To może być dla ciebie szokujące, ale tak, pomadki pomagają również w natychmiastowym zmniejszeniu cieni pod oczami, zapewniając wyrównany wygląd. Używając szminki do zatuszowania cieni pod oczami, możesz przygotować twarz do dalszego makijażu, a także nadać jej nieskazitelny wygląd, jeśli chcesz uniknąć uporczywych warstw makijażu na twarzy. Jednak wybór koloru szminki zależy również od koloru karnacji i tekstury skóry.

Najlepsza szminka do usuwania cieni:

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci skutecznie i szybko zakryć cienie szminką.

1. Zielona szminka na ciemne koła:

Zielona szminka na ciemne koła

Kolor zielony jest najczęściej używany dla skóry z czerwonymi plamami kamuflażu. Zieloną szminkę, aby ukryć cienie pod oczami, nakłada się najpierw pod oczami i nosem, kącikami ust i na popękane naczynka. Możesz zakończyć proces, pokrywając go delikatnym korektorem. Zielona szminka jest również stosowana głównie na czerwonych plamach na skórze, które są obserwowane na policzkach dziewcząt, aby uzyskać gładką teksturę skóry.

2. Fioletowa szminka na ciemnych kołach:

Fioletowa szminka na ciemne koła

Czy Twoja skóra ma żółte odcienie, czy też nosi żółtawe przebarwienia o ziemistej cerze? Fioletowa szminka do cieni pod oczami jest najlepsza dla Twojej twarzy. Fioletowy kolor po nałożeniu na cienie pod oczami, tworząc twardą warstwę, pomoże Ci uprościć koloryt twarzy za pomocą korektora lub lekkiego podkładu. Możesz także mieszać fioletowy kolor z jasnym różem, aby uzyskać magiczne efekty na ciemnych kołach.

3. Pomarańczowa szminka na ciemne koła:

Pomarańczowa szminka na ciemne koła

Niezależnie od tego, czy wybierzesz pomarańczową szminkę, czy pomarańczowy korektor, oba są w stanie zapewnić Ci pożądany odcień skóry bez cieni pod oczami. Pomarańczowa szminka do zakrywania cieni pod oczami służy głównie do zniwelowania pierwotnych niebieskich odcieni na skórze wraz z siniakami, uporczywymi cieniami, widocznymi żyłkami, a także przebarwieniami. Nałożony na skórę daje idealną skórę bez żadnych wad.

4. Czerwona szminka na ciemne koła:

Czerwona szminka na ciemne koła

Czerwona szminka na cienie pod oczami jest dość modna wśród nastolatków o jasnej karnacji. Pomaga również w natychmiastowym pozbyciu się ciemnych plam i wyprysków na długi czas. Aby użyć czerwonej szminki, należy zakryć miejsca pod oczami, boki nosa, nad oczami itp., które następnie należy pokryć jasnym korektorem lub podkładem lekko zwilżoną dłonią, aby nadać mu mocny i równomierny wygląd zewnętrzny.

5. Różowa i niebieska szminka do cieni:

Różowa i niebieska szminka do cieni pod oczami

Różowy i niebieski dają podobny efekt kolorystyczny do fioletu. Różowy jest używany głównie do ciepłego odcienia skóry, wraz z cieniami pod oczami. Różowa szminka w połączeniu z niebieską lub pomarańczową szminką do cieni pod oczami daje delikatną kombinację kolorów kobietom o lekko ciemnym wyglądzie. Pomadkę nakłada się na okolice oczu i delikatnie na kości policzkowe w przypadku ciemnej pomadki, a następnie zakrywa korektorem. Możesz też wymieszać na nim niewielką porcję niebieskiej szminki, aby uzyskać lepsze efekty.

Proces nakładania szminki pod oczy na cienie pod oczami pozostaje taki sam. Jednak zależy to również od odcienia skóry, ponieważ kobiety o ciemnym odcieniu twarzy i nadal mają cienie pod oczami, musiałyby używać ciemnych szminek, aby uzyskać odważny wygląd. Podobnie kobiety o jasnej karnacji mogą wybrać jasne odcienie szminki, aby zredukować cienie za pomocą magicznego dotyku.