Czy wiesz, że Japończycy mają najwyższe oczekiwania na świecie? Średni wiek Japończyka to 78 lat, a kobiety 85 lat. Nawet przy wysokim poziomie stresu, picia, palenia i zanieczyszczenia Japończycy przeżyją resztę świata. Główną magią stojącą za tym jest dieta, którą przestrzegają. Tradycyjna japońska dieta składa się ze świeżych, lekko ugotowanych potraw. W japońskiej żywności nacisk kładziony jest na zachowanie naturalnego smaku i aromatu składnika. Każdy element użyty w potrawie ma wyróżniać się jak bohaterowie, zamiast używać dużej dawki przypraw i przypraw. Sprawdź, dlaczego japońska dieta została uznana za najzdrowszą na świecie.

Jak japońska dieta zwiększa długość życia człowieka?

Korzyści z diety japońskiej:

Japońska dieta uważana jest za najzdrowszą dietę na świecie. Ma wyjątkowo niską zawartość tłuszczu i wysoką wartość odżywczą. Sprawdź niektóre z najlepszych zalet diety japońskiej:

1. Jedzenie o obniżonej zawartości cholesterolu w diecie japońskiej:

Dieta japońska nie stanowi żadnego smażonego elementu. W Japonii nie będziesz cieszyć się smażeniem kurczaka. Tradycyjnie Japończycy spożywają bardzo mało czerwonego mięsa. Ponieważ choroby serca występują z powodu nadmiernego gromadzenia się trójglicerydów i cholesterolu, nie znajdziesz żadnej japońskiej diety składającej się z żywności zawierającej tłuszcze nasycone. Zawierają również większą ilość imbiru w swojej diecie, co pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

2. Japońska dieta zawiera żywność, która może obniżyć zachorowalność na raka:

W Japonii jest bardzo niewiele zgonów z powodu raka. Chociaż przyczyna nie jest do końca znana, naukowcy uważali, że spożywanie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. Zielona herbata pochodzi z tej samej rośliny co czarna herbata (camellia sinsensis), ale jest to forma niesfermentowana. Ta niesfermentowana forma zawiera wysoki poziom przeciwutleniaczy znanych jako polifenole, które zwalczają rodniki odpowiedzialne za nieprawidłowy rakowy wzrost komórek.

3. Wodorosty morskie w diecie japońskiej:

Japończycy mają bardzo skąpe zasoby żywności. Dało to początek przygotowaniu diety bogatej w wodorosty. Te wodorosty są bogatym źródłem minerałów, takich jak jod, witamina C białkowa, A, B12 i mikroelementy.

4. Ryby w diecie japońskiej:

Japończycy codziennie jedzą ryby. Ryby są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3. Są one niezbędne do zdrowego wzrostu i rozwoju Twojego organizmu. Przynoszą korzyści na kilka sposobów, takich jak zapobieganie poważnym chorobom (rak, zapalenie stawów, choroby serca), funkcjonowanie mózgu i tym podobne.

5. Ryż jako główne pożywienie w japońskiej diecie:

Biały ryż, główny podstawowy pokarm Japończyków, ma wysoką wartość odżywczą. Chociaż ryż jest bardzo kaloryczny, Japończycy nie przybierają na wadze ze względu na obecność niskokalorycznego dodatku okazu.

6. Soja jako integralna część japońskiej diety:

W większości tradycyjnych japońskich środków można znaleźć obfite użycie soi. Występuje jako tofu, shoyu (sos sojowy), edamame (zielona soja), miso (pasta z fasoli) i natto (sfermentowana soja). Ponieważ soja jest bardzo bogata w białko i zawiera mniej tłuszczu, jest bardzo zdrowa. Uważa się również, że soja jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Japoński plan posiłków dietetycznych:

Japoński plan diety zyskuje na popularności ze względu na korzyści zdrowotne, zwłaszcza w przypadku utraty wagi. Podstawową zasadą japońskiej diety jest przywiązywanie wagi do jakości niż ilości. Biorąc małe porcje wielu elementów, można cieszyć się smakami każdego składnika, a także osiągnąć punkt satysfakcji.

Typowy plan składa się z następujących przepisów na dietę japońską:

Śniadanie:

 • 1 filiżanka miso
 • 1 jajko na twardo
 • Jeden owoc mandarynki
 • 1 szklanka zielonej herbaty

Lunch:

 • 1 szklanka białego ryżu na parze
 • 1 porcja warzyw gotowanych na parze
 • 1 Porcja Grillowanego Łososia
 • 1 szklanka zielonej herbaty

Przekąska:

 • 1 Jabłko Fuji

Obiad:

 • 1 szklanka zupy miso
 • 1 talerz różnych sushi z sosem sojowym?
 • 1 szklanka makaronu
 • Warzywa Teriyaki z Tofu

Środki ostrożności dotyczące diety japońskiej:

Chociaż japońska dieta jest niezwykle zdrowa, przed zastosowaniem planu posiłków należy wiedzieć kilka rzeczy. Japońskie jedzenie może nie być odpowiednie dla wszystkich, zwłaszcza w początkowych fazach diety. Sprawdź niektóre z najważniejszych informacji o japońskiej diecie:

 1. Dieta japońska składa się z małych porcji. Upewnij się więc, że zawierasz więcej elementów, aby zaspokoić głód.
 2. Japońskie jedzenie ma niską zawartość magnezu. Dlatego zalecane są suplementy magnezu.
 3. Wysokie użycie sosu sojowego może prowadzić do wzrostu poziomu sodu.
 4. Wasabi używane w japońskim jedzeniu to bardzo pikantny korzeń. Lepiej ograniczyć użycie.
 5. Japońska dieta nie jest zalecana dla sportowców, ponieważ zawiera bardzo mało węglowodanów.
 6. Nadmierne spożycie zielonej herbaty może prowadzić do biegunki i rozstroju żołądka

Japońska dieta polega na holistycznym jedzeniu. To angażuje wszystkie zmysły, aby cieszyć się jedzeniem. Japońskie jedzenie to nie tylko uczta dla ust, ale także przyjemność dla oczu. Czas prezentacji jest dłuższy niż rzeczywisty czas gotowania potrawy. Ma to dawać wizualną rozkosz zróżnicowaną kolorystyką i fakturą. Ponadto podstawowa zasada powolnego jedzenia może znacznie zmniejszyć przejadanie się i wspomaga naturalną utratę wagi. Japońskie jedzenie polega na poszanowaniu prawdziwych smaków natury i utrzymywaniu żywności tak świeżej, jak to możliwe