Czy w twoim domu roi się od myszy? Czy czają się w rogach i czekają nocą na atak? Zastanawiasz się, jak na zawsze pozbyć się myszy? Zanim zaczniesz kusić, by wciągnąć zdradziecką pułapkę na myszy i rozerwać ją na kawałki, przeczytaj ten artykuł! Myszy mogą nie być twoimi najlepszymi przyjaciółmi, ale istnieją metody bez użycia przemocy, aby wypędzić je z domu. Są wspaniałą alternatywą dla trutki na szczury lub chemikaliów, które mogą wyrządzić krzywdę twoim własnym dzieciom. Zalecamy wypróbowanie tych niezawodnych naturalnych środków, aby się ich pozbyć!

Naturalne sposoby na pozbycie się myszy

Jakie są powody, dla których myszy wchodzą do twojego domu??

Czy zastanawiałeś się, dlaczego lub jak myszy wchodzą do twojego domu? Oto powody:

  • Zaśmiecony, nieczysty dom przyciąga szkodniki, w tym myszy.
  • Te stworzenia wchodzą do domów przez maleńkie pęknięcia w ścianach lub przez rury łazienkowe w poszukiwaniu pożywienia i schronienia.
  • Ich kształt ciała pozwala im czołgać się przez najmniejsze dziury lub szczeliny
  • Wilgotne, ciemne i ciepłe pomieszczenie zachęca myszy i zapewnia im odpowiednie warunki do rozrodu.
  • Trzymanie artykułów spożywczych w otwartych miejscach lub niezamkniętych pojemników na śmieci w rogach zwiększa szanse na myszy w domu

Jak pozbyć się myszy w domu za pomocą naturalnych środków??

Oto kilka wypróbowanych i przetestowanych naturalnych środków na pozbycie się myszy z domu:

1. Puree ziemniaczane, aby pozbyć się myszy:

Puree ziemniaczane, aby pozbyć się myszy

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się myszy w domu za pomocą naturalnego składnika, wypróbuj Potato! Ziemniaki skrobiowe smakują bardzo pysznie i są ważnym składnikiem posiłków, ale puree ziemniaczane są bardzo niebezpieczne dla tych gryzoni. Ponieważ płatki ziemniaków rozszerzają się w żołądku i nie trawią, zabijają je, co powoduje, że się ich pozbywasz. Więc posyp dwie lub trzy łyżki stołowe na powierzchnię, gdzie podejrzewasz, że przybyły myszy i zobacz, jak dzieje się cud. Tylko dla bezpieczeństwa zobacz, jak dzieci lub zwierzęta nie jedzą tych rozproszonych.

2. Magiczne goździki, aby pozbyć się myszy:

Magiczne Goździki

Goździki są niezbędną przyprawą w kuchni azjatyckiej, ponieważ poprawiają smak potraw, ale pachną nieprzyjemnie dla myszy i zmuszają je do zmiany miejsca, w ten sposób łatwy naturalny sposób na wyprowadzenie ich z uroczego, zabezpieczonego domu. Możesz umieścić zdrowe goździki i umieścić je strategicznie w swoim domu, a jeśli to możliwe, przykryć je bawełnianymi ubraniami. Zamiast tego możesz wsypać 20-30 kropli olejku goździkowego do wacika i umieścić je w miejscu, w którym podejrzewasz, że są to wejścia myszy. Zmień kulkę w ciągu 2-3 dni, gdy zapach wyparuje.

3. Umieść miot Kitty, aby pozbyć się myszy:

Umieść miot Kitty, aby pozbyć się myszy

Chcesz wiedzieć, jak usunąć mysz z domu? Wypróbuj miot Kitty! Myszy boją się kota, więc jeśli wyczują, że kot jest w tym domu, szybko z niego wybiegną. Możesz więc umieścić żwirek dla kota przy wejściu do domu lub w miejscu, w którym podejrzewasz, że wchodzi i widzisz, jak uciekają z domu. Możesz łatwo zdobyć te mioty w sklepach zoologicznych lub przez Internet i łatwo pozbyć się tych paskudnych gryzoni.

4. Olejek z mięty pieprzowej, aby pozbyć się myszy:

Olej miętowy

Jednym z najlepszych domowych sposobów na pozbycie się myszy jest olejek miętowy. Byłabyś wielką fanką miętowego zapachu, ale ta mysz biegnie wiele kilometrów, gdy je wącha, ponieważ dość trudno jest im wytrzymać ten wspaniały zapach. Jeśli chcesz, możesz posadzić kilka roślin mięty w ogrodzie i w pobliżu wejścia i możesz łatwo odjechać z domu. Aby użyć olejku miętowego do pozbycia się myszy, możesz również umieścić olejek miętowy w waciku i umieścić je w punktach wejścia myszy i łatwo je odstraszyć.

5. Użyj ludzkich pułapek, aby pozbyć się myszy:

Użyj ludzkich pułapek, aby pozbyć się myszy

To kolejna metoda, dzięki której możesz złapać żywą mysz i wyrzucić ją z domu. Metody te są stosowane od dziesięcioleci, ponieważ działają fantastycznie. Na rynku i w Internecie dostajesz wiele pułapek, w które możesz włożyć ulubione jedzenie i zostawić je, a gdy tylko myszy wejdą, wplątują się w nie, a następnie możesz je ponownie wykorzystać w przyszłości. Tylko upewnij się, że powinieneś go umyć przed ponownym użyciem i ponownie zaplanuj scenę, aby złapać te maleńkie. To najlepszy sposób na pozbycie się myszy z domu.

6. Posyp amoniak, aby pozbyć się myszy:

Amoniak to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się myszy. Silny zapach amoniaku alarmuje mysz i myśli, że jest to zapach moczu drapieżnika i bardzo szybko opuszczają to miejsce. W małych pojemnikach zrób małe domki, aby uwolnił się gaz i umieść trochę amoniaku i umieść te pojemniki na ścieżce, z której wchodzi mysz. Po poczuciu silnego zapachu już nigdy nie wejdzie do domu. Tylko uważaj z dziećmi i zwierzętami, że nie podnoszą tych pojemników.

7. Skuteczna cebula, aby pozbyć się myszy:

Cebule

Cebula to najlepszy sposób na pozbycie się myszy w kuchni. Cebula ma śmiertelnie ostry zapach, którego wiele zwierząt nie jest w stanie znieść, więc uciekają i opuszczają Twoją posesję. Pokrój cebulę w kostkę na dwie części i trzymaj ją w miejscach, w których podejrzewasz, że myszy wchodzą do środka. Zmień cebulę w ciągu tygodnia, gdy ostre zapachy zaczną erodować i obserwuj, jak mysz wychodzi z domu. To najbardziej humanitarny sposób na pozbycie się myszy.

8. Mieszanka proszku kakaowego i gipsu z Paryża, aby pozbyć się myszy:

Mieszanka proszku kakaowego i gipsu z Paryża, aby pozbyć się myszy

Mieszanki dwóch działają znakomicie i trzymają te niebezpieczne myszy z dala od twojego domu.

Weź równe ilości gipsu Paris i proszku kakaowego lub proszku czekoladowego, zgodnie z dostępnością. Zrób małą kulkę lub ustaw mieszankę w miejscu, z którego wchodzi mysz. Mysz zostanie przyciągnięta do proszku czekoladowego, a gdy tylko zje, wyjdzie z domu w poszukiwaniu wody i wkrótce umrze.

9. Spryskaj sos Tabasco i detergent, aby pozbyć się myszy:

Spray z sosem Tabasco i detergentem

KUP TUTAJ

Użyj tego potężnego sprayu, aby pozbyć się myszy, które działają jak magia:

  • Wymieszaj trzy łyżeczki detergentu mydlanego z jedną łyżką stołową sosu Tabasco z odrobiną wody i dokładnie wymieszaj i wlej do butelki ze spryskiwaczem.
  • Spryskaj podłogę tam, gdzie podejrzewasz jego trasę, a po jej powąchaniu poczujesz się komfortowo i łatwo wyjdziesz z domu.

Te domowe sposoby na pozbycie się myszy mogą zapewnić dom wolny od gryzoni. Jednak nie mogą zagwarantować powrotu myszy, chyba że podejmiesz ekstremalne środki ostrożności. Upewnij się, że uszczelniłeś wszystkie otwarte szczeliny lub pęknięcia w ścianach i sufitach. Zadzwoń po hydraulika i napraw rury odwadniające. Najważniejszym aspektem, który może odstraszyć szczury od twojego domu, jest utrzymanie go w czystości i jak najmniej. Wyrzuć bezużyteczne rzeczy i odblokuj swój dom, aby pożegnać się z myszami!

Często Zadawane Pytania:

1. Jaka jest średnia długość życia myszy??

Mysz zazwyczaj żyje 18 miesięcy. W zależności od rozmiaru i typu myszy żywotność jest różna. Głównym wyzwaniem dla myszy jest to, że mogą rozmnażać się w bardzo młodym wieku 2 miesięcy i mogą rozmnażać się od 6 do 10 razy w roku. Tworzą gniazda w szczelinach ścian lub w ciemnych zakamarkach. Dlatego może być prawie trudno na stałe wypędzić myszy z domu.

2. Czy myszy gryzą ludzi??

Myszy zwykle boją się ludzi. Istnieje jednak wiele przypadków, w których myszy zaatakowały małe dzieci lub osoby przykute do łóżka. Pojedyncze ugryzienie myszy może zainfekować organizm milionami bakterii. Ukąszenia myszy są również odpowiedzialne za wiele zgonów z powodu wścieklizny. Jeśli podejrzewasz ugryzienie przez mysz, musisz zrobić zastrzyk przeciw wściekliźnie w ciągu 24 godzin.

3. Jaki jest najlepszy materiał do odstraszania myszy??

Myszy mają bardzo ostre zęby, które mogą przegryźć prawie wszystko. Druty stalowe są jednak trudne do przeżucia, dlatego większość hydraulików zaleca zamknięcie odpływów siatką SS. Możesz ich użyć do zamknięcia szczelin w suficie i podłodze za pomocą stalowej lub ocynkowanej siatki drucianej.