Ciąża może być czasem radości dla każdej kobiety. Po pierwsze, daje jej to świeże poczucie macierzyństwa, a po drugie, ma wiele możliwości wyboru jedzenia. Oprócz całej uwagi miłości, trzeba jej również powiedzieć, jakie owoce jeść podczas ciąży.

Będziesz musiała wziąć kilka zdrowych opcji, takich jak warzywa, owoce itp. W czasie ciąży. Owoce zawierają witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, które są niezbędne podczas poczęcia. Owoce dobre na ciążę są obfite, takie, które zapewnią organizmowi suplementy zdrowotne, nie tylko dla dziecka, ale także dla matki.

Najlepszy wybór owoców do spożycia podczas ciąży

Dlaczego owoce są w ogóle ważne podczas ciąży??

Jednym z najprostszych powodów, dla których zaleca się spożywanie owoców w czasie ciąży, jest ilość dostarczanych przez nie składników odżywczych. Zawierają dużo błonnika, kwasu foliowego, witamin i minerałów, które są niezbędne dla zdrowego dziecka i zdrowej mamy. Niektóre owoce są również skuteczne w łagodzeniu matek z powszechnymi problemami, z którymi borykają się w czasie ciąży. Jednym z najważniejszych wyznaczników zdrowej dostawy będzie spożywanie owoców. Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie niektóre z tych niezbędnych owoców.

Pożywne owoce do spożycia podczas ciąży:

Poniżej przedstawiamy jedne z najlepszych owoców dla pań w ciąży, które warto jeść w czasie ciąży. Lista owoców do zjedzenia podczas ciąży będzie lepiej służyć, jeśli będziesz mieć je pod ręką.

1. Awokado:

Awokado jest naładowane kwasem foliowym. Kwas foliowy jest jednym z podstawowych pierwiastków, których potrzebują kobiety w ciąży. Ten owoc zawiera również przeciwutleniacze, witaminy, błonnik pokarmowy itp. Pomoże Ci uzyskać taką ilość kalorii, jaka jest potrzebna do karmienia piersią. Ten owoc złagodzi również chorobę, której doświadczysz rano. Uważa się, że jest to jeden owoc dobry dla kobiet w ciąży.

2. Morele:

owoce ciąży jeść morele

Morela to owoc dobry zarówno dla kobiet w ciąży, jak i dla tych, które nie są w ciąży. Jest bogaty w minerały, fosfor, żelazo itp., które są bardzo korzystne dla Ciebie w czasie ciąży. Ten owoc uchroni Cię przed anemią i innymi śmiertelnymi załamaniami w czasie ciąży. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom kalorii. Morela to kolejny zdrowy owoc dla kobiet w ciąży. Najlepszą częścią jest łagodna słodycz, jaką oferuje. Morele są zwykle spożywane na surowo po śniadaniu. Wypróbuj to.

3. Mango:

Kto nie lubi mango? Niewęglikowa wersja mango jest uważana za zdrową porcję dla kobiet w ciąży. Ten pyszny owoc jest bardzo korzystny dla kobiet w ciąży. Pomaga w trawieniu i nadaje językowi naturalnie słodki smak. Jeśli chodzi o wartość odżywczą, mango jest wypełnione witaminą A i C, które, jak udowodniono, są zdrowe podczas ciąży. Ciesz się mango jako sok lub w kostkach.

4. Jagody:

owoce do jedzenia podczas ciąży jagody

Kolejnym najlepszym wyborem są jagody. Jagody to owoce do jedzenia w okresie ciąży, ponieważ są bogate w kwas foliowy i wspomagają zdrowie układu pokarmowego. Surowe jagody mają szerokie zalety. Nawet kobiety w ciąży mogą je mieć, aby zapewnić dziecku i sobie odpowiednią ilość kalorii, które pochodzą ze słodkich jagód. Dzięki niskiej zawartości tłuszczów nasyconych owoc ten jest uważany za jedno z głównych źródeł błonnika pokarmowego. Oprócz tego, jagody zawierają duże ilości witaminy K i C. Jagody najlepiej spożywać jako smoothie z mlekiem migdałowym. Pij to między śniadaniem a obiadem?.

5. Pokrojony banan:

Banan jest jednym z głównych źródeł potasu, który jest niezbędny dla kobiet w ciąży. Zawiera ważne składniki odżywcze i jest uważany za jeden z najlepszych owoców do codziennego spożywania przez kobiety w ciąży. Są naładowane witaminą B-6 i błonnikiem, dzięki czemu są jednym z owoców spożywanych podczas trymestru ciąży. Po prostu zjedz banany po posiłku lub zrób z nich koktajl. Tak czy inaczej, twoje ciało przyjmie to, co jest do tego potrzebne.

6. Winogrona:

Ponieważ są bogate w witaminę A, wielu ekspertów wyjaśniło, że winogrona są rzeczywiście dobre dla kobiet w ciąży, ponieważ wiele z nas uważa je za niebezpieczne. Winogrona pomagają dostosować tempo przemiany materii. Tak więc, jeśli masz niski metabolizm, ten owoc pomoże ci poprawić ruch jelit. Oprócz tego winogrona wzbogacone są potasem, magnezem itp., dzięki czemu znajdują się na szczycie listy zdrowych owoców dla kobiet w ciąży. Miej miskę umytych winogron.

7. Cytryna:

W czasie ciąży wiele kobiet ma problemy z trawieniem. Lemon jest tutaj, aby uwolnić ich od problemu niestrawności. Cytryny pomagają w lepszym trawieniu. Zapobiega również porannym mdłościom. Poza tym cytryny są idealnym owocem do wypłukiwania toksyn z organizmu i utrzymywania go w czystości. Wraz z oczyszczaniem ładuje organizm sporą ilością minerałów i dlatego umieściliśmy go na liście owoców w ciąży, których możesz chcieć spróbować. Wyciśnij krople cytryny do ciepłej wody i pij codziennie na pusty żołądek. Obserwuj, jak tempo metabolizmu Twojego organizmu rośnie z każdym nowym dniem.

8. Jabłko:

Są to bardzo zdrowe owoce dla kobiet w ciąży i zawierają witaminy, które są potrzebne kobietom w trakcie porodu. Jabłka są bogate w błonnik i są uważane za bogate źródło składników odżywczych, dzięki czemu są niezwykle dobre dla matki i dziecka. Po prostu obierz jabłka i zjedz je na surowo. Nie ma chyba lepszych, zdrowych owoców dla kobiet w ciąży. Weź miskę świeżo pokrojonych jabłek. Dodaj szczyptę cukru, jeśli chcesz, aby była słodsza, ale pamiętaj, aby przed spożyciem obrać ją ze skórki.

9. Kiwi:

Kiwi to bardzo pożyteczne owoce, które można jeść w ciąży, aby zapewnić zdrowy sen. Owoce są również dobre dla serca. Nie zapomnij więc o utrzymaniu tego owocu w swoim planie diety. Wiadomo, że kiwi są dobre dla mózgu dziecka i rozwoju poznawczego. Kiwi jest zwykle zalecany jako jeden dobry owoc dla kobiet w ciąży. Zrób miskę zdrowej sałatki owocowej. Na wierzch połóż pokrojone kiwi.

10. Granat:

dobre owoce do jedzenia w ciąży granat

Granat jest uważany za owoc bogaty w składniki odżywcze i dlatego często jest sugerowany matce jako owoc dobry na ciążę. Zawiera witaminę K, niezbędny składnik promujący zdrowe kości. Zaobserwowano również, że sok z granatów może zmniejszyć ryzyko urazu lub uszkodzenia łożyska. Umyj i wyjmij pestki i jedz je codziennie. Możesz też zrobić z niego sok lub wymieszać go z miską sałatki.

11. Guawa:

Największą rolą guawy w organizmie jest rozluźnienie mięśni oraz pomoc w trawieniu, zmniejszając tym samym możliwość wystąpienia zaparć. Zawiera różne kombinacje składników odżywczych i pomaga zrównoważyć poziom ciśnienia krwi w organizmie. Do spożycia zawsze używaj dojrzałych. Dobrze je obierz i zjedz tylko około 100-125 gram.

12. Arbuz:

Arbuz to owoc polecany na co dzień każdemu, szczególnie latem. Owoce są bogate w wodę, dzięki czemu utrzymują nawodnienie organizmu. Jest polecany jako kolejny zdrowy owoc w czasie ciąży, głównie dlatego, że zmniejsza zgagę i może przynieść ulgę w porannych nudnościach i odwodnieniu. Arbuz najlepiej spożywać jako surowe pokrojone owoce niż jako sok. Duża miska arbuza nie zaszkodzi.

14. Chikoo:

Chikoo jest bogate w przeciwutleniacze i dlatego polecane jest jako owoce do spożycia w czasie ciąży. Zdrowe kalorie zawarte w chikoo zapewnią Ci energię, a zawarte w niej minerały zapewnią bezpieczeństwo Tobie i dziecku. Jest źródłem dobrej energii dla mamy. 100-120 gramów chikoo jest bezpieczne do spożycia w czasie ciąży. Jednak jego nadmierne spożycie może prowadzić do wzrostu poziomu cukru we krwi, co nie jest bezpieczne dla matki.

15. Pomarańczowy:

Jednym z podstawowych suplementów, których potrzebuje kobieta w ciąży, jest jej regularna dawka witaminy C. Pomarańcza jest bogatym źródłem witaminy C i dlatego jest jednym z najlepszych owoców do jedzenia podczas ciąży. Pomarańcza jest również bogata w kwas foliowy, który jest kolejnym ważnym składnikiem suplementów diety matki. Jedna średniej wielkości pomarańcza dziennie będzie niezwykle korzystna dla mamy.

16. Suszone owoce:

owoce ciąży do jedzenia

Suszone owoce to kolejny zestaw suplementów diety sugerowanych jako zdrowa opcja. Suszone owoce są uważane za magazyn minerałów, błonnika, witamin i aminokwasów. To czyni je niezbędnym składnikiem codziennej diety. Zapewniają również dużą ilość energii, abyś mógł iść przez cały dzień. Nie spożywaj ich w dużych ilościach. Jeśli chodzi o suszone owoce najlepiej poprosić lekarza o odpowiednią ilość.

Wskazówki, których należy przestrzegać podczas diety owocowej podczas ciąży:

Teraz, gdy wymieniliśmy główne owoce, które należy jeść w czasie ciąży, oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać.

  1. Pamiętaj o jedzeniu owoców bogatych w błonnik. Banany, melony itp. to owoce bogate w błonnik. Oprócz tego wybierz warzywa bogate w błonnik.
  2. 2-4 porcje sugerowanych owoców to konieczność dla zdrowej ciąży.
  3. Oczywiście nie wszystkie owoce będą odpowiednie dla wszystkich matek. Zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem, zanim zdecydujesz się je zjeść.

Ta lista owoców w czasie ciąży pomoże Ci w bezpiecznej i zdrowej podróży. Najczęściej pomijamy te spożycie, ponieważ uważamy, że nie są one naprawdę ważne, ale w rzeczywistości są one naturalnym źródłem wszystkich składników, których może potrzebować Twój organizm. Nie musisz daleko szukać innych źródeł.