Czy cierpisz na problem z tarczycą? Czy trudno Ci sobie z tym poradzić? Nie martw się! Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Obecnie wiele osób boryka się z problemem tarczycy. Dieta tarczycowa odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu objawów problemów z tarczycą. Pamiętaj jednak, aby skonsultować się z lekarzem, jaki rodzaj diety tarczycowej stosujesz. Musisz wiedzieć, że każdy człowiek różni się od siebie, a dieta jest również dostosowana do tego problemu. Dlatego dzisiaj w tym artykule omawiamy dietę tarczycową.

Dieta tarczycy

Tarczyca to gruczoł dokrewny w kształcie motyla, który znajduje się w dolnej części szyi i jest odpowiedzialny za tworzenie, przechowywanie i uwalnianie hormonów tarczycy do krążenia. Hormony te nazywają się T3 i T4 i kontrolują zużycie energii w organizmie na poziomie komórkowym, wytwarzają białka i kontrolują wrażliwość organizmu na inne hormony wolne do organizmu.

Dieta tarczycy korzystnie wpływa na zdrowie tarczycy. Tarczyca odpowiada za poziom energii organizmu, metabolizm organizmu, powierzchnię skóry, a także zmniejsza ryzyko nadciśnienia, otyłości, demencji, chorób serca, zmęczenia i tak dalej. Tarczyca jest wrażliwa na wiele czynników, a jednym z nich jest dieta. Strategia diety tarczycy jest niezbędna, jeśli ten gruczoł ma wytwarzać dokładne hormony.

Dieta dla tarczycy:

Teraz poniżej wymieniliśmy wszystkie informacje dotyczące wykresu diety tarczycy i są one następujące, które zawierają głównie listę pokarmów.

1. Żelazo, cynk i miedź:

Wiadomo, że miedź i cynk są zasadniczo korzystne dla pacjentów z tarczycą, jednak najważniejsze jest żelazo. Cynk jest przydatny do przekształcania nieaktywnej formy T4 (która jest hormonem tarczycy Tyroksyna) w aktywną formę T3. Z drugiej strony miedź dba o to, aby w żadnym momencie poziom tyroksyny we krwi nie był zbyt wysoki. Wegetarianie często padają ofiarą niedoborów żelaza i cynku, dlatego muszą polegać na suplementach, aby utrzymać zdrowe życie. Również osoby cierpiące na choroby przewodu pokarmowego wymagają większej uwagi z powodu niedoborów cynku i miedzi. Dzieje się tak, ponieważ często zdarza się, że zaburzenia narządów mają tendencję do zakłócania wchłaniania tych składników odżywczych, co prowadzi do poważnych skutków ubocznych, takich jak niewydolność nerek, cukrzyca i rak.

Dzieci też nie są bezpieczne przed brakiem równowagi miedzi i cynku. Dla nich przyjmowanie większej ilości cynku często przeciwdziała korzyściom płynącym z miedzi w systemie. Dlatego należy poddać się odpowiedniemu planowi diety na tarczycę. Jeśli chcesz, aby tarczyca działała wydajnie i utrzymał wysoki poziom hormonów, włącz te składniki odżywcze w niewielkich ilościach do swojej codziennej diety. Żywność o ironio w tych składnikach odżywczych zawiera szpinak, wątrobę cielęcą, boćwinę i grzyby.

2. Żywność z witaminą A:

Ta witamina pomaga utrzymać prawidłową funkcję gruczołów lub zwalcza wole. Jeśli chodzi o witaminę A w diecie na tarczycę, w medycynie następują następujące zdarzenia. Karoten jest poprzednikiem witaminy. Kiedy twoja tarczyca nie działa najlepiej, nie może skutecznie przekształcać karotenu w użyteczną formę witaminy A. Pokarmy takie jak marchewki są bogate w karoten, więc bez względu na to, ile z nich jesz, twoje spożycie witamin będzie nadal pozostają nienaruszone. Nie tylko nie przyniesie to korzyści dla tarczycy, ale także doprowadzi do niedoboru witaminy A.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że produkcja TSH jest bardzo ograniczona, jeśli masz niski poziom tej witaminy. Aby sprawdzić, czy rzeczywiście masz deficyt, spróbuj stanąć przed jasnym światłem. Jeśli drażni twoje oko bardziej niż powinno, to jest to zła wiadomość dla ciebie. Jednak to nic, czego suplementy nie mogą naprawić. Zawsze możesz zaufać w naturalny sposób i zwiększyć spożycie żywności wzbogaconej w witaminy. Pokarmy zabawne w witaminę A to jajka, pietruszka, marchew, kantalupa, chlorella, warzywa liściaste, mango, rukiew wodna i szpinak,

3. Żywność jodowa:

Ten minerał zawarty w soli kuchennej jest niezbędny do utrzymania zdrowej tarczycy. Tarczyca jest jedynym gruczołem w organizmie, który fascynuje jodem, wyczerpując go, aby wyprodukować hormony T3 i T4. Ponadto sól, jod z pewnością znajduje się w warzywach morskich, takich jak wodorosty. Zbyt dużo jedzenia jodu może powodować problemy z tarczycą, więc upewnij się, że wiesz, ile potrzebuje Twój organizm. Dlatego spożywaj slamsy, ostrygi i tuńczyki.

4. Olej kokosowy:

Tarczyca okazuje się być mała w porównaniu z resztą ludzkiego ciała. Jest to jednak jedna z najważniejszych części układu hormonalnego. Choroby, które wpływają na system, są zwykle spowodowane zaburzeniami produkcji TSH, które mogą być większe niż pożądane lub niewystarczające. Każdy z tych dwóch objawów prowadzi do niewłaściwej reakcji na inne hormony w organizmie. Mówiąc o oleju kokosowym jako lekarstwie, to oczywiście nie jest sam w sobie. Jednak wpływa na ogólną funkcję gruczołu. Jak? Kwasy tłuszczowe zawarte w tym oleju wspomagają metabolizm i wspomagają utratę wagi. Większość przepisów działa na inne rodzaje oleju, które można naprawdę zrobić z oleju kokosowego, który jest nie tylko nadmierny dla tarczycy, ale także dla talii! Możesz również spożywać wodę kokosową lub dodawać ją do herbaty jako słodzik zarówno dla korzyści zdrowotnych, jak i zmniejszenia spożycia cukru.

5. Kapusty:

W niektórych przypadkach kapustne (kalafior, kapusta, jarmuż itp.) mogą przyczynić się do rozwoju wola (rozszerzenie tarczycy), ale jedzenie chce być bardzo wysokie, zanim stanie się to prawdziwym strachem. Warzywa te, kategorycznie umieszczone w roślinie Genus Brassica, są bogate w związki wolotwórcze. Te związki nie są bohaterami, jeśli chodzi o ratowanie cię przed niedoczynnością tarczycy. Dzieje się tak, ponieważ związki te zmniejszają produkcję TSH. Jednak w przypadku nadczynności tarczycy można śmiało powiedzieć, że możesz dodać te warzywa do swojego sklepu spożywczego z listą pokarmów dla tarczycy. Upewnij się, że nie zostawiasz tych warzyw niegotowanych, ponieważ zawierają sporo pestycydów, co może pogorszyć sytuację.

6. Wapń:

Intensywna tarczyca może pobierać z organizmu wapń; dlatego konieczna jest dieta, która zawiera ironię wapnia. Sugerowane produkty spożywcze to tofu, soja, łosoś i pak Choy. Podczas gdy większość ludzi od czasu do czasu polega na wapniu do wzrostu kości, jest to trudny suplement dla osób leczonych z powodu niedoczynności tarczycy. Wiele badań wykazało, że wapń zakłóca leczenie niedoczynności tarczycy. Dlatego nigdy nie powinno się razem bawić. Ale jeśli możesz zachować 12-godzinną przerwę między dwoma różnymi lekami, powinno ci to dobrze zrobić. Niektóre pokarmy i suplementy zawierające żelazo wapniowe ograniczają uzależnienie od lewotyroksyny. Jeśli irytuje Cię utrata wagi i używanie mleka o mniejszej zawartości tłuszczu (tj. półtłustego lub odtłuszczonego), pamiętaj, że utrzymuje się ono bogate w wapń, mimo że ma mniej tłuszczu.

7. Jagody:

Regularne spożywanie tych bogatych w przeciwutleniacze diet na tarczycę pomoże wzmocnić układ odpornościowy i spowolnić pracę tarczycy. Jagody są rozluźnione, aby wzbogacić dietę tarczycy. Więc zjedz garść na śniadanie, posyp trochę jogurtem na lunch i pomyśl o pikantnych talerzach z jagodami na kolację.

8. Sok:

Ponieważ wole są spowodowane przez nagromadzenie jodu i innych szkodliwych chemikaliów, lekarz może zalecić szybki sok, aby wyeliminować system. Dowolne grupowanie owoców i warzyw będzie wspaniałym i pomocnym domowym sposobem leczenia.

9. Witamina B:

Witamina B ma szeroką funkcjonalność dzięki różnym podziałom. Wchodzenie w te szczegóły,

  • Witamina B1, znana również jako tiamina, jest potrzebna pacjentowi w przypadku nadczynności tarczycy. Ta witamina jest szybka i niezawodna i równoważy nadmiar tarczycy. Właśnie dlatego od lat jest to formuła ciesząca się zaufaniem lekarzy.
  • Następna na liście witaminy B w planie diety tarczycy jest B2, powszechnie nazywana ryboflawiną. Ta witamina nie tylko wzmacnia funkcję tarczycy, która w przeciwnym razie jest tłumiona, ale także w razie potrzeby skutecznie aktywuje nadnercza z ich wydzielaniem.
  • Witamina B3 ma swoje własne zastosowanie w utrzymywaniu komórek w ciele, co oczywiście obejmuje gruczoł dokrewny, a tym samym tarczycę, jest zbilansowana i działa idealnie.
  • Witamina B6, pirydoksyna, jest ważna dla tarczycy, ponieważ pomaga gruczołowi efektywnie wykorzystywać jod i jego surową postać do wytwarzania hormonów. Nadczynność tarczycy potrzebuje więcej witaminy. Niedobór tej witaminy można sprawdzić, szukając osłabienia mięśni, ponieważ osoby cierpiące na to samo są zwykle wykryte z niedoborem pirydoksyny.
  • Suplementy witaminy B12 są tak samo istotne, jak to tylko możliwe dla osób z zaburzeniami tarczycy, ponieważ nie ma innego sposobu na wchłanianie witaminy przez pacjentów z niedoczynnością tarczycy. Może to prowadzić do niedoboru, którego skutki uboczne są poważne. Należą do nich nerwobóle, choroby psychiczne, zapalenie nerwów i inne zaburzenia. Uważa się, że normalny zakres leży między 500-1300 pg/ml zamiast najczęściej przepisywanych 200-1100 pg/ml. Ten ostatni zakres jest uważany za zbyt niski i często nie jest wchłonięty przez pacjenta cierpiącego na niską produkcję hormonu tarczycy.

Pokarmy bogate w witaminę B odgrywają ważną rolę w zmniejszaniu wola, a zatem obejmują fasolę, nabiał, brokuły, zboża, tłuste ryby, daktyle, płatki zbożowe, brukselkę, kukurydzę i okrę itp..

10. Tłuszcze Omega-3:

Te niezbędne tłuszcze są odpowiedzialne za dostarczanie komórkom hormonów tarczycy i są obecne w rybach i oleju rybim. Można również jeść orzechy włoskie, olej lniany i oliwę z oliwek. Niezbędne kwasy tłuszczowe i oleje Omega, 3 i 6, są obecne w żywności, takiej jak halibut; Makrela i łosoś są dobrą podstawą i pomagają odzyskać funkcje mózgu. Chociaż Omega 3 i 6 są zasadniczo nierozłączne, należy zauważyć, że Omega 6 jest znana ze swoich działań niepożądanych. U osoby przyjmującej zbyt dużo tego kwasu tłuszczowego następuje zauważalna zmiana fizjologiczna. Jakby to nie było złe samo w sobie, co gorsza, naczynia krwionośne mogą łatwiej się skurczyć i skurczyć. Omega 3 jest znana ze wszystkich dobrych właściwości, takich jak zmniejszenie stanu zapalnego i zakrzepów krwi; z drugiej strony omega 6 nie jest mistrzem. Jest to główny powód, dla którego musi istnieć ustalona równowaga między spożyciem Omega 6 i Omega 3 w przepisanej liście pokarmowej diety tarczycy. W ten sposób korzyści płynące z Omegi 3 zostają zachowane, a ostre skutki uboczne nadmiaru Omegi 6 zostają zrównoważone.

11. Soja:

Soja hamuje wchłanianie tyroksyny, więc jeśli bierzesz tyroksynę, musisz unikać soi. Jeśli żądasz spożycia soi, między spożyciem soi a zniewoleniem tyroksyny musi być jak najdłuższy czas odpoczynku..

12. Selen:

Selen odgrywa skuteczną rolę w produkcji i kontroli T3, selen można znaleźć w wielu owocach morza, takich jak tuńczyk, krewetki, dorsz lucjan i halibut, a także shiitake i pieczarki.

13. Unikaj wodorostów:

Unikaj produktów takich jak wodorosty, ponieważ mogą hamować czynność tarczycy i dobre samopoczucie. Kelp powstaje z wodorostów i jest logicznie bogaty w jod. Z tego powodu jest czasami sprzedawany jako „wzmacniacz tarczycy” i można go nabyć w postaci suchych preparatów i tabletek. Podobnie jak w przypadku samego jodu, nie przynosi korzyści dla zdrowia osób z chorobami tarczycy.

14. Białko:

Białko to środek transportu, który przenosi hormony tarczycy do tkanek organizmu, a w rezultacie przynosi korzyści w regulacji funkcji tarczycy. Pokarmy zabawne w zawartości białka: orzechy, rośliny strączkowe, komosa ryżowa oraz produkty pochodzenia zwierzęcego wolne od hormonów i antybiotyków, takie jak jaja, mięso i ryby od zwierząt karmionych trawą.

15. Zioła:

Niektóre z tych ziół intensywnie rozgrzewają i wspomagają metabolizm, dlatego spróbuj czarnego pieprzu, czosnku, papryczek chili, imbiru, cynamonu, kurkumy i papryczek chili. Kolendra wspomaga usuwanie metali z organizmu, w szczególności rtęci, potwierdzonej toksyny dla tarczycy.

16. Łosoś i indyk:

Obejmują witaminę D i tłuszcze Omega-3; ten pływak w górę rzeki wspiera utrzymanie zdrowia tarczycy. Utrata masy ciała może towarzyszyć problemom z tarczycą, dlatego będziesz chciał gromadzić białka w celu utrzymania prawidłowej wagi i utrzymania masy mięśniowej.

To jest plan diety tarczycy i mam nadzieję, że spodoba ci się ten artykuł, a także okaże się pouczający. Zachować sprawność!