Czy nie wszyscy zgadzamy się, że musimy uważać na to, co jemy w tym okresie? Biorąc to pod uwagę, uwzględnienie wszystkich owoców nie zawsze jest korzystne i nie zawsze będzie działać na Twoją korzyść. Dlaczego to mówimy? Ponieważ poniżej podana jest lista owoców, których należy unikać w czasie ciąży. Wyrządzają więcej szkody niż pożytku dla wzrostu dziecka i ciała. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie owoce nie są dobre dla kobiet w ciąży. Ten artykuł pomaga nam uświadomić sobie, na jakie owoce powinniśmy uważać podczas ciąży.

owoce, których należy unikać w czasie ciąży

Nadszedł czas, aby zaktualizować listę owoców, które musisz i nie możesz uwzględniać na etapie ciąży. Spójrz poniżej.

Owoce, których należy unikać podczas ciąży:

Rzućmy okiem na listę owoców niedozwolonych kobietom w ciąży.

1. Unikaj papai podczas ciąży:

Unikaj papai podczas ciąży

Papaje, szczególnie niedojrzałe i półdojrzałe, są bogate w lateks, który musi omijać przez całą ciążę. Może zainicjować przedwczesny poród, ponieważ papaje aktywują skurcze macicy. Mogą powodować skurcz macicy; ponadto w rezultacie zainicjuje poronienie. Dodatkowo zielona papaja zawiera prostaglandynę i oksytocynę, które mogą odgrywać rolę w wywoływaniu skurczów porodowych.

2. Liczi unikaj podczas ciąży:

Owoce, których należy unikać podczas ciąży 2

Liczi to jeden z takich owoców, które nie są dobre w czasie ciąży. Chociaż liczi są świetne w smaku i przyciągają nas swoim kształtem i kolorem, nie jest uważana za bezpieczną dla kobiet w ciąży. Odpowiada za ciepłotę ciała. Nadmierne spożycie liczi może prowadzić do zaburzeń płodu, krwawienia, bólu brzucha, zgagi lub uszkodzenia płodu, a nawet może prowadzić do poronienia.

3. Unikaj brzoskwini podczas ciąży:

Owoce, których należy unikać podczas ciąży 3

Brzoskwinie mogą prowadzić do wewnętrznego krwawienia, jeśli są spożywane w nadmiarze przez kobiety w ciąży, ponieważ wytwarzają więcej ciepła. Okrywające się włosy brzoskwini mogą ponadto powodować alergię, która prowadzi do swędzenia i pieczenia w gardle. Zwiększone spożycie prowadzi do wzrostu kwasu foliowego, powodując wysypki, skurcze i nudności. Dlatego brzoskwinie mają złą nazwę, ponieważ są uważane za niebezpieczne owoce podczas ciąży.

4. Dzikie jabłko unikaj podczas ciąży:

Owoce, których należy unikać podczas ciąży 4

Jest kwaśny, kwaśny i słodki i jest uważany za idealną przekąskę dla kobiet w ciąży z porannymi mdłościami, ale ten owoc w żaden sposób nie jest dobry dla kobiet w ciąży. Dzikie jabłko może wywoływać ciepło w ciele i prowadzić do poronienia. Mają charakter kwaśny i dlatego mogą inicjować skurcze macicy.

5. Ananasy, których należy unikać podczas ciąży:

Ananasy zawierają bromelainę, która znajduje się w rdzeniu ananasa. Wiadomo, że bromelaina rozkłada białko i powoduje nieprawidłowe krwawienie. Ananas jest uważany za owoc, którego należy unikać we wczesnej ciąży. Dlatego w pierwszych 3 miesiącach ciąży kobiety w ciąży muszą całkowicie powstrzymać się od spożywania ananasa. Ma on potencjał zmiękczania szyjki macicy, co powoduje wczesną poród.

6. Longan:

Jest to uwielbiany owoc ze względu na słodki zapach i smak. Kobiety w ciąży często mają uderzenia gorąca i zaparcia. Wiadomo, że owoc ten podnosi temperaturę ciała i może powodować suchość w ustach i zaparcia. Zwiększa również zaburzenia płodu, ból brzucha, krwawienie i powoduje uszkodzenie płodu prowadzące do poronienia. Longan jest szkodliwym owocem podczas ciąży.

7. Czarne winogrona:

Owoce, których należy unikać podczas ciąży 7

Zalecamy unikanie winogron podczas całej ciąży. Zarówno zielone, jak i czarne winogrona są niebezpiecznymi owocami w czasie ciąży i dlatego nigdy nie są zalecane. Resweratrol zawarty w winogronach może być bardzo toksyczny dla ciężarnych matek. W czasie ciąży układ trawienny jest zwykle słaby, przez co system będzie miał poważne problemy z trawieniem skórki czarnych winogron.

8. Kamelia:

Kamelia ma słodki, gorzki, kwaśny smak, dlatego jest niezwykle lubiana przez kobiety w ciąży, które mają poranne mdłości. Jednak ten owoc nie jest idealny dla kobiet w ciąży. Wiadomo, że kamelia powoduje przedwczesny poród i czasami może prowadzić do poronienia. Najlepiej unikać tego owocu w czasie ciąży.

9. Daty:

Owoce, których należy unikać podczas ciąży 9

Najlepiej unikać nadmiernego spożywania daktyli, ponieważ może to zwiększyć ciepłotę ciała, a nawet może prowadzić do przedwczesnych skurczów macicy. W czasie ciąży najlepiej jeść daktyle z umiarem, mimo że zawiera niezbędne składniki odżywcze. Czasami może powodować poszerzenie szyjki macicy, co prowadzi do poronienia, szczególnie w pierwszym trymestrze, kiedy matka jest narażona na poronienie.

10. Mrożone jagody:

Jagody mrożone nie są owocami bezpiecznymi dla ciąży. Należy unikać wszelkich owoców zamrożonych przez dłuższy czas. Świeże jagody są jednak uważane za dobre, ponieważ zawierają świeże składniki odżywcze. Mrożone jagody będą przechowywane przez dłuższy czas, przez co będą toksyczne dla Ciebie i dziecka.

11. Arbuz:

Owoce, których należy unikać podczas ciąży 11

Zaskoczony? Arbuz to owoc, którego należy unikać w czasie ciąży. Ogólnie rzecz biorąc, pomagają wypłukać toksyny z organizmu. Kiedy spożywasz arbuza w czasie ciąży, idealnie narażasz dziecko na wiele toksyn, które wypłucze Twoje ciało. Zawartość cukru w ​​owocach może również podnieść poziom glukozy we krwi. Właściwość arbuza polega na wypłukiwaniu, co prowadzi również do wypłukiwania niezbędnych składników odżywczych, których organizm może potrzebować.

Owoce z pewnością odgrywają istotną rolę w diecie kobiet w ciąży. Ale co się dzieje, gdy zaczynasz wierzyć, że wszystkie owoce są dobre dla Ciebie i Twojego dziecka? Nie chcesz sugerować wielu niebezpieczeństw nie tylko dla siebie, ale także dla nienarodzonego dziecka. W naszym artykule omówiono, które owoce nie są dobre na ciążę i że owoce należy jeść z umiarem, a to z pewnością pomoże Tobie i dziecku na dłuższą metę.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

Q1. Czy powinnam unikać soków owocowych podczas ciąży??

Odp.: Soki z pewnością mogą być częścią twojej diety, ale nie powinna to być twoja jedyna dieta. Możesz je pić od czasu do czasu, ale zawsze trzymaj się świeżych owoców. Świeże soki mogą czasami powodować nieuzasadnione infekcje bakteryjne. Trzymaj z dala od soku z ananasa i papai. Sok z liczi jest dobry podczas ciąży, ale należy go przyjmować z umiarem, aby zapobiec niepotrzebnym komplikacjom. Świeżo wyciskany sok to zawsze zdrowsza opcja podczas ciąży.

Q2. Jakich owoców należy unikać, aby zapobiec poronieniu?

Odp.: Ananas jest ogólnie znany jako szkodliwy owoc podczas ciąży. Najlepiej unikać papai, brzoskwini i dzikich jabłek, ponieważ wiadomo, że wywołują przedwczesny poród, a także prowadzą do poronienia. Spożywanie tych owoców doprowadzi do poszerzenia szyjki macicy i spowoduje wczesny poród prowadzący do powikłań. Unikaj jedzenia gotowych owoców, aby chronić siebie i nienarodzone dziecko przed infekcjami.

Q3. Czy należy unikać suchych owoców podczas ciąży??

Odp.: Morele są ogólnie uważane za niebezpieczne suszone owoce podczas ciąży. Wiadomo, że powodują skurcze, a także indukują ciepło w ciele, co nie jest pożądane. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co jest przyjmowane w nadmiarze, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Suszone owoce spożywane w nadmiarze mogą powodować problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak wzdęcia i biegunka. Może powodować przyrost masy ciała, ponieważ są bogate we fruktozę, która jest naturalnym cukrem. Rodzynki mogą powodować wzrost energii, ale mogą powodować zmęczenie i krach cukru.