Prowadzenie zdrowego stylu życia zawsze było wielkim priorytetem w Styles at Life, a dzisiejszy gorący temat dotyczy weganizmu i jego korzyści. Z biegiem lat weganizm przeszedł z błędnego wyobrażenia bycia mdłym i nudnym, stając się jedną z najmodniejszych diet na świecie. Gwiazdy i osobistości z mediów społecznościowych przyczyniły się do jego rosnącej popularności, albo przeklinając jej efekty, albo opowiadając się za dobrostanem zwierząt.

Jak dieta wegańska może sprawić, że będziesz zdrowszy w 30 dni

Najlepsze jest to, że możesz odczuć jego korzyści już po kilku tygodniach. Oto sześć sposobów, w jakie dieta wegańska może poprawić Twoje zdrowie w ciągu miesiąca.

1. Jaśniejsza skóra i mniej częste wyprysków:

Każda zmiana w diecie wpłynie na twoją skórę, ale konkretnie wyeliminowanie produktów mięsnych może być dobrą wiadomością dla pozbycia się trądziku. Allure przeprowadził wywiad z dermatologiem Manjulą Jegasothy, która podzieliła się swoimi poglądami na temat rosnącej liczby trądziku hormonalnego. „Wszystko to pochodzi z hormonów, którymi zwierzęta, które jemy, są karmione lub wstrzykiwane” – stwierdził ekspert. Nieekologiczne mięso może powodować zaburzenia równowagi hormonalnej, które wyzwalają gruczoły łojowe twarzy, co może prowadzić do wyprysków.

W przypadku przejścia na dietę wegańską organizm przejdzie proces pozbywania się toksyn. Można się spodziewać jaśniejszej, świetlistej skóry, co jest świetnym bonusem.

2. Utrata wagi i lepsze zarządzanie wagą:

The Huffington Post poinformował o badaniu to pokazuje, że weganie mają niższy BMI (wskaźnik masy ciała) niż osoby jedzące mięso. Posiłki wegańskie zawierają mniej kalorii i mają wyższą zawartość błonnika, co oznacza, że ​​mogą dłużej czuć się syte przy mniejszych ilościach jedzenia. To dobra wiadomość dla każdego, kto próbuje zrzucić kilka kilogramów, zwłaszcza w walce z chorobami związanymi z wagą, takimi jak otyłość.

Błonnik jest kluczowym składnikiem, który zawiera większość produktów pełnoziarnistych, ale nie występuje tak często w mięsie. Należy pamiętać, że posiłki wegańskie odnoszą się do produktów pełnowartościowych, takich jak rośliny strączkowe, fasola i warzywa, a nie do produktów przetworzonych, takich jak frytki!

3. Zachęcaj ludzi do gotowania:

Wbrew powszechnemu przekonaniu diety wegańskie to nie tylko sałatki. W rzeczywistości diety wegańskie zawierają wiele eksperymentów w kuchni. Gotowane w domu posiłki są na ogół zdrowsze niż żywność paczkowana.

Przygotowywanie własnego jedzenia sprawi, że będziesz pamiętać o składnikach, które zawierasz, przypominając Ci o ciągłym wybieraniu zdrowszych opcji. Jest to szczególnie świetna umiejętność, gdy chcesz przygotować szybką i zdrową wegańską przekąskę w kuchni zamiast zamawiać jedzenie na wynos.

4. Niższe ryzyko chorób przewlekłych:

Diety roślinne mogą zmniejszać prawdopodobieństwo rozwoju chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca typu 2 i wzrost guza. Medical News Today wyjaśnia, że ​​bioaktywne związki znajdujące się w dietach roślinnych mogą działać przeciwko czynnikom genetycznym związanym z niektórymi chorobami przewlekłymi. Przeciwutleniacze znajdujące się w żywności pochodzenia roślinnego zwalczają wolne rodniki, które są sprawcami uszkodzeń komórek i stanów zapalnych.

5. Zdrowsze serce:

Dieta roślinna może zmniejszyć ryzyko chorób serca, ponieważ zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej w naczyniach krwionośnych. Jedna z najbardziej przebadanych osób, Meghan Markle, jest przekonana o tym działaniu, a także o innych korzyściach zdrowotnych wegańskiego jedzenia. Markle je w dni powszednie wegańskie i twierdzi, że spożywanie większej ilości posiłków roślinnych zapewnia jej sprawność i zdrowie. Mądra rada od wkrótce królewskiego!

6. Wspiera aktywny styl życia:

Mięso niekoniecznie jest konieczne do uzupełnienia aktywnego stylu życia. Wystarczy spojrzeć na byłego uczestnika Dancing With the Stars, Dereka Hougha, który przeszedł na dietę wegańską. Profesjonalna tancerka była znana z przestrzegał rygorystycznej diety podczas swojego czasu na Tańcu z gwiazdami, ale powiedział, że jego ostatnie eksperymenty z gorącą jogą i spożywanie diety roślinnej pozwoliły mu osiągnąć więcej jego celów fitness.

To obala odwieczny mit, że diety roślinne nie są dla osób, które lubią stale angażować się w aktywność fizyczną. W rzeczywistości wielu elitarnych sportowców przyjęło tę dietę, jak mistrz sztuk walki Mac Danzig i narciarka Heather Mills. Ostatecznie dobrze zaplanowana dieta połączona z regularnymi ćwiczeniami nadal stanowi klucz do sukcesu sportowego.