Wiadomo, że pikantne jedzenie powoduje problemy w czasie ciąży. Podczas gdy Twoje instynkty sprowokują Cię do ugryzienia czegoś wyjątkowo pikantnego, Twój układ pokarmowy będzie miał inne plany dla Twojego organizmu. Spożywanie pikantnych potraw w czasie ciąży jest uważane za zły wybór, zwłaszcza gdy jesteś w ciąży. W tym artykule dowiesz się, jakich indyjskich przypraw należy unikać w czasie ciąży i dlaczego.

przyprawy w czasie ciąży

Czym są przyprawy? Czy przyprawy są dobre na ciążę??

Przyprawy to substancje aromatyczne, które występują w postaci proszku lub drobnych kawałków z kory drzew. Wiadomo, że dodają smaku potrawom i znacznie poprawiają smak potrawy. Najczęściej zawierają naturalną pikantność, która również może oddziaływać na organizm, gdy jesteś w ciąży

Wiadomo, że ostre jedzenie wywołuje zgagę i sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo. Pikantne jedzenie w czasie ciąży może pogorszyć zgagę. Zgaga jest szczególnie powszechna w ostatnim trymestrze, kiedy rosnące dziecko powoduje, że kwasy żołądkowe przemieszczają się do przełyku, co sprawia, że ​​czujesz się wyjątkowo nieswojo.

Przyprawy, których nie należy jeść w ciąży:

Oto krótka lista, która przyda się podczas tworzenia planu diety.

1. Kozieradka:

Kozieradka

Spożywanie nasion kozieradki ma odwrotny wpływ na macicę, dlatego nie zaleca się ich spożywania przez kobiety w ciąży. Kiedy kozieradka jest spożywana na surowo, może powodować wzdęcia, problemy z kwasowością, problemy z gazem, a także biegunkę. Bardzo wysoka dawka nasion kozieradki może również powodować opóźnienie wzrostu u dzieci.

2. Czosnek:

Przyprawy, których należy unikać podczas ciąży 2

Czosnek jest potencjalnie toksyczny i dlatego nie zaleca się spożywania go w czasie ciąży. Czosnek ma moc wyrządzania szkód cielesnych zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku, ponieważ może powodować krwawienie i zgagę. Uważaj na ilość, którą spożywasz.

3. Herbata miętowa:

Herbata miętowa

Herbata miętowa pomaga w rozluźnieniu macicy, ale zwiększa to ryzyko poronienia. Stosowanie olejku z mięty pieprzowej w tych okresach może spowodować miesiączkę i należy zachować szczególną ostrożność przed użyciem mięty pieprzowej dostępnej w dowolnej formie. Wszystko, co ma w sobie dawkę mięty pieprzowej, może stanowić potencjalne zagrożenie dla dziecka.

4. Asafetyda:

Przyprawy, których należy unikać podczas ciąży 4

Powszechnie znana jako hing, asafetyda jest zwykłą przyprawą łatwo dostępną na rynku. Jest to surowe nie w czasie ciąży, ponieważ spożywanie tej przyprawy może również prowadzić do poronienia. Może również powodować utratę krwi. Może również powodować problemy z ciśnieniem krwi.

Jedzenie pikantne w ciąży: jakie są przyprawy?

Oto lista przypraw, które nie powodują uszkodzeń ciała w czasie ciąży i mogą być bezpiecznie spożywane.

1. Imbir:

Przyprawy, których należy unikać podczas ciąży 5

Jednym z najbardziej pomocnych domowych środków dostępnych w naszej kuchni jest imbir. Imbir może leczyć poranne mdłości, nudności i wymioty podczas ciąży, niektóre z typowych problemów związanych z ciążą.

Jak uwzględnić: 1 gram imbiru na około cztery dni może przynieść ulgę. Uwzględnij to w codziennym przygotowywaniu posiłków lub zabierz je do swojej chai.

2. Kurkuma:

Przyprawy, których należy unikać podczas ciąży 6

Kurkuma to kolejna bardzo korzystna przyprawa podczas ciąży. Kurkuma jest certyfikowanym środkiem przeciwbólowym. Wiadomo, że kurkumina w kurkumie jest naturalnym odtruwaczem, który może chronić wątrobę przed uszkodzeniem spowodowanym spożyciem alkoholu i innymi chemikaliami. Kurkuma może również pomóc złagodzić stres oksydacyjny.

Jak uwzględnić: 8 gramów dziennie to dobra dawka w czasie ciąży. Uwzględnij to, gdy przygotowujesz codzienne indyjskie jedzenie.

3. Kardamon:

Kardamon

Kardamon nigdy nie znajdzie się na twojej liście przypraw, których należy unikać podczas ciąży. Kardamon to najlepsza przyprawa na nudności. Może złagodzić poranne mdłości.

Jak uwzględnić: Użyj około 3-4 strąków kardamonu w porannej szklance herbaty. Dodaj to podczas parzenia. Alternatywnie możesz również użyć tego, aby poprawić smak jedzenia.

4. Czarny pieprz:

Przyprawy, których należy unikać podczas ciąży 8

Pieprz czarny jest bogaty w chrom, a także pomaga w zapobieganiu cukrzycy lub chorobom serca. Jeśli zwiększysz spożycie czarnego pieprzu, zwiększy to chrom, a tym samym pomoże zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Jak uwzględnić: 30mcg to zalecana dawka czarnego pieprzu. Najlepszym sposobem na jego użycie jest włączenie go do curry lub innych przygotowywanych potraw.

5. Szczypiorek:

Przyprawy, których należy unikać podczas ciąży 9

Szczypiorek to naturalny środek bogaty w kwas foliowy. Kobiety w ciąży potrzebują kwasu foliowego do rozwoju mózgu płodu, podziału komórek i innego rozwoju ciała. Jeśli masz wystarczającą ilość kwasu foliowego w swojej diecie, może to zapobiec wadom cewy nerwowej.

Jak uwzględnić: Używaj codziennie łyżeczki posiekanego szczypiorku do zupy lub sałatki.

Skutki uboczne jedzenia przypraw podczas ciąży:

Oto kilka rzeczy, które mogą przydarzyć się Tobie i Twojemu dziecku, gdy pozwolisz sobie na spożycie przypraw.

1. Zgaga:

Najczęstszą rzeczą, która może Ci się przydarzyć podczas spożywania pikantnych potraw w czasie ciąży, jest zgaga. Rosnące dziecko wypycha kwas żołądkowy do przełyku, powodując dyskomfort. Poza tym spożywanie pikantnych potraw pogorszy refluks żołądkowy w ostatnich miesiącach ciąży.

2. Poranna choroba:

Następną powszechną rzeczą są poranne mdłości. Pewne smaki i zapachy mogą wywoływać poranne mdłości, powodując w ten sposób potencjalny dyskomfort przez cały czas.

Jeśli masz ochotę na ostre jedzenie w czasie ciąży, pamiętaj, że nie jesteś sama. Ale jest to duże nie z wielu powodów, o których wspomnieliśmy powyżej. Z umiarem zalecane są wszystkie przyprawy. Należy jednak uważać na to, ile i jak je przyjmujesz.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

Q1. Czy możesz jeść pikantne jedzenie podczas karmienia piersią??

Odp.: Lekko pikantne jedzenie jest uważane za w porządku podczas karmienia piersią, ale pamiętaj, co odbijesz się również na mleku. Jeśli więc zauważysz, że Twoje dziecko jest rozdrażnione podczas karmienia, pamiętaj, że to Twoje pikantne jedzenie.

Q2. Czy spożywanie pikantnych potraw może powodować poronienie??

Odp.: Zostało to uznane za mit. Spożywanie niektórych rodzajów przypraw w nadmiarze może wywołać poronienie. Ale jedzenie pikantnych potraw niczego nie powoduje. Najważniejsze jest, aby uważać na ilość, którą jesz. Wszystko z umiarem jest bezpieczne dla Ciebie i dziecka.

Q3. Jakie są mity na temat jedzenia przypraw w ciąży??

Odp.: Cóż, są dwa. Pierwszy mit mówi, że ostre jedzenie może wywołać przedwczesny poród. Drugim mitem, który chcemy obalić, jest to, że przyprawy mogą wywołać poronienie i wrodzone zdolności. Trzeci mit mówi, że spożywanie pikantnych potraw może spowodować ślepotę u dziecka.