dieta puree

Co to jest?

Przypominamy sobie czasy, kiedy wracaliśmy od dentysty z wyrwanym zębem. Przypomnij sobie, jak nasze matki kiedyś dla spokoju gotowały nam roztopione jedzenie. To rodzaj puree. Puree to wszystko, co jest w postaci puree. Nie jest to płynąca ciecz ani nie jest uważana za stałą. Ma konsystencję pasty lub puddingu specjalnie stosowanego dla pacjentów z problemami stomatologicznymi. Teraz, gdy jest to włączone do rutynowej diety, wynikiem jest dieta puree.

Jak działa na nas czysta dieta?

To dieta, która początkowo była stosowana dla pacjentów i osób, które nie mogą prawidłowo jeść lub żuć. Jedzenie, które spożywamy, przechodzi proces dezintegracji, zanim w końcu stanie się wystarczająco gładkie, abyśmy mogli je przełknąć. Obecnie można to stosować w formie diety. Ten pokarm jest bardzo przydatny, gdy ktoś ma problemy z trawieniem stałego pokarmu. Po każdej operacji lub przed nią, dla lepszego trawienia, pacjentom podaje się pokarm w postaci puree. Następnie są problemy z zębami. Często w wyniku raka mogą wystąpić problemy z połykaniem. O to wszystko dba format jedzenia puree. To również dobra metoda na odchudzanie.

Wymagane niezbędne elementy:

Niektóre z pokarmów stosowanych w czystej formie diety to:

Każdy rodzaj gotowanego posiłku. Zwykły ryż oliwiony odrobiną ghee lub może z soczewicą dla dodatkowego smaku stanowi część diety puree. Warzywa i owoce, świeże i chrupiące, mogą być również użyte jako puree. Są proste owoce, takie jak banany, awokado lub mango i pomarańcze. A potem są owoce lub warzywa, takie jak marchewka, fasola lub groszek, ziemniaki, jabłka, gruszki itp., które mają twardą zewnętrzną skórkę i muszą być obrane i ugotowane na parze, a następnie zmiażdżone, aż do uzyskania puree.

W tej diecie dozwolone są dowolne płyny i napoje. Ze względu na brak stałego produktu, ilość kalorii w tej diecie jest niska. Aby to zatuszować, można użyć wysokokalorycznych płynów, takich jak mleko i przetwory mleczne, takie jak smoothies lub koktajle mleczne, lub czystych koktajli owocowych lub jogurtów i soków oraz zwykłej herbaty i kawy. Następnie dostępne są gotowe proszki białkowe dostępne na rynku, które można dodać z mlekiem lub jakąkolwiek płynną postacią, aby jednocześnie uzyskać ten dodatkowy smak i wartość odżywczą.

Nie należy również pomijać żywienia mięsnego i rybnego, dlatego nawet to może być prezentowane w postaci puree. Będąc stałym materiałem mięso lub ryby muszą być ugotowane do takiego stopnia, aby rozpadły się i zmieszały się prawie z bulionem, a następnie zagęszczone i oczyszczone. Każdy rodzaj mięsa, a mianowicie szynka, wołowina, tuńczyk, kurczak, jajko, ser, masło, wszystko można zmiksować lub dodać do istniejącego puree, aby uzyskać więcej mocy.

Dieta puree może również zawierać chleb skrobiowy i zboża. Muszą być zmiksowane na drobną konsystencję, aż będą gładkie, a następnie spożyte lub ponownie zmieszane z czymś innym. Płatki owsiane to kolejny z puree cudów, który może sprawić przyjemność, jeśli chodzi o problemy z trawieniem. Do tego dochodzą gotowane płatki zbożowe, takie jak śmietanka ryżowa lub śmietanka pszenna, które można również stosować jako część diety.

Jak przygotować?

Najlepszym sposobem przygotowania puree jest – robot kuchenny lub dowolna ręczna mieszanka. Zwykle wysiłek ręczny nie jest doceniany, ponieważ gładka konsystencja masła jest trudna do uzyskania na określonej ilości żywności za pomocą samych rąk. Dlatego prosty mikser lub robot kuchenny może pomóc. Skórki warzyw lub owoców, niezależnie od tego, które są miksowane, muszą zostać usunięte z ciała, aby proces ten był znacznie płynniejszy.

Jeśli chodzi o ryby lub mięso, wszelkie suche kości lub małe ości ryb należy ostrożnie wyłuskać przed ostatecznym zmiksowaniem. To samo dotyczy nasion, takich jak mango, pomarańcze lub cytryny.

Jedyną wadą jest to, że puree wygląda nieatrakcyjnie dla oczu, a może i dla języka. Również żywność w postaci puree traci wilgoć lub smak. Są też produkty spożywcze, takie jak orzechy i niektóre mięsa o grubej skórze, których nie można zmiksować i dlatego należy je wykluczyć z wykazu. Poza tymi puree jest całkiem dobrą metodą przyjmowania pokarmu.