Czy wiesz o diecie detoksykującej 7 dni? Detoksykacja może zapewnić więcej niż tylko blask oczu i blask skóry, może zwiększyć poziom energii, przywrócić trawienie i pomóc w pozbyciu się kilku nadprogramowych kilogramów. Rozpoczęcie diety detoksykującej może być bardzo elektryzujące. Uwolnisz się od zanieczyszczeń w swoim ciele, a jako dodatkowy bonus poznasz również trochę odchudzania. Dlatego dzisiaj w tym artykule omawiamy dietę detoksykacyjną 7 dni.

7-dniowy plan diety detoksykacyjnej i korzyści

Detoksykacja to świetny sposób na usunięcie toksyn z organizmu. Kiedy oczyszczasz, chronisz swój organizm przed chorobami przewlekłymi, a także poprawiasz cele związane z odchudzaniem. Podczas gdy może to wyglądać na modną dietę, która oznacza brak zbóż, mleka, alkoholu i cukru. Wyznaczenie każdego planu detoksykacji polega na odciążeniu organów, które oczyszczają organizm, wątrobie, jelitach i nerkach, jednocześnie wspierając i cywilizując ich działanie.

Korzyści z diety detoksykacyjnej 7 dni:

  • Wsparcie w odchudzaniu.
  • Kontroluj funkcjonowanie swojego organizmu, kontrolując ciśnienie krwi i poziom cukru.
  • Wzmocnij swoją pewność siebie w zakresie akceptowania zdrowego stylu życia.
  • Inspiruj zdrową zmianę zachowań żywieniowych.

7-dniowy plan diety detoksykacyjnej:

Teraz spójrz na 7-dniowy plan diety detoksykacyjnej, o którym wspomnieliśmy poniżej i są one następujące;

1) Dzień 1: 600 kalorii:

Zainicjuj z owocami. Zawieraj w swojej diecie różnorodne owoce z pominięciem banana. Witaminy, minerały i przeciwutleniacze zawarte w owocach odgrywają główną rolę w detoksykacji. Są niskokaloryczne i tłuste. Owoce to także obfity sposób na uporządkowanie organizmu na nadchodzące dni detoksykacji. Wypij szklankę soku warzywnego bez soli i niesłodzonych owoców na śniadanie i lunch.

2) Dzień 2: 1200 kalorii:

Drugi dzień jest dla warzyw. Możesz jeść wszystkie warzywa, ale jedz surowe, gotowane na parze, duszone lub nieco smażone. Zadbaj o gotowane ziemniaki na śniadanie, które dostarczą Twojemu organizmowi odpowiedniej ilości energii. Ale powstrzymaj się od jedzenia tego warzywa o każdej innej porze dnia. Aby dodać smaku warzywom, dodaj do nich dużo ziół, cebulę i czosnek. Warzywa dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, węglowodanów i błonnika.

3) Dzień 3: 1100 kalorii:

Wymagaj kombinacji owoców i warzyw. Ale banany lub ziemniaki są całkowicie nie-nie. To przyniesie korzyści Twojemu organizmowi, aby uzyskać całkowicie naturalne odżywianie. Zacznij ten dzień od owoców, a do końca zjedz trochę lekkich sałatek i smażonych warzyw. Przygotuj sałatkę, mieszając świeżą miętę, pomidory, żółć, młody szpinak, kiełki fasoli, rzeżuchy, cykorię skropioną, czerwoną paprykę, dymkę, sok z cytryny z odrobiną oliwy z oliwek.

4) Dzień 4: 800 kalorii:

Jeśli kochasz banany, pokochasz ten dzień. Dziś możesz potrzebować tylko bananów i mleka. Musisz spożyć co najmniej 8 małych bananów z 3 szklankami stonowanego mleka. Sugerowana jest miska zupy roślinnej, aby żołądek był pełny. Ten dzień przyniesie Ci korzyści, jeśli uzupełnisz niezbędne węglowodany, błonnik, potas i wapń.

5) Dzień 5: 1100 kalorii:

Przygotuj filiżankę ryżu z lekkim curry. Ryż można zastąpić idlis lub czapati bez oleju lub ghee. Możesz również skonsumować do 6 świeżych pomidorów piątego dnia. Dodaj białka do diety, a nie-wegetarianie mogą obecnie wzbogacić posiłek o mięso lub ryby.

6) Dzień 6: 1300 kalorii:

Szósty dzień wraca do warzyw. Tym razem zwróć uwagę na sałatki. Dziś możesz również dodać do swojego talerza kilka niewegetariańskich potraw, ale kojarzysz je z wieloma warzywami. Powinieneś zaobserwować pewną utratę wagi i wzrost energii.

7) Dzień 7: 1200 kalorii:

W tym dniu możesz pozostać na diecie warzywnej z obecnością miski owoców o niskiej zawartości cukru i miski brązowego lub gotowanego na parze ryżu. Ten dzień jest bardzo ważny, ponieważ powoli wyprowadzi Cię z diety detoksykującej i przywróci normalną dietę.

Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten artykuł i okaże się pomocny!