Chcesz wiedzieć, skąd wzięły się korzenie indyjskiej wersji diety GM? Wszystko zaczęło się w USA, w 1985 roku przez firmę GM, aby zachęcić do zdrowego i czystego jedzenia. Dieta GM lub General Motor została pierwotnie stworzona dla pracowników General Motors, która później rozprzestrzeniła się na resztę świata. Wykres diety GM określa standardową amerykańską dietę, która składa się z rodzimych owoców, warzyw i wołowiny. Było to wyzwanie dla Indian ze względu na niedostępność tych produktów na lokalnych rynkach, a także pomysł jedzenia wołowiny.

W odpowiedzi na ten problem powstała Indyjska Wersja GM Diet Plan, która jest dostosowana do wymagań żywieniowych, mając na uwadze lokalne podniebienie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym programie i jego zaletach!

plan diety gm wersja indyjska

Oryginalna dieta GM Vs wersja indyjska Dieta GM:

Oryginalna dieta GM została zaprojektowana z myślą o BMR przeciętnych Amerykanów. To w dużej mierze zmienia się w indyjskim krajobrazie ze względu na różnice klimatyczne i styl życia. Podczas gdy amerykańska dieta GM zaleca tylko wołowinę jako wybór białka, indyjska wersja wykresu diety GM rozluźnia ją, aby umożliwić popularne wybory mięsne, takie jak kurczak, baranina, ryby itp., Wegetarianie mogą wybrać twarożek lub tofu zamiast mięsa. W wersji indyjskiej można również dodać twaróg, ogórki i lokalne warzywa!

Korzyści z indyjskiego programu diety GM:

Poniżej wymienione są niektóre z kluczowych korzyści programu GM Diet Indian Version:

 • To sprawia, że ​​program dietetyczny jest „interesujący” dla Hindusów do wypróbowania.
 • Dodatek wysokiej zawartości błonnika w postaci owoców i warzyw może pomóc w lepszym trawieniu.
 • Włączenie jogurtu może ochłodzić organizm przed upałami, a także zwiększyć liczbę bakterii jelitowych.
 • Spożywanie lokalnych produktów jest dla Ciebie zawsze korzystne ze względu na wysoką retencję składników odżywczych.
 • Dieta w wersji indyjskiej jest również ekonomiczna w porównaniu z pierwotnym planem.
 • Możesz po prostu użyć swojego zwykłego menu i dostosować je za pomocą nakazów i zakazów programu.

Nakaz indyjskiej diety GM:

Oto lista rzeczy, które „musisz” zrobić, aby uzyskać najlepsze korzyści z programu:

 • Znajdź równe alternatywy dla wyborów żywieniowych w pierwotnym planie. Na przykład możesz zastąpić jabłko pomarańczą lub por sałatą, w zależności od dostępności.
 • Musisz pić dużo wody.
 • Polegaj bardziej na sałatkach i sokach, zamiast na w pełni ugotowanym jedzeniu.
 • Zastąp wszystkie produkty mięsne produktami pochodzenia roślinnego.

Zakaz indyjskiej diety GM:

Przeczytaj te punkty, aby zrozumieć, czego unikać podczas tej diety:

 • Unikaj bananów pierwszego dnia.
 • Nie dodawaj przypraw ani oleju do gotowania.
 • Frytki są surowo zabronione.
 • Ogranicz spożycie cukru i soli podczas całego programu.
 • Powiedz nie kawie i herbacie. Zamiast tego przejdź na zdrową zieloną herbatę.

Dieta ma na celu głównie zmniejszenie masy ciała o dziesięć do siedemnastu funtów w ciągu tygodnia, zapewniając, że ciało pozostanie zdrowe. Aby spalić więcej kalorii, program dietetyczny kładzie większy nacisk na spożywanie warzyw niż mięsa. Jeśli naprawdę kochasz siebie i chcesz afiszować się z ciałem, to z determinacją musisz ściśle przestrzegać tego programu. W trakcie diety nie można spożywać alkoholu, gdyż podniesie to poziom kwasu moczowego w organizmie. Spowoduje to również zatrzymanie wody i zablokowanie naturalnej procedury detoksykacji.

Indyjska wersja diety GM do odchudzania:

Plan diety gm motors wersja indyjska

Wersja indyjska siedmiodniowego planu diety Gm jest następująca:

Dzień 1: Plan diety:

Pierwszego dnia diety należy spożywać różne rodzaje owoców. Możesz spożywać tyle owoców, ile chcesz. Nie należy jednak brać bananów, ponieważ zawierają dużą ilość węglowodanów. Musisz także wypijać co najmniej dziesięć do dwunastu szklanek wody w ciągu dnia.

Dzień 2: Plan diety:

W drugim dniu diety należy spożywać wszystkie rodzaje warzyw. Możesz zwiększyć swój poziom energii, jedząc ziemniaki podczas śniadania. Możesz także mieć mieszankę gotowanych zielonych warzyw. Spożywanie zupy warzywnej również działa cudownie, jeśli jest podawane podczas obiadu i kolacji.

Dzień 3: Plan diety:

Trzeciego dnia diety możesz spożywać kombinację warzyw i owoców. Trzeciego dnia nadal nie wolno spożywać bananów. Powinieneś nadal pić od dziesięciu do dwunastu szklanek wody, ponieważ przyspiesza to proces przemiany materii w organizmie.

Dzień 4: Plan diety:

Czwartego dnia diety można spożywać mleko i mleko odtłuszczone. Do obiadu i kolacji można również dodać zupę jarzynową. Dla Hindusów do tego służy również spożywanie jogurtu zamiast odtłuszczonego mleka.

Dzień 5: Plan diety:

W piątym dniu diety możesz spożywać pomidory, twaróg i brązowy ryż. Zamiast wołowiny możesz zjeść filiżankę brązowego ryżu lub filiżankę twarogu. W tym dniu warto też dodać dużo ogórków i pomidorów.

Dzień 6: Plan diety:

Szóstego dnia diety możesz spożywać warzywa i brązowy ryż. Brązowy ryż podaje się jako substytut wołowiny. Jednak tego dnia nie wolno spożywać ziemniaków. Najlepiej byłoby spożywać twaróg sojowy i twarożek wraz z innymi warzywami.

Dzień 7: Plan diety:

Siódmego dnia diety musisz spożyć co najmniej dwie szklanki brązowego ryżu wraz z owocami i warzywami. Możesz spożywać tyle owoców i warzyw, ile chcesz. Oprócz ośmiu do dziesięciu szklanek wody możesz też wypić sok owocowy.

Efekty uboczne wersji indyjskiej diety GM:

Indyjska wersja diety GM ma swój własny zestaw zalet i wad. Chociaż zalety zostały już omówione powyżej, czas ujawnić skutki uboczne tego programu:

 • Wersja GM Diet Indian to krótkoterminowy plan diety, który może dać tymczasowe rezultaty.
 • Po 7 dniach bardzo łatwo przybrać na wadze.
 • Utrzymanie tej samej wagi po diecie może być dość trudne ze względu na zmiany w przyjmowanych pokarmach.
 • Metabolizm organizmu będzie miał trudności ze spalaniem kalorii i magazynowaniem ich w postaci tłuszczu.
 • Ograniczone menu pozbawia organizm kluczowych składników odżywczych, co może prowadzić do letargu, osłabienia, a ostatecznie do depresji.

Oto niektóre z głównych punktów dotyczących indyjskiej wersji planu diety GM Motors. Problem z tym planem diety polega na braku holistycznego podejścia do osiągania wyników. Diety awaryjne nie są dobre dla twojego organizmu i mogą ostatecznie uszkodzić twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne. Jeśli jednak chcesz stosować dietę, musisz upewnić się, że jest ona poparta odpowiednimi ćwiczeniami i zdrową, niskokaloryczną, zbilansowaną dietą, aby utrzymać stałe liczby, a także sprawić, że będziesz lekki i aktywny!