Zapalenie ścięgna Achillesa odnosi się do pewnego stanu, w którym występuje silny ból w tylnej części podudzia, tj. w pobliżu kostek i pięt. Ból czasami powoduje również obrzęk nóg. Osoby cierpiące na ten problem mogą mieć trudności z prawidłowym chodzeniem lub bieganiem z powodu silnego bólu. Istnieje wiele domowych sposobów na ból ścięgna Achillesa. Te domowe środki na zapalenie ścięgna Achillesa mogą zdziałać cuda i szybko leczyć ból. Dlatego większość osób preferuje leczenie bólu ścięgna Achillesa w domu. Więc jeśli chcesz naturalnego leczenia zapalenia ścięgna, to są to najlepsze domowe środki zaradcze dla Ciebie.

domowe sposoby na ból ścięgna Achillesa

Ból ścięgna Achillesa: przyczyny.

Poniżej podano przyczyny zapalenia ścięgna Achillesa:

1. Rosnący wiek:

Gdy twoje ciało się starzeje, staje się bardziej podatne na urazy i ból. To jest powód, dla którego wiele części twojego ciała ma tendencję do osłabienia, w tym nogi.

2. Nagły wzrost aktywności fizycznej:

Jeśli jesteś maniakiem siłowni, możesz mieć zwyczaj regularnych treningów. Ale możesz cierpieć na zapalenie ścięgna Achillesa, jeśli nagle zwiększysz intensywność treningu.

3. Otyłość i nadwaga:

Jeśli jesteś osobą z nadwagą i otyłością, możesz cierpieć na problem bólu ścięgna Achillesa, ponieważ nadwaga ciała powoduje zbyt duży nacisk na nogi.

4. Chore noszenie – Dopasowywanie butów lub wysokich obcasów:

Panie noszące szpilki na ogół cierpią na problem zapalenia ścięgna Achillesa. To samo dotyczy osób, które mają zwyczaj chorego noszenia – dopasowywania butów.

5. Warunki medyczne:

Osoby cierpiące na niektóre schorzenia, takie jak łuszczyca lub wysokie ciśnienie krwi, cierpią również na problem zapalenia ścięgna Achillesa.

Ból ścięgna Achillesa: objawy.

Poniżej podano główne objawy bólu ścięgna Achillesa:

1. Obrzęk:

Jeśli nagle poczujesz dyskomfort i ból lub zauważysz obrzęk w tylnej części podudzi, zwłaszcza pięt, możesz cierpieć na problem zapalenia ścięgna Achillesa.

2. Napięcie wokół mięśni łydek:

Mięśnie łydek są najważniejszymi częściami nóg. Jeśli czujesz, że mięśnie łydek tracą elastyczność i stają się napięte, może to oznaczać, że cierpisz na zapalenie ścięgna Achillesa.

3. Ograniczony ruch nóg:

Jeśli czujesz, że elastyczność twoich nóg zmniejszyła się i jest w nich ograniczony rodzaj ruchu, możesz cierpieć na ból ścięgna Achillesa.

4. Ciepło pięty:

Jeśli skóra w pobliżu pięt nagle staje się ciepła po dotknięciu, możesz cierpieć na problem zapalenia ścięgna Achillesa.

10 najlepszych domowych środków na ból ścięgna Achillesa:

Jeśli szukasz leczenia kostek ścięgna w domu, to poniższe 10 najlepszych środków zaradczych na ból ścięgna Achillesa będzie dla Ciebie najlepsze:

1. Wkład z lodem do leczenia bólu ścięgna Achillesa:

leczenie bólu ścięgna Achillesa za pomocą okładów z lodu

Okład z lodu jest jednym z najbardziej niesamowitych domowych sposobów na zapalenie ścięgna. Zastosowanie zimnego kompresu na dotkniętym obszarze pomaga go znieczulić, zmniejszając w ten sposób ból i wszelkie inne stany zapalne.

Co to jest proces:

Musisz umieścić worek lodu na obszarze, który został dotknięty i pozostawić go tam na około 2 minuty przed zdjęciem. Aby uzyskać lepsze wyniki, musisz powtórzyć ten proces 2 -3 razy.

Jak często to robisz:

Możesz powtórzyć ten proces wiele razy w ciągu dnia.

2. Olej rycynowy na zapalenie ścięgna Achillesa:

środek na olej rycynowy na ból ścięgna Achillesa

Jednym z najważniejszych domowych sposobów leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest olej rycynowy. Kwas rycynolowy obecny w oleju rycynowym pomaga złagodzić obrzęk, ból i stan zapalny.

Co to jest proces:

Wystarczy wziąć łyżkę oleju rycynowego, a następnie nałożyć go bezpośrednio na dotknięty obszar. Aby uzyskać skuteczne efekty, należy go pozostawić na około 20 minut. Możesz również położyć na nim gorący kompres, aby uzyskać bardziej efektywne efekty.

Jak często to robisz:

Możesz użyć tego leczenia kostek ścięgna w domu co najmniej dwa razy dziennie.

3. Spożywanie żywności bogatej w witaminy:

pokarmy na ból ścięgna Achillesa

Uważa się, że witaminy C i D są niezbędne dla organizmu człowieka. Są uważane za najlepsze domowe leczenie zapalenia ścięgna Achillesa. Pomagają w szybszym leczeniu bólu ścięgna Achillesa.

Co to jest proces:

Musisz spożywać produkty bogate w witaminy C i D, takie jak zielone warzywa liściaste, owoce cytrusowe, tłuste ryby, żółtko jaja, ser itp..

Jak często to robisz:

Pokarm bogaty w witaminy należy spożywać regularnie, aby organizm był zdrowy i wolny od wszelkiego rodzaju bólu.

4. Kurkuma w proszku do leczenia zapalenia ścięgna Achillesa:

Ból ścięgna Achillesa: ziołowe środki do leczenia

Proszek kurkumy jest uważany za jeden z najlepszych domowych środków na zapalenie ścięgna. Związek kurkuminy obecny w kurkumie ma różne właściwości lecznicze, dzięki czemu powoduje szybki powrót do zdrowia po bólu ścięgna Achillesa.

Co to jest proces:

Musisz wziąć szklankę gorącego mleka i dodać do niej łyżeczkę kurkumy. Trzeba to dobrze wymieszać i wypić.

Jak często to robisz:

Ten niesamowity napój możesz pić regularnie, najlepiej w nocy.

5. Olejek miętowy do masażu pięt:

olejki na ból ścięgna Achillesa

Wiele osób nie wie, że olejek miętowy zawiera również mentol, który jest uważany za naturalny środek leczniczy na zapalenie ścięgna. Pomaga złagodzić opuchliznę oraz ból pięt.

Co to jest proces:

Musisz wymieszać 6 kropli olejku miętowego z łyżeczką oleju kokosowego, a następnie delikatnie wmasować tę mieszankę w dotknięty obszar. Możesz zostawić go na około 30 minut, a następnie spłukać wodą.

Jak często to robisz:

Możesz powtórzyć ten proces aplikacji 1 – 2 razy dziennie, aby uzyskać lepsze efekty.

6. Olejek z mirry do masażu:

Jednym z najwspanialszych naturalnych środków na zapalenie ścięgna jest olejek z mirry. To olejek przeciwbólowy i przeciwzapalny, który ma świetne właściwości lecznicze. Olejek ten skutecznie pomaga w łagodzeniu objawów bólu ścięgna Achillesa.

Co to jest proces:

Musisz dodać 6 kropli tego olejku z łyżeczką oleju kokosowego i dobrze wymieszać. Następnie po prostu masuj tę mieszankę na dotkniętym obszarze mięśni. Należy go pozostawić na około 30 minut przed spłukaniem.

Jak często to robisz:

Olejek z mirry można w ten sposób nakładać na mięśnie co najmniej dwa razy dziennie.

7. Imbir do leczenia zapalenia ścięgna Achillesa:

Ziołowy środek na ból ścięgna Achillesa

Imbir jest jednym z najważniejszych domowych środków na ból ścięgna Achillesa. Imbir ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, co pomaga w łagodzeniu problemu stanów zapalnych i bólu.

Co to jest proces:

Musisz zagotować jedną szklankę wody w rondlu i dodać do niej około 2,5 cm imbiru. Gotuj przez około 5 minut, a następnie odcedź miksturę. Potem możesz pić tę imbirową herbatę po lekkim ochłodzeniu.

Jak często to robisz:

Tę niesamowitą imbirową herbatę możesz pić co najmniej dwa razy dziennie.

8. Konsumpcja bulionu kostnego:

Zupa na ból ścięgna Achillesa

Bulion z kości jest jednym z najlepszych sposobów leczenia bólu ścięgna Achillesa w domu. Zawiera glukozaminę i chondroitynę, które pomagają w szybkim gojeniu ścięgien.

Co to jest proces:

Musisz wziąć około 8 uncji świeżo przygotowanego bulionu kostnego i skonsumować je. Jedna szklanka świeżo przygotowanego bulionu kostnego to zwykle 8 uncji.

Jak często to robisz:

Możesz spożywać szklankę świeżo przygotowanego bulionu kostnego raz dziennie, aby przyspieszyć proces naturalnego leczenia zapalenia ścięgna.

9. Sól Epsom do leczenia bólu ścięgna Achillesa:

Ulga w bólu ścięgna Achillesa za pomocą soli Epsom

Sól Epsom jest uważana za istotny środek domowego leczenia zapalenia ścięgna Achillesa. Ma moc leczenia bólu, obrzęków, a także stanów zapalnych w dowolnej części ludzkiego ciała.

Co to jest proces:

Musisz wziąć dzbanek pełen ciepłej wody, a następnie dodać do niego około pół szklanki soli Epsom. Całą mieszankę należy wlać do dużej miski, a następnie zanurzyć w niej stopy. Musisz usiąść na około 30 minut przed wyjęciem stóp i wytrzeć je do sucha.

Jak często to robisz:

Ten proces leczenia można regularnie powtarzać 2 – 3 razy dziennie.

10. Olej sezamowy jako lek na zapalenie ścięgna Achillesa:

Olej sezamowy to niesamowity rodzaj oleju, który jest uważany za jeden z najbardziej potrzebnych domowych sposobów na zapalenie ścięgna Achillesa. Pomaga również w zmniejszeniu stanu zapalnego i bólu.

Co to jest proces:

Trzeba wziąć trochę oleju sezamowego i trochę go podgrzać. Następnie należy delikatnie masować nogi od łydki po pięty. Musisz bardzo delikatnie przesuwać ręce od góry do dołu, wywierając niewielki nacisk. Następnie trzeba przykryć nogę grubą szmatką i pozostawić tak przez jakiś czas.

Jak często to robisz:

Olejek sezamowy możesz nakładać na nogi regularnie codziennie przed pójściem spać w nocy.