Jak pozbyć się flegmy, to pytanie, które zadaje większość ludzi, którzy mają zatkany nos. Różne kolory flegmy oznaczają różne rzeczy. Jeśli nadal nie znalazłeś odpowiedzi na swoje powracające myśli, oto niektóre z naszych najskuteczniejszych sposobów na ich właściwe traktowanie.

Flegma lub popularnie znana jako śluz jest lepką konsystencją wytwarzaną w płucach i dolnych drogach oddechowych. Istnieje jednak niewielka różnica między flegmą a śluzem. Termin flegma jest używany w odniesieniu do nadmiaru śluzu wytwarzanego przez układ oddechowy. Z drugiej strony plwocina jest mieszanką śliny i śluzu, która zwykle jest odkrztuszona z dróg oddechowych. Powstaje z infekcji lub jakiejkolwiek innej choroby.

jak naturalnie pozbyć się flegmy

Jakie są różne rodzaje flegm?

Co zaskakujące, flegma występuje również w wielu kolorach. Każdy z tych kolorów ma wpływ na stan Twojego zdrowia.

a. Jasne:

To zdrowy kolor śluzu. Jasne to normalny kolor!.

b. Jasnożółty lub zielony:

Ten kolor pochodzi z enzymów w białych krwinkach. Jasnożółty lub zielony śluz wskazuje, że organizm walczy z infekcją.

C. Biały:

Jest to wyraźny znak, że infekcja zaczyna się formować w twoim ciele i jest zwykle związana z czasami odczuwanym przekrwieniem. Biały kolor jest wynikiem zwiększonej liczby białych krwinek. Musisz uważać, jeśli masz astmę. Objawy są różne i są poważniejsze, wraz z białym śluzem.

D. Ciemny żółty:

Zielony lub ciemnożółty śluz jest produktem ubocznym gorączki, kaszlu i regularnego kichania. Sygnalizuje również pogarszający się stan zdrowia Twojego organizmu. Konieczna jest wizyta u lekarza, zwłaszcza jeśli masz astmę, a Twój inhalator nie wydaje się skuteczny.

mi. Brązowy:

Brązowy śluz jest w zasadzie wynikiem zaschniętej krwi, odrobiny brudu i wszelkich pozostałości palenia.

F. Czarny:

Czarne zabarwienie plwociny lub śluzu jest spowodowane intensywnym paleniem. Zanieczyszczenie powietrza może również powodować czarny śluz, w którym zobaczysz cząsteczki brudu i kurzu.

g. Różowy lub czerwony:

Różowy lub czerwony śluz jest wynikiem podrażnienia i wysuszenia tkanki nosowej. Osoby cierpiące na astmę mogą wywoływać kaszel z krwią.

Strona główna zadośćuczynienie za flegmę:

Domowe sposoby na flegmę na pewno się przydadzą. W tych wszystkich chwilach, gdy czujesz się zirytowany i nie możesz spać, te sposoby na rozluźnienie śluzu w klatce piersiowej będą niezwykle przydatne.

1. Para:

Nie ma lepszej magii, aby pozbyć się zatkania flegmy niż wdychanie pary. Zakryj głowę gorącym garnkiem z wodą. Upewnij się, że para spływa bezpośrednio na twarz/nos. Dodaj trochę olejków eterycznych lub wkładek, aby uzyskać dodatkowy efekt.

2. Płyny:

Picie dużej ilości płynów może pomóc trochę wyleczyć zatory. Aby utrzymać rzadki śluz, twoje ciało musi być dobrze nawodnione. Aby to osiągnąć, pij dużo wody i innych soków owocowych, które nie są zimne. (1)

3. Wilgotne powietrze:

utrzymywanie wilgotnego powietrza wokół ciebie pomoże, ponieważ suchość może podrażnić nos i gardło. Śluz tworzy się i działa jak smar w tak suchych warunkach.

4. Podwyższona pozycja głowy:

Śpij na kilku poduszkach i upewnij się, że głowa nie jest w tej samej pozycji co ciało. Kiedy leżysz płasko, powoduje to dyskomfort dla ciała, sprawiając, że wierzysz, że śluz zbiera się z tyłu głowy.

5. Spray do nosa:

Aerozol do nosa lub sól fizjologiczna pomogą usunąć śluz i alergeny z nosa. Sterylne spraye zawierające chlorek sodu pomagają pozbyć się flegmy.

6. Płukanie:

możesz również spróbować płukać gardło gorącą wodą, aby ukoić podrażnione gardło. To usunie śluz. Po prostu dodaj łyżeczkę soli do letniej wody. Wypłucz całą szklankę wody.

7. Unikaj palenia:

Innym ważnym czynnikiem przyczyniającym się do flegmy jest palenie, zwłaszcza bierne palenie, które może powodować wytwarzanie śluzu przez organizm. Aby pozbyć się flegmy, lepiej trzymaj się z dala od palenia.

8. Kofeina:

Trzymanie się z dala od kofeiny jest również dobrym sposobem na powstrzymanie organizmu przed wytwarzaniem śluzu.

9. Wykorzystanie eukaliptusa:

Olejek eukaliptusowy można również dodać do wanny z wodą do inhalacji parą. Olejek jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu przekrwienia i może zapewnić dobrą ulgę na długi czas. Możesz również nakładać je bezpośrednio na klatkę piersiową. Pomoże to szybko pozbyć się flegmy.

10. Myjka na twarzy:

kiedy wdychasz przez wilgotną szmatkę, zasadniczo dodajesz dużo wilgoci do nosa i gardła. Jest to sytuacja korzystna dla rozluźnienia śluzu i tym samym przyniesienia ulgi.

Najczęściej przyczyny dodatkowego śluzu lub dużo. Spójrz poniżej.

Dodatkowy śluz najczęściej nie jest niebezpieczny. Jednak może to być naprawdę uciążliwe i sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Czasami blokują zatoki i powodują napady drgawkowe. W takich przypadkach zagęszczona produkcja śluzu może powodować następujące objawy, takie jak katar, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa i ból zatok. Niektóre z przyczyn wytwarzania nadmiaru śluzu obejmują;

  • Infekcje dróg oddechowych, takie jak grypa i zapalenie zatok. Prowadzą cię do kaszlu śluzu.
  • Śluz jest również wynikiem reakcji alergicznej organizmu.
  • Spożywanie pikantnych potraw może zwiększyć ryzyko nadmiaru śluzu i najczęściej prowadzi do kataru.

Czasami nawet drobne rzeczy, takie jak częste wydmuchiwanie nosa, oddychanie suchym powietrzem, mogą prowadzić do pojawienia się krwi w śluzie. Ten zabarwiony krwią śluz ma brązowy kolor, co jest objawem infekcji górnych dróg oddechowych. Kiedy wnętrze nosa staje się podrażnione i suche, powoduje to również śluz zabarwiony krwią. To są przyczyny powstawania krwi w śluzie.

Kiedy należy skonsultować się z lekarzem??

Chociaż śluz może nie być poważnym stanem zdrowia, kolorowy śluz może z pewnością przerazić ludzi i może chcieć skonsultować się z lekarzem. W niektórych przypadkach wskazane jest również skonsultowanie się z lekarzem.

Zakażenia bakteryjne często występują razem. Jest to silna wskazówka, że ​​twoje ciało walczy z wirusem lub że osoba jest odwodniona. Odkrztuszanie kolorowej flegmy z płuc jest silnym wskaźnikiem poważnej infekcji bakteryjnej lub innej choroby, która wymaga starannej oceny lekarza.

Przyczyny nadmiernej flegmy nie są i nie powinny Cię martwić. Najczęściej wyleczą się same. Bardzo rzadko sygnalizują coś poważnego. Jeśli stan się utrzymuje, możesz chcieć skonsultować się z lekarzem, pomimo domowych środków zaradczych i innych leków.

Często Zadawane Pytania:

1. Jaki jest kolor śluzu z zapalenia oskrzeli??

Biały śluz jest często odkrztuszany z wirusowym zapaleniem oskrzeli. Powoli zmienia się z białego na zielony śluz, a czasem na żółty. Nie oznacza to jednak infekcji bakteryjnej.

2. Co oznacza szara flegma??

Szara flegma wskazuje na ropną wydzielinę z nosa. Nie jest to jednak oznaka infekcji bakteryjnej, jak się powszechnie uważa. Przekrwienie zatok może również wywołać szarą flegmę.

3. Jaki jest kolor flegmy refluksowej??

Refluks kwaśny może wrócić do przełyku, a następnie do krtani. Powoduje to pewne uszkodzenia i powoduje kaszel gęstej flegmy. Refluks powoduje również zmianę głosu i poważny kaszel.

Zastrzeżenie: Chociaż domowe środki zaradcze są prawie zawsze bezpieczne, nie są to jedyne leki, na których możesz polegać. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli uważasz, że problem utrzymuje się dłużej niż oczekiwano i jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe objawy.