HCG lub Human Chorionic Gonadotropin Diet to bardzo niskokaloryczny plan diety przeznaczony do utraty wagi i utrzymania układu odpornościowego w organizmie. HCG jest pierwotnie hormonem wytwarzanym podczas ciąży, który jest przepisywanym lekiem w leczeniu problemów z płodnością.

Co to jest plan diety Hcg

Dieta HCG ogranicza spożycie kalorii z 500 – 800 kalorii dziennie. Jeśli zastosujesz się do planu diety HCG, prawdopodobnie istnieje szansa na utratę dużej wagi w bardzo krótszym czasie. Nie jest jednak zalecany dla kobiet w ciąży i osób mających poważne problemy z trawieniem i sercem. Plan diety powinien być prowadzony przez kilka okresów strzałów, a nie przez bardzo długi czas, aby zapobiec chorym skutkom na inne narządy.

Plan diety HCG:

Dieta HCG jest ukierunkowana na utratę wagi poprzez przestrzeganie określonego planu. Zobaczmy, jak to będzie działać.

Faza 1: Okres przygotowawczy:

Plan diety hcg zaczyna się od przygotowania organizmu na zmiany, jakie będzie on przechodził w nadchodzącym czasie. Aby zwiększyć spożycie wody, należy regularnie spacerować rano przez co najmniej 30 minut i rozpocząć ćwiczenia oddechowe. Należy również zwiększyć spożycie chleba i jabłek, aby oczyścić system. Ta faza dla większości z nich to faza oczyszczania, która pozwala organizmowi pozbyć się wszystkich dodatkowych zanieczyszczeń i zarazków, które prowadzą do nadmiernego wzdęcia.

Trzymaj się co najmniej 6 szklanek wody dziennie i utrzymuj krótkie, szybkie spacery przez co najmniej trzy razy w tygodniu. Jeśli chodzi o ćwiczenie oddechowe, wdech i wstrzymanie oddechu na kilka sekund powinno wystarczyć. Kiedy pojawia się pytanie, czym jest dieta HCG, ta faza nie ma większego znaczenia i dlatego nie ma jeszcze zmiany w diecie. Po prostu przygotowuje twoje ciało do planu diety HCG.

Faza 2: Zwiększenie energii:

Podczas tej fazy celem jest sprawienie, aby ciało zgromadziło dużo energii w ciągu 3 dni, zanim przejdzie do ograniczonego nawyku żywieniowego. Prawdopodobnie musisz jeść wszystko i wszystko, co możesz, aby utrzymać wysoki poziom energii. Od czwartego dnia planowana jest VLCD i trwa do 25 do 45 dni, w zależności od docelowej wielkości utraty wagi. Dieta powinna składać się z diety 500 kalorii przez cały dzień, podzielonej na 3 główne posiłki i regularne spożywanie przekąsek pomiędzy nimi. Na śniadanie z menu diety HCG trzymaj się zielonej herbaty lub lekkiej kawy. Unikaj cukru. Zamiast tego możesz przejść na sztuczne słodziki.

Spożywając obiad, 100 gramów białka powinno być najmniej w twoim planie diety HCG na cały dzień. Z tego samego powodu wybieraj mądrze i zmieniaj co drugi dzień między kurczakiem, krewetkami, tuńczykiem lub łososiem. Masz wziąć 1 warzywo wraz z białkiem. Na sałatkę wybierz szpinak, sałatę, kapustę, pomidory i ogórek. Jest nie tylko łatwy w przygotowaniu, ale także służy temu celowi. W przerwach między obiadem a kolacją zajadaj się owocami, takimi jak jabłka, winogrona, banany i granat. Jednak podczas obiadu staraj się, aby spożycie kalorii było jak najmniejsze. Powinna wystarczyć paluszek chlebowy i owoc. Pamiętaj, że kiedy stosujesz dietę HCG, nie wolno spożywać oleju spożywczego. Bądź odpowiednio kreatywny.

Faza 3: Powrót do regularnego planu diety:

Ten plan diety jest przenoszony na 3 tygodnie. W tym czasie przechodzisz na regularne posiłki, które są zdrowe i zapewniają energię. Jednak żywność ze sztucznymi słodzikami, wysokokaloryczna, fast foody, zimne napoje i wysoka zawartość tłuszczów trans są całkowicie zabronione. Ta faza jest w zasadzie przeniesieniem poprzedniej fazy i pomaga utrzymać HCG w ryzach w sumie, ponieważ dieta działa na swoje efekty.

Faza 4: Konserwacja:

Po fazie 3 możesz poczuć, jak schudłeś, a mimo to cały czas pozostawałeś aktywny. Być może udało Ci się również osiągnąć swój cel i teraz nadszedł czas na prawdziwy test. Musisz nadal zachować zdrowie, prowadząc normalny tryb życia, tak jak wcześniej, ale utrzymując utratę wagi, która nastąpiła. Ta faza jest w zasadzie najważniejszą i najważniejszą fazą diety HCG, dlatego nawet po jej zakończeniu musisz trzymać się diety 500 kalorii przez kolejne 3 dni. Po 3 dniach zakończenia fazy 3 w końcu wchodzisz w fazę 4.

Tutaj możesz powoli odzyskiwać normalną dietę, dzięki czemu możesz nadążyć za stałym utrzymywaniem wagi. Z tego samego powodu twoje nowe spożycie kalorii zostaje zwiększone i zwiększone do 1500 kalorii. Aby zrównoważyć dodatkowe kalorie, twoje wybory żywieniowe mogą teraz obejmować zdrowy tłuszcz i produkty mleczne, ale nic w nadmiarze. Jeśli nie tolerujesz laktozy, możesz jeść pokarmy wysokobiałkowe, takie jak steki i piersi z kurczaka. Nie zapomnij mierzyć i rejestrować swoją wagę każdego ranka i staraj się utrzymać nadmiar zmian, które wkradają się z powodu zaniedbań w diecie. Dodawanie potraw z jajek i sera w dzień oszustwa, powiedzmy raz w tygodniu, jest dozwolone, pod warunkiem, że odpowiednio utrzymasz reżim ćwiczeń.

Skutki uboczne diety HCG:

Chociaż plan diety jest przygotowywany przez profesjonalistów, mając na uwadze, ile twoje ciało może tolerować, mogą się zdarzyć sytuacje, w których nie pasuje do twojego ciała, powodując poważne lub mniej poważne problemy. Typowe problemy, które mogą pojawić się na twojej drodze, to

Formacja kamieni żółciowych:

Powszechnie znany jako kamień w woreczku żółciowym, może być poważny, powodując nieprawidłowe oddawanie moczu i infekcje prowadzące do uszkodzenia innych narządów. Ciekawym i łatwym sposobem na ucieczkę od tego samego jest poleganie na kalorycznych warzywach i owocach. W ten sposób, nawet jeśli utrzymasz spożycie 500 kalorii dziennie, owoce, które spożywasz w przerwie, nie pozwolą ci głodować, dopóki nie nadejdzie czas na obiad. Ponieważ Twój układ trawienny działa, zmniejsza się zagrożenie kamieni żółciowych.

Nieregularne bicie serca:

Ze względu na zmianę spożycia kalorii i nawyków żywieniowych w czasie diety hcg, możesz odczuwać obniżenie bicia serca i prowadzące do zawrotów głowy. Aby utrzymać stałe spożycie kalorii w ciągu dnia, możesz wypełnić czas w połowie lunchu i kolacji owocami, jak wspomniano wcześniej. Upewnij się, że zmniejszysz ilość soli, którą zwykle masz. Dzieje się tak, ponieważ Twoje kalorie są teraz ograniczone. Im więcej soli dodasz, tym bardziej ryzykujesz wysokie ciśnienie krwi, a co za tym idzie problemy z tętnem.

Funkcjonowanie mięśni:

Jedzenie ma na celu utrzymanie pełnej energii; a ponieważ celem jest utrata wagi, ogólne skurcze i bóle mięśni są normalne.

Załamanie nerwowe:

To jeden z ekstremalnych przypadków, w których nadmierna dieta prowadzi do omdlenia i krótkotrwałej utraty zmysłów. Stan wymaga szybkiej i poważnej pomocy medycznej.

Ból stawu:

Objaw jest znowu normalny, ponieważ ciało traci na wadze, jednak regularne ćwiczenia i szybki marsz mogą pomóc utrzymać ciało w formie i powstrzymać te problemy.

Ogólna słabość:

Z powodu drastycznej zmiany planu żywieniowego i metabolizmu w organizmie uczucie osłabienia jest normalne i należy odpoczywać i ograniczać aktywność fizyczną, chyba że czujesz się lepiej.

Dieta HCG to dobry sposób na zmniejszenie masy ciała, ale są też lepsze i bezpieczniejsze sposoby, które należy wypróbować.