Ból pleców! Jest to jeden z najzwyklejszych powodów zachorowań w szkole, pracy i wizyt u lekarza. Ten zwykły ból może być spowodowany wieloma rzeczami, takimi jak napięcie mięśni, wybrzuszenie dysku, nieprawidłowości kręgosłupa, artretyzm, inaczej osteoporoza. W wielu przypadkach prawdopodobnie zmniejszy ból pleców, oczywiście bez operacji lub leków.

Dla niektórych uraz jest wywoływany przez męczącą czynność, przypominającą ogrodnictwo, inaczej podnoszenie ciężarów. Inni po prostu schylają się do impulsywnego ołówka, a plecy się poddają.

Jak zmniejszyć ból pleców naturalnie w domu?

Dla niektórych uraz jest wywoływany przez męczącą czynność, przypominającą ogrodnictwo, inaczej podnoszenie ciężarów. Inni po prostu schylają się do impulsywnego ołówka, a plecy się poddają.

Co to jest ból pleców??

Ból pleców to powszechny ból, którego doświadczasz w dolnej części pleców, czyli w dolnej części kręgosłupa. Ból w tym regionie może być powiązany z wieloma częściami ciała, takimi jak kręgosłup lędźwiowy, brzuch, dyski, narządy wewnętrzne, więzadła wokół dysków i kręgosłupa, rdzeń kręgowy, narządy miednicy, mięśnie dolnej części pleców itp. Ból pleców jest dalej klasyfikowany na ból w dolnej części pleców i ból w górnej części pleców, który może obejmować stany związane z klatką piersiową, guzami lub skórą itp.

Ból pleców jest bardzo częstym schorzeniem i powinien ustąpić w ciągu kilku dni. Jeśli jednak ból nie ustąpi, należy raz udać się do lekarza. W kilku przypadkach ból nie jest poważnym problemem i ustępuje w ciągu kilku dni. Jeśli jednak zlekceważysz ból pleców, a ból będzie trwał nadal, może to spowodować niepełnosprawność. Fizjoterapie, ćwiczenia, odpoczynek i korekta postawy okazały się skuteczne, bardzo rzadkie przypadki wymagają operacji.

Najlepsze sposoby na naturalne zmniejszenie bólu pleców:

Musisz przestrzegać poniższych wskazówek i sposobów, aby znaleźć rozwiązanie, jak naturalnie zmniejszyć ból pleców w domu.

1. Chroń plecy podczas pracy:

Utrzymuj prawidłową postawę. Usiądź prosto i unikaj pochylania się do przodu, opadając ramiona. Korzystaj z ergonomicznego krzesła podczas pracy. Gwarantuje to, że twoje ciało jest wyprostowane i prawidłową postawę. Jeśli prawie cały dzień spędzasz w pozycji siedzącej, wstawaj częściej i chodź po okolicy.

2. Upuść funty:

Dodatkowa waga oznacza dodatkowy stres dla twojego ciała, który prowadzi do bólu pleców. Dla tych, którzy noszą ciężar w okolicy brzucha, obciążenie pleców tylko wzrasta. Znajdź plan żywieniowy, który będzie dla Ciebie odpowiedni, a także uzyskaj kontrolę nad swoim BMI.

3. Wypróbuj akupunkturę:

zmniejszyć ból pleców 2

Akupunktura jest wykorzystywana do leczenia bólu, fibromialgii, nudności i innych dolegliwości. Został wystawiony na skuteczne leczenie przewlekłego bólu dolnej części pleców.

4. Posmaruj okład:

Spróbuj użyć zimnego okładu w temperaturze pokojowej, aby sprawdzić, czy to będzie dla Ciebie najlepsze. Owiń okład ręcznikiem, aby utrzymać go na swoim miejscu. Utrzymuj okład przez 30 minut za każdym razem; sprawdzaj, czy glina nie wyschła. Pozbądź się okładu, zanim glinka wyschnie, aby uniknąć wysuszenia skóry. Możesz spróbować tej procedury ponownie, ponownie nakładając okład na łącznie 2 godziny.

5. Wzór snu:

Wkrótce zdasz sobie sprawę, że ma to trudne do osiągnięcia korzyści. Twój wzorzec snu jest decydującym czynnikiem tego, jak świeży się budzisz. Twój ból pleców może być spowodowany niewłaściwą pozycją, do której się przystosowałeś. Spanie na plecach jest najwspanialsze. Spędź kilka nocy na podłodze z poduszką pod stopami, ponieważ może to naprawdę pomóc twoim plecom, nawet jeśli pozostanie we śnie może być trochę trudniejsze. Jeśli śpisz na boku, umieszczenie poduszki między kolanami może pomóc, pozwalając mięśniom bardziej puścić. Jeśli śpisz w żołądku, przerwij to.

6. Zastosuj Ice Plus Heat:

Poduszki grzewcze i okłady chłodzące mogą ukoić delikatne pnie. Większość lekarzy zaleca używanie lodu przez pierwsze 48 godzin po urazie – jeśli pojawi się obrzęk, spróbuj przełączyć się na ogrzewanie. Trudno jednak powiedzieć, co jest bardziej korzystne – lód czy upał.

7. Joga w celu zmniejszenia bólu pleców:

Czy chcesz spróbować jogi, aby szybko zmniejszyć ból pleców? Oto kilka asan jogi, które naturalnie uwolnią Cię od bólu pleców w domu.

zmniejszyć ból pleców 3

a) Pozycja dziecka:

Usiądź na piętach. Połóż głowę na ziemi przed sobą. Twoje ręce muszą być za plecami. Wdychaj powoli przez 2 minuty. Możesz rozciągnąć mięsień, przyciągając mięśnie brzucha do kręgosłupa. To ćwiczenie ma wielką rolę do odegrania w naturalnym zmniejszaniu bólu pleców. Działa na wydłużenie rdzenia kręgowego, a tym samym dolnej części pleców. Rozciąga dolną część ciała na dobre, odwracając w ten sposób całą bolesność.

b) Pies w dół:

Ta pozycja pomoże w trakcji kręgosłupa i bólu w dole pleców. Połóż się na ziemi twarzą do ziemi i połóż ręce przed sobą. Zgnij dłonie na ziemi. Podnieś biodra z ziemi, balansując na stopach i dłoniach. Unieś biodra tak bardzo, jak tylko możesz, orz poczujesz kojące rozciąganie w plecach. Weź w tym miejscu od 5 do 10 oddechów.

c) Wydłużenie kręgosłupa:

Teraz przenieś ręce od twarzy do góry. Rozszerz je tak bardzo, jak możesz. Unikaj napinania mięśni. Upewnij się, że łokcie są wyprostowane, a biceps dotyka uszu. Utrzymaj tę pozycję przez 20 sekund (jeśli to możliwe, od 3 do 4 długich, głębokich oddechów). Aby uzyskać głębsze rozciągnięcie pleców, możesz wciągnąć brzuch blisko kręgosłupa.

8. Uzyskaj profesjonalny masaż:

Unikaj oferowania sobie masażu. Możesz zrobić dalsze obrażenia. Zamiast tego odkryj wyszkolonego i licencjonowanego masażystę. Podczas terapii masażu psychoanalityk będzie wykorzystywał różne stopnie nacisku na obszary bólu mięśni oraz skurcz. Ten nacisk palców, dłoni, kostek przed łokciem zasygnalizuje rozluźnienie mięśni.

Terapia masażu może zmniejszyć ból krzyża oraz zwiększyć zakres ruchu i elastyczność. Ponadto zapewnia ulgę w bólu, rozluźnienie mięśni, zwiększenie krążenia oraz zwiększenie poziomu naturalnych środków przeciwbólowych. Ta terapia jest jednym z najbardziej wypróbowanych i zaufanych sposobów i może przynieść wspaniałe rezultaty, jeśli zostanie dobrze wykonana; w przeciwnym razie możesz po prostu stracić pieniądze. Więc najpierw poszukaj wykwalifikowanej masażystki, zamiast nagle wskoczyć w cały pomysł.

Jak zmniejszyć ból pleców 05

9. Wypróbuj fizjoterapię:

Może to zmniejszyć ból krzyża poprzez zwiększenie mobilności. Alternatywnie, wykwalifikowani profesjonalni fizjoterapeuci wpływają na plecy, oferują konkretne ruchy wzmacniające plecy, oferują wskazówki, jak unikać bólu pleców, a także specjalne szkolenie, jak powstrzymać ból pleców.

10. Uwierz w chirurgię:

Chirurgia może być stosowana jako „leczenie ostatniej deski ratunku” w przypadku ostrego bólu. Takie podejścia nie zawsze są skuteczne, ich wyzdrowienie i ryzyko trwałej niepełnosprawności może zająć dużo czasu. Jednak wiele czysto inwazyjnych operacji może naprawić fizyczne dolegliwości kręgosłupa.

11. Wykorzystaj zioła:

Wiele ziół ma właściwości przeciwzapalne. Wykorzystaj następujące zioła jako herbatę, gotowanie lub jako dodatek. Dodatkowo śledź instrukcje producenta.

Spróbuj tych ziół:

Bazylia, Kora wierzby, Nagietek, Cynamon, Kardamon, Goździki, Kurkuma: 400-600 mg trzy razy dziennie, Imbir: 500-600 mg dwa razy dziennie.

12. Rzuć palenie:

Zapalanie nie tylko uszkadza płuca; może również zranić plecy. Stwierdzono, że obecni i byli palacze są bardziej narażeni na ból pleców w porównaniu z osobami, które nigdy nie paliły. „Nikotyna powoduje zwężenie małych naczyń krwionośnych oraz zmniejsza dostarczanie krwi do mózgu.

13. Wykorzystaj poduszkę lędźwiową:

Użyj poduszki z drewna, która spoczywa na naturalnej krzywiźnie pleców, gdy siedzisz na krześle. Pomaga w utrzymaniu kręgosłupa w dobrym wyrównaniu. Jeśli spędzasz dużo czasu w samochodzie, dobrym pomysłem jest stosowanie poduszki lędźwiowej wszędzie, gdzie jeździsz.

14. Podnieś kolanami:

Rozstaw stopy na szerokość barków. Kucnij blisko obiektu i chwyć go za pewny chwyt. Utrzymuj plecy tak prosto, jak to tylko możliwe i powoli podnoś mięśnie nóg, brzucha i pośladków. Upewnij się, że trzymasz przedmiot między ramieniem a ciałem. Nie odwracaj się w pasie.

15. Terapia laserowa K:

Kiedy szukasz sposobów na pozbycie się bólu pleców, leczenie laserem K jest sprawdzoną i zaufaną metodą. Pomaga w wielu problemach z bolesnością. Tak więc technika tutaj polega na zmniejszeniu stanu zapalnego najpierw wewnętrznie, aż do kości. Następnym celem jest prowadzenie gojenia się tkanki. Efektem końcowym tego jest poprawa krążenia, co zmniejsza ból i zapobiega jego nawrotom.

Jak zmniejszyć ból pleców 06

16. Terapia wodna:

Oto kolejna metoda na zmniejszenie bólu pleców, która jest bardzo skuteczna w delikatny sposób. Zasadniczo terapię prowadzi się w wodzie, a metoda ta jest szczególnie przydatna dla kobiet w ciąży oraz osób, które z powodu nadmiernego bólu wymagają sedacji. Polega na działaniu gorącej wody na tkanki, łagodząc w ten sposób ból powoli i równomiernie.

17. Terapia poznawczo-behawioralna:

Często ta rozmowa z terapeutą może rozwiązać wiele problemów. Ta technika działa dokładnie w ten sposób. Twój terapeuta spróbuje skupić twoje myśli gdzie indziej, tak aby twój umysł myślał, że od samego początku nie było problemu z twoimi plecami. Chociaż może to nie być najlepsza metoda, działa dla wielu. Prawie 60% to w końcu nie tylko kwota. Jednak wiele sesji jest potrzebnych do wypracowania tego.

18. Tai Chi:

Jest to jedna z najstarszych chińskich sztuk walki i odpowie na Twoje pytanie, jak naturalnie złagodzić ból pleców. Polega na przywróceniu równowagi w twoim ciele. Jest bardziej jak medytacja w ruchu i dlatego różni się od jogi. Koncentrując się na poprawie ruchu, energia Twojego ciała przepływa przez ruchy i sama poprawia elastyczność. Ta metoda, jeśli jest stosowana uporczywie, jest bardzo skuteczna.

19. Manipulacja osteopatyczna:

Jest wiele korzyści z tego. Jest to szczególnie korzystne w przypadkach, gdy Twoje stawy są zwichnięte i są przyczyną bólu. Masaż może nie zawsze pomóc, ale ta procedura z pewnością zadziała. Tkanki miękkie można manipulować i przesuwać z powrotem na miejsce, zmniejszając w ten sposób stan zapalny i ból jednocześnie. W ten sposób możesz również pominąć terapię i operację, które kosztują niemałą fortunę. Ten proces jest nadal niski, ale działa jak urok.

20. Wyeliminuj ziarna i cukry:

Zastanawiasz się, jak zmniejszyć ból pleców w domu? Cóż, oto twoja najlepsza odpowiedź. Unikaj cukru. Pomaga to obniżyć poziom insuliny. Insulina jest jedną z głównych przyczyn zapalenia. W momencie, gdy zmniejszasz spożycie cukru, twoje ciało lepiej kontroluje ból i działa skutecznie w zmniejszaniu przewlekłej choroby, która cię dokucza.

Jak zmniejszyć ból pleców jest dla ludzi myląca. Oto 20 najlepszych sposobów na pracę nad bólem pleców i uwolnienie napięcia mięśniowego dla zdrowego życia, bez bólu i pośpiechu do przychodni lekarskiej.

Jak szybko i szybko pozbyć się bólu pleców:

W dzisiejszych czasach, gdy brakuje nam czasu, szukamy natychmiastowej ulgi, gdy nie mamy czasu na wizytę u lekarza. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uporać się z „aucz” w plecach:

1. Rozciągi:

W większości przypadków napinanie mięśni pleców powoduje ból pleców. Oto kilka odcinków, które możesz wypróbować.

Rozciąganie 1: Rozciąganie od kolan do klatki piersiowej:

 • Połóż się płasko na plecach.
 • Zegnij prawe kolano bardzo powoli i przyciągnij je do klatki piersiowej.
 • Przytrzymaj kolano lub goleń i delikatnie przyłóż do klatki piersiowej.
 • Przytrzymaj tę pozę przez 15-20 sekund.
 • Powoli opuść kolano.
 • Powtórz ten odcinek 3-4 razy na każdej nodze.

Odcinek 2: Skręcenie kolana:

 • Połóż się na plecach i wyprostuj nogi.
 • Zegnij prawe kolano i powoli przesuń je w lewe.
 • Utrzymaj tę pozycję, aż poczujesz rozciąganie w dolnej części ciała przez około 20 sekund.
 • Trzymaj mocno rdzeń i powoli przywróć nogę do pozycji.
 • Powtórz z każdej strony.

Odcinek 3: Pozycja kota i krowy:

 • Połóż dłonie i kolana na podłodze i upewnij się, że plecy są proste. Ramię musi znajdować się na poziomie nadgarstka i bioder nad kolanami.
 • Powoli podnieś plecy do sufitu i wstrzymaj oddech.
 • Wygnij kręgosłup tak, aby klatka piersiowa i kość ogonowa były skierowane w stronę sufitu.
 • Trzymaj to na jeden oddech.
 • Zmieniaj te pozy 10 razy.

2. Pakiet lodu:

Okład z lodu jest dość skuteczny w łagodzeniu bólu pleców. Kiedy dochodzi do urazu, krew pędzi do obszaru, aby go uleczyć. Stan zapalny powoduje silny ból. Szybkie nałożenie okładu z lodu zapewnia zmniejszenie stanu zapalnego i szybkie gojenie. Upewnij się, że prawidłowo używasz lodu, w przeciwnym razie może uszkodzić twoją skórę.

 • Zanurz ściereczkę w ciepłej wodzie i wyciśnij nadmiar wody.
 • Włóż worek z lodem lub kruszony lód i zawiń go.
 • Umieść tę szmatkę na bolącej części na około 10-12 minut.
 • Powtarzaj tyle razy, ile potrzebujesz, aby uzyskać ulgę.

3. Spróbuj zetrzeć:

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, chodząc do masażysty. Po prostu wypróbuj ten prosty masaż w domu.

 • Weź 2 piłki tenisowe i skarpetę.
 • Włóż piłki tenisowe do skarpety i zwiąż końce.
 • Opierając się plecami o ścianę, umieść piłki tenisowe między ścianą a plecami i otrzyj o obszar, który boli.
 • Alternatywnie możesz położyć się na podłodze i postępować zgodnie z tym samym procesem.

Oto kilka świetnych sugestii, które pomogą złagodzić ból. Jak mówi powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć”, zadbaj o przyjmowanie witamin i pokonanie stresu. Podwyższony nastrój, dobry odpoczynek i zdrowy tryb życia mają duży wpływ na zapobieganie chorobom.

Pośród napiętego harmonogramu upewnij się, że wkradasz się do treningu, jedz zdrowo i je zdobywaj. Unikaj nawyków, które mogą szkodzić zdrowiu.

Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który może zdiagnozować przyczynę bólu pleców, jeśli nie znajdziesz ulgi.