Arabski jako język jest używany przez dużą liczbę osób. Jest to język Świętego Koranu. Jeśli jesteś gorliwym wyznawcą islamu, zrozumiałe jest, że szukasz imienia, które ma jakieś znaczenie religijne. Nasza lista arabskich imion dla dzieci, wraz ze znaczeniami, z pewnością będzie twoim zbawicielem podczas okresu polowania na imiona.

arabskie imiona dla dzieci

Piękne arabskie imiona dla dziewczynek:

Spójrz na tę listę muzułmańskiego arabskiego imienia dla swojej córeczki.

1. Alija:

Prawdopodobnie najsłynniejszą Aaliyah była R&Piosenkarz B, którego życie zostało tragicznie skrócone ponad dekadę temu, ale wzniósł się wysoko, by stać się jednym z najlepszych nazwisk. Oznacza to niebiosa i wysoko urodzonych i możemy zapewnić, że mały anioł o imieniu Aaliyah będzie bardzo utalentowany i błogosławiony.

2. Ada:

Ada to bardzo proste imię dla twojej córeczki. Nazwa oznacza “wdzięczny”, “szlachetny”.

3. Azja:

Oto piękne arabskie imię dziecka. Imię oznacza kogoś zamyślonego i melancholijnego. To także imię żony faraona.

4. Abisz:

Aabish to imię królowej Iranu. To imię dla twojej uroczej córki naprawdę sprawi, że poczuje się jak księżniczka.

5. Aafia:

Aafia oznacza osobę spokojną i opanowaną, a także wolną od wszelkich zmartwień. To współczesna arabska nazwa.

6. Aisha:

Popularny wśród społeczności islamskiej, ponieważ jest ulubioną żoną proroka Mahometa. Znaczenie życia i życia, Aisha to piękne imię. Twoja mała Aisha byłaby pełna bezgranicznej energii.

7. Ajat:

Arabskie z pochodzenia, Ayat to muzułmańska nazwa oznaczająca cuda wersetów Koranu. Ładne imię nadane twojej córeczce może oznaczać, że będzie czynić cuda i odnosić sukcesy w życiu.

8. Adila:

Po prostu idealna dla kobiet w obecnych i przyszłych pokoleniach, arabskie znaczenie tej Adilah jest sprawiedliwe, uczciwe i równe. Nazwij swoją córeczkę Adilah, a zobaczysz, jak wyrośnie na Adilah.

9. Aamira:

Arabskie, muzułmańskie imię Aamira ma wspaniałe znaczenie, obfite, dostatnie i pełne życia. Jakiego lepszego imienia możesz chcieć dla swojej małej księżniczki??

10. Badeeda:

To bardzo wyjątkowe arabskie imię dla twojej córki. Odnosi się do osoby inteligentnej, innowacyjnej i kreatywnej.

11. Baheela:

Baheela oznacza “piękną kobietę”. Imię jest również wskaźnikiem tego, jak Twoja córka się nią okaże.

12. Bahnaz:

Twoja córeczka musi być dla ciebie najbardziej kochana niż cokolwiek innego na tym świecie. Jeśli tak, nazwanie jej Bahnaz, jako arabskie imię, odda wszelką sprawiedliwość, ponieważ oznacza “najbardziej kochany”.

13. Dafija:

Oto niezwykłe i rzadkie arabskie imię dla twojej córki. Dafiyah oznacza “kobiecą narratorkę hadisów”

14. Doaa:

Doaa oznacza “modlić się” lub “głos serca”. Nazwa jest powszechną nazwą wśród społeczności islamskiej.

15. Fatma:

Fatma to „kobieta, która urzeka”. Nazwa jest preferowaną najlepszą arabską nazwą, którą możesz pomyśleć o swojej córce.

16. Faatima:

Kolejna odmiana imienia Fatma, Faatima oznacza “urzekający, który abstynuje”.

17. Fadila:

Fadila to wyjątkowa arabska nazwa. To znaczy “kobieta, która hojnie daje”. Imię wprowadzi w Twoje dziecko poczucie prawości.

18. Ghasmira:

Ghashmira oznacza “wolność”, “szczodrość”. Imię ma służyć jako wskaźnik tego, kim musi dorosnąć, aby być.

19. GulBano:

Co powiesz na imię o nazwie GulBano, które oznacza “księżniczka kwiatów”. Nazwa to dobry wybór dla wszystkich tych, którzy uważają swoje córki za swoją królową.

20. Haniya:

Haniya oznacza “zadowolony” lub “szczęśliwy”. Imię oddaje dokładnie to, co czułeś, gdy ją miałeś.

21. Hakima:

Hakimah oznacza “mądrą i rozsądną kobietę”. Nazywając ją Hakimah, tak naprawdę mówisz jej, kim powinna być, kiedy dorośnie i jak ważne są te wartości.

22. Horija:

Horiyah oznacza “piękny i promienny anioł”. Imię dokładnie oddaje piękno twojej córki.

23. Husajna:

Mówiąc wprost, możesz nazwać swoją córkę Husaina, co oznacza “piękna”. Ta popularna arabska nazwa staje się coraz większym wyborem dla wielu rodziców.

24. Ibrat:

Ibrat to piękne arabskie imię dla twojego dziecka. Nazwa może wyglądać na małą, ale oznacza „mądrość uczenia się z doświadczenia”.

25. Ifeta:

Ifeta oznacza “niewinny i cnotliwy”. Iftea to dość rzadka nowa arabska nazwa, która będzie dobrym wyborem dla twojej córki.

26. Iffa:

Iffah to bardzo unikalna muzułmańska arabska nazwa. Nazwa oznacza “czystą i skromną dziewczynę”.

27. Imama:

Imama to popularne arabskie imię islamskie. Nazwa oznacza “przywództwo lub polecenie”. Oznacza to również “ten, który ma cechy przywódcze”.

28. Jadwa:

Jeśli twoja córka naprawdę była darem od Boga, nazwanie jej Jadwa odda całą sprawiedliwość. Nazwa oznacza “prezent” lub “prezent”.

29. Jahaan:

To popularna arabska nazwa, która oznacza “ona jest całym światem”.

30. Jalynne:

Jalynee to bardzo nowoczesna nazwa, o której warto pomyśleć. Jest to nowoczesna amerykańska nazwa, która jest również w dużej mierze przyjmowana przez muzułmanów na całym świecie.

31. Juwarija:

Ta nazwa ma związek religijny. Juwariyah to imię żony proroka Mahometa.

32. Kamila:

Kamilah to arabskie muzułmańskie imię dziecka, które jest bardzo piękne, aby nawet po prostu słuchać. Nazwa oznacza “nieskazitelność lub doskonałość”.

33. Kaiala:

Oto kolejne piękne arabskie imię dla twojej córeczki. Nazwa oznacza “czysty” i “torturę”.

34. Lijana:

Liyana oznacza “delikatną i delikatną kobietę”. To odpowiednia nazwa dla wielu szczupłych kobiet, które są również bardzo delikatne.

35. Łajba:

Laiba oznacza “Anioł Nieba. Ma też inne znaczenie, “najładniejsza kobieta na wszystkich niebiosach”. Brzmi jak imię dla twojej córki?

36. Lama:

Lalma to właściwie obszar lądu, który broni się tylko przed deszczem. To rzadkie i piękne imię, o którym może myśleć twoja córka.

37. Layla:

Arabska nazwa oznaczająca noc, mroczne piękno, upojenie, była używana w wielu starych, romantycznych wierszach arabskich. Ta piosenkarska nazwa stała się dziś bardzo modna. Jeśli masz brązowooką, brązowowłosą piękność, nazwij ją Layla, a z pewnością wzbudzi podziw wszystkich.

38. Maaryb:

Maarib oznacza “cele końcowe”.

39. Maeen:

Oto jedno z najlepszych arabskich imion, jakie możesz wymyślić dla swojej córki. Maeen oznacza “źródło wody”. Woda z pewnością jest niezbędnym składnikiem twojego życia, aby przeżyć. Nazwanie jej Maeen tylko sygnalizuje znaczenie twojej córki w twoim życiu.

40. Mabrura:

Mabrura oznacza religijną dziewczynę/kobietę zaakceptowaną przez Wszechmogącego. To imię ma związek religijny i na pewno jest dla niej dobrym imieniem.

41. Nageena:

Nageenah oznacza drogocenny kamień. Powiedz swojej córce, jaka jest dla ciebie cenna!

42. Nazo:

Słyszałeś kiedyś o tym imieniu? Nazo oznacza kogoś, kto jest piękny. Nazo to także imię słynnej poetki Pasztunów z XVIII wieku.

43. Nazra:

Oto kolejne piękne arabskie imię dla twojej córeczki. To imię oznacza “blask i szczęście twarzy osoby”.

44. Nejra:

Nejra oznacza “błysk” lub “połysk”.

45. Paksima:

Twoja młoda urodzona córeczka może być tą, która ma najbardziej niewinną twarz ze wszystkich. W tym czasie możesz po prostu nazwać ją Paksimą, co oznacza „tę z niewinną twarzą”.

46. ​​Pariwarsh:

Pariwarsh jest dla wszystkich dziewczyn, które są piękne jak wróżka.

47. Parigul:

Co powiesz na to wyjątkowe arabskie imię dla twojej córki? Parigul oznacza “anioł kwiatów”.

48. Parseng:

Lubisz nazywać ją po gwieździe? Cóż, więc jej imię powinno brzmieć Parseng, co jest imieniem gwiazdy.

49. Raahi:

Raahi jest podróżnikiem, a także dobrym towarzyszem. W podróży twojego życia twoja córka zawsze będzie twoim Raahi.

50. Promień:

Radia to kolejne arabskie muzułmańskie imię dziecka. Oznacza “zadowolony” lub “zadowolony”.

51. Rihanna:

Słynna ze względu na popularną piosenkarkę Rihannę, nazwa ma arabskie pochodzenie i oznacza słodką bazylię. Wypełnij swoje życie pięknym zapachem słodkiej bazylii i dziecka wewnętrznym pięknem i nazwij ją Rihanna.

52. Saadat:

Sadaat to bardzo nowoczesne i najlepsze arabskie imię wszechczasów. To znaczy “błogosławieństwo”. Imię, które sygnalizuje, że twoja córka jest błogosławieństwem Boga.

53. Saahira:

Saahirah oznacza “Ziemia” lub stale płynące źródło.

54. Sabika:

Sabiqah to właściwie słowo z języka Sindhi. Język jest używany w niektórych częściach Pendżabu. Termin oznacza „przeszłość”.

55. Bezpieczeństwo:

Kolejna unikalna arabska nazwa, Safeta oznacza czysty lub czysty. To prawdopodobnie proste imię, które możesz nadać swojej córce.

56. Saha:

Saha to islamskie arabskie imię dziecka. To znaczy “świadek” w języku arabskim.

57. Taara:

Bardzo słodka nazwa, Taara oznacza gwiazdę lub jabłko oka. Próbuje wyjaśnić rodzicom, jak ważna jest córka.

58. Taahira:

Imię Taahira oznacza “czysty” lub “czysty”. Taahira to popularna arabska nazwa, która jest wybierana od bardzo dawna.

59. Tabaan:

Tabaan oznacza “wspaniały”.

60. Zara:

Zara to popularna nazwa pochodzenia arabskiego, ale jest szeroko stosowana w świecie zachodnim. Oznaczające księżniczkę i kwitnące imię to zyskało elitarny status, gdy księżniczka Anna dała je swojemu dziecku. Zadzwoń do swojej małej księżniczki Zara i pozwól jej rozkwitnąć w pewną siebie, pełną wdzięku damę.

61. Zaina:

Prosta wersja Zaynab, pochodzenie Zaina jest arabskie. Ta egzotyczna nazwa oznacza piękno. Nazwij swoje urocze dziecko Zayna i obserwuj, jak jej piękno rośnie wraz z nią.

Najlepsze arabskie imiona dla chłopców:

Oto kilka przemyślanych i kreatywnych imion dla twojego chłopca.

62. Aamir:

Również pisane Amir, pochodzi z arabskiego i oznacza księcia, władcę lub zamożnego. Najbardziej znanym Aamirem jest gwiazda Bollywood, Aamir Khan. Nazwij swojego uroczego księcia tak, a będzie miał przed sobą świetlaną przyszłość, może odnoszący sukcesy przedsiębiorca lub podobny.

63. Abdul:

Całkiem tradycyjna muzułmańska nazwa i bardzo powszechna w świecie muzułmańskim i często ma dodane do niej imiona, takie jak Rahman lub coś podobnego. Nazwa jest po arabsku i oznacza sługę Boga. Z imieniem takim jak Abdul, twój synek może być dość spokojnym i cichym dzieckiem, które jest chętne do pomocy i życzliwości.

64. Abbas:

To arabskie imię chłopca ze skojarzeniami z Koranem. Nazwa jest popularna w świecie islamskim. To znaczy Lew, surowy i surowy. Nazwanie swojego małego chłopca Abbasem może oznaczać, że będzie on silny jak lew w ciele i charakterze.

65. Ali:

Bardzo rozpowszechnione imię muzułmańskie pochodzenia arabskiego, odmiana Allaha. Oznacza to również podwyższone lub wysokie. Największy bokser wszechczasów Muhammad Ali twierdził, że to imię. Dzwonienie do swojego synka Ali daje nadzieję, że wzniesie się na wyżyny.

66. Ahmed:

Ta nazwa również stała się ostatnio dość popularna. Używane jako imię lub nazwisko, ma korzenie arabskie i oznacza godne pochwały. Jest to również inne imię proroka Mahometa. Bez wątpienia urocze dziecko o imieniu Ahmed zrobi wiele rzeczy, aby być podziwianym i zdobywać komplementy za.

67. Baaszir:

Arabskie imię Baashir oznacza kogoś, kto jest znany ze swojej odwagi i lojalności. Baahir to arabskie dziecko o równie ciężkim znaczeniu.

68. Bacha:

Co powiesz na ustanowienie wysokich standardów dla swojego syna? Bacha to imię, które jest również imieniem słynnego przywódcy Pasztunów. Nazwa oznacza również “król”.

69. Badih:

Oto kolejne przemyślane i kreatywne imię dla twojego syna. To imię oznacza “zdolny do improwizacji” lub kogoś, kto jest dowcipny i kreatywny.

70. Cahil:

Cahil to współczesna islamska nazwa dla chłopca. To znaczy “młody i naiwny człowiek”. Brzmi jak imię dla twojego syna?

71. Kalif:

Kalif jest bardziej znanym tytułem islamskim nadawanym lub nadawanym ludziom, ale jest popularny w języku arabskim.

72. Cel:

Daaim to bardzo unikalna współczesna arabska nazwa. Oznacza “trwałą osobowość” i jest rodzajem życzenia od ciebie, aby pozostał takim.

73. Duński:

Daanish oznacza “pełen wiedzy”. To jedno przemyślane imię, które możesz nadać swojemu synowi.

74. Damura:

Damurah oznacza “iskierkę światła” lub “ogień”.

75. Faadhil:

Faadhil jest osobą bardzo hojną i godną pochwały. Nazwa jest przeznaczona dla wszystkich rodziców, którzy chcą wyhodować syna jako Faadhil.

76. Faarih:

Faarih to osoba pełna radości. Pobłogosław swojego syna, aby miał radosne życie przez cały czas, nazywając go tak.

77. Galib:

Bardzo klasyczne islamskie arabskie imiona dla dzieci, Ghalib oznacza “zwycięzcę”.

78. Ghazaar:

Ta nazwa ma arabskie pochodzenie i oznacza “etykietę” lub “maniery”.

79. Hussain:

Hussain jest zwykle nazwany od dzieci po słynnym przywódcy islamu. Nazwa ma pochodzenie arabskie i jest bardzo popularna.

80. Haasim:

Hassim to bardziej życzenie niż imię. Haasim oznacza osobę, która w dużym stopniu żyje z entuzjazmem i gorliwością. Hasim to także najnowsze arabskie imię dziecka.

81. Harkirat:

Harkirat oznacza “ten, który śpiewa o chwale Boga”.

82. Hazeem:

Hazeem to kolejne popularne arabskie imię dziecka. To znaczy “mądry i inteligentny człowiek”. Brzmi jak imię dla niego?

83. Ibrahim:

Bardzo popularne imię wszechczasów, Ibrahim oznacza “ojciec wielu narodów”. Najpopularniejszy wariant Ibrahima jest napisany jako Ebrahim.

84. Ibadur Rehman:

Ta nazwa ma związek religijny. IbadurRehman oznacza kogoś, kto jest czcicielem Allaha lub oddanym sługą Allaha.

85. Idżaz:

Ijaz to kolejne najnowsze arabskie imię dziecka. To znaczy “cud”, “zdziwienie”.

86. Ikhlaaq:

Ikhlaaq oznacza człowieka o dobrym zachowaniu, a także o wartościach moralnych. Czy to brzmi jak imię dla twojego syna??

87. Immad:

Jeśli twój syn będzie zawsze twoim wsparciem dla ciebie, Immad jest dla niego właściwym imieniem. Immad oznacza “filar” lub “wsparcie”.

88. Jaabir:

Dla dobrego doradcy, którym może się okazać w przyszłości, Jaabir może być dobrym imieniem. Jaabir oznacza “dobry doradca”.

89. Jaaliba:

Jaalib to najnowsza arabska nazwa, która oznacza “ten, który ma motyw”.

90. Jahid:

Arabskie imię chłopca Jahid jest dążącym i pracowitym mężczyzną. Jahid może być dobrym imieniem dla twojego syna.

91. Kabir:

Kabir jest neutralną nazwą i tak naprawdę nie należy do języka arabskiego ani islamu. Nazwa oznacza “Wielki”.

92. Kadir:

Kadir oznacza “promień światła”. To wskazuje, w jaki sposób twój syn może być twoim promieniem światła w twoich najciemniejszych czasach.

93. Kian:

Ta nazwa jest odmianą irlandzkiego Cian, ale ma również arabskie korzenie. Wspinając się po drabinie popularności, nazwa oznacza króla lub pokolenia. To urocza, modna nazwa dla chłopca i łatwo przesuwa język. Z imieniem Kian przygotuj swojego malucha na przyjaznego lidera i lojalną grupę przyjaciół.

94. Listwa:

Lath to nazwa pochodzenia arabskiego. To znaczy “lew”.

95. Lawin:

Lawin oznacza “młody człowiek”.

96. Mustafa:

Mustafa to bardzo popularna muzułmańska arabska nazwa. To znaczy “wybrany”. Mustafa to także epitet proroka Mahometa.

97. Maheer:

Maheer to odważny i odważny człowiek.

98. Malang:

Malang oznacza “mistyk” i nie jest imieniem pochodzenia arabskiego.

99. Mahomet:

To imię jest odmianą Mahometa i jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionym imieniem dla chłopca w świecie muzułmańskim. Imię Proroka i założyciela wiary islamskiej oznacza godne pochwały i uwielbione. Nazwanie swojego małego chłopca Mohammedem da mu wszystkie atrybuty, aby otrzymywać komplementy i być wysoko cenione.

100. Naseefa:

Naseefa oznacza “przemówienie wypowiadane w tajemnicy”.

101. Nadeem:

Inna nazwa, która ma arabskie pochodzenie i jest popularna zarówno w muzułmańskiej, jak i chrześcijańskiej społeczności arabskiej. Nadeem oznacza powiernika lub przyjaciela. Urocze imię dla uroczego chłopca, dające perspektywę, że stanie się szczerym i lojalnym przyjacielem.

102. Niżaz:

Nijaz oznacza “życzenie” lub “potrzebę”. To także „chcieć”.

103. Ovais:

Ovais to imię towarzysza Proroka. Nazwa jest wariantem imienia Owais i oznacza również “mały wilk”.

104. Omar:

Dość modne męskie imię, Omar pochodzi z arabskiego Umr, co oznacza życie, ludność i rozkwit. Nadaj swojemu skaczącemu dziecku imię Omar i zobacz, jak ma długie i szczęśliwe życie.

105. Parwaiz:

Parwaiz oznacza “sukces lub zwycięstwo”. Oznacza to również “godne pochwały”.

106. Pazir:

Pazir to ktoś, kto jest dobry w oczach wszystkich. To jedyna unikalna i nowa arabska nazwa, o której możesz pomyśleć.

107. Raahim:

Bardzo popularne imię, Raahim oznacza “ten, który jest współczujący i miłosierny”.

108. Raheeq:

Raheeq to mądry i przystojny mężczyzna.

109. Prowizja:

Oto imię inspirowane Koranem. Nazwa jest odmianą Raqeem. Nazwa oznacza “współczujący” i pochodzi od Raheem.

110. Rameel:

Rameel oznacza “miłosierdzie Boże”.

111. Nasiona:

Saeed to popularna islamska nazwa, która oznacza “szczęśliwy” lub “szczęśliwy”.

112. Sabghta:

Jest to dość rzadka muzułmańska arabska nazwa, która oznacza „prawdziwą wiarę” i „kolor nadany przez Allaha”.

113. Sair:

Sair to człowiek pełen pasji i entuzjazmu. To imię z pewnością będzie błogosławieństwem dla twojego syna.

114. Tafefa:

Tafeef oznacza “chwałę lub hymn Boga”.

115. Taachir:

Bardzo znane i znane imię, Taahir oznacza czystość lub skromność. Nazwa ma pochodzenie arabskie.

116. Ubaid:

Ubaid oznacza “wierny”. Ta nazwa ma arabskie pochodzenie.

117. Ubaida:

Ubaida to blisko spokrewniona nazwa Ubaid. To znaczy “sługa Boży”.

Arabskie nazwy unisex:

arabskie imiona dla dzieci

118. Nour:

Nour oznacza światło i jest bardzo nowoczesną nazwą dla Twojego dziecka.

119. Fara:

Bardzo szykowna i stylowa nazwa, Farah oznacza chwałę i pochwałę.

120. Arajski:

Jest to nazwa, która ma wiele źródeł, od perskiego, arabskiego i irlandzkiego. Nazwa oznacza bramę do nieba.

121. Zayn:

Inna współczesna nazwa, Zayn, oznacza piękno i wdzięk.

122. Jamal:

Imię Jamal oznacza piękny i jest imieniem neutralnym pod względem płci.

123. Siham:

Imię Siham może być wyjątkowe i rzadkie. Oznacza strzałkę. Pochodzi od arabskiego słowa „sahem”.

124. Ehsan:

Ehsan oznacza doskonałe i perfekcyjne.

Większość imion ma silny związek z tekstem religijnym i samym Prorokiem. Podczas gdy cała praca w poszukiwaniu imion może być żmudna, nasza lista pięknych arabskich imion z pewnością pomoże ci uporządkować imiona dla córki lub syna. Iść przez! Mamy nadzieję, że znajdziesz tylko te najlepsze.