Może być wiele powodów, dla których dana osoba ma podbite oko. Ten problem jest nie tylko bardzo widoczny i krępujący, ale w wielu sytuacjach niesie ze sobą problemy ze wzrokiem, dyskomfort, a nawet ból. Według specjalistów przyczyny związane z podbitym okiem obejmują reakcje alergiczne, urazy przewodu nosowego, ukąszenia, operacje szczęki, infekcje zębów, infekcje skóry, a nawet uderzenia w twarz..

jak pozbyć się podbitego oka

Przynosi również bóle głowy i obrzęki w okolicy jako niektóre z objawów. Jednak, gdy już dowiesz się o problemie, kolejną najlepszą rzeczą jest przyjrzenie się domowym lekarstwom na to samo. Poniższa lista zawiera niektóre z najlepszych domowych kuracji, z których można wybierać. Może być stosowany regularnie w celu uzyskania widocznych rezultatów leczenia podbitego oka i w szybki sposób.

Najlepsze domowe środki na podbite oczy:

1. Ciepły kompres:

Jest to jeden środek zaradczy, który należy zastosować po dniu lub dwóch wystąpieniu podbitego oka. Ciepłe kompresy można nakładać na dotknięty obszar, aby poprawić krążenie krwi. Pomaga to w przyspieszeniu krwi i szybszym gojeniu. Czystą szmatkę należy zamoczyć w ciepłej wodzie, a nadmiar płynu usunąć przed nałożeniem na oczy. Powinno to wystarczyć na 10 minut około 2-3 razy dziennie, aby uzyskać wyniki.

2. Użycie lodu:

Lód na podbite oko

Natychmiast nałóż kostkę lodu na podbite oko, jeśli chcesz szybko rozwiązać problem. Pomaga to w zmniejszeniu krwawienia wewnętrznego, a także zapobiega dalszym siniakom podbitego oka. Weź kawałek lodu w muślinową szmatkę i trzymaj go na oczach przez następne 20 minut. Powinno to robić kilka razy dziennie przez pierwsze 48 godzin.

3. Wazelina i pieprz Cayenne:

Wazelina i pieprz cayenne

Weź pięć łyżek stopionej wazeliny i dodaj do tego jedną łyżkę pieprzu cayenne. Należy to wymieszać i ostudzić. Należy go nakładać wokół oczu, upewniając się, że nie dostaje się do oczu. Po kilku godzinach wytrzyj wilgotną szmatką. W przypadku poważnego problemu z podbitym okiem należy robić 3 razy dziennie.

4. Korzyści z oczaru wirginijskiego:

Oczar wirginijski i olejek

Weź czysty wacik i zanurz go w oczaru wirginijskim. Teraz nałóż tę bawełnę na podbite oczy, aby uzyskać efekt kojący, a także przyspieszyć proces gojenia podbitego oka. Ten płyn jest jednym z najlepszych do stosowania w czasach kryzysu czarnych oczu i do tej pory jest jednym z doskonałych domowych środków zaradczych. Podążaj za pomysłem codziennie, aż problem zniknie.

5. Arnika:

Arnika na podbite oko

Aby zmniejszyć wszelkiego rodzaju obrzęki związane z podbitym okiem, arnika jest jednym z najlepszych środków do użycia. Pomaga w naprawie uszkodzonych w tym procesie mięśni oczu. Na rynku jest dostępny zarówno w postaci maści, jak i olejku. Zacznij używać tak szybko, jak to możliwe, aby uzyskać wyniki przyspieszone.

6. Plastry ziemniaków:

ziemniak- 6

Obrzęk i ból podbitego oka można leczyć przy pomocy plastrów ziemniaczanych. Pokrój go na grube plastry, wstaw na chwilę do lodówki, a następnie umieść ten plasterek na dotkniętym obszarze na kolejne 30 minut. W przeciwnym razie starty ziemniak i trzymany na oczach dla tych samych korzyści.

7. Zastosowanie żywokostu:

Korzeń żywokostu na podbite oko

Zrób pastę z korzeni żywokostu z niewielką ilością wody i nakładaj ją codziennie na dotknięty obszar, aby uzyskać najlepsze rezultaty w przypadku problemu z podbitym okiem. Możesz również przygotować herbatę z korzenia żywokostu i zanurzyć w niej ściereczkę, aby ścisnąć podbite oko.