Podrażnienie lub otarcia między udami lub wewnętrzne są nie do odparcia i szukamy prywatnego miejsca, aby znaleźć ulgę. Wysypka na udach jest bardzo częstym problemem zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet i wywołuje lub nasila się z powodu niewłaściwej higieny, infekcji skóry, a nawet z powodu niektórych alergii wysypka ma miejsce na każdej wewnętrznej, między lub górnej części ud. Wysypki na wewnętrznej stronie ud lub świąd pachwin są bardzo częstym problemem u osób otyłych z powodu ciągłego tarcia ud podczas ruchu. W przypadku noszenia lycry obcisła, nieprzyjazna dla skóry bielizna może powodować wysypkę, więc przyklej do bawełnianego wnętrza i zabezpiecz przed wysypką.

Strona główna zadośćuczynienie na wysypki na wewnętrznej stronie ud

Nadmierne pocenie się i noszenie bardzo obcisłych ubrań, takich jak dżinsy lub spodnie, a nawet powodują wysypki między udami z powodu zbyt dużego tarcia między ubraniami a tym obszarem.

Objawy wysypki na wewnętrznej stronie ud:

  • Na początkowym etapie dotknięty obszar stałby się czerwony i występowało uporczywe uczucie swędzenia i pieczenia.
  • Skóra może stać się łuszcząca, kolor skóry może się zmienić, a wysypka może się pogorszyć, jeśli tarcie będzie trwać.

Naturalnie leczyć wysypkę między wewnętrznymi udami:

Te wysypki zwykle dotykają pachwiny i wewnętrznej strony ud i mogą rozprzestrzeniać się na brzuch i pośladki, nie są leczone na czas, ale mosznę nie ma żadnego wpływu. Wybierzmy się w podróż, w której sposób, w jaki możemy leczyć te wysypki za pomocą produktów domowych i je wyleczyć, przyniesie ulgę.

1. Magiczny aloes na wewnętrzne wysypki ud:

Ta magiczna roślina jest używana w ogromnym celu i jest szeroko stosowana w leczeniu wysypki na wewnętrznych udach. Możesz po prostu nałożyć świeży żel wydobyty z liści lub nawet wymieszać niektóre składniki i sprawić, że będzie bardziej skuteczny.

Proces aplikacji:

W misce wymieszaj trzy łyżki żelu Aloe Vera z odrobiną świeżo parzonej zielonej herbaty i wody lawendowej. Nałóż mieszankę na obszar wysypki i pozostaw do wyschnięcia. Następnie umyj go zimną wodą i aplikuj 2-3 razy dziennie, aby zmniejszyć wysypki.

2. Niesamowita glinka do leczenia wewnętrznych wysypek na udach:

Ziemiste składniki są zawsze przydatne, aby zmniejszyć wszelkie dolegliwości skórne, a nawet zminimalizować stany zapalne i swędzenie występujące w tym obszarze. Możesz zastosować glinkę bentonitową, aby zmniejszyć wysypki.

Proces aplikacji:

Wymieszaj wodę z glinką bentonitową w misce i dobrze wymieszaj, aby nie było żadnych grudek, rozprowadź na dotkniętym obszarze i pozwól mu całkowicie wyschnąć. Następnie zmyj wodą i aplikuj dwa razy dziennie zobacz poprawę.

3. Kojące liście mięty w leczeniu wewnętrznych wysypek na udach:

Liście mięty działają chłodząco i łagodzą ból, a swędzenie jednocześnie zmniejsza stan zapalny.

Proces aplikacji:

Weź miękką czystą ściereczkę i zanurz ją w zimnej wodzie na 5 minut, a następnie wyjmij i spuść z niej wodę. Rękami zmiażdż około 20-30 listków mięty i połóż je na ściereczce, a następnie powoli wycieraj obszar rah przez kilka sekund i powtarzaj to samo przez 5-10 minut. Następnie umyj go zimną wodą i powtarzaj dwa razy dziennie, aby uzyskać szybsze rezultaty.

4. Wspaniała pasta z czosnku i miodu do leczenia wewnętrznych wysypek na udach:

Obie te kombinacje skutecznie zmniejszają swędzenie i zmniejszają wysypkę.

Proces aplikacji:

Weź dwa zmiażdżone ząbki czosnku i jedną łyżkę miodu i dobrze wymieszaj. Następnie nałóż na miejsce wysypki i pozostaw na 20 minut i zmyj wodą. Dla pożądanych rezultatów aplikuj dwa razy dziennie.

5. Leczniczy olejek z miodli indyjskiej do leczenia wysypki między udami:

Liście Neem mogą skutecznie leczyć problemy związane z nartami i redukować wysypki.

Proces aplikacji:

W czystym blenderze ubij garść liści neem z wodą różaną i zrób drobną pastę i nałóż na dotkniętą część, pozwól jej całkowicie wyschnąć. Umyj zimną wodą i możesz po prostu posypać kilka liści neem w wannie i zostawić na jakiś czas i kąpać się w tej wodzie i zminimalizować problemy ze skórą.

6. Użyj wysypki owsianej między udami:

Jest to świetny składnik w leczeniu wysypki, która pojawia się między udami. Właściwości nawilżające leczą wysypki w łatwy sposób, ponieważ pochłaniają nadmiar wilgoci z tej części i zmniejszają również swędzenie.

Proces aplikacji:

Weź jedną filiżankę płatków owsianych i dodaj ją do kąpieli i pozwól jej namoczyć się przez 15-20 minut. Następnie po prostu spłucz ją zwykłą wodą i osusz. Zrób to dwa razy dziennie i zrelaksuj się.

7. Sok z cebuli do leczenia wysypki na górnej części ud:

Cebula ma właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu może łatwo zmniejszyć wysypkę w górnej części uda.

Proces aplikacji:

Zmiażdż połówkę cebuli i wyciśnij jej sok w misce i za pomocą waty nałóż sok na dotknięty obszar. Gdy wyschnie, nałóż ponownie ponownie, powtórz to samo 4-5 razy, a następnie pozwól mu wyschnąć i umyj zimną wodą. Rób to codziennie i łatwo pozbądź się wysypek.

8. Kompres lodowy do leczenia wysypki na górnej części ud:

Zimna kompresja bardzo pomaga zmniejszyć wysypkę i działa kojąco na okolice ud.

Proces aplikacji:

Na czystej szmatce nałóż kilka kostek lodu i delikatnie pocieraj dotknięty obszar przez minutę, a następnie przenieś się do innego obszaru i możesz poczuć, że stan zapalny drastycznie się zmniejszył. Rób to przez 5-10 minut i rób to kilka razy dziennie, aby uzyskać natychmiastową ulgę.

Upewnij się, że nie nakładaj lodu bezpośrednio na skórę, ponieważ może to uszkodzić skórę!.

9. Lecznicza kurkuma lecząca wysypki na udach:

Kurkuma jest używana od wieków do leczenia wszystkich dolegliwości skórnych, ponieważ ma wszystkie właściwości lecznicze.

Proces aplikacji:

Połącz dwie łyżki świeżej lub organicznej kurkumy z kilkoma kroplami wody i nałóż na dotkniętą część. Pozostaw do wyschnięcia i umyj zimną wodą. Powtarzaj dwa razy dziennie, aby uzyskać szybsze rezultaty i możesz codziennie wymieszać trochę kurkumy z wodą do kąpieli i zminimalizować problemy związane ze skórą.

Możesz wypróbować te środki w domu i wyleczyć swoją dolegliwość, ale o pewnych rzeczach powinieneś pamiętać.

  • Zacznij spożywać żywność bogatą w witaminę C, ponieważ zwalcza bakterie powodujące wysypki.
  • Używaj mydła bez chemii i przestrzegaj podstawowych zasad higieny.
  • Noś luźne ubrania i staraj się, aby obszar był suchy, ponieważ pocenie się i ciepło mogą nasilać wysypki.