Czy dieta mleczna jest warta utraty wagi??

Spożywanie samego mleka jest kluczem do przestrzegania diety mlecznej w celu utraty wagi. Ilość wapnia obecnego w mleku pomaga pozbyć się tłuszczu z organizmu, zwłaszcza w okolicy brzucha. Jednak wielu dietetyków uważa, że ​​spożywanie tylko mleka może powodować niedobór wielu składników odżywczych, ponieważ mleko może dawać tylko białko mleka i wapń.

Dlatego sugeruje się wprowadzenie niewielkich modyfikacji, takich jak dodawanie pokarmów zawierających błonnik w celu przezwyciężenia niedoborów żywieniowych. Ale kluczem jest upewnienie się, że spożywasz mleko w większych ilościach w porównaniu z innymi pokarmami w diecie.

Dieta mleczna na odchudzanie

Jak dieta mleczna pomaga w utracie wagi:

Mleko może być bardzo korzystne w utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia Twojego organizmu. Wysokie ilości wapnia w mleku pomagają wyeliminować cały dodatkowy tłuszcz odkładający się w organizmie poprzez zwiększenie metabolizmu, dzięki czemu proces odchudzania jest wygodniejszy.

Mleko pomaga w utracie wagi, zapewnia uczucie sytości przez dłuższy czas, stymulując produkcję hormonu zwalczającego głód zwanego peptydem YY.

Obniża się ciśnienie krwi, zwiększa uczucie sytości, redukuje tłuszcz z brzucha dzięki białku obecnemu w mleku, przyspieszając metabolizm organizmu (1). Zmniejsza również spożycie kalorii, pomagając szybko spalić wszystkie dodatkowe kilogramy.

Ile możesz schudnąć dzięki diecie mlecznej?:

Mleko to jeden z powszechnie akceptowanych płynów, który ma wiele potencjalnych korzyści dla naszego organizmu. Przyjmujemy to w takiej lub innej formie w naszym codziennym życiu. Mleko może być dobrą opcją na zdrowe odchudzanie.

Możesz stracić od 8 do 10 funtów w ciągu czterech tygodni, stosując dietę mleczną, w zależności od aktualnej wagi, historii choroby, wieku, płci, leków, genetyki i przestrzegania planu.

dieta mleczna

Zalety diety mlecznej:

Oto lista zalet diety mlecznej dla utraty wagi. Są to:

 • Mleko jest bogatym źródłem wapnia, które nie tylko pomaga w utrzymaniu masy kostnej, ale także wzmacnia kości, zęby i mięśnie (2).
 • Przestrzeganie diety mlecznej pomaga utrzymać poziom potasu we krwi, ponieważ ćwiczenia mogą powodować pocenie się, co prowadzi do utraty potasu.
 • Witamina A wzmacnia odporność; witamina D pomaga kościom, które są obficie dostępne w mleku (3)(4).
 • Przestrzeganie diety mlecznej pomoże zmniejszyć niepotrzebne łaknienie, pomagając schudnąć. Ta dieta pomaga również w naprawie i budowie mięśni ciała za pomocą białek obecnych w mleku (5).
 • Dieta mleczna pomaga uzupełnić minerały fosforu niezbędne do wytwarzania energii, dzięki czemu jesteś aktywny i zdrowy.

Wady diety mlecznej dla utraty wagi:

Chociaż dieta mleczna ma ogromne zalety, ma też pewne wady. Niektórzy z nich są:

 • Może mieć niedobory innych składników odżywczych, takich jak magnez, żelazo, witaminy C i D wraz z błonnikiem, jeśli stosujesz dietę mleczną przez dłuższy czas.
 • Może powodować wybuch trądziku zarówno u dorosłych, jak i u dzieci (6).
 • Ponadto może powodować wzdęcia u niektórych osób.
 • Niektóre osoby mogą mieć trudności z realizacją planu.
 • Plan diety mlecznej został opracowany specjalnie dla osób z nadwagą.

Pokarmy, których należy unikać w diecie mlecznej w celu utraty wagi:

Oto lista produktów, których należy unikać, jeśli stosujesz dietę mleczną:

 • Warzywa, takie jak ziemniaki i dynia.
 • Owoce takie jak liczi, jackfruit i mango.
 • Unikaj tłuszczów i olejów, takich jak śmietana pełnotłusta, serek śmietankowy, smalec, masło, ser mozzarella, majonez.
 • Unikaj orzechów nerkowca.
 • Sztucznie słodzone napoje, alkohol, pakowane soki owocowe i napoje gazowane to tylko niektóre z napojów, których należy unikać.

Alternatywne opcje, jeśli nie jesz produktów mlecznych:

Chociaż dieta mleczna może być korzystna, przestrzeganie nietolerancji laktozy lub innych problemów zdrowotnych może być trudne. Przedstawiamy kilka innych najlepszych alternatyw dla nabiału lub produktów mlecznych, których możesz użyć:

 • Mleko sojowe, mleko migdałowe, mleko ryżowe, mleko kokosowe, mleko lniane, mleko owsiane, mleko konopne, mleko nerkowca może być doskonałą alternatywą dla mleka krowiego.
 • Możesz użyć jogurtu z mleka kokosowego, mleka sojowego, konopi, mleka migdałowego.
 • Na rynku dostępne są serki śmietankowe bez soi, bezglutenowe i bezmleczne. Możesz również przygotować miękki ser, używając orzechów nerkowca, migdałów lub orzechów makadamia.
 • Masło wykonane z mieszanek olejów roślinnych, masła kokosowego i masła orzechowego może zastąpić tradycyjne masło.

Utrzymanie prawidłowej wagi jest niezbędne do prowadzenia zdrowego życia. Przestrzeganie diety mlecznej w celu utraty wagi może być skutecznym i łatwym sposobem na piękną zmianę w swoim życiu. Upewnij się, że utrzymujesz reżim treningowy, aby był zgodny z planem diety, aby zdrowo schudnąć. Lepiej jest również skonsultować się z lekarzem na temat wpływu diety mlecznej na organizm przed jej zastosowaniem.

Zastrzeżenie: Treści przedstawione w tym artykule mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują opinii lekarskiej. Skonsultuj się z lekarzem, zanim zaczniesz coś nowego, a strona internetowa nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne, które może powodować.

Często zadawane pytania:

1. Jaki rodzaj mleka jest najlepszą opcją dla diety mlecznej, aby schudnąć??

Odp.: Chociaż możesz używać zwykłego mleka do przestrzegania diety mlecznej, niska zawartość tłuszczu w mleku odtłuszczonym lub stonowanym sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych opcji, aby szybciej osiągnąć wyniki. Jeśli masz problemy z sercem, cukrzycę lub otyłość, pełne mleko może nie być odpowiednie. Jednak pełne mleko pomoże zmniejszyć spożycie kalorii i jest pożywne i sycą.

2. O czym musimy pamiętać, stosując dietę mleczną w celu utraty wagi??

Odp.: Oto lista rzeczy, o których należy pamiętać, stosując dietę mleczną.

 • Upewnij się, że ćwiczysz przez co najmniej pięć godzin tygodniowo.
 • Unikaj spożywania alkoholu i fast foodów.
 • Nawadniaj się jak najwięcej.
 • Mieć odpowiednią ilość snu.
 • Wybierz mleko sojowe lub migdałowe, jeśli jesteś weganinem lub nie tolerujesz laktozy.

3. Czy dieta mleczna pomaga zrzucić tłuszcz z brzucha??

Odp.: Picie ciepłego kubka mleka z odrobiną kurkumy może być przydatne w odchudzaniu, zwłaszcza przed snem. Chociaż nie ma naukowych dowodów potwierdzających wpływ diety mlecznej na utratę tłuszczu z brzucha, możesz stracić tłuszcz z brzucha, włączając pożywne pokarmy i regularnie ćwicząc.