jak usunąć opaleniznę z ust

Usta to najważniejsza i najbardziej wrażliwa część naszej twarzy. Bardzo ważne jest, aby nasze usta były nawilżone i lekkie. Ale usta bardzo łatwo się opalają, a usunięcie tej opalenizny nie jest łatwym zadaniem.

Jak usunąć opaleniznę z ust:

Oto 9 najlepszych domowych sposobów na naturalne usuwanie opalenizny z ust.

1. Serum do ust z miodem cytrynowym:

Serum do ust z miodem cytrynowym

Cytryna to owoc cytrusowy, który złuszcza opaleniznę, a miód jest środkiem nawilżającym. Mieszanka miodu i cytryny to świetne serum do usuwania opalenizny z ust. Wymieszaj równe części miodu i cytryny i nałóż na usta. Trzymaj go przez godzinę przed wyjęciem wilgotną szmatką. Powtarzaj ten proces 3-4 razy dziennie. Stosując to serum z łatwością usuniesz opaleniznę z górnych ust.

2. Gliceryna:

Gliceryna do opalania

Opalanie ust jest często spowodowane pigmentacją. Najlepszym sposobem na zmniejszenie pigmentacji jest nawilżenie ust. Co wieczór nakładaj glicerynę na usta. Zapewni to nawilżenie ust i zapobiegnie pigmentacji. Z łatwością usuwa opaleniznę.

3. Nawodnienie:

pij wodę

Poza ekspozycją na słońce usta mogą ciemnieć, jeśli twoje ciało nie jest nawilżone. Wypij od ośmiu do dziesięciu szklanek wody, aby się nawodnić. Ponadto pij dużo soków wraz z owocami cytrusowymi, ponieważ jest to naturalny środek czyszczący.

4. Olej migdałowy:

Olejek migdałowy

Olejek migdałowy to kolejny produkt, który pomaga w leczeniu opalenizny na ustach. Codziennie przed snem nakładaj olejek migdałowy na usta. W ciągu kilku tygodni zobaczysz rozjaśnienie ust. Olejek migdałowy usuwa martwe komórki z ust.

5. Peeling cukrowy:

peeling cukrowy

Cukier jest bardzo dobrym środkiem złuszczającym. Możesz również użyć cukru jako peelingu do ust. Cukier usunie ciemną skórę i wydobędzie różowy kolor. Dla lepszych efektów używaj peelingu codziennie. Ten peeling naturalnie usuwa opaleniznę z ust.

6. Oliwa z oliwek:

Oliwa z oliwek do opalania

Oliwa z oliwek to kolejny środek do mycia ust. Regularne stosowanie oliwy z oliwek zmniejsza opaleniznę ust, a także utrzymuje je nawilżone. Weź wymaganą ilość oliwy z oliwek i wcieraj ją w usta raz lub dwa razy dziennie, co zmniejszy opaleniznę i nawilży usta. Może usuwać opaleniznę z ust.

7. Umyj usta:

Umyj usta

Szczotkowanie ust może również ograniczyć opalanie. Po codziennym porannym myciu zębów umyj usta szczoteczką. Będzie działał jak peeling i pomoże zmniejszyć opaleniznę na ustach. Rób to codziennie, aby uzyskać lepsze wyniki.

8. Kurkuma i miód:

Kurkuma i Miód

Wszyscy wiemy, że kurkuma jest najsilniejszym środkiem leczniczym. Dlatego nałożenie kurkumy na usta wyleczy ciemne usta i wydobędzie naturalny kolor ust. Wymieszaj równe ilości miodu i kurkumy w misce i zrób pastę. Nałóż go na usta i lekko pocieraj. Pozostaw na godzinę lub dwie, a następnie usuń go za pomocą myjki. Może usuwać opaleniznę wokół ust.

9. Jagody:

Malina i truskawka

Owoce takie jak truskawki i maliny zawierają duże ilości minerałów i witamin, które pomagają utrzymać żywe i zdrowe usta. Mogą również zmienić opalone usta w miękkie i różowe. W tym celu musisz:

1. Malina: Weź żel Aloe Vera, miód i pół łyżki soku malinowego i wymieszaj, a następnie wykonaj peeling. Użyj tego peelingu na ustach. Pozostaw na 10 minut, a następnie zmyj. Powtarzaj proces 2-4 razy w tygodniu.

2. Truskawka: Weź wazelinę i wymieszaj w niej pół łyżki soku truskawkowego. Używaj tego jako balsamu do ust i nakładaj go codziennie na usta.

Oto dziewięć takich domowych środków, które pomogą Ci osiągnąć usta, o których zawsze marzyłeś. Używaj tych środków regularnie, aby uzyskać szybkie i lepsze rezultaty.