Kobiety mają największą pracę na ziemi, która sprawia, że ​​ustępują tylko Bogu. A ta cała ważna praca to urodzenie nowego życia. Zgadzam się, że mężczyźni mają do odegrania znaczącą rolę, ale jeśli gleba nie będzie żyzna, nasiona nie wyrosną.

dieta płodności

Rodzaje niepłodności:

Istnieje wiele powodów, które mogą zapobiec zapłodnieniu i przez to nie sugeruję środków antykoncepcyjnych. Ważnymi przyczynami medycznymi u kobiet są:

  • Niepłodność spowodowana odwróceniem owulacji – można ją leczyć dietą i ćwiczeniami
  • Niepłodność spowodowana zaburzeniami fizycznymi, takimi jak zablokowane jajowody – należy wykonać badania przepisane przez lekarzy, aby znaleźć prawdziwą przyczynę problemu.

Chociaż istnieje wiele mitów dotyczących żywności, która zwiększa płodność, wyjaśnijmy, dlaczego dieta jest konieczna, aby powstrzymać odwrócenie owulacji.

Przyczyna odwróconej owulacji:

Niedowaga/nadwaga może opóźnić czas potrzebny kobiecie na poczęcie. Powód jest dość prosty. Tłuszcz gromadzi się głównie wokół dolnych partii ciała, dodając wybrzuszenia i warstwy. To coraz bardziej zaczyna wpływać na nasze jajniki, które są teraz pod ogromnym naciskiem rosnącego tłuszczu trzewnego. Przestają owulować i przez wiele miesięcy tracisz miesiączki. Może to nawet przejść do PCOS, co jest kolejną przyczyną ogólnego niepokoju dla naszego zdrowia reprodukcyjnego.

Tak więc tłuszcz ten musi zostać wypalony i usunięty, aby ponownie umożliwić owulację, a tym samym umożliwić zajście w ciążę wcześniej niż później. Jedynym rozwiązaniem jest schudnąć.

Plan diety płodności dla kobiet:

Poniżej podane informacje dowiesz się o diecie na płodność oraz o tym, jak uniknąć niepłodności poprzez niespożywanie określonych pokarmów.

Czego należy unikać:

Zobaczmy, jakich rzeczy należy unikać, aby zwiększyć płodność.

Tłuszcze trans:

Trzymaj się mil od straganów z fast foodami. Tłuszcze te nie tylko osłabiają nasze tętnice, ale także sprawiają, że nasz dolny brzuch jest ogromny.

Czerwone mięso:

Zastąp mięso z diety i zrekompensuj białkiem roślinnym. Nie martw się, wegetarianie też mają dzieci!

Odtłuszczone mleko:

Mleko odtłuszczone faktycznie sprzyja bezpłodności. Jeśli tego nie lubisz, zjedz gałkę lodów lub pełnotłustego jogurtu, aby to zrekompensować.

Napoje gazowane:

Nigdy nie przynoszą nikomu niczego dobrego, zamiast tego szybko zwiększają poziom insuliny, co nie pomaga w prawidłowym spalaniu tłuszczów. To również nasila problemy z PCOS.

Nie przesadzaj z treningami:

Nadmiar czegokolwiek jest zły i jeśli będziesz chudnąć, aby utrzymać rozmiar zero, to z pewnością wpłynie to na twoje hormony.

Rzeczy do jedzenia:

Sprawdźmy, jaki rodzaj jedzenia jeść, aby uzyskać najlepszą płodność.

Banany (witamina B6):

Ta bogata w potas żywność zawiera witaminę B6, która reguluje hormony, więc niedobór może prowadzić do nieregularnych cykli i słabego rozwoju komórek jajowych i plemników.

Szparagi (kwas foliowy):

To nie tylko pomaga zdrowym włosom, ale także zmniejsza ryzyko odwrotnej owulacji. Może być w postaci dowolnego zielonego warzywa.

Papaja (witamina B12 i cynk):

Niedobór powoduje wzrost nieprawidłowego poziomu estrogenów, co może prowadzić do hirtruizmu będącego wyzwalaczem PCOS.

Jajka (witamina D):

Badania kliniczne pokazują, że osoby z PCOS mają wyjątkowo niski poziom witaminy D. Dlatego jest to niezbędne dla diety płodności.

Migdały (witamina E):

Posiada antyoksydanty, które chronią DNA plemników i komórek jajowych. Zawiera również niezbędne dobre tłuszcze potrzebne organizmowi. Możemy więc chcieć, że jest to jedna z najlepszych diet na płodność.

Owoce cytrusowe (witamina C):

Witaminy z owoców cytrusowych i jagód poprawiają równowagę hormonalną u kobiet.

Brokuły (żelazo i selen):

Żelazo jest niezbędne do prawidłowego krążenia krwi i dlatego jest niezwykle istotne w diecie płodności. Lepszy poziom żelaza pomaga utrzymać siłę zapłodnionego jaja. Selen wytwarza przeciwutleniacze, które pomagają chronić przed wolnymi rodnikami i zapobiegają pękaniu chromosomów.

Łosoś (kwasy tłuszczowe Omega):

Kwasy tłuszczowe DHA i omega są niezbędne dla ogólnego dobrego stanu zdrowia i odporności.

Dobre nawyki mają duży wpływ na to, jakimi rodzicami się stajemy. Dziecko to dużo obowiązków, dlatego najlepiej dawać przykład i prowadzić zdrowy tryb życia. Więc zacznij przed ręką.