Czy cierpisz na stwardniałe stolce? Czy masz uczucie ospałości w żołądku? Może to być spowodowane rozładowaną masą w okrężnicy. Oczyszczanie jelita grubego to naturalny sposób na pozbycie się tych odpadów i detoksykację organizmu. Praktyka oczyszczania jelita grubego sięga 1500 roku p.n.e. w starożytnej Grecji. Chodzi o to, aby zmiękczyć stolec i pomóc w lepszym wypróżnieniu. Jest to również wspaniała praktyka naprawiania układu pokarmowego i utrzymywania aktywności. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak naturalnie czyścić okrężnicę w domu za pomocą prostych domowych środków.

Domowe sposoby na oczyszczenie jelita grubego

Spis treści:

 • Korzyści z oczyszczania jelita grubego
 • Naturalne środki na oczyszczenie jelita grubego
 • Często Zadawane Pytania

Korzyści z oczyszczania jelita grubego:

Oto niektóre z licznych korzyści płynących z oczyszczania jelita grubego:

 • Eliminacja toksyn
 • Zapobieganie i leczenie zaparć
 • Pomoc w odchudzaniu
 • Obniżone ryzyko raka okrężnicy
 • Ulepszone poziomy energii
 • Zwiększone wskaźniki płodności
 • Lepsze wchłanianie składników odżywczych z żywności
 • Zrównoważony poziom pH we krwi
 • Ogólne samopoczucie organizmu

Naturalne środki na oczyszczenie jelita grubego:

 1. Woda
 2. jogurt
 3. Żywność bogata w błonnik
 4. Sok cytrynowy
 5. Nasiona lnu
 6. Aloes
 7. Imbir
 8. Sok jabłkowy
 9. Sok warzywny
 10. Sól morska
 11. mleko
 12. Nasiona babki płesznik
 13. Koper włoski
 14. Ziemniaki
 15. Olej rycynowy
 16. Rzodkiewka
 17. Sałatka
 18. Czosnek
 19. Zielona herbata
 20. Oliwa z oliwek
 21. Poranny napój detoksykujący
 22. Rumiankowa herbata
 23. Jarmuż
 24. Akupunktura
 25. Ryba

Domowe sposoby na oczyszczenie jelita grubego:

1. Dużo wody:

Szklanka wody

Jeśli chodzi o oczyszczanie jelita grubego, nie ma nic prostszego, łatwiejszego i skuteczniejszego niż posiadanie odpowiedniej ilości wody. Woda to bezpieczne oczyszczanie jelita grubego w domu, co pomaga we wprowadzeniu regulacji do systemu i wymaga również wielu innych korzyści. W tym przypadku zaleca się około 12 szklanek czystej i przefiltrowanej wody. Oczyści toksyny i odpady. Utrzyma również nawodnienie organizmu.

2. Cuda jogurtu do oczyszczania jelita grubego:

Jogurt do oczyszczania jelita grubego

Wiadomo, że codzienne spożywanie świeżego i niskotłuszczowego jogurtu zapewnia dobre zdrowie okrężnicy. Probiotyczna i dobra bakteria w jogurcie pomaga w usuwaniu złych zarazków z układu okrężnicy, a także usuwa produkty przemiany materii i toksyny. Nie tylko leczy infekcje okrężnicy, ale także leczy problemy związane z wzdęciami, niestrawnością i wieloma innymi. Mieć 2-3 filiżanki dziennie w tym celu.

3. Pokarmy bogate w błonnik:

Żywność z błonnikiem

Wiadomo, że błonnik stymuluje układ trawienny, a także reguluje ruchy jelit. Pomaga również w oczyszczeniu wszystkich odpadów i toksyn z układu okrężnicy. Leczy również wszelkiego rodzaju problemy z jelitami. Owoce i warzywa oraz produkty pełnoziarniste to jedne z najlepszych pokarmów bogatych w błonnik.

4. Cuda soku z cytryny:

Sok cytrynowy

Wysoki poziom witaminy C i przeciwutleniaczy w cytrynie to pierwsza rzecz, która przynosi korzyści systemowi okrężnicy. Sok z jednej cytryny w szklance wody z odrobiną soli morskiej i miodu to doskonały wybór do oczyszczania okrężnicy. Należy to zrobić rano na pusty żołądek, który służy do bezpiecznego oczyszczania jelita grubego.

5. Nasiona lnu:

Siemię lniane do oczyszczania jelita grubego

Przeciwutleniacze, błonnik i kwasy tłuszczowe omega 3 w nasionach lnu są bardzo pomocne i działają jako środek przeczyszczający. Codziennie posyp naczynia sproszkowanymi nasionami lnu lub zalej wodą ½-1 łyżeczki sproszkowanych nasion lnu, aby zapewnić prawidłowe oczyszczenie jelita grubego.

6. Aloes:

aloevera do oczyszczania jelita grubego

Zdolności detoksykacyjne Aloe Vera pomogą Ci osiągnąć właściwe cele oczyszczania jelita grubego. Weź świeży żel z liści aloesu i przygotuj z niego szklankę soku. To powinno być przechowywane w lodówce, a następnie spożyte po pewnym czasie. Można to przyjmować w niewielkich ilościach w ciągu dnia.

7. Imbir do oczyszczania jelita grubego:

imbir do oczyszczania jelita grubego

Wraz z poprawą trawienia i leczeniem wzdęć, imbir pomaga również w oczyszczaniu odpadów i toksyn. W tym celu możesz napić się herbaty imbirowej lub dodać imbir do potraw. Można również pić sok imbirowy z sokiem z cytryny. To najlepszy domowy środek na oczyszczenie jelita grubego.

8. Sok jabłkowy:

sok jabłkowy do oczyszczania jelita grubego

Regularne spożywanie soku jabłkowego przynajmniej raz dziennie pomaga w usuwaniu toksyn, a także reguluje ruchy jelit. Utrzymuje również w dobrej kondycji układ pokarmowy oraz wątrobę. Wypij szklankę niefiltrowanego soku jabłkowego, a po 30 minutach wypij jedną szklankę wody. Sok z suszonych śliwek może również zastąpić. Należy spożywać ekologiczny sok jabłkowy.

9. Sok warzywny:

sok pomidorowy do oczyszczania jelita grubego

Spożywanie świeżego soku warzywnego kilka razy dziennie to jedna z dobrych metod na dodanie do organizmu błonnika, który może pomóc w oczyszczeniu okrężnicy. To jeden z najlepszych domowych sposobów na osiągnięcie celów.

10. Sól morska:

sól morska do oczyszczania jelita grubego

Oczyszczanie jelita grubego wymaga całkowitego detoksykacji organizmu, a w tym czasie oczyszczanie solą morską jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, na którą należy się zdecydować. Łyżeczkę czystej soli morskiej należy zagotować w szklance wody. Gotowanie zabije możliwość pojawienia się zarazków, ponieważ sól morska jest zawsze w surowej, surowej postaci. Teraz możesz wypić roztwór ciepły lub po prostu ostudzić roztwór przed wypiciem. Nie przesadzaj jednak z rozwiązaniem, ponieważ może sprzyjać skłonnościom do biegunek.

11. Mleko:

Mleko więcej

Mleko jest stałym źródłem wapnia i oprócz wzmacniania kości i uodparniania ich, mleko jest również uważane za dobre zmywacz toksyn. Toksyny nagromadzone codziennie w organizmie można zmyć następnego dnia przy użyciu niewielkiej ilości kwasu mlekowego wczesnym rankiem. Do czyszczenia jelita grubego w domu wystarczy szklanka mleka.

12. Nasiona babki płesznik:

Nasiona babki płesznik do oczyszczania jelita grubego

Nasiona babki płesznika są niezwykle ważne dla wypróżnień, zwłaszcza gdy zamierzasz oczyścić okrężnicę. Nasiona babki płesznik można nabyć w pobliskim sklepie spożywczym lub w lokalnej aptece. W postaci zmielonego proszku wymieszaj pół łyżeczki w zwykłej wodzie. Nie tylko wypełnia żołądek, ale także zapewnia prawidłowe oczyszczenie jelit już następnego dnia.

13. Koper włoski do oczyszczania jelita grubego:

świeży koper włoski do oczyszczania jelita grubego

Domowe środki do oczyszczania okrężnicy obejmują zieleń kopru włoskiego jako część domowych środków zaradczych. Koper włoski jest bardzo dobrym źródłem białka i składników odżywczych, a to, co sprzyja wypróżnianiu, to wyraźne właściwości trawienne, które posiada koper włoski, które pozwalają utrzymać organizm z dala od niestrawności, gazów, wzdęć i problemów z jelitami.

14. Ziemniaki:

zastosowania ziemniaków

Używane jako pasza objętościowa, ziemniaki są zwykle dobrym dodatkiem i ciężkim warzywem bogatym w błonnik. Ziemniaki pomagają zwiększyć objętość jelit, dzięki czemu następnego ranka możesz cieszyć się zdrowym czasem w łazience. Poza tym ziemniaki są dobrym środkiem detoksykującym, ponieważ często wykorzystywane są do złuszczania i detoksykacji. Wyciśnij go z soku lub dodaj do codziennej diety.

15. Olej rycynowy:

Olej rycynowy do oczyszczania jelita grubego

Jest to dobry domowy środek do oczyszczania jelita grubego, który odtruwa organizm. Receptury oleju rycynowego do oczyszczania jelita grubego mogą obejmować różne środki odpowiednie dla dzieci i dorosłych. Oprócz wspomagania odchudzania, olejek rycynowy zmieszany z sokiem pomarańczowym może odtruwać i pobudzać organizm. Dorosłym dodaj olej rycynowy z pół szklanki piwa i wypłucz jelita z toksyn i zarazków.

16. Rzodkiewka:

Rzodkiewka

Rzodkiewka to solidne warzywo wspomagające trawienie, które może znaleźć drogę do codziennego podniebienia. Dodaj odrobinę rzodkiewki do codziennych posiłków, ponieważ to niesamowite warzywo trawienne pomoże oczyścić wypróżnienia, dzięki czemu będziesz mieć zdrowy system i prawidłowe funkcjonowanie zdrowej okrężnicy.

17. Sałatka:

Sałatka Owocowa do oczyszczania jelita grubego

W okresie oczyszczania jelita grubego ogranicz swoją dietę wyłącznie do żywności i napojów opartych na wartościach odżywczych. Obejmuje to dużo soków warzywnych, o których już mówiono, i niewielką dietę sałatkową do przyciągnięcia. W tych dietach sałatkowych można używać głównie ziół, które są naturalnymi środkami odtruwającymi dodanymi z dużą ilością zieleni w postaci sałaty, liści kapusty itp..

18. Czosnek do oczyszczania jelita grubego:

Czosnek do oczyszczania jelita grubego

Pikantne jedzenie nigdy nie jest wskazane i zawsze było uważane za szkodliwe dla zdrowia. Jednak niektóre przyprawy są warte zepsucia, ponieważ przyprawy, takie jak czosnek, działają jak naturalny środek detoksykujący, przyprawiając jedzenie i zwiększając stabilne trawienie w szybszym tempie. Czosnek jest również znany z przyspieszania metabolizmu.

19. Zielona herbata:

domowe sposoby na oczyszczanie jelita grubego z zielonej herbaty

Zielona herbata to ziołowy środek na utrzymanie systemu w czystości i swobodnej pracy. Odmładza komórki i dodaje organizmowi składników odżywczych. Jest to zawsze naturalny środek, który może po prostu odtruć organizm. Zastąp poranną kawę filiżanką zielonej herbaty i zachowaj zdrowy i wolny system.

20. Oliwa z oliwek:

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek dodaje smaku potrawie i może stanowić dobrą wariację, odrobinę włoskiego posiłku na cały dzień. Jednak oprócz tego, że jest dawcą smaku, oliwa z oliwek znajduje również drogę do sekcji korzyści zdrowotnych, gdzie działa jako naturalny olej, aby poprawić prawidłowe krążenie pokarmu i umożliwić płynne wypróżnienia poprzez ożywienie procesu trawienia.

21. Poranny napój detox z miodem i limonką:

Sok cytrynowy

Naturalny domowy środek do oczyszczania jelita grubego będzie wymagał od ciebie wykonywania prostych kroków każdego ranka. Obudź się przy szklance ciepłej wody z odrobiną toksyn usuwających cytrynę lub limonkę oraz łyżką naturalnego miodu leczniczego i zacznij dzień od odświeżonego systemu.

22. Herbata rumiankowa:

Kolejne ziołowe lekarstwo na oczyszczanie jelita grubego, popijając ciężkie posiłki filiżanką parującej herbaty rumiankowej. Pikantne, gorące i przepyszne jedzenie często zwiększa nieregularność jelit i właśnie wtedy dobroczynność rumianku w twoim systemie pomaga w szybkim trawieniu i wchłanianiu składników odżywczych w pożywieniu, aby promować prawidłowe jelita.

23. Jarmuż:

Jarmuż

Jarmuż w postaci soku jest często uważany za silny promotor trawienia i często można go dodać do zdrowej diety sokowej, aby wypłukać nagromadzone toksyny z organizmu.

24. Akupunktura do oczyszczania jelita grubego:

Odwieczne chińskie lekarstwo na prawie każdą chorobę, akupunktura obejmuje wbijanie cienkich igieł w twoje ciało pod odpowiednim naciskiem, aby odsłonić swobodnie płynącą energię w twoim ciele, która oczyści twój system od wewnątrz.

25. Ryby:

Ryba

Ryby, takie jak łosoś lub hilsa, są dobrym źródłem składników odżywczych dla organizmu i mogą przyczynić się do utraty zdrowia. Badanie wykazało więcej niż kurczak, baranina lub jakikolwiek inny produkt mięsny, ryba może całkowicie wspomóc trawienie i to również w szybkim tempie. Ryby są jednym z najlepszych domowych środków na oczyszczenie jelita grubego, a także zdrowe.

Te najlepsze środki do oczyszczania jelita grubego są skuteczne w utrzymaniu lekkości i aktywności Twojego ciała. Są najskuteczniejszymi sposobami naprawy układu pokarmowego i poprawy zdrowia jelit. Oczyszczanie jelita grubego jest również naturalnym zabiegiem zmniejszającym objawy zespołu jelita drażliwego lub IBS. Aby jednak wyeliminować możliwości zagrożenia dla zdrowia, przed wypróbowaniem ich w domu zaleca się skonsultowanie się z lekarzem.

Często Zadawane Pytania:

1. Czy powinienem przestrzegać jakichkolwiek ograniczeń diety podczas oczyszczania jelita grubego??

Podczas programu oczyszczającego nie ma potrzeby stosowania specjalnej diety. Ale możesz zwiększyć ilość płynów i spożywać pokarmy, które są lekkostrawne. Lepiej też unikać produktów mącznych i wypieków. Przejdź na zdrowsze alternatywy, takie jak owoce, zupy i warzywa. Zaleca się również unikanie pokarmów, które powodują gromadzenie się masy w jelicie grubym.

2. Czy biegunka podczas oczyszczania jelita grubego jest normalna??

Większość ludzi twierdzi, że podczas oczyszczania jelita grubego wydala większą liczbę stolców. Dzieje się tak z powodu zmiękczenia jelit i szybkiego ruchu w okrężnicy. Jeśli zauważysz nienormalnie wysokie jelita, które są wodniste i nie mają konsystencji, możesz chwilę poczekać, aż objawy ustąpią. Jeśli uważasz, że sytuacja wymyka Ci się z rąk, lepiej skontaktować się z lekarzem.

3. Czy mogę kontynuować przyjmowanie leków w tej fazie??

Nawet podczas oczyszczania jelita grubego nie powinieneś przegapić regularnych leków na cukrzycę i nadciśnienie. Pomijanie tych leków może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Aby poradzić sobie z mocą tych tabletek, musisz spożywać pożywne jedzenie, które zawiera zboża, owoce, warzywa i chude mięso. Ściśle unikaj przetworzonej żywności i słodkich napojów.

Oczyszczanie jelita grubego