Co to jest trujący bluszcz:

Trujący bluszcz to w zasadzie wysypka skórna spowodowana kontaktem z rośliną zwaną trującym dębem lub czasem trującym bluszczem. Osoby, które wybierają się na kemping i inne zajęcia na świeżym powietrzu, często rozwijają wysypkę z powodu kontaktu z rośliną. Można więc powiedzieć, że z problemem borykają się głównie entuzjaści outdooru. Alergia jest spowodowana przez toksyczny olej, który wnika w skórę. Głównie przypadki trującego bluszczu występują wiosną i latem, ale zdarzają się nawet zimą. Wysypka trwa od 12 do 48 godzin na ekspozycję na skórze i reakcję. Pojawia się w postaci niewielkich wybrzuszeń, a następnie powiększa się wraz z upływem czasu. Są to często podrażnione alergią twarz, narządy płciowe, nogi, ręce i ramiona.

Strona główna zadośćuczynienie za trujący bluszcz

Porozmawiajmy więc o domowych środkach zaradczych, które mogą pomóc uspokoić lub złagodzić podrażnienie jadowitego bluszczu. Powodem jest to, że osoba przebywająca na obozie prawdopodobnie zastosuje takie środki przed pójściem lub wizytą u lekarza. Poniżej podaliśmy listę najlepszych naturalnych domowych środków na trujący bluszcz, które są bardzo proste do naśladowania.

Proste i naturalne domowe sposoby na trujący bluszcz:

1. Ogórek:

ogórek

Ogórek może pomóc złagodzić ból i podrażnienie. Możesz położyć plasterek ogórka na dotkniętym obszarze lub nawet zmiażdżyć cały ogórek, a następnie położyć go na dotkniętym obszarze. Oba działają, podczas gdy drugie jest bardziej skuteczne.

2. Skórka bananowa:

Bananowa skórka

To odwieczny środek do radzenia sobie z problemami trującego bluszczu. Pocieraj wnętrze banana na dotkniętym obszarze. Może to przynieść ulgę ze względu na właściwości chłodzące tego owocu. Skórka od banana to jeden z najlepszych naturalnych domowych sposobów na leczenie bluszczu jadowitego.

3. Soda oczyszczona może pomóc w wyzdrowieniu z trującego bluszczu:

soda oczyszczona 854

Ponieważ ten proszek ma bardzo zasadowy charakter, może wyciągać na powierzchnię wszystkie toksyny z rośliny. Wystarczy nałożyć pastę z sody oczyszczonej z wodą. Wysypki z pęcherzami można leczyć za pomocą sody oczyszczonej. Przygotuj pastę mieszając 3 łyżeczki sody z jedną wodą. Nałóż ti na dotknięty obszar i pozostaw do wyschnięcia. Zapewnia dużą ulgę. Sodę oczyszczoną można stosować nawet na pryszcze. Można nawet kąpać się w proszku z sodą oczyszczoną zmieszaną z wodą.

4. Magia płatków owsianych:

owsianka

Zmiel jedną filiżankę płatków owsianych w młynku mieszającym, aż stanie się drobnym proszkiem. Włóż tę mieszankę do wanny wypełnionej wodą i zanurz w niej przez jakiś czas ciało. Zapewni ukojenie i w pewnym stopniu pozbędzie się podrażnień.

5. Aloe Vera to magiczna różdżka:

Aloevera 1

Aloe vera również tutaj robi swoją magię. Pomaga w pokonaniu oparzeń spowodowanych alergią. Żel Aloe Vera można świeżo wyjąć z liścia aloesu i nałożyć lub kupić żel z rynku i nałożyć go na skórę. Na pewno przyniesie Ci ulgę.

6. Ocet jabłkowy:

ocet jabłkowy 123

Jest to bardzo silny domowy środek na trujący bluszcz. Możesz wziąć brązową papierową torebkę i namoczyć ją w roztworze octu jabłkowego, a następnie nałożyć na skórę. Wyciśnie wszystkie toksyny ze skóry.

7. Wcieranie alkoholu:

Tarcie Alkoholu

Zapobiega rozprzestrzenianiu się wysypki na inne części ciała. Ten, kto regularnie jeździ na biwaki na świeżym powietrzu i wszyscy powinni mieć przy sobie alkohol do nacierania, ponieważ jest to świetny środek. Zastosuj go do dotkniętego obszaru.

8. Sok z cytryny na wysypkę Trującego Bluszczu:

sok cytrynowy

Kwas w soku z cytryny eliminuje olej. Sok z cytryny jest naturalnym środkiem ściągającym. Nałóż go na miejsce kontaktu, usuwając olej ze skóry. Jest to idealny domowy środek na wysypkę z trującego bluszczu.

9. Bieżąca woda:

Bieżąca woda

Uspokaja ciało. Więc gdziekolwiek masz wysypkę, po prostu umieść tę część pod bieżącą wodą na jakiś czas, ponieważ może to pomóc.

10. Himalajska sól krystaliczna:

sól morska

Krystaliczna sól himalajska dodana do miski z wodą może być Twoim eliksirem podczas ataku wysypki z trucizny. Sód nie tylko zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się wysypki, ale także pomaga w wysuszeniu wysypek, aby zapewnić stały powrót do zdrowia po bolesnych pęcherzach. Możesz skorzystać z tego w dowolnej pobliskiej aptece w postaci drobno sproszkowanej.

11. Ziemia Fullera:

pełniejsza ziemia

Ziemia Fullera lub jak ją nazywamy multani mitti to naturalny okład błotny dla skóry, która ma tendencję do drobnych problemów, takich jak trądzik lub plamy po opaleniźnie, a nawet usuwanie plam oleju ze skóry. olej z rośliny trującego bluszczu należy namoczyć do czysta, aby zapewnić dalszą obróbkę pęcherzy. Dlatego z ziemi fulerskiej, drobno zmielonej, można zrobić pastę z drzewa sandałowego i wody i nałożyć na dotknięte obszary. To dobra kuracja z trującym bluszczem, która ochłodzi obszar i wchłonie olejki z wysypki.

12. Mleko dla trującego bluszczu:

Mleko więcej

Mleko w postaci schłodzonej można nasączyć miękką muślinową ściereczką i nałożyć na miejsca odczuwania bólu. Zawiera kwas mlekowy, oprócz tego, że jest nośnikiem wielu minerałów i dobrych bakterii. Mleko na wysypkach lub pęcherzach ochłodziłoby temperaturę, zapobiegając dalszemu zaczerwienieniu i obrzękowi, podczas gdy kwas mlekowy wchłonie olej i brud i zapobiegnie możliwości swędzenia.

13. Skórka arbuza:

arbuz dla gs

Zjedz plasterek arbuza, a gdy trafisz na dno, użyj skórki jako aplikatora na wysypkę i pęcherz. Arbuz jest letnim owocem, który chłodzi organizm, a w tym domowym środku na trujący bluszcz stosujemy tę samą sztuczkę chłodzącą, aby uspokoić wysypki i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się.

14. Liść Neem, aby pozbyć się trującego bluszczu:

Neem

Neem to lecznicza roślina ziołowa, która jest często szeroko stosowana zarówno jako danie do jedzenia, jak i maść na drobne problemy skórne. W przypadku skaleczeń, wysypek, nacięć i trądziku roślina neem działa jak katalizator, ponieważ ta gorzka roślina lecznicza działa na pęcherze, wysusza je i leczy. Zrób pastę z neem wodą i nałóż ją na dotknięty obszar.

15. Balsam Lacto Calamine:

lakto kalamina

Lacto Calamine to roztwór w jasnym różu, popularny środek do pielęgnacji skóry, który większość z nas przechowuje w swoich domach. Jeśli nie, zawsze możesz go kupić w pobliskim sklepie kosmetycznym. Może być stosowany jako normalny balsam do ciała. Nałóż go na dotknięte miejsca i delikatnie pocieraj. Nie tylko działa chłodząco, ale także goi skórę.

16. Sól Epsom:

Po raz kolejny użyjemy dobrodziejstwa sodu, aby podnieść uparte olejki z rośliny trującego bluszczu, która jest główną przyczyną wysypki i proliferacji pęcherzy na skórze. Sól Epsom jest dobra dla skóry i może usunąć drobne problemy z wysypką. Zrób gęstą pastę z wodą i nałóż ją na dotknięte obszary. Wchłonie olejki i wysuszy wysypki.

17. Czarny ocet:

Czarny ocet

Domowe środki na trujący bluszcz zawierają czarny ocet, który należy stosować we właściwy sposób. Ocet w swojej kwasowej postaci jest dobrą ulgą na wysypki, ponieważ zapewnia wysuszenie i wchłonięcie olejków z rośliny. Dzięki wysychaniu pęcherzy można zapewnić szybki powrót do stanu skóry.

18. Oleje ziołowe:

Olej ziołowy

Olejek z trującego bluszczu powoduje rozprzestrzenianie się pęcherzy i wysypek. Wtedy możesz zastąpić trujący olej ziołowym olejkiem pielęgnacyjnym, który wykorzysta właściwości ziół zabijające zarazki, aby wyeliminować truciznę z oleju, jednocześnie nawilżając i zmiękczając pęcherze, aby zmniejszyć ból, obrzęk lub zaczerwienienie. Należy to jednak zrobić po wymoczeniu trujących olejków z blistra.

19. Pakiet lodu:

Worek lodu

Okład z lodu lub zimny okład z lodu może być użyty do schłodzenia obszaru w okolicach wysypki i dlatego może być stosowany do odwrócenia bólu i obrzęku. Lód utrzymywałby obszar chłodny, jednocześnie pozwalając pęcherzom wyschnąć, gdy nasiąka lub usuwa olej z dotkniętego obszaru.

20. Torebka herbaciana leczy wysypkę Trującego Bluszczu:

torebki herbaty na trądzik

Torebkę herbaty można stosować do leczenia trującego bluszczu. Liście drzewa herbacianego zawierają taninę, która jest dobra w leczeniu otwartych wysypek i pęcherzy. Dlatego podgrzej trochę wodę i namocz torebkę herbaty na minutę lub dwie. Gdy torebka herbaty jest mokra, nałóż ją na dotknięte obszary. Możesz również użyć zwykłych liści czarnej herbaty, aby zrobić to samo z ściereczką muślinową.

21. Talk w proszku:

Talk

Talk w proszku znajduje zastosowanie w lekarstwie na trujący bluszcz, ponieważ proszek ma zdolność wchłaniania olejków i utrzymywania obszaru suchego i czystego. Zawsze jednak zaleca się wybór pudru leczniczego lub pudru dla niemowląt, który nie ma zbyt dużo zapachu ani koloru. W ten sposób wysypki i pęcherze nie zareagują.

22. Kawa na zimno:

Zimna kawa

Zimna kawa jest również używana jako domowy lek do zatrucia bluszczu. Kawa, podobnie jak herbata, zawiera garbniki, które można stosować w leczeniu wysypki i pęcherzy. Namocz wacik w zimnej kawie i nałóż go na dotknięte miejsca.

23. Oczar wirginijski:

Oczar wirginijski i olejek

Oczar wirginijski zmieszany z odrobiną spirytusu lub alkoholu można przygotować w mieszance, która po nałożeniu na dotknięte obszary może spowodować wysychanie pęcherzy.

24. Woda kokosowa:

Woda kokosowa jest również nazywana letnim napojem wzbogaconym w składniki odżywcze i pomagającym się ochłodzić. Użyj wody kokosowej na swoich pęcherzach, która schłodzi obszar i zmniejszy zaczerwienienie, podczas gdy pożywna woda może leczyć wysypki.

25. Organiczny Goldenseal usuwa trujący bluszcz:

Goldenseal

Korzenie goldenseal w postaci sproszkowanej można zmieszać z roztworem z wodą, a następnie dodać, aby stworzyć miksturę, która pozwoliłaby blistrowi wyschnąć i zagoić się.

Oprócz domowych środków zaradczych można uniknąć trującego bluszczu, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany. W tym czasie należy zawsze mieć pełne rękawy. Po dotknięciu pierwszą rzeczą do zrobienia jest szybkie spłukanie oleju, a może nawet użycie odrobiny mydła, aby usunąć brud. Trujący bluszcz można leczyć w domu. Te proste, ale przydatne domowe sposoby mogą pomóc w pozbyciu się bólu i podrażnień.