Bardzo częstym problemem skóry, z którym boryka się większość ludzi na całym świecie, jest peeling na wyciągnięcie ręki. Udowodniono, że skóra na opuszkach palców jest dość wrażliwa i jeśli nie będziemy odpowiednio pielęgnować i od czasu do czasu jej pielęgnować, to prowadzi to do tego, co znamy jako suchość i łuszczenie się skóry. Oprócz dyskomfortu, jest to oznaką niehigienicznego trybu życia i może być dość krępujące w miejscach publicznych. Przyczyn jest wiele, które mogą prowadzić do problemu złuszczania się opuszków palców, ale tutaj skupiamy się na środkach zaradczych.

Poniższa lista przedstawia niektóre z najbardziej idealnych sposobów leczenia problemów z łuszczeniem się skóry na opuszkach palców. Należy ich przestrzegać, aż problem zostanie całkowicie wyleczony.

Domowe sposoby na pozbycie się peelingu z opuszków palców

Najlepsze domowe sposoby na pozbycie się peelingu z opuszków palców:

1. Wykorzystanie ciepłej wody:

Moczenie opuszków palców przez chwilę w ciepłej wodzie jest dobrym i skutecznym lekarstwem na kryzys. Sprawi, że skóra będzie elastyczna, a sucha skóra będzie się dobrze złuszczać i pomóc w tworzeniu się nowych komórek skóry. Dla najlepszych korzyści do wody można dodać miód lub cytrynę. Nie zapomnij nawilżyć oliwą z oliwek po tym lekarstwie.

2. Miej wodę:

Hydrat

Powodem złuszczania skóry nawet w opuszkach palców może być odwodnienie ciała i skóry. Najlepszym pomysłem jest wypijanie około 10-12 szklanek wody dziennie, aby nawilżyć skórę i dobrze ją odżywić. Wypłucze również toksyny i brud ze skóry. Jest to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się tego nieprzyjemnego problemu.

3. Zastosowanie ogórka:

Zetrzyj trochę świeżego ogórka i nałóż go dobrze na opuszki palców, delikatnie masując. Dzięki temu skóra będzie świeża, odżywiona, gładka i wolna od przesuszenia. Należy to robić codziennie, a korzystne rezultaty uzyskasz już po kilku tygodniach.

4. Korzyści z owsa:

Przygotuj ciepłą wodę z płatkami owsianymi i zanurz w nich opuszki palców na około 15 do 20 minut. To powinno być osuszone wklepie, a następnie dobrze nawilżone. Stosuj ten środek każdego dnia i zobacz, jak dobrze leczy łuszczącą się skórę za kilka dni. To jeden z najskuteczniejszych pomysłów do naśladowania.

5. Zaleta oliwy z oliwek:

Zaleta oliwy z oliwek

Kwasy tłuszczowe omega 3 zawarte w oliwie z oliwek pomagają w głębokim odżywieniu skóry i zapewniają kurację peelingu w ciągu kilku dni. Możesz dodać trochę oliwy z oliwek do wody używanej do mycia rąk lub po każdym myciu masować opuszki palców oliwą z oliwek. To na pewno pomoże.

6. Sok miętowy:

Lecznicze i nawilżające właściwości mięty pomagają w leczeniu złuszczających się opuszków palców. Sok należy wycisnąć ze świeżych liści i nałożyć go na opuszki palców na noc przed pójściem spać. Umyj go rano letnią wodą.

7. Cuda aloesu:

Aloe Vera ma właściwości kojące, a także nawilżające dla skóry. Żel Aloe Vera można nakładać i delikatnie wmasowywać w opuszki palców lub codziennie spożywać sok z Aloe Vera. Pomoże w perfekcyjnym osiągnięciu celów.

8. Banan:

Wraz z codziennym spożywaniem bananów, aby uzyskać odpowiedni dla skóry poziom potasu, można również zmieszać banana ze śmietaną i nakładać go na opuszki palców, aby wyleczyć problemy z łuszczeniem i wysuszaniem. Należy to robić codziennie.

9. Zmniejsz stres:

Zmniejszenie stresu pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, a także poprawia krążenie krwi. Dobrze równoważy również umysł i ciało. Są one ważne dla utrzymania skóry i ciała w odpowiednich warunkach, w tym są dobrym lekarstwem na peeling opuszków palców.