej herbaty i dodaj kroplę olejku rozmarynowego. Delikatnie przetrzyj tę bawełnę pod każdym okiem.

Olejki eteryczne mają wiele właściwości leczniczych i regenerujących, które są bardzo dobre dla zdrowia i urody. Olejki eteryczne są korzystne dla cieni pod oczami, ponieważ pobudzają krążenie krwi pod oczami i zmniejszają obrzęki. Olejki pielęgnują skórę i jednocześnie ją rozjaśniają. Leczą również uszkodzoną skórę. Pomagają zmniejszyć stres i uspokajają oczy, zapewniając dobry sen.