Dieta bananowa na odchudzanie

Dieta bananowa to plan odchudzania, który zyskał dużą popularność w Japonii po tym, jak kumiko Mori (popularna piosenkarka) oświadczyła, że ​​dzięki tej diecie straciła około 15 funtów. Podobnie jak inne modne diety, które ludzie stosują szaleńczo, nawet dieta bananowa nie jest inna. Znana jest również jako poranna dieta bananowa. Jak sama nazwa wskazuje, ta dieta polega na nasyceniu się bananami podczas śniadania. Kiedy, ile i jakie inne czynniki są wymienione w tym artykule. Jeśli więc chcesz zrzucić zbędne kilogramy przy minimalnych ograniczeniach i jesteś niezwykle ciekawy, jak zebrać informacje o diecie bananowej, ten artykuł pasuje do rachunku.

Pochodzenie diety bananowej:

Koncepcję Diety Bananowej stworzyli Sumiko i Hitoshi Watanabe, którzy należeli do dziedziny medycyny. Hitoshi podążył za nim i stracił 37 funtów. Ta dieta stała się sławna w 2008 roku, kiedy para założycieli opublikowała szczegóły tej diety na japońskiej stronie „Mixi” i wiele osób zaczęło ją stosować, ta moda stała się tak popularna, że ​​Japonia miała kiedyś deficyt bananów.

Wytyczne:

Przestrzegając diety bananowej należy przestrzegać pewnych wytycznych, aby była ona sukcesem. Jest to bardzo prosta dieta, którą można powiązać z kilkoma planami żywieniowymi z warunkiem utrzymania bananów jako podstawowego pożywienia w diecie. Niektóre inne wytyczne, których należy przestrzegać, są wymienione poniżej.

1. Tylko banany i woda na śniadanie:

Pierwszym zastrzeżeniem jest to, że śniadanie powinno składać się wyłącznie z bananów i wody o temperaturze pokojowej. Nie ma ograniczeń co do ilości bananów; można jeść tak długo, aż poczuje się całkowicie syty.

2. Brak zastrzeżeń dotyczących obiadu i kolacji:

Ta dieta jest stosunkowo prosta do przestrzegania, ponieważ nie ma ograniczeń dotyczących lunchu i kolacji, co oznacza, że ​​podczas pozostałych posiłków można jeść wszystko.

3. Alkohol i produkty mleczne są zakazane:

Wszelkiego rodzaju alkohole i produkty mleczne są surowo zabronione. Należą do nich mleko i produkty mleczne, takie jak twaróg serowy i masło. Więc chociaż możesz zjeść wszystko na lunch i kolację, upewnij się, że wykluczysz produkty mleczne i alkohol.

4. Czas posiłków:

W tym programie dietetycznym obowiązkowe jest przestrzeganie pór posiłków. Należy zadbać o to, aby obiad zakończyć przed godziną 20:00 i jeść w krótkich odstępach czasu. Stosując tę ​​dietę należy również zachować dwugodzinną przerwę między obiadami a snem.

5. Unikaj przejadania się:

Zdecydowanie zaleca się spożywanie małych porcji jedzenia w krótszych odstępach czasu. Należy unikać nadmiernego objadania się jedzeniem. Ta dieta wymaga od człowieka nasycenia żołądka tylko 80% pokarmem. Utrzymywanie 20% głodu w żołądku pomaga w zmniejszeniu kalorii i przynosi korzyści osobom na diecie.

Korzyści z tej diety :

Ta dieta jest idealna dla osób, które nie mogą ściśle ograniczyć swoich nawyków żywieniowych. Po drugie, ta dieta jest bardzo przystępna cenowo i może być stosowana również przez mniej uprzywilejowane osoby. Ponieważ ta dieta kładzie nacisk na spożywanie śniadania, w przeciwieństwie do innych diet, okazuje się być zdrowa, ponieważ zabija głód, który może prowadzić do wyboru niezdrowego i ubogiego pod względem odżywczym jedzenia w ciągu dnia. To jeden z programów odchudzających, który nie tylko pomaga w odchudzaniu, ale jednocześnie działa na dobre i zdrowe nawyki żywieniowe. Ponieważ wiąże się z jedzeniem bananów w dużych ilościach, bezpośrednio pobudza metabolizm i sprawia, że ​​człowiek staje się bardziej energiczny.

Wady:

Z zaletami istnieją również wady, z których głównym jest to, że ta dieta może być dość myląca. Ponieważ osoby na diecie mogą jeść dowolny rodzaj jedzenia podczas posiłków, mają tendencję do objadania się wysokokalorycznym jedzeniem, odrzucając główny cel tej diety. Innym efektem ubocznym jest to, że u kilku osób może powodować zaparcia. W sumie to jedna dieta, która ma więcej zalet niż wad.

Ta dieta jest bardzo łatwa do przestrzegania i ma bardzo podstawowe ograniczenia. Jeśli próbujesz zrzucić kilka kilogramów i chcesz spróbować tego planu diety, zrób to za wszelką cenę, ale wcześniej dowiedz się, czy twoje zdrowie pozwala ci spróbować tej diety.