Skręcenie stawu skokowego to jedna z dolegliwości zdrowotnych, która atakuje mięśnie i tkanki stawu skokowego, a te najcięższe mogą trwać nawet 4-5 miesięcy. W skrajnych przypadkach ludzie nie są nawet w stanie chodzić ani się poruszać. W większości przypadków sugeruje się całkowite leżenie w łóżku wyłącznie po to, aby nie pogarszać stanu zdrowia.

Jest to jednak powszechny problem, który może wystąpić z wielu powodów, w tym braku równowagi, a także nadmiernego obciążenia kostki. Bez względu na przyczynę, następną najlepszą rzeczą jest przyjrzenie się domowym metodom zaradczym, które mogą pomóc w przyspieszeniu powrotu do zdrowia po skręceniu. Te domowe środki powinny być bezpieczne i skuteczne na kostkę.

Domowe sposoby na skręconą kostkę

Poniższa lista zawiera niektóre z najlepszych, z których możesz korzystać regularnie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Doskonałe domowe środki na skręconą kostkę:

1. Użycie worka na lód:

Jednym z najlepszych sposobów leczenia zapalenia stawu skokowego jest użycie worka z lodem na dotknięty obszar przez 10-15 minut w jednej sesji kilka razy dziennie. Upewnij się, że używasz ręcznika pomiędzy. Pomoże to również w zmniejszeniu bólu związanego ze skręconą kostką. To jeden z najlepszych remediów, na który można się wpaść.

2. Daj spokój:

Powinieneś starać się unikać nadmiernego nacisku na kostkę. Zaleca się unikanie wszelkich czynności, które zwiększają dyskomfort i ból. Nie oznacza to jednak, że nie wykonujesz prostych czynności. Trzymając się odpoczynku, możesz dać czas na dobre zagojenie zwichnięcia. To jedna ze skutecznych rzeczy do zrobienia.

3. Utrzymuj kostkę podniesioną:

Śpij, utrzymując kostkę uniesioną do pozycji, która znajduje się powyżej serca i jest jednym ze znanych domowych sposobów na zwichnięcie. Pomaga w zmniejszeniu obrzęku poprzez usunięcie nadmiaru płynu w okolicy. Elewacja działa cuda na kryzys.

4. Zastosowanie podkładki grzewczej:

Poduszkę grzewczą można zastosować na skręconej kostce, aby złagodzić ból i poprawić krążenie krwi w okolicy. Pomaga to w prawidłowym wyleczeniu ze skręcenia. Wystarczy stosować go przez 10-15 minut kilka razy dziennie, aż problem ustąpi.

5. Moczenie w zimnej wodzie:

Weź trochę zimnej wody do wanny i zanurz w nich na chwilę kostki, aby złagodzić objawy zwichnięcia. Należy to robić 1-2 razy dziennie, aby uzyskać wyniki. W tym samym celu można również użyć letniej kąpieli wodnej. Równie pomaga obróbka cieplna.

6. Szelki ochronne:

Na rynku dostępne są różne szelki ochronne, których można używać, aby chronić kostkę przed kolejnymi wypadkami. Mają one efekt poduszki na kostce i zapewniają dobre podparcie dla nóg. Elastyczny bandaż ACE to kolejna z dobrych opcji na skręconą kostkę. Z pewnością pomaga utrzymać kostkę w pozycji, w której może się sama goić bez przeszkód z zewnątrz.

7. Zrób trochę ćwiczeń:

Aby poprawić ruchomość kostki, ważne jest, aby codziennie wykonywać określone ćwiczenia. Pomaga to również w poprawie przepływu krwi i zapobiega sztywności w okolicy. Upewnij się, że w tym celu stosujesz się tylko do prostych ćwiczeń i ruchów.

8. Rozciąganie:

Lekkie rozciąganie to kolejna skuteczna metoda, która jest domową metodą zaradczą. Należy to skonsultować z profesjonalistą każdego dnia przed rozpoczęciem zabiegu. Znowu pomaga zapobiegać sztywnieniu kostki.

9. Fizjoterapia:

W skrajnych przypadkach ważne jest, aby wiedzieć, że fizjoterapia może pomóc w przywracaniu zdrowia i sprawności stawu skokowego. W tym celu należy zatrudnić fizjoterapeutę i może to zrobić w lokalu domowym dla ich wygody.

domowe sposoby na skręconą kostkę