Zatkany nos lub zatkany nos to coś, co medycznie można określić jako zatkany nos i jest to jeden z często występujących problemów, o których powinieneś wiedzieć. Obrzęk przewodu nosowego prowadzi do uczucia przekrwienia. Prowadzi to również do gromadzenia się śluzu, który prowadzi do kaszlu i przeziębienia. Jednym z najczęstszych objawów zatkanego nosa są problemy z oddychaniem. Przyczyn tego problemu może być wiele, w tym przeziębienie, a także różne alergie. Aby przywrócić spokojny tryb życia, bardzo ważne jest leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa, które może również prowadzić do braku snu.

Domowe sposoby na zatkany nos

Poniższa lista zawiera najlepsze, bezpieczne i łatwe domowe środki zaradcze, które można stosować rutynowo, aby uzyskać widoczne leczenie w przewodzie nosowym.

Naturalne środki na zatkany nos:

1. Cuda czosnku:

Niezależnie od tego, czy bierzesz ząbki czosnku wcześnie rano, czy też wyciągasz sok czosnkowy lub zupę, oba są korzystne w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa. Chodzi o to, aby mieć go codziennie, aż problem całkowicie ustąpi, goździki należy przyjmować na pusty żołądek, aby uzyskać najlepsze korzyści. Z tym naturalnym produktem wiąże się wiele innych zalet.

2. Weź Steam:

Kąpiel strumieniowa

Weź wannę z gorącą wodą i wdychaj parę, zakrywając głowę ręcznikiem. Pomaga to w rozrzedzeniu śluzu, a także udrożnieniu zatkanego nosa w doskonały sposób. Śledź to dwa razy dziennie. Dodaj odrobinę olejku eukaliptusowego, aby uzyskać maksymalne korzyści.

3. Olejek eukaliptusowy:

Olej eukaliptusowy

Oprócz dodania tego olejku eterycznego do pary, możesz również wziąć kilka kropli do chusteczki i od czasu do czasu wdychać, aby uzyskać domowy sposób na zatkany nos. Można go nawet użyć na poduszce, na której planujesz spać.

4. Weź prysznic z ciepłą wodą:

Kobieta pod prysznicem

Wzięcie gorącej wody lub prysznica z ciepłą wodą ponownie otworzy kanały nosowe poprzez rozrzedzenie śluzu nagromadzonego w systemie. Możesz to zrobić dwa razy dziennie, aby uzyskać natychmiastowe wyniki w zakresie objawów zatkanego nosa i zatkanego nosa.

5. Zastosowanie octu jabłkowego:

Ocet Jabłkowy

Aby natychmiast rozrzedzić śluz w przewodzie nosowym, ocet jabłkowy jest jedną z najlepszych korzyści. Dwie łyżki tego płynu z 1 łyżką miodu w szklance ciepłej wody należy wypijać raz dziennie do zabiegu.

6. Umieść nawilżacz:

Użyj nawilżacza

Nawilżacz pomaga w nawilżaniu suchego powietrza, co może być jedną z przyczyn podrażnienia nosa i przekrwienia błony śluzowej nosa. Spróbuj umieścić nawilżacz w pomieszczeniu, w którym przebywasz przez większość czasu. To da ci wynik jako domowe lekarstwo.

7. Zdrowe płyny:

Duża ilość płynów

Im więcej zdrowych płynów i wody przyjmiesz, tym lepiej pomoże w rozrzedzeniu śluzu i leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa. Wypij około 10-12 szklanek wody oprócz herbat ziołowych i zup, takich jak rosół, aby ten kryzys łagodnie opadł.

8. Pieprz Cayenne:

Pieprz Cayene

Pikantne potrawy, zwłaszcza pieprz cayenne, pomagają w leczeniu zatkanego nosa. Do potraw dodać czerwone chili. To otworzy kanał nosowy i wypłucze śluz nagromadzony w nosie. Na pewno daje natychmiastową ulgę.

9. Ciepły sok pomidorowy:

Sok pomidorowy (2)

Pomidory bardzo dobrze sprawdzają się w leczeniu zatkanego nosa. Weź ciepły sok pomidorowy lub zupę z czosnkiem, a nawet ostrym sosem. Pomoże to skutecznie rozwiązać problem.