Czy masz bóle stawów? Szukasz domowych środków na ból stawów? Dziś ból stawów staje się bardzo powszechnym problemem wśród osób w każdym wieku. Większość ludzi wydaje dużo pieniędzy na drogie leczenie lub leki na ból stawów. Istnieje kilka naturalnych domowych środków na ból stawów. Dlatego dzisiaj w tym artykule omawiamy różne domowe sposoby na ból stawów.

Strona główna zadośćuczynienie na ból stawów

Kilka czynników jest odpowiedzialnych za występowanie bólu stawów, takich jak nadwyrężenia, choroba zwyrodnieniowa stawów, dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie stawów, niektóre urazy, skręcenia, zapalenie kaletki lub proste zapalenie. Ból pojawia się w kolanach, kostkach, biodrach, ramionach, palcach, szyi itp. Te domowe sposoby są bardzo pomocne w pozbyciu się łagodnego do silnego bólu stawów.

Najlepsze domowe środki na ból stawów:

Teraz poniżej wymieniliśmy listę najlepszych domowych środków, które pomagają złagodzić ból stawów. Są one następujące;

1. Domowy balsam Cayenne:

Papier kajeński 5

Cayenne to tradycyjne zioło, które jest używane do radzenia sobie z bólami mięśni i stawów. W ostatnich badaniach obserwuje się, że pieprz cayenne odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu bólu stawów poprzez pobudzenie układu nerwowego. Aby to zrobić, wymieszaj proszek cayenne z oliwą z oliwek. Podgrzewaj go nad podwójnym bojlerem przez 30 minut, aż będzie ciepły. Podsumuj to rozgrzewające i schładzające mieszankę zaplanowaną na około 2 do 3 godzin. Używając gazy do odsączenia rzeczy, a następnie uzupełnij naparowany olej. Rozpuść wosk pszczeli i wymieszaj z olejem cayenne. Wlej to do pojemnika i przelej do butelki i zastosuj w razie potrzeby.

2. Herbata z imbirem i kurkumą:

Herbata imbirowo-kurkumowa

Oba te składniki mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć stan zapalny. Aby zrobić tę herbatę, musisz zagotować 2 szklanki wody, dodać po ½ łyżeczki każdego sproszkowanego imbiru i zmiażdżonej kurkumy. Po 10-15 minutach odcedź to do filiżanki i wymieszaj miód do smaku i adoruj dwa razy dziennie.

3. Zanurzenie w soli Epsom:

Epsom solny

Sól Epsom zawiera siarczan magnezu, który brzmi trochę mrożąco, ale z drugiej strony jest to dość przyjemna substancja. Weź duże naczynie pełne ciepłej wody i wymieszaj ½ szklanki soli Epsom. Zmiksuj go na okrągło, a następnie zanurz delikatne stawy w płynie. Niepewność, borykasz się z bólem w mniej odpowiednim miejscu, na przykład w kolanach, aby dźgnąć się do prania solami Epsom. Weź kąpiel z wodą mieszając sól Epsom.

4. Oliwa z oliwek:

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ma pieprzną nutę z tyłu przełyku. Dzieje się tak dzięki składnikowi oliwy z oliwek o nazwie oleocanthal. Oliwa z oliwek jest odpowiedzialna za pozbycie się bólu stawów. Możesz stosować oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia do grillowania lub pieczenia, do robienia sałatek, marynat lub makaronów. Możesz także masować bolące stawy oliwą z oliwek, aby wydzierżawić magiczny kompozyt w postaci prostej linii sączącej się do tkanek stawów.

5. Pij dodatkową wodę:

Woda

Jeśli pijesz więcej wody, pomaga to utrzymać nawodnienie, a także zmiękcza chrząstkę. Woda odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wystarczającej objętości krwi, ponieważ składniki odżywcze mogą przenosić się przez krew i stawy. Woda wymienia również odpady ze stawów, dzięki czemu zmniejsza się ból stawów.

6. Sok z marchwi:

soki z marchwi

Spożywanie soku z marchwi może wzmocnić nasze ścięgna, a także zmniejszyć bóle stawów. W niektórych badaniach zaobserwowano, że regularne picie soku z marchwi pomaga zmniejszyć ból stawów.

7. Mieć więcej cebuli:

Cebula

Cebula to dobrze znana dieta przeciwzapalna. Obejmują fitochemikalia, które przywracają układ odpornościowy. Cebula zawiera kompleksy siarki, które zapobiegają działaniu enzymów wywołujących ból.