Możesz jeść całe to wysokoenergetyczne jedzenie przez cały czas. Twoja dieta może zacząć się od orzechów po owoce, wszystko po to, abyś był aktywny i działał przez cały czas. Jednak zdasz sobie sprawę, że pomimo najlepszej diety, którą stosujesz, nadal masz niski poziom energii w pewnym momencie dnia. Co wtedy robisz? Możesz być zbyt zmęczony, aby jeść to samo jedzenie. A co z niektórymi napojami energetycznymi? Napoje energetyczne i ciąża idą w parze, a do spróbowania jest szeroki wybór napojów.

Oto artykuł, w którym wymienimy wszystkie rodzaje napojów energetycznych bezpiecznych dla ciąży.

Czy spożywanie napojów energetycznych w ciąży jest bezpieczne??

Absolutnie! Napoje energetyzujące są prawdziwymi zbawicielami, kiedy czujesz, że poziom energii ciała spada. Kompensują cały tłuszcz, który odkłada się w tkankach płodu i matki. Rekompensuje również spalane kalorie, poprawiając metabolizm. Większość kobiet w ciąży jest bardzo aktywna fizycznie. Dla nich napoje energetyczne pomagają uzupełnić organizm i utrzymają nawodnienie przez cały dzień.

Domowe Napoje Energetyczne:

Oto kilka naturalnych i łatwych do przygotowania napojów energetycznych dla kobiet w ciąży.

1. Sok z cytryny:

Napoje energetyczne do spożycia podczas ciąży 1

Sok z cytryny to bardzo odpowiedni napój energetyczny, który można łatwo przygotować w domu przy pomocy surowych cytryn. To świetny sposób na odmłodzenie się w czasie ciąży bez zagłębiania się w kofeinę i bogate w cukier napoje energetyczne. Sok z cytryny jest bogaty w witaminę C, która jest bardzo dobrym zastrzykiem energii.

Jak zrobić: Wyciśnij dwie cytryny i dodaj chłodną wodę. Dodaj cukier lub miód według własnego uznania, według własnego gustu. Dodaj też szczyptę soli.

2. Koktajl bananowo-truskawkowy:

napoje energetyczne w ciąży

Zamiast polegać na bogatych w chemikalia napojach energetycznych, spróbuj pić zdrowe i bogate w kalorie koktajle i soki, które pozwalają na prawidłowy rozwój Twojego dziecka. Mówi się, że dziecko dziennie potrzebuje ponad 230 kalorii więcej, a zatem musi spożywać dodatkową ilość kalorii.

Jak zrobić: Pokrój banana i truskawkę na kawałki. Włóż je do robota kuchennego i dodaj szklankę mleka. Dodaj cukier lub miód według własnego gustu.

4. Sok z granatów:

Napoje energetyczne do spożycia podczas ciąży 3

Jest to jeden z najlepszych domowych napojów zdrowotnych, którym powinnaś się delektować podczas ciąży, jeśli chcesz wspomóc rozwój swojego dziecka. Kolor jest zachęcający i jest bogatym źródłem składników odżywczych i minerałów, dzięki czemu jest doskonałym domowym napojem zdrowotnym dla wszystkich przyszłych matek, co czyni go jednym z najlepszych napojów zdrowotnych dla kobiet w ciąży.

Jak zrobić: Po prostu zmiel ziarna razem z miodem lub cukrem i odcedź przed wypiciem.

5. Sok z mango i jabłka:

Napoje energetyczne do spożycia podczas ciąży 4

Sok z mango i jabłek to także świetny domowy napój zdrowotny, który dodaje smaku Twojej paletce, pozwalając zwalczyć zmęczenie, a także dostarcza odpowiednich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju Twojego dziecka.

Jak zrobić: Jabłka obrać i pokroić w małe bloki. Połóż go razem z pokrojonymi w kostkę mango i szklanką mleka. Dodaj cukier lub miód według własnego gustu.

6. Chia Fresca:

Napoje energetyczne do spożycia podczas ciąży 6

Jeśli szukasz zdrowej alternatywy dla kofeiny lub innego napoju energetycznego, wypróbuj ten wspaniały napój zdrowotny, który może również służyć jako odpowiedni napój energetyczny. Chia Fresca to klasyczny napój energetyczny dla kobiet w ciąży i jest dobrym napojem energetycznym dla kobiet w ciąży.

Jak zrobić: Nasącz łyżkę nasion chia i dobrze wymieszaj. Odczekaj, aż nasiona wsiąkną i pozostaw na około 10 minut. Dodaj do niego świeży sok z limonki, aby dodać smaku.

7. Herbata:

Napoje energetyczne do spożycia podczas ciąży 7

Herbata jest prawdopodobnie jednym z najbardziej odmładzających płynów, jakie kiedykolwiek będziesz miał. Herbata jest dla wielu z nas windą nastroju i łagodzi stres. Dla kobiet w ciąży z pewnością może to być dobry sposób na relaks i rozluźnienie.

Czy naprawdę musimy Ci powiedzieć, jak zrobić herbatę??

Najlepsze gotowe napoje energetyczne dla kobiet w ciąży:

8. Napój Energetyczny Potwora:

Napoje energetyczne do spożycia podczas ciąży 8

Monster to świetny napój energetyczny sprzedawany na całym świecie, dostępny również dla matek w ciąży. Z umiarem jest to napój energetyczny dobry dla kobiet w ciąży. Czy kobiety w ciąży mogą pić monstrualny napój energetyczny? Tak, tylko w nadmiarze może powodować problemy, ponieważ zawiera kofeinę.

9. Redbull:

Napoje energetyczne do spożycia podczas ciąży 9

Picie red bulla z umiarem jest uważane za bezpieczne. Zawiera taurynę, aminokwas uważany za niezbędny składnik pokarmowy. Jest również obecny w mleku matki i w preparacie dla niemowląt.

10. Gatorade:

Napoje energetyczne do spożycia podczas ciąży 10

Gatorade to bezpieczny napój energetyczny dla całej ciąży, do spożycia. Pomaga uzupełnić organizm w naturalne minerały. Posiada elektrolity i dzięki temu pomoże w odwodnieniu.

11. Żądło:

Innym zdrowym napojem, który mogą spożywać kobiety w ciąży, jest Sting. Kolejną i powtarzaną ostrożnością jest zwracanie uwagi na ilość, którą pijesz. 250ml napoju dwa razy w tygodniu uważa się za dobre. Zawiera jednak kofeinę, dlatego lepiej kontrolować spożycie.

12. Glukon –D:

Słynny Glucon-D jest bardzo popularnym i zwyczajnym napojem w wielu gospodarstwach domowych. Nawadnia organizm i utrzymuje wysoki poziom energii. Uważaj na poziom cukru, zanim to zrobisz. Nie pij za dużo. 250ml Glucon D powinno wystarczyć trzy razy w tygodniu.

13. Chmura 9:

Cloud 9 ma wersję bezkofeinową i zdecydowanie zalecamy jej wypróbowanie. Puszka cloud9 zawiera 163 kalorie, jest to dobry sposób, aby upewnić się, że nie brakuje Ci energii. Występują też w szeregu smaków.

14. Tzinga:

Kolejnym bezpiecznym napojem energetycznym dla ciąży jest Tzinga. Polecany jest kobietom w ciąży. Zawierają kofeinę, a tym samym ograniczają spożycie po konsultacji z lekarzem w celu ustalenia idealnego limitu dawki.

15. Zdrowa mama:

Zdrowa mama to bezkofeinowy, bogaty w białko napój energetyczny, który dobrze sprawdza się w okresie ciąży, obejmuje dwa bardzo ważne czynniki, którymi są brak kofeiny, która może okazać się szkodliwa dla Twojego dziecka oraz bogata w białko, która jest bardzo potrzebna do zapewnij Tobie i Twojemu dziecku zdrowie i siłę, dzięki czemu jest to jeden z najlepszych napojów energetycznych w czasie ciąży.

16. Godzinna energia:

To marka, która jest dość szeroko stosowana jako wyszukany napój energetyczny. 5-godzinny napój energetyczny podczas ciąży jest jednym z niewielu powszechnie stosowanych napojów zdrowotnych, które można bezpiecznie spożywać podczas ciąży, dzięki czemu picie napoju energetycznego podczas ciąży jest znacznie bezpieczniejszą sytuacją.

17. Kobra:

Napój energetyczny Cobra dla kobiet w ciąży to również kolejna bezpieczna opcja do rozważenia, gdy jesteś w ciąży. Dodaje energii i pomaga w pełni wykorzystać nastrój.

Korzyści z picia gotowych napojów energetycznych:

  • Gotowe napoje energetyczne zawierają odpowiednią mieszankę elektrolitów i innych minerałów potrzebnych organizmowi, zwłaszcza w ciąży.
  • Są dobrym źródłem składników odżywczych i minerałów.
  • Utrzymują nawodnienie.

Na rynku dostępna jest szeroka gama napojów energetyzujących. Musisz dokonać właściwego wyboru, co pić, a czego nie. Ale jeśli zapytasz nas, czy napój energetyczny jest dobry dla kobiet w ciąży. Nasza odpowiedź brzmi: tak! Utrzymują nawodnienie i są dobrym źródłem minerałów. Alternatywnie możesz również wypróbować domowe napoje energetyczne.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

1. Jaka jest różnica między napojem sportowym a napojem energetycznym??

Główną różnicą są składniki, które oba zawierają. Napoje energetyczne zawierają kofeinę, a napoje sportowe zawierają węglowodany w postaci cukru. Jednak oba mają elektrolity i minerały.

2. Czy mogę pić napoje energetyczne podczas karmienia piersią??

Tak, na pewno możesz! Wystarczy ograniczyć spożycie napojów, ponieważ zawierają one kofeinę. Nadmiar kofeiny w organizmie nie jest uważany za dobry podczas laktacji.

3. Czy napoje energetyczne mogą powodować aborcję??

Nie, nie powodują aborcji. Są bezpieczne i mają jedynie nawadniać organizm i zwiększać metabolizm.