Jednym z najbardziej irytujących problemów skórnych, który pojawia się częściej w dzieciństwie, są brodawki. Mówiąc prościej, jest to infekcja skóry wywoływana przez określony rodzaj wirusa. Ręce, twarz i stopy to najczęstsze miejsca, w których mogą pojawić się brodawki. Jest to jeden z kłopotliwych problemów i należy zacząć szukać odpowiedniego leczenia, gdy tylko zaczniemy ogarniać kryzys. Zamiast leków najlepiej stosować domowe środki, które są skuteczne w procesie leczenia. Aby dowiedzieć się więcej o najlepszych domowych środkach zaradczych na brodawki, ta lista znajduje się poniżej.

Strona główna zadośćuczynienie na brodawki skórne

Jak rozpoznać brodawki i co je powoduje??

Brodawki to niewielkie zmiany powstałe na powierzchni skóry, które wyglądają jak guzki. Są one zwykle nieszkodliwe i łagodne. Brodawki są wywoływane przez wirusa brodawczaka ludzkiego lub HPV, który powoduje dodatkowy wzrost komórek skóry. Powoduje to pogrubienie zewnętrznej warstwy skóry, powodując twarde zmiany na skórze. Brodawki te na ogół wyglądają jak mały kalafior lub pęcherz na skórze. Brodawki są zwykle zaraźliwe i mogą rozprzestrzeniać się przez brzytwy, ukąszenia lub rany.

Jakie są różne rodzaje brodawek i gdzie rosną??

Istnieją różne rodzaje brodawek, które rosną powszechnie w określonych miejscach ciała:

 • Wspólne brodawki: Jak sama nazwa wskazuje, brodawki te mogą rosnąć w dowolnym miejscu na ciele. Zwykłe miejsca to palce rąk i nóg, ale można je zobaczyć na szyi lub plecach.
 • Brodawki podeszwowe: Te brodawki rosną na podeszwach stóp, ale wewnątrz warstwy skóry, w przeciwieństwie do zwykłych brodawek, które rosną na zewnątrz. Brodawki podeszwowe tworzą małą dziurę w okolicy stopy i mogą powodować bolesne chodzenie.
 • Brodawki płaskie: Te brodawki są powszechnie wyrastające na ramionach, udach i twarzy. Są w różnych kolorach, jak różowy, brązowy lub jasnożółty. Płaskie brodawki mają płaską powierzchnię i są małe do zauważenia.
 • Brodawki nitkowate: Te brodawki są tego samego koloru co twoja skóra i rosną wokół ust lub nosa. Pojawiają się nawet na szyi lub pod brodą.
 • Brodawki okołopaznokciowe: Są to bolesne brodawki, które rosną wokół paznokci palców rąk i nóg. Mogą blokować wzrost paznokci i powodować silny dyskomfort.

Ma właściwe pomysły, których należy przestrzegać każdego dnia, aż problem zniknie. Sprawdź je:

Najlepsze domowe środki na brodawki:

1. Olejek z drzewa herbacianego:

Olejek z drzewa herbacianego to jeden ze sprawdzonych ziołowych środków do usuwania brodawek. Olejek ten wykazuje właściwości antybakteryjne i antywirusowe, co może ograniczyć dalszy wzrost brodawek i pomóc w przyspieszeniu procesu gojenia się ran. Olejek z drzewa herbacianego nie jest jednak natychmiastowym lekarstwem na usuwanie brodawek. Może minąć nawet kilka miesięcy, zanim brodawki odpadną. Jest to jednak lepsze niż stosowanie ciepła lub chemikaliów, aby je wyeliminować

Jak używać:

 • Weź kilka kropli olejku z drzewa herbacianego na wacik
 • Zastosuj to na brodawki dwa razy dziennie
 • Wskazówki dla użytkownika:
 • Rozcieńczyć skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego w oleju Carrier Oil

Skutki uboczne:

 • Nigdy nie bierz olejku z drzewa herbacianego wewnętrznie. Kobiety w ciąży muszą tego unikać, ponieważ olejek z drzewa herbacianego może powodować zaburzenia równowagi hormonalnej.

2. Ocet jabłkowy:

Ocet jabłkowy jest jednym z wypróbowanych i przetestowanych środków do usuwania brodawek. Pomaga, zabijając bakterie i wirusy dzięki obecności kwasu octowego w occie. Kwas ten powoli zaczyna niszczyć korzeń brodawki i sprawia, że ​​odpada ona ze skóry. ACV pomaga również we wzmocnieniu układu odpornościowego i zapobieganiu przyszłym brodawkom. Leczenie ACV jest dość proste, ale skuteczne.

Jak używać:

 • Rozcieńczyć 2 łyżki ACV w 1 łyżce wody
 • Namocz wacik w tej mieszance
 • Zastosuj to na brodawkach i zawiąż bandaż
 • Zostaw to na noc

Wskazówki dla użytkownika:

 • Możesz usunąć brodawki na nogach i stopach, mocząc je w wannie z roztworem ACV

Skutki uboczne:

 • ACV musi być zawsze rozcieńczony w wodzie, w przeciwnym razie może powodować pęcherze

3. Taśma klejąca:

Taśma klejąca jest jednym z powszechnie stosowanych domowych środków do usuwania brodawek skóry. Chociaż ten środek zaradczy nie działa na wszystkich, nadal działa w wielu przypadkach. Taśma klejąca pomaga pozbyć się brodawek, nakładając na brodawkę mocną taśmę klejącą i usuwając je co 5-6 dni. Zabieg ten pomaga zmiękczyć brodawki i usunąć je ze skóry. Niektórzy używają również kwasu salicylowego na brodawki, aby je szybko usunąć.

Jak używać:

 • Wytnij mały kawałek taśmy Duct i przyklej go do brodawek
 • Po 5-6 dniach usuń taśmę i spiłuj ją pumeksem
 • Możesz nawet namoczyć obszar w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć obszar
 • Powtarzaj tę procedurę, aż zobaczysz wyniki.

Wskazówki dla użytkownika:

 • To może działać w przypadku mniejszych brodawek. Większe brodawki mogą zająć trochę czasu.

Skutki uboczne:

 • Należy unikać stosowania tej metody w przypadku brodawek na genitaliach, pachach i śluzie

  membrany.

4. Skórka bananowa:

Peelingi bananowe są bardzo skuteczne w naturalnym usuwaniu brodawek. Chociaż nie przeprowadzono zbyt wielu badań na temat tego, w jaki sposób skórki od bananów mogą usuwać brodawki, uważa się, że wysoka zawartość potasu w skórkach od bananów powoduje, że brodawki znikają. Regularne stosowanie peelingów bananowych na brodawkach spala je warstwa po warstwie, ale nie uszkadza otaczającej ją skóry. W przeciwieństwie do zabiegów chemicznych, które uszkadzają również otaczające tkanki, peelingi bananowe są całkiem bezpieczne.

Jak używać:

 • Weź skórkę dojrzałego banana i pokrój mały kwadrat
 • Całkowicie przykryj brodawkę skórką od banana i umieść na niej taśmę klejącą
 • Pozostaw na noc, a następnego ranka usuń skórkę
 • Powtarzaj tę procedurę, aż objawy ustąpią.

Wskazówki dla użytkownika:

 • Możesz dodać do skórki kilka kropel olejku z drzewa herbacianego, aby przyspieszyć efekty.

Skutki uboczne:

 • Do tego zabiegu nie zaleca się skórek z zielonego banana. Banan musi być żółty i dojrzały.

5. Soda oczyszczona:

Soda oczyszczona pomaga pozbyć się brodawek, niszcząc wirusa, który je powoduje. Również soda oczyszczona zmiękcza obszar, a także zapobiega dalszym infekcjom wirusem, który powoduje brodawki. Soda oczyszczona to również doskonały środek do mycia skóry, który może pomóc w usuwaniu nawet niechcianych włosów. Użycie pasty z sody oczyszczonej na dotkniętych obszarach może zmiękczyć część i samodzielnie usunąć brodawkę. Soda oczyszczona jest jednym z najlepszych domowych sposobów leczenia brodawek.

Jak używać:

 • Wymieszaj łyżkę octu z 1 łyżką sody oczyszczonej
 • Nałóż tę pastę na brodawki
 • Pozostaw na kilka godzin i zmyj

Wskazówki dla użytkownika:

 • Stosuj ten zabieg dwa razy dziennie, aby uzyskać szybsze rezultaty.

Skutki uboczne:

 • Soda oczyszczona może być dość silna na skórze. Upewnij się, że nie wpływa na tkanki wokół brodawki.

Dodatkowe środki zaradcze w domu na brodawki:

 1. Zastosowanie cytryny: Cytryna może pomóc w detoksykacji tkanek, a tym samym usunąć wirusa powodującego problem ze skórą. Weź trochę organicznego soku z cytryny i nałóż go na dotknięte obszary, aby uzyskać najlepsze wyniki i wyleczyć brodawki w ciągu kilku dni.
 2. Aloes: Aloe Vera ma właściwości kojące i pomaga w działaniu antybakteryjnym na skórę. Do leczenia brodawek należy pobrać świeżo wyciśnięty żel lub sok z rośliny i chwilę przed nałożeniem zamrozić. Należy to robić 2-3 razy dziennie, aż do całkowitego ustąpienia kryzysu.
 3. Skórka pomarańczy: Łatwym domowym sposobem na leczenie brodawek jest przetarcie go skórką pomarańczową. Powoli zmieni kolor brodawki na pomarańczowy i pomoże ją leczyć w ciągu około 2-3 tygodni. To dobry sposób na zapewnienie odpowiedniego lekarstwa.
 4. Oczar wirginijski: Jednym z najczęściej stosowanych domowych środków do leczenia brodawek jest oczar wirginijski. Nabierz trochę płynu na czystą wacik, a następnie nałóż go bezpośrednio na brodawki. Po kilku minutach należy to umyć wodą. Śledź go codziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki.
 5. Ziemniaki: Weź świeżo pokrojonego ziemniaka i codziennie pocieraj białą część warzywa na brodawkach. Powinno to być wykonywane 4-5 razy dziennie i obserwowane przez kilka tygodni w celu całkowitego wyleczenia. Jest to jeden z najłatwiejszych i najbardziej dostępnych sposobów leczenia brodawek i to w 100% bezpieczny sposób. Upewnij się, że nie przerywasz kuracji w międzyczasie, aby leczyć brodawki od korzeni. Wypróbuj, aby zobaczyć korzyści.
 6. Jabłka: Jabłko dziennie również zapobiega brodawkom, ale w tym przypadku jabłka nie należy zjadać. Jabłko jest bardzo dobrym domowym lekarstwem na brodawki i możesz po prostu odciąć plasterek ze świeżego jabłka, najpierw delikatnie pocierać obszar skuteczny, a następnie po prostu przykryć brodawkę plasterkiem. Teraz napraw to w ten sposób za pomocą taśmy klejącej.
 7. Lakier do paznokci: Cóż, tak, lakier do paznokci może również leczyć brodawki, ponieważ jest to bardzo skuteczny środek na brodawki w domu. Będziesz musiał wziąć trochę dobrego lakieru do paznokci i nałożyć go na obszar brodawek i ładnie zakryć brodawkę. Niech kolor paznokci wyschnie, a następnie nałóż ponownie w razie potrzeby, aż brodawka zostanie całkowicie wyleczona.
 8. Pasta do zębów: Wiadomo, że pasta do zębów ma działanie przeciwzapalne i dlatego jest jednym z bardzo skutecznych domowych sposobów na brodawki na twarzy, szyi lub dłoniach. Nie ma nic trudnego w użyciu tego również dlatego, że pasta do zębów jest czymś, co wszyscy mamy jako konieczność w naszym życiu i wystarczy nałożyć ją na obszar brodawek grubo, a następnie przykryć część bandażem.
 9. Aspiryna: Do tego domowego środka na brodawki będziesz potrzebować oliwy z oliwek i tabletek aspiryny. Musisz najpierw natrzeć obszar oliwą z oliwek, a następnie położyć tabletkę aspiryny na wierzchu i przykryć bandażem lub po prostu zmiażdżyć tabletki aspiryny, a następnie zrobić z nich pastę, a następnie nałożyć na obszar.
 10. Banan: Różne części banana są przydatne jako środki zaradcze na brodawki i jesteśmy tutaj, aby omówić dwa z najważniejszych dzisiaj. Mówimy o skórce banana i prostym plastrze banana. W przypadku płonących brodawek można wyciąć kawałek skórki od banana, a następnie umieścić go na brodawce białą stroną do dołu, a następnie przykryć plastrem. Następnie możesz wziąć plasterek banana i po prostu wetrzeć go w brodawkę.
 11. Bakłażan: Znane również jako bakłażany brinjal i baby, bakłażany są świetnymi naturalnymi domowymi środkami na brodawki, a także bardzo przydatne i skuteczne u osób o wrażliwej skórze, zwłaszcza u dzieci. Wystarczy wyciąć plasterek bakłażana o wielkości nieco większej niż brodawka i teraz umieścić go na tym obszarze. Przykryj taśmą lub opaską i trzymaj tak do momentu zmiany plastra bakłażana.
 12. Cebula: Cebula jest bardzo skuteczna, gdy podrażnia Cię brodawka na ciele. Możesz po prostu wziąć plasterek cebuli i bardzo delikatnie pocierać obszar. Możesz również posypać kawałek solą przed nałożeniem. Innym sposobem nałożenia cebuli jest skropienie obszaru brodawek sokiem z cytryny, a następnie przyklejenie plasterka cebuli na dotkniętą część i przykrycie plastrem na jeden dzień i powtórzenie następnego dnia.
 13. Proste pomoce opaski: Bandaże i inne plastry i bandaże są również środkami do usuwania brodawek w domu. Jest to interesujące, ponieważ możesz pozbyć się brodawek bez żadnego leku, chociaż może to zająć trochę więcej czasu w porównaniu. Będziesz musiał po prostu owinąć obszar bardzo mocno bandażem, a następnie trzymać go w ten sposób, aż pojawi się brodawka, a następnie usunąć pomoc zakazującą i nałożyć balsam do usuwania śladów.
 14. Marchew: Połączenie marchewki i oliwy z oliwek działa cudownie na brodawki, a także na wszelkiego rodzaju czyraki. Wystarczy wziąć marchewkę i zetrzeć ją ładnie i drobno, aż uzyska konsystencję półpasty. Teraz po prostu wymieszaj go z odrobiną oliwy z oliwek, aż będzie gęsty, a teraz nakładaj na dotknięty obszar co najmniej dwa razy dziennie.
 15. Ananas: Przyjmuje się, że zawartość bromelainy w jabłku ananasa pomaga w leczeniu brodawek i jest niezwykle skuteczna. Musisz ponownie wziąć plasterek sosny nałożyć trochę większy niż sam obszar brodawki, a następnie przykryć taśmą klejącą, aby zabezpieczyć pozycję plasterka ananasa i rób to codziennie trzy razy.
 16. Olej roślinny: Jest to jeden składnik, który można łatwo znaleźć w każdej kuchni, ponieważ nie ma na świecie ani jednej rodziny, która nie używa w kuchni jakiegoś rodzaju oleju roślinnego, więc nie trzeba nic więcej wydawać na zakup olejów. Teraz, aby wyleczyć brodawki, wystarczy wziąć trochę białego oleju, a następnie wmasować go trochę w dotknięty obszar i pozostawić do odpoczynku.
 17. Mlecze: Mlecze to bardzo ładne kwiaty, które mają bawełnę i miękkie ciernie jak płatki i po prostu odlecą, gdy tylko je uderzysz. Łodyga po prostu pozostaje w dłoni. Teraz w łodydze każdego mniszka znajduje się pewna ilość naturalnego mleka i możesz wyjąć to mleko i po prostu zrobić to na obszarze brodawek, aby uzyskać bardzo szybką ulgę. Jedyną rzeczą jest to, że wystarczy powtórzyć tę metodę dwa lub trzy razy dziennie.
 18. Gorąca woda: Tak, tutaj mówimy o absolutnie gorącej wodzie, której w ogóle nie można pić. Weź miskę takiej wody i możesz też dodać do tego trochę octu. Teraz namocz palec bezpośrednio lub wacik, jeśli obszaru brodawek nie można namoczyć bezpośrednio, a następnie pozwól wodzie stać się letniej w ten sposób.
 19. Szorowanie: Chociaż silne szorowanie w okolicy brodawek nie jest w ogóle zalecane, mówimy o delikatnym szorowaniu, gdy czujesz, że brodawki stają się trochę twarde. Przypomina to bardziej złuszczanie obszaru niż ostre pocieranie. Weź łagodne i spienione mydło, a następnie ładnie szoruj obszar tylko raz dziennie i tylko przez kilka sekund.

Najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci uniknąć brodawek !

Te wskazówki mogą pomóc w leczeniu wstydliwych brodawek:

 • Miejscowy jod działa na brodawki, eliminując je z korzenia i nigdy nie pozwalając im wrócić. Jod nałóż bezpośrednio na brodawki i pozostaw na noc.
 • Lakier do paznokci to kolejny nietypowy sposób na pozbycie się brodawek. Na brodawki należy nałożyć lakier do paznokci i przykryć bandażem. Powtarzanie tej procedury codziennie może pomóc w pozbyciu się brodawek.
 • Olejek rycynowy to kolejny naturalny środek na brodawki. Przygotowanie pasty z oleju rycynowego i sody oczyszczonej może szybko wyeliminować brodawki.
 • Czosnek, cierpko pachnące zioło, zabija wirusa i nigdy nie pozwala mu wrócić. Możesz nałożyć ząbek czosnku na brodawki i zostawić na noc.
 • Nalewka z tui to skuteczny środek homeopatyczny na pozbycie się brodawek. Nałóż nalewkę bezpośrednio na dotknięte obszary.

Brodawki mogą czasami być naprawdę bolesne i tak jak powiedziałem wcześniej, bardziej niż leki, te domowe środki na brodawki są bardziej skuteczne i łatwiejsze do zastosowania.