Każdy dom ma zapach. Może to być zapach śmieci, zapach zwierząt domowych, a nawet zapach grzybów. Czasami, bez względu na to, jak bardzo dbasz o swój dom, wciąż wypełniają go zapachy. Możesz spróbować wyczyścić wszystko i spryskać swój ulubiony zapach, aby zamaskować zapach domowy, ale to nie zawsze działa, ponieważ przeszkadza, jaki zapach powraca. W takim przypadku będziesz chciał dostać się prosto do źródła, aby raz na zawsze pozbyć się tego smrodu.

Najlepsze sposoby na pozbycie się zapachów domowych:

Oto, jak sprawić, by Twój dom pachniał świeżo.

1. Zdobądź oczyszczacz powietrza:

Częste szkodliwe elementy w twoim domu to kurz, sierść zwierząt domowych, wilgoć, pleśń, pyłki, azbest, gaz radon, a także bierne palenie. Co więcej, za każdym razem, gdy otwierasz drzwi, a nawet okno, zapraszasz również zanieczyszczenia zewnętrzne do swojego domu. Te szkodliwe zanieczyszczenia są następnie uwięzione w Twoim domu i stają się częścią powietrza, którym oddychasz. Wszystkie oczyszczacze powietrza działają na wspólnej zasadzie przetwarzania otaczającego je powietrza, usuwania zanieczyszczeń, a następnie uwalniania czystego i świeżego powietrza oddychać. Możesz kup oczyszczacz powietrza online w najlepszych cenach. KENT Air Purifiers jeden z najlepszych oczyszczaczy dostępnych na rynku.

2. Zmyć nieprzyjemne zapachy ze zmywarki i zapachy żywności:

Tymczasowych zapachów kuchennych, takich jak przypalone tosty i smażone potrawy, możesz pozbyć się po prostu włączając wentylator wyciągowy, otwierając okna lub spryskując odświeżacz do pokoju. bezpieczną filiżankę z białym octem, umieść ją na najwyższej półce i przeprowadź przez cykl bez naczyń. Zapach octu będzie Ci przeszkadzał przez około godzinę, ale potem wszystkie zapachy ze zmywarki znikną. Ponadto, jeśli gotujesz dużo smażonych lub pikantnych potraw, zapachy jedzenia mogą zakorzenić się w twoich szafkach. Ten zapach możesz po prostu zmyć mydłem i ciepłą wodą. Ale dla natychmiastowej ulgi po ugotowaniu możesz ugotować filiżankę octu. Opary, które uwalniają się do atmosfery, odcinają inne zapachy.

3. Połóż kres zapachowi zwierząt domowych za pomocą węgla drzewnego:

Węgiel aktywowany jest formą węgla, który został „aktywowany”, aby uczynić go wyjątkowo porowatym. Ten węgiel drzewny pomaga w pochłanianiu wielu nieprzyjemnych zapachów, zwłaszcza tych wywoływanych przez zwierzęta domowe. Wszystko, co musisz zrobić, to umieścić go wokół kosza na śmieci, aby wyeliminować smród.

4. Wyeliminuj zapachy pralki:

Ponieważ drzwi pralki ładowanej od przodu są zawsze tak szczelne, powietrze nigdy nie krąży wewnątrz. Pozwala to na rozwój pleśni i grzybów oraz smród w pralni. Możesz zmyć pleśń i nieprzyjemny zapach, uruchamiając cykl z około dwiema filiżankami wybielacza i gorącą wodą. Zaleca się również pozostawienie otwartych drzwi między praniami.

5. Dodaj cytryny do pojemnika na śmieci i odśwież lodówkę:

Tylko dlatego, że wyrzucasz wszystkie odpady kuchenne do kosza, nie oznacza to, że musi śmierdzieć. Możesz wyeliminować smród śmieci, krojąc cytryny, pomarańcze lub limonki i wrzucając je do działającej utylizacji. Cytrusy mają tendencję do pozbycia się większości zapachów. Jeśli to nie zadziała, możesz użyć białego octu z zimną wodą. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zapachów z lodówki jest umieszczenie sody oczyszczonej na półce lub z tyłu lodówki. Możesz to zmienić raz w roku i upewnij się, że trzymasz go z dala od warzyw, ponieważ wodorowęglan sodu obecny w sodzie oczyszczonej może powodować szybkie wiotczenie zielonych warzyw liściastych. Wodorowęglan sodu ma wyjątkową chemiczną właściwość pochłaniania i przyciągania nieprzyjemnych zapachów.