Jock Itch to infekcja grzybicza, znana również jako Tinea Cruris. Występuje, gdy jesteś narażony na pewien rodzaj grzyba. Zwykle obszar, w którym problem występuje zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, obejmuje narządy płciowe, pachwiny, wewnętrzne uda i pośladki. Po wystąpieniu problemu objawy, które mogą wystąpić, obejmują łuszczenie się skóry, swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie.

Ludzie, którzy mają słaby układ odpornościowy, są bardziej podatni na ten problem niż inni. Ponadto ważne jest, abyś wiedział, że infekcja jest trochę zaraźliwa. Jest to niewygodne i dość wstydliwe dla osób, które na nią cierpią. Poniżej wymieniono domowe środki zaradcze i naturalne sposoby leczenia, które mogą pomóc pozbyć się swędzenia pachwin w bezpiecznym i skutecznym środowisku. Wszystko, co musisz zrobić, to rutynowo postępować zgodnie z nim z należytą starannością.

Jak pozbyć się domowych środków zaradczych na Jocka?

Leczenie domowych środków zaradczych na świąd Jocka:

1. Ocet jabłkowy:

Rozcieńczyć ocet jabłkowy w wodzie i użyć go do wypłukania infekcji. Łyżeczkę tego płynu można w tym celu użyć w wodzie. Pozostaw do wyschnięcia na około 10 minut po praniu, a następnie użyj zimnej wody do całkowitego spłukania. Aby uzyskać właściwe wyniki, należy to robić 2-3 razy dziennie.

2. Olejek z drzewa herbacianego:

To jeden płyn, który znany jest z właściwości antybakteryjnych i antyseptycznych. Olejek z drzewa herbacianego ma również pewne funkcje oczyszczające, które z pewnością pomagają pozbyć się świądu pachwin. Można również wyleczyć swędzenie i stany zapalne. Użyj olejku z drzewa herbacianego na skórę bezpośrednio za pomocą wacika około 2-3 razy dziennie, aby uzyskać pożądane rezultaty.

3. Czyszczenie:

Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie zainfekowanych obszarów, aby infekcja nie rozprzestrzeniała się jeszcze bardziej. Dlatego nawet w przypadku leczenia świądu pachwiny należy oczyścić obszar zimną wodą i bardzo dokładnie osuszyć. Upewnij się, że używasz oddzielnych ręczników na zainfekowany obszar i resztę ciała.

4. Alkohol:

Alkohol jest wspaniałym domowym lekarstwem na swędzenie pachwin i można go stosować kilka razy dziennie, aby uzyskać idealną czystość i ulgę. Aby to zrobić, musisz wziąć alkohol leczniczy do miski, zanurzyć w niej wacik, a następnie przetrzeć nim zainfekowany obszar.

5. Listeryna:

Niesamowitą kuracją na świąd pachwin jest prosta Listerine. Możesz po prostu wziąć trochę Listerine na wacik, a następnie przetrzeć nim zainfekowany obszar. Na początku będzie trochę swędzieć, ale potem przyniesie Ci dużo ulgi.

6. Ocet:

Wymieszaj biały ocet i wodę w proporcji 1:4, a następnie za pomocą wacika po prostu przetrzyj nim zainfekowany obszar i nie myj go. Alternatywnie możesz zmieszać biały ocet z olejem kokosowym w celu leczenia świądu pachwiny.

7. Wybielacz:

Bardzo powszechnym lekarstwem na świąd pachwin jest zwykły wybielacz. Musisz wziąć trochę proszku wybielającego, a następnie wymieszać go z wodą do kąpieli, której chcesz użyć. Teraz woda powinna być ciepła. Moczyć w zainfekowanej części przez co najmniej 15 minut.

8. Sól:

Sól ma duży wpływ na swędzenie i alergie, takie jak swędzenie pachwin. Musisz po prostu wziąć około 250 g soli i wymieszać z kąpielą. Teraz siedź w wannie około pół godziny, a potem powtarzaj to co noc.

9. Cebula:

Pewnym domowym lekarstwem na swędzenie pachwiny jest cebula. W tym celu będziesz musiał wziąć cebulę i lekko ją zagotować. Następnie będziesz musiał zrobić z tego pastę i nałożyć na zainfekowany obszar, a następnie pozwolić mu odpocząć. Następnie możesz spłukać część.

10. Czosnek:

Ma to właściwości przeciwgrzybicze, które mogą w tym przypadku bardzo pomóc. Wystarczy wziąć kilka ząbków czosnku i zrobić z nich pastę. Teraz zastosuj na zainfekowanej części. Alternatywnie możesz również wymieszać ząbki czosnku w oliwie z oliwek i nałożyć na obszar.

11. Soda oczyszczona:

Weź sodę oczyszczoną i teraz wymieszaj ją z wodą i zrób z niej gładką pastę. Gdy skończysz, nałóż go na zainfekowany obszar i pozwól, aby ta pasta wyschła naturalnie. Po wyschnięciu należy zmyć zimną wodą, a następnie osuszyć obszar.

12. Olej kokosowy:

Jednym z najprostszych sposobów na szybkie wyleczenie świądu jest regularne stosowanie oleju kokosowego, aby zapobiec nasileniu się objawów. W tym celu możesz wziąć olej kokosowy, a następnie nałożyć go na zainfekowany obszar, a następnie pozwolić mu odpocząć przez jakiś czas i nawet go nie spłukiwać.

13. Skrobia kukurydziana:

Problemy ze swędzeniem pachwin nasilają się bardziej, gdy obszary nie są osuszone i mają wilgoć w tych obszarach. Weź skrobię kukurydzianą, a następnie nałóż na obszar, a następnie pozwól mu wchłonąć nadmiar wilgoci.

14. Płatki owsiane:

To trochę dziwne, ale absolutnie sprawdzone lekarstwo. Weź proszek owsiany i po prostu wlej do wanny ciepłą wodę. Teraz co noc moczyć się przez około pół godziny i aż objawy całkowicie znikną.

15. Puder dla niemowląt:

Jest to łagodna odmiana pudru i w ogóle nie wpływa na suchą skórę. Wystarczy wziąć puder dla niemowląt, a następnie nałożyć na skórę, aby przez cały czas nie dotrzymywał wilgoci, a także objawów alergii i swędzenia pachwin.

16. Światło słoneczne:

Jest to odwieczny środek, ponieważ ludzie od dawna wiedzą, że światło słoneczne ma naturalne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, które pomagają zabić wszystkie bakterie będące przyczyną swędzenia i alergii. Możesz codziennie rano spacerować w słońcu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

17. Miód:

Jest to również bardzo stary lek na problemy ze świądem pachwin. Jest również bardzo łatwy do naśladowania. Wystarczy wyjąć butelkę miodu z półek, wziąć trochę na rękę i delikatnie nałożyć na miejsce alergiczne i odstawić na pół godziny.

18. Mydła lecznicze:

Bardzo ważne jest, aby zmienić mydło w przypadku świądu pachwiny i użyć mydła ziołowego i leczniczego. Upewnij się też, że nikt nie używa tego samego mydła, ponieważ może ono jeszcze bardziej rozprzestrzenić infekcję.

19. Suszarka do włosów:

Jest to bardzo łatwy i powszechny środek, aby utrzymać skórę w czystości i można go regularnie używać. Musisz tylko upewnić się, że używasz go bezpiecznie. Oznacza to, że w ogóle nie powinieneś wysadzać suszarki bardzo blisko zainfekowanego obszaru.

20. Olejek miętowy:

Wszyscy wiemy, że olejek miętowy jest częścią całego zestawu aromaterapii i jest jednym z olejków eterycznych stosowanych w terapiach. Teraz, aby wyleczyć świąd pachwin, możesz wziąć kilka kropli olejku miętowego, a następnie nakładać na zainfekowany obszar po codziennej kąpieli.

21. Olejek jaśminowy:

Połączenie olejku jaśminowego i olejku pomarańczowego jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o łatwe łagodzenie świądu pachwin. Wystarczy wymieszać oba w równych ilościach, a następnie nałożyć je bezpośrednio na obszary alergiczne, aby pozbyć się stanu zapalnego.

22. Olejek rumiankowy:

Olej ten jest znany od lat ze względu na swoje właściwości chłodzące i dlatego jest dobrym pomysłem również do tego celu. Po prostu weź trochę na wacik, a następnie nałóż na zainfekowany obszar, aby uzyskać ochłodzenie i szybką ulgę od podrażnień.

23. Nasiona owoców winogron:

Nie jest to bardzo popularne, ale bardzo dobre lekarstwo na świąd pachwin. Możesz wziąć i zmielić nasiona, a następnie nałożyć na obszary lub użyć ziołowych balsamów i myjek z ekstraktem z pestek winogron.

24. Aloes:

Ma naturalne właściwości przeciwzapalne i dlatego jest bardzo dobry na swędzenie pachwin. Możesz użyć galaretki z aloesu bezpośrednio na zainfekowane miejsca lub użyć dowolnych kosmetyków z ekstraktem z aloesu.

25. Bielizna:

Niezwykle ważne jest używanie czystej i bawełnianej bielizny. Upewnij się, że wybierasz bawełnianą i bardzo czystą bieliznę zamiast elastycznych i nylonowych, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Swędzenie pachwin jest bardzo częstym problemem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, a leczenie świądu pachwin nie jest znane wielu osobom. To jak okazja, abyś poznał różne rzeczy i zaczął z nich korzystać.