Świat jest teraz zwiastunem zanieczyszczenia, zanieczyszczeń rządzących naszym codziennym życiem, nie ma gdzie się ukryć. Czy w takim stanie nie jest naturalne, że jesteśmy uosobieniem wielu chorób. Wraz z naszą wewnętrzną mechaniką, taką jak serce i płuca, nasze zewnętrzne tkanki są również narażone na te trudne warunki.

Skóra, największy narząd w naszym ciele, jest delikatnym, cienkim, perforowanym naczyniem w naszym ciele, które w kontakcie z tymi szkodliwymi zanieczyszczeniami powoduje reakcje, z którymi często się spotykamy, zapalenie skóry.

Najlepsze domowe sposoby na zapalenie skóry

Cierpiałeś kiedyś na pęcherze na skórze i zastanawiałeś się, jak znaleźć stabilne lekarstwo na to. Zapalenie skóry to stan skóry, w którym łuszczy się lub strupuje, a następnie pęka, a wraz z tymi szczelinami w skórze dotknięty obszar staje się czerwony i czasami może powodować swędzenie. Zasadniczo jest to podzielone na stany zapalne skóry, których podstawowymi objawami są czerwona, niejednolita skóra z uczuciem pieczenia lub mrowienia, często swędząca i łuszcząca się.

Niektóre reakcje skórne mogą być spowodowane przez niektóre produkty, na które jesteśmy uczuleni. Z osobistego przypadku zdałem sobie sprawę, że zapachowe perfumy, kremy lub dezodoranty nie są odpowiednie dla przyjaciela, który przez cały ten czas o tym nie wiedział, a odkrycie teraz ich unika i jest dobre i dobre. Tak samo może być w twoim przypadku. Może Twoja skóra reaguje na jakikolwiek detergent lub dowolny materiał?.

Zdziwisz się, że nawet jakaś biżuteria może być przyczyną Twojego zapalenia skóry. Może to być również jakiś produkt spożywczy, coś, na co jesteś uczulony, na przykład orzechy lub niektóre owoce. Kluczem może być również Twój typ skóry. Skóra tłusta lub spocona przyciąga więcej brudu, co prowadzi do powstawania drożdży w skórze. Te drożdże reagują i tworzą dermę.

Proste domowe środki na zapalenie skóry:

1. Olej kokosowy:

olej kokosowy

Olej kokosowy to coś, co jest powszechnie znane wśród indyjskich rodzin zarówno do gotowania, jak i jako aplikator do skóry włosów. Jego naturalne składniki odżywcze mieszają się ze skórą i dlatego jest to dobry domowy środek do leczenia zapalenia skóry. Właściwości przeciwdrobnoustrojowe nawilżają i wygładzają skórę, a codzienna aplikacja zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne. Rozgrzej olej kokosowy i nakładaj go na dotknięty obszar przed snem każdego wieczoru.

2. Lakto kalamina:

Lacto Calamine na zapalenie skóry

KUP TUTAJ

Pamiętasz tę różową butelkę kalaminy? Lacto Calamine to łagodzący aplikator leczniczy, który pomaga również w leczeniu stanu zapalnego. Zastosuj go kilka razy w ciągu dnia i zobacz natychmiastowe rezultaty.

3. Witamina E:

Domowe środki na zapalenie skóry z witaminą E

Witamina E jest skutecznym składnikiem odżywczym, którego natychmiast potrzebujesz, gdy cierpisz na zapalenie skóry. Ten olejek witaminowy nie tylko łagodzi uczucie swędzenia lub pieczenia, ale jednocześnie działa leczniczo na dotknięty obszar. Witaminę E można wykorzystać w postaci olejków lub kremów. Szukaj produktów bogatych w oleje witaminowe, takie jak olej słonecznikowy czy olej z kiełków pszenicy i aplikuj go bezbłędnie. Możesz również używać witaminy E w jedzeniu, np. Używając oleju musztardowego podczas gotowania.

4. Fajny kompres:

Worek lodu

KUP TUTAJ

Zapalenie uwalnia dużo ciepła, a szybkim lekarstwem na to jest stosowanie chłodnych okładów. Lecznicze kompresy z chłodną galaretką są dostępne w każdej pobliskiej aptece. Jeśli nie, możesz użyć grubej szmatki i owinąć ją wokół lodu lub zanurzyć w zimnej wodzie i nałożyć na dotknięty obszar.

5.Aloes:

aloevera na zapalenie skóry

Aloe vera jest uniwersalnym magicznym uzdrowicielem i dlatego powoduje cuda w problemach skórnych. Zbierz klarowny sok z wewnętrznego miąższu liści i nałóż go na popękaną skórkę. Wraz ze zmniejszeniem swędzenia i pieczenia skóry również trwale odciąża nas od tej choroby. Aloes to jeden z najlepszych domowych środków na zapalenie skóry.

6. Proszek do pieczenia:

proszek do pieczenia

Czasami kąpiel łagodząca poprzez zmieszanie płatków owsianych lub proszku do pieczenia z wodą może ochłodzić dotknięty obszar i pomóc w tym procesie.

7. Olej z wątroby dorsza:

Poza tym używaj sfermentowanego oleju z wątroby dorsza, który jest pełen witamin A, D i E.

8. Kąpiele magnezowe:

Kąpiel magnezowa to kolejna metoda na złagodzenie zapalenia skóry. Dodaj sproszkowany magnez do wody do kąpieli lub użyj olejków magnezowych, co również przynosi korzyści. to świetna kąpiel detoksykująca dla Twojej chorej skóry, która oczyszcza wszystkie problemy.

9. Spray z solą i magnezem:

Kiedy stan skóry styka się z magnezem i minerałami, może zdziałać cuda dla skóry.