Najczęściej muzułmańskie imiona dla dzieci lub ogólnie muzułmańskie imiona są pełne bogactwa, ponieważ te imiona są często inspirowane tekstami religijnymi lub wierszami. Podczas gdy niektóre z nich mogą być nowoczesne, inne są często łagodnie związane z religią. Oto spojrzenie na niektóre z najpiękniejszych i najrzadszych muzułmańskich imion dla dzieci ze znaczeniami.

muzułmańskie imiona dla dzieci

Najlepsza muzułmańska dziewczynka & Imiona dla chłopców | Znaczenia & Znaczenie:

W tym artykule przedstawiamy jedne z najlepszych muzułmańskich imion dla dzieci, które należy nadać chłopcom i dziewczętom należącym do islamskich rodzin. Imiona to jedne z najpopularniejszych nadawanych dzieciom.

Piękne islamskie imiona dla chłopców-

1. Aabid:

Znaczenie tego imienia to „wiernik”. Oznacza to, kto czci Boga, w tym przypadku Allaha. Jest to jedno z najlepszych islamskich imion, które całkowicie działają dla rodziny religijnej?.

2. Achil:

Jednym z najbardziej atrakcyjnych imion muzułmańskich chłopców jest Aahil, co oznacza „książę”. To imię sprawi, że chłopiec automatycznie stanie się atrakcyjny i łatwo sprawi, że będzie sławny wśród przyjaciół i krewnych.

3. Aalam:

Jeśli szukasz muzułmańskich imion dla chłopców, Aalam jest świetnym rozwiązaniem dla twojego dziecka. To znaczy „świat”. Jeśli facet musi opisać swoje uczucia do tej kobiety, to używa się słowa Aalam, które ogólnie wskazuje, że jesteś moim światem. Jest to jedno z najsłynniejszych imion muzułmańskich chłopców, ale jednocześnie całkiem atrakcyjne.

4. Cel:

Oto wyjątkowy wśród wszystkich islamskich imion dla chłopców. Aalim oznacza „religijnego uczonego”. Będzie to dobry wybór dla dzieciaków, które są dość ciche. Ta nazwa sięga historii islamu i jest bardzo dobrym imieniem dla muzułmańskiego chłopca.

5. Aalee:

Aalee oznacza „wzniosły lub wysoki”. Jeśli potrzebujesz jakichś islamskich imion dla chłopców, to jest to jedno z najlepszych. Aalee będzie odpowiednia dla dziecka, które jest ciche w rodzinie, a także mądre.

6. Ashir:

Aashir oznacza „życie”, co jest całkiem niesamowitym muzułmańskim imieniem dla dziecka. W rzeczywistości jest to jedno z najlepszych imion muzułmańskich chłopców i idzie w parze z postawą dziecka. Gdy dziecko trochę się zestarzeje i zrozumie znaczenie tego imienia, będzie wdzięczne rodzicom.

7. Aryjczyk:

Aaryan oznacza „najwyższą siłę”. Czasami imiona definiują osobę i to, jaka jest jako istota ludzka. Ta nazwa zdefiniuje, że jesteś osobą o silnej i odważnej osobowości i masz siłę, by znosić i walczyć prawie ze wszystkim, co jest rzucone przed tobą. Czasami siła działa również jako element motywacyjny.

8. Aasif:

Aasif oznacza „zdolny minister”. Jest ponownie odpowiedni dla muzułmańskich chłopców i jest jednym z najlepszych muzułmańskich imion dla chłopców, którymi możesz nazwać swoje dziecko. Nazwa wnosi niesamowitość do twojej postaci, a to w przyszłości wywoła myśl o wejściu do polityki.

9. Aayan:

To naprawdę prestiżowe imię dla islamskich chłopców. Nazwa oznacza „dar Boży”. Oznacza to zatem, że jeśli masz podobne imię, zostaniesz uznany za dar Boży. Była kiedyś muzułmanka, która zmagała się z porodem, a później okazało się, że straciła zdolność zostania matką. Każdego dnia modliła się do Boga, nawet gdy nie było nadziei. Potem pewnego dnia została mamą i urodziła piękne dziecko. Nazwała swoje dziecko „Aayan”.

10. Atif:

Jest to jedno z najsłynniejszych imion muzułmańskich chłopców w historii, a imię to stało się bardziej znane przez pakistańskiego piosenkarza. Aatif to naprawdę niesamowite imię i oznacza „życzliwy i czuły”.

11. Abbas:

Znaczenie imienia Abbas to „ponure spojrzenie”.

12. Abdul Aalee:

To całkiem autentyczne imię dla islamskich chłopców. Znaczenie tego imienia to „Sługa Najwyższego”. To jedno z najlepszych islamskich imion dla chłopców w historii. Każdy może otrzymać to imię. Nie ma szczególnych wymagań, które muszą być spełnione przed nazwaniem dziecka tym imieniem. Jest dość chwytliwy, a jednocześnie dość wyjątkowy.

13. Abdul Azim:

Oto kolejna z wielu niesamowitych islamskich imion dla chłopców. Ta nazwa jest dość popularna wśród rodzin islamskich, a znaczenie tej nazwy to „niewolnik wielkiego”, co czyni ją dość podobną do poprzedniej. Jedyna różnica tkwi między dwoma słowami: Sługa i Niewolnik.

14. Abdul Badee:

Znaczenie Abdul Badee oznacza „niewolnik twórcy”. Wszystkie te imiona, które są omawiane od punktu 12, wskazują na sługę, niewolnika lub posłańca Bożego. Bóg jest wspaniały, według muzułmanów, a nazwanie dziecka tym imieniem z pewnością przyniesie rodzinie trochę szczęścia.

15. Abdul Muntaqim:

Ta nazwa ma dość głębokie znaczenie i znacznie różni się od tych omówionych powyżej. Znaczenie tego szczególnego to „niewolnik tego, który karze występki i chwyta zemstę”. Nazwa jest dość popularna wśród muzułmańskich chłopców i jest jednym z najlepszych imion wśród muzułmańskich chłopców.

16. Badi al Zaman:

To imię oznacza “cud czasu”. Imię to muzułmańskie imię dziecka, które ma głęboki związek z tekstem religijnym.

17. Bazyl:

Bazil oznacza “miłosierny”. Podobnie jak muzułmański Pan, Bazil oznacza “miłosierny” i był rzadkim muzułmańskim imieniem dla dzieci.

18. Baza:

Dla twojego uroczego i uśmiechniętego syna to imię będzie trafne. Basem oznacza “uśmiech”.

19. Piekarz:

Baqer oznacza “człowiek wiedzy”. To kolejne najlepsze imię, jakie możesz wymyślić dla swojego chłopca.

20. Czeski:

Chezian oznacza “pełen wdzięku”. To rzadkie współczesne muzułmańskie imię dziecka.

21. Dyab:

Dyab to „ten, który zachowuje”. W odniesieniu do Wszechmogącego, to muzułmańskie imię dziecka jest bardzo pięknym imieniem do przemyślenia.

22. Dirgham:

Co powiesz na coś odważnego i odważnego dla twojego chłopca? Dirgham oznacza “lew”.

23. Ehan:

Ehan oznacza “pełnia księżyca” i jest powszechnie używanym imieniem muzułmańskiego dziecka.

24. Eijaz:

Jeśli uważasz, że twój syn jest błogosławieństwem dla ciebie i twojego małżonka, to imię odda temu sprawiedliwość. Eijaz oznacza “błogosławieństwo”.

25. Emaan:

Emaan oznacza “wiarę” i jest bardzo popularnym islamskim imieniem dla dzieci.

26. Farhad:

Farhad oznacza “szczęście”. Twój synek z pewnością musi być twoim źródłem szczęścia. To jeden ze sposobów, by wyrazić mu, że.

27. Fizan:

Fizan oznacza “popularność”.

28. Ferdous:

Ferdous oznacza “raj”. To kolejne popularne islamskie imię dziecka.

29. Farmanullah:

Farmanullah oznacza “porządek Allaha”. Nazwa jest pięknym islamskim imieniem, które ma związek religijny.

30. Ghasan:

Ghasan to stara muzułmańska arabska nazwa, która była kiedyś bardzo popularna. Nazwa jest teraz bardzo rzadka i na pewno może to być jedna, jeśli szukasz rzadkiej?.

31. Ghodsi:

Ghodsi oznacza Święty lub święty. To może być jedno dobre imię islamskie noworodka, o którym możesz pomyśleć.

32. Hakem:

Hakem jest władcą lub gubernatorem. Jeśli zamierzasz, aby Twój syn stał się dobrym władcą w tym, co robi, byłby to dobry wybór.

33. Huzajfa

Huzaifa to kolejna stara muzułmańska arabska nazwa i jest również rzadka do usłyszenia.

34. Hudżaja:

To kolejne rzadkie imię, które słyszałeś. Hujayyah odnosi się do Ojca Ajilah bin Abdu.

35. Haysam:

Każda religia ma odniesienie do potężnego lwa. Haysam oznacza „lew”, co oznacza, jak twój syn może stać się kimś potężnym, odważnym i potężnym.

36. Issam:

Issam oznacza “ochronę”.

37. Idżaz:

Ijaz to popularne imię islamskich dzieci, które oznacza „cud” lub „niepodrabialność”.

38. Izaad:

Isaad oznacza „udzielić pomocy”.

39. Jeelan:

Jeelan to miasto w Iranie. Niektóre dzieci noszą również imię tego miasta.

40. Jazool:

Jazool to imię dla wszystkich, których rodzice uważają, że ich syn jest dla nich źródłem szczęścia. Nazwa oznacza “szczęśliwy”.

41. Khoury:

Khoury oznacza “ksiądz”.

42. Kinza:

Każde dziecko jest cenną rzeczą dla swoich rodziców. Kinza to jedno trafne imię dla dziecka, które oznacza “ukryty skarb”.

43. Kaleem:

Niektóre dzieci są naturalnie bardzo dobre w mówieniu lub mówieniu. Dla tych wszystkich dzieci Kaleem to dobre imię. To znaczy “głośnik” lub “mówca”.

44. Ladan:

Ladan oznacza „kwiat” dla tych wszystkich delikatnych chłopców.

45. Lisanuddin:

Lisanuddin to kolejna niezwykła nazwa. To język religii (islam).

46. ​​Labeeb:

Labeeb oznacza “rozsądny i inteligentny”.

47. Mehtab:

Mehtab oznacza “księżyc” i jest popularnym i klasycznym imieniem noworodka wśród muzułmanów.

48. Mustali:

Mustali oznacza “lepszy”. Nazwa to imię współczesnego muzułmańskiego dziecka.

49. Nasiral Din:

Kolejnym klasycznym muzułmańskim dzieckiem jest Nasiral Din. Nazwa oznacza “obrońcę wiary”.

50. Niszat:

Imię Nishat oznacza “ekstazę”. Nishat to popularna islamska nazwa.

51. Pamir:

Imię Pamir oznacza kogoś, kto jest pomocnikiem. Pamir to bardzo nowoczesne muzułmańskie imię dziecka.

52. Parwez:

Ten jest znanym nazwiskiem. Parvez oznacza “zwycięski”, “szczęśliwy” i “szczęśliwy”.

53. Kasif:

Qasif oznacza “odkryć”.

54. Raquib:

Raquib oznacza “najbardziej czujny” i ma związek religijny.

55. Promień:

Radi jest osobą zadowoloną i zadowoloną.

56. Sahzeb:

Shazeb to dobry wybór na rzadkie imię dla twojego syna. Nazwa oznacza “udekorowany król”.

57. Shihad:

Shihad oznacza “miód”. Dla tego słodkiego jak miód syna, Shihad będzie dla niego właściwym wyborem.

58. Sadun:

Dla szczęśliwej duszy, którą będzie twój syn, Sadun jako imię dla niego, który odda wszelką sprawiedliwość. To znaczy “szczęśliwy”.

59. Tawab:

Thawab oznacza “nagrodę”. Jeśli twój syn był nagrodą za wszystkie dobre uczynki i modlitwy, to „Thawab” jest dla niego odpowiednią nazwą.

60. Tameez:

Tameez oznacza “maniery”.

61. Turan:

Dla odważnego chłopca, którym może się okazać, Turan będzie dobrym imieniem. To znaczy “odważny”.

62. Tawseef:

Tawseef to nowonarodzone imię muzułmanina, które oznacza “pochwałę”.

63. Tajmur:

Na pewno słyszeliśmy o tym imieniu.Taimur oznacza odważny i silny.

64. Ziad:

Ziad oznacza super obfitość.

65. Zulfat:

Zulfat to kolejna piękna muzułmańska nazwa, która oznacza “przyjaźń”.

Lista muzułmańskich imion dla dziewczynek:

1. Aida:

Jeśli szukasz muzułmańskich imion dla dziewczynek, jest to jeden z najlepszych. To znaczy ten, który ma wrócić. Jednym słowem znaczenie tego dziewczęcego imienia islamskiego to „gość”. Nazwa ta jest obecnie bardzo popularna wśród muzułmańskich dzieci płci żeńskiej.

2. Aisza:

Znaczenie tego islamskiego imienia dla dziewcząt to „żona Proroka”. Imię jest bardzo piękne i prawie każdy rodzic chciałby nazwać swoje dziecko (dziewczynę) tym imieniem.

3. Abida:

Aabidah oznacza „czciciel”. Można go podać dziewczynie urodzonej w religijnej rodzinie islamskiej. Aabidah jest jedną z najlepszych islamskich dziewczynek i jest dość znana wśród mahometańskich kobiet.

4. Aairah:

Aairah to bardzo piękne imię, podobnie jak znaczenie. Znaczenie Aairah jest „szlachetne lub pełne szacunku”. Każdy chciałby nazwać swoją cenną dziewczynę tym imieniem, ponieważ określi to ich dziecko. W dorastaniu dziewczyna nie będzie miała żadnych wahań przed ujawnieniem swojego imienia. Raczej będzie bardzo dumna ze swojego imienia i wypowie swoje imię na głos z największą dumą.

5. Alia:

To imię jest również czasami nadawane dziewczętom z Pendżabu. Znaczenie tego imienia to „szlachetny”.

6. Aala:

Wśród wszystkich pięknych islamskich imion dla dziewcząt jest to bardzo cenne. Nazwa jest przepełniona pięknem i niewinnością, a znaczenie to „nagrody”. Przed nazwaniem dziecka tym imieniem należy się zastanowić. W rzeczywistości jest to jedno z najpopularniejszych muzułmańskich imion dla dziewcząt.

7. Aamaal:

Aamaal oznacza „nadzieje, aspiracje, życzenia, marzenia”. Znaczenie tej nazwy idzie w parze z brzmieniem. Jest on przyznawany dziewczętom, które prezentują beztroską postawę i są przeznaczone do życia na własnych warunkach i odnoszenia sukcesów własnymi środkami. W krajach muzułmańskich jest wiele pięknych dziewczyn, które noszą to imię.

8. Aara:

Oznacza „uwielbienie”. Aara to cenne imię i powinno być nadane islamskiej dziewczynie, która do niego pasuje i na to zasługuje. Ta nazwa jest uważana za jedną z najlepszych muzułmańskich imion dla dziewcząt. Należy przemyśleć wiele z ekspertami, którzy zajmują się procedurą utrwalania imienia przed nazwaniem dziewczynki tym imieniem.

9. Ablaa:

Ablaa to kolejne piękne imię dla islamskich dziewcząt. To imię oznacza dziewczynę, która jest doskonale ukształtowana bez wad. To bardzo piękne imię. Nazwa sugeruje również pokojowy charakter osoby, której jest nadaną. Ablaa oznacza „doskonale ukształtowany”.

10. Afifa:

Afifa oznacza „schludną damę”, co oznacza czystą damę. To imię jest również nadawane dziewczynom, które są spokojne i spokojne i wykazują pewne oznaki talentu od bardzo małego wieku. Afifa to bardzo ładne imię i powinno być nadawane tylko najładniejszej dziewczynie na świecie.

11. Basema:

Basemah oznacza “uśmiech”. Nazwa jest ostatnio popularną nazwą, która jest coraz częściej przyjmowana przez rodziców dla swoich dzieci.

12. Bazla:

Bazla będzie kobietą hojną. Aby zaszczepić w niej poczucie hojności, może to być dobry początek.

13. Daanna:

Dayanna oznacza “boski”. Jest również znany jako „Bogopodobny”.

14. Darra:

Dla pięknej córeczki, którą się okaże, będzie to piękne islamskie imię. Darra oznacza “piękny”.

15. Deena:

Deenah oznacza “posłuszeństwo”.

16. Esita:

Esita to współczesne muzułmańskie imię dziecka, które oznacza “pożądane”.

17. Ermina:

Ermina oznacza “przyjazny”.

18. Erina:

Kolejnym wspaniałym wyborem imienia dla twojej córeczki będzie Erina. Erina oznacza “piękna” i jest z pewnością jednym z rzadkich imion.

19. Eimaan:

Eimann oznacza “wiarę”.

20. Fajyaz:

Fajyazi to bardzo przemyślane imię dla twojej córeczki. To znaczy “artystyczny”.

21. Fayona:

Inną współczesną piękną muzułmańską nazwą jest Fayonna. To znaczy “piękny”.

22. Guleen:

Guleen to bardzo słodkie imię dla dziewczynki. To znaczy “ten z pięknym uśmiechem”. Nazwa zostanie zapamiętana przez wiele osób.

23. Gulbano:

Gulbano oznacza “księżniczka kwiatów”.

24. Hassana:

Islam z pewnością wie, jak doceniać kobiety. Ma wiele nazw na piękno. Hassana oznacza “piękną kobietę”.

25. Hazika:

Haziqa oznacza “sprytny”.

26. Halia:

Halia to współczesne muzułmańskie imię dziecka, które oznacza “świadomy” lub “wiedzący”.

27. Ilahi:

Ilahi to popularne imię islamskiego dziecka, które oznacza “Mój Pan” i “boski”.

28. Izrat:

Israt oznacza “czysty i delikatny”.

29. Jalaa:

Jalaa oznacza “przejrzystość”.

30. Jadwa:

Podobnie jak twoja córeczka jest prezentem, Jadwa oznacza również „prezent”. Rodzice nazywają swoje dzieci, ponieważ wierzą, że dzieci są darem Bożym.

31. Jina:

Jina oznacza “księżniczka”.

32. Khurmi:

Khurmi oznacza “szczęście”. Oznacza to również “wypoczynek”.

33. Lajański:

Layan oznacza tego, który jest delikatny i miękki.

34. Łabeka:

Labeeqa oznacza kogoś, kto jest inteligentny. Jest to również nazwa, która oznacza „aktywny”, „ozdobiony” i „wyrafinowany”.

35. Luna:

Luna może nie jest islamskim imieniem dla dziecka, ale jest coraz częściej używana przez wielu muzułmańskich rodziców, aby nazwać swoją córkę Luna, co oznacza “księżyc”.

36. Lama:

Lamah oznacza “błyskotliwość”.

37. Nazaha:

Nazahah oznacza “czystość”. To także uczciwość i prawość.

38. Nazistowski:

Nazwa ma dwa znaczenia. Jeden oznacza “zapach”. Drugie znaczenie to “dumny”.

39. Nathifa:

Nathifa to dość wyjątkowe arabskie muzułmańskie imię dziecka. To znaczy “czysty” i “czysty”.

40. Parmida:

Parmida oznacza “księżniczka”. Ma pochodzenie islamskie.

41. Pakeezah:

Pakeezah to klasyczne arabskie muzułmańskie imię dziecka. To znaczy “czysty”.

42. Rukaja:

To znaczy “córka Proroka”. To trafne imię religijne dla twojego dziecka.

43. Ruhina:

Nazwa oznacza „słodki zapach”.

44. Rizwana:

Rizwana to bardzo lubiana islamska nazwa. Rizwana oznacza “piękna”. Oznacza to również “Strażnik nieba”.

45. Rizqin:

Rizqin oznacza “szczęście”.

46. ​​Szefali:

Shefali to nowoczesne, piękne imię islamskie. To znaczy “kwiat”.

47. Sameja:

Sameya oznacza “czysty”.

48. Sana:

Sana jako imię oznacza “blask”. Ma również kilka innych znaczeń, takich jak “błyskotliwość”, “patrzyć”, “wyglądać”.

49. Saffiya:

Saffiya oznacza “najlepszy przyjaciel”.

50. Thoraya:

Thoraya oznacza “gwiazdę”.

51. Tajmeel:

Tajmeel oznacza “dekorację” i jest bardzo rzadką nazwą. Nazwa nie jest zbyt popularna.

52. Talibah:

Talibah oznacza “poszukiwacz wiedzy”. Klasyczne imię dla twojej pięknej córki.

Arabskie muzułmańskie imiona dla chłopców i dziewcząt:

1. Abdalrahman: To bardzo popularne imię dla chłopca. To znaczy “sługa miłosiernego”. Ma arabskie pochodzenie.

2. Abbas: Abbas oznacza “lew”, “ponurą twarz” i “surowy”. Abbas to także imię jednego z wujów Mahometa. Imię jest dla małego chłopca.

3. Abra: Abra oznacza “lekcja” po arabsku. Abra jest również znanym imieniem po hebrajsku dla córeczki.

4. Aisha: Aisha to imię proroka Mahometa. Aish oznacza “jedzenie / pszenicę”. Oznacza pożywienie. To będzie dobre imię dla twojej córki.

5. Farida: Farida oznacza “wyjątkowy”. Rzeczywiście wyjątkowe imię dla Twojej wyjątkowej i wyjątkowej córki.

6. Fatima: Fatima to znane imię w języku arabskim. Oznacza to “urzekające” i byłoby dobrym imieniem dla twojej córki.

7. Fachir: Fakhir oznacza “dumny”. Ma arabskie pochodzenie i jest arabskim muzułmańskim imieniem dla twojego syna.

8. Faruk: Faruk to imię dla chłopca. Oznacza “mądry” i “ten, który odróżnia prawdę od fałszu”.

9. Farran: Farran oznacza “piekarz”. Farran to imię dla małego chłopca.

10. Hasna: Hasna oznacza “piękny”. To piękne muzułmańskie arabskie imię dla twojej córki.

Unisex muzułmańskie imiona dla niemowląt:

1. Tanweer: Tanveer oznacza “promienie światła” i ma arabskie pochodzenie.

2. Nusrat: Nusrat to kolejna popularna muzułmańska nazwa, która oznacza “pomoc” lub “pomoc”.

3. Szahin: Shahin znaczy „królewski biały sokół”.

4. Kabira: Kabirah oznacza “starszy” i “duży”.

5. Izaz: Izaz oznacza “honor”, “szacunek” lub “poważanie”. Nazwa jest bardzo popularna i nowoczesna.

6. Aalam: Aalam oznacza “świat”.

7. Azmi: Azmi to ten, który spełnia swoją obietnicę.

8. Kohinoor: Kohinoor oznacza “górę światła” i jest kolejnym popularnym muzułmańskim imieniem dla dziecka.

9. Intisar: Nazwa oznacza “triumf”.

10. Imtijaz: Imtiyaz oznacza “znak honoru” lub “wyróżnienie”.

Ten artykuł będzie pomocny w znalezieniu jednych z najlepszych muzułmańskich imion dla dzieci zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Niektóre z nich są unisex, a niektóre mają czysto arabskie pochodzenie. Ten artykuł sprawi, że poszukiwanie imion będzie łatwiejsze i mniej stresujące.