Białko składa się z aminokwasów, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. Organizm ludzki może wytwarzać pewne aminokwasy, które są potrzebne do produkcji białka. Ale niektóre aminokwasy muszą być pozyskiwane z zewnętrznych (roślinnych lub zwierzęcych) źródeł białka. Średnio RDI lub zalecane dzienne spożycie białka dla mężczyzn w wieku od 19 do 70 lat wynosi 56 gramów, a dla kobiet w wieku od 19 do 70 lat wynosi 46 gramów. Nadmiar białka zamienia się w energię. W tym artykule omawiamy plan diety wysokobiałkowej.

Plan diety wysokobiałkowej

Dieta zawierająca co najmniej 50% białka nazywana jest dietą wysokobiałkową. Wiele osób decyduje się na dietę wysokobiałkową, aby schudnąć. Ta dieta wraz z wysoką zawartością białka musi również zawierać umiarkowane węglowodany. Musisz jednak regularnie ćwiczyć, aby zmniejszyć zawartość tłuszczu we krwi. Dieta ta pomaga również zachować beztłuszczową tkankę niezbędną do spalania tłuszczu, która jest wykorzystywana jako paliwo.

Jak białko dokładnie zmniejsza apetyt:

Dla naukowców wciąż jest zagadką, jak białko działa na zmniejszenie apetytu. Według naukowców białko powoduje, że komórki mózgowe otrzymują niższy poziom hormonów pobudzających apetyt. Przy mniejszej liczbie skoków insuliny wahania poziomu cukru są również niskie. Dzięki temu możesz odczuwać mniej zachcianek. Według Amerykańskiego Towarzystwa Dietetycznego białka lepiej spełniają napady głodu niż węglowodany czy tłuszcze.

Pokarmy dla wykresu diety wysokobiałkowej:

Pokarmy, które omówimy poniżej, to jedne z najlepszych pokarmów, które dostarczają organizmowi wystarczającą ilość białka i będziesz mógł je dość łatwo spożywać, ponieważ większość z nich jest łatwo trawiona. Niektóre produkty bogate w białko są następujące. Musisz dodać te produkty spożywcze do swojego menu dietetycznego, aby uzyskać wysokie białka wraz z innymi korzyściami.

Pierś z kurczaka lub pierś z indyka:

100 g piersi z kurczaka zawiera 30 g białka. Stosunek białka do kalorii wynosi 1 g białka na 4,5 kalorii. Jeśli zdecydujesz się na udko kurczaka 69 g, dostaniesz 18 g białka.

Ryby (łosoś, tuńczyk, halibut):

Zawartość białka wynosi 26 g w 100 g ryby. W przypadku tuńczyka, halibuta i łososia zawartość białka wynosi 22gm. W przypadku dorsza jest to 20 gramów. Stosunek białka do kalorii wynosi 1 g białka na 4,5 kalorii.

Schab Wieprzowy (Kotlety):

Kotlet schabowy 100 g zawiera 25 g białka. Stosunek białka do kalorii wynosi 1 gram na 5,2 kalorii.

Ser (beztłuszczowa mozzarella):

Zawartość białka w 100 gramach sera wynosi 32 gramy. Stosunek białka do kalorii wynosi 1 gram na 4,7 kalorii. Niskotłuszczowy serek wiejski ma 5 gramów białka na uncję, podczas gdy zawartość białka jest większa w niskotłuszczowym serze szwajcarskim, który wynosi 8 gramów. W parmezanie zawartość białka na uncję wynosi 10 gm.

Tofu:

Zawartość białka w 100 gramach tofu wynosi 7 gramów. Stosunek białka do kalorii wynosi 1 gram na 7,4 kalorii.

Jajka (zwłaszcza białe):

Białka jaj są bardzo bogatym źródłem białka. Zawartość białka wynosi 13 g na 100 g jaj. Stosunek kalorii do białka wynosi 1 gram na 12 kalorii.

Fasola (Dojrzała Soja):

Zawartość białka w dojrzałych ziarnach soi wynosi 17 g na 100 g. Stosunek białka do kalorii wynosi 1 gram na 10,4 kalorii. Inne fasole, takie jak biała fasola, fasola nerkowata, fasola lima są również bogate w białko. Te wysokobiałkowe składniki odżywcze pomogłyby Twojemu ciału rosnąć i zmniejszyć napady głodu. Wiele osób jest uzależnionych od fasoli, jeśli chodzi o codzienne dostarczanie białka i to również działa na nich. Dlatego będzie działać również dla Ciebie. Najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości białka jest robienie tego w sposób naturalny i nigdy nie próbowanie wstrzykiwania sobie czegoś do organizmu, ponieważ nie przynoszą one nic dobrego, ale zdecydowanie pogarszają stan organizmu.

Brokuły:

Jeśli szukasz diety wegetariańskiej o wysokiej zawartości białka, brokuły są jednym z najlepszych produktów, które powinieneś uwzględnić w swojej tabeli diety. Miska brokułów zawiera duże ilości białka i jest jednym z najbardziej bogatych w białko warzyw. Zawartość białka w pożywieniu wypełnia organizm i pomaga w budowaniu i utrzymaniu mięśni. Jest to jeden z najbardziej polecanych przez dietetyków pokarmów, a dzięki wszystkim dobrym witaminom i naturalnym, niezbędnym i dostępnym elementom jest również jednym z najzdrowszych pokarmów. Jeśli szukasz jedzenia, które może pomóc w zaspokojeniu dziennego zapotrzebowania na białko, to brokuły to jedna z najlepszych rzeczy dla Ciebie.

Twarożek:

Ten rodzaj sera zawiera białko kazeinowe, które znajduje się również w mleku i jest wolniej trawione w porównaniu z innymi formami białka. Ze względu na powolne trawienie utrzymuje wzrost mięśni na stałym poziomie i zapewnia stały dopływ energii do organizmu. Krótko mówiąc, można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych form białka i jest kluczowym elementem bogatej w białko diety wegetariańskiej. Ze względu na dobrą podaż białka, wiele osób spożywa twarożek przed snem, aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość białka podczas snu. Niektórzy ludzie mają problem z sodem, a twaróg jest wyjątkowo bogaty w sód, ale zawsze są różne marki i firmy, które zapewniają mniejszą zawartość sodu.

Ser szwajcarski:

Jest to jedna z najsmaczniejszych form sera, a ze względu na wysoką zawartość białka jest również jedną z najlepszych wegetariańskich diet białkowych. W niektórych produktach spożywczych dostępnych w standardowych supermarketach jest przyzwoita ilość białka, ale nie ma to jak szwajcarski ser. Zawartość białka w tym pokarmie jest dość wysoka. Jest to dobra opcja dla osób chcących dość szybko rozwinąć mięśnie. Kanapki często zawierają ser szwajcarski, dlatego ten rodzaj pieczywa jest dobrym źródłem białka dla wielu osób.

Stek:

Ilość białka w stawce jest dość wysoka i jeśli szukasz jednego z najlepszych pokarmów, które zapewnią Twojemu organizmowi wystarczającą ilość białka, to stawka może być dla Ciebie odpowiednia. Stawka jest bardzo pomocna dla wielu ludzi, a ze względu na wszystkie niesamowite cechy tego jedzenia, jest to coś, co każdy będzie chciał spożywać na co dzień. Powinno być świadome spożycie tego pokarmu, ponieważ przy dużych ilościach białka ta żywność zawiera również duże ilości kalorii.

Mielona wołowina:

Mielona wołowina jest prawdopodobnie jedną z najlepszych potraw, jakie można znaleźć. Pokarm jest naprawdę pomocny dla organizmu i może wypełnić Twoje ciało dobrymi proporcjami białka. Mielona wołowina jest źródłem niezbędnych tłuszczów, dlatego stanowi niezbędny element diety wysokobiałkowej. Jedzenie jest tak dobre, że zakocha się w nim prawie każdy. Według ekspertów ds. żywienia mielona wołowina jest jednym z najlepszych źródeł białka, a także dobrym źródłem kreatyny.

Kotlety Wieprzowe:

Kotlety wieprzowe to jedno z najlepszych źródeł białka i jeden z najsmaczniejszych sposobów na uzupełnienie deficytu białka w organizmie. Prom zawsze zawiera dobre proporcje mięsa, które dostarcza organizmowi pewnych niezbędnych składników odżywczych, co jest również dobre dla narządów. Jeśli szukasz wysokobiałkowego jedzenia, to kotlety wieprzowe są dla Ciebie. Smakuje dobrze i jest również dobry dla twojego ciała. Jest jednym z najlepszych dostawców mięsa, które zapewnia organizmowi odpowiednią zaopatrzenie w składniki budujące mięśnie i utrzymujące składniki odżywcze.

Tuńczyk żółtopłetwy:

Istnieje więcej niż jeden rodzaj tuńczyka. Tuńczyk żółtopłetwy jest dość popularny wśród osób dbających o sylwetkę. Ten szczególny tuńczyk zawiera duże ilości białka i jest uważany za jeden z najlepszych pokarmów dla miłośników ryb, którzy również potrzebują dużej ilości białka w swoim ciele. Jest naładowany niezbędnymi witaminami, z których ważną jest witamina B. Miąższ tej ryby zawiera również silny przeciwutleniacz, a selen w jego miąższu jest wymagany przez większość miłośników ryb na całym świecie. Istnieje wiele sposobów spożywania tej formy tuńczyka.

Ośmiornica:

Squid też się sprawdzi. Jak wynika z badań, zawartość białka w ośmiornicy jest bardzo korzystna dla organizmu i może zapewnić organizmowi niektóre z najbardziej korzystnych elementów. Jedzenie jest tak dobre, że pokocha je prawie każdy, kto szuka wysokobiałkowych posiłków. Zamrożona ośmiornica jest zawsze dobra dla organizmu, ponieważ mięso zmięknie w wyniku procesu poniżej zera. Wiele restauracji rybnych oferuje to jedzenie i dlatego jest tak dobre dla organizmu. Poza tym mięso ośmiornicy jest również dobre dla skóry, a części ciała ośmiornicy są czasami używane do pewnych rzadkich i unikalnych celów leczniczych.

W tym artykule wymieniono niektóre istotne elementy diety wysokobiałkowej. Możesz wziąć niektóre z tych rzeczy i odpowiednio je ułożyć, aby stworzyć dietę, która najbardziej Ci odpowiada. Lub zawsze możesz skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie.

Plan diety wysokobiałkowej