Prawdopodobnie zaczęłabyś szukać imienia już od pierwszego miesiąca ciąży do dnia porodu. Prawdopodobnie nadal nie znalazłbyś właściwej nazwy. Oto mała pomoc. Spójrz na listę nowych chrześcijańskich imion dla dzieci i ich znaczenia.

chrześcijańskie imiona dla dzieci

Najlepsze chrześcijańskie imiona dla chłopców:

1. Adam:

Znaczenie tej nazwy to „z ziemi”. Oznacza kogoś, kto należy do tej pięknej planety. Można to powiedzieć o jednym z najlepszych biblijnych imion dla dzieci w historii. Łatwo można się zakochać w tym imieniu, a powodem tego nazwania kogoś jest miłość, jaką rodzice okazaliby swojemu dziecku.

2. Aiden:

To kolejne piękne chrześcijańskie imiona dla dzieci i jest jednym z najlepszych chrześcijańskich imion dla chłopców. Znaczenie Aidena to „ognisty młody człowiek”. Podbuduje charakter dziecka i pomoże mu w tworzeniu łatwego wrażenia w dorastaniu. Ludzie będą oczarowani po usłyszeniu tego pięknego imienia. Imię można nadać prawie każdemu chrześcijańskiemu dziecku chłopięcemu.

3. Aaric:

Nazwy te mają ogromne znaczenie. Znaczenie tego szczególnego imienia to „rządzić z miłosierdziem”. Tego typu imiona były na ogół nadawane księciu w dawnych czasach w nadziei, że będą żyć wystarczająco długo, aby zostać królem i rządzić własnym królestwem z usprawiedliwioną łaską. Nazwa jest jednym z najbardziej znanych imion biblijnych dla chłopców.

4. Adam:

Znaczenie tego imienia to „człowiek”. To całkiem fajne imię dla chrześcijańskich chłopców. Jest to jedno z najczęściej podawanych i używanych imion w religii chrześcijańskiej. Nazwa jest bardzo popularna wśród biblijnych rodziców i oznacza również „ziemia”.

5. Badrick:

Wychodząc z litery A, teraz weszliśmy na listę najlepszych biblijnych imion dla dzieci zaczynających się na „B”. Znaczenie tego imienia to „Axe Ruler”, co jest całkiem fajnym imieniem dla chrześcijańskiego chłopca. Nazwa jest bardzo znana wśród chrześcijańskich chłopców.

6. Baltazar:

Nazwa Baltasar oznacza „Boga”, co jest wysokiej klasy imieniem dla dzieci urodzonych w XX wieku. Baltasar jest jednym z najlepszych imion dla chrześcijańskich chłopców i doda trochę gęstości i wagi osobowości mężczyzny. Ludzie najpierw będą cię osądzać po imieniu, a potem myśleć o tobie jako o człowieku. Dlatego niezwykle ważne jest posiadanie przyzwoitej nazwy.

7. Projektor:

Nazwy te są powszechnie używane w rodzinach, w których są ludzie, którzy lubią muzykę i instrumenty muzyczne. Znaczenie tej nazwy to „trębacz”. Jest to jedno z najlepszych i najbardziej unikalnych imion biblijnych dla dzieci. Nazwa jest dość znana wśród dzieci dorastających w Bostonie, a dziewczyny lubią to imię i uważają je również za atrakcyjne.

8. Cayden:

Cayden oznacza „dziewicę bojową”, co jest dość autentyczną nazwą i ludzie uznają ją za interesującą, ponieważ pokaże również twoją postać. Nazwa jest bardzo piękna i będzie pasować chłopcu, który ma serce wojownika. Jest to jeden z najlepszych sposobów na nazwanie chrześcijańskiego chłopca, a chłopiec później podziękuje rodzicom za nazwanie go w ten sposób, gdy będzie wystarczająco duży, aby zrozumieć znaczenie tego imienia.

9. Kalwin:

To znaczy „łysy”. Kalwin jest jednym z najczęściej używanych imion chrześcijańskich, a najczęściej używa się tego imienia w rodzinach mieszkających w Europie, na przykład w Anglii. Imię pasuje do inteligentnego i dobrze wyglądającego utalentowanego dziecka.

10. Casson:

Znaczenie imienia Casson to „widzący”. Jest to jedno z najlepszych chrześcijańskich imion dla dzieci i szczególnie pasuje do chłopców.

11. Czad:

Słowo lub nazwa Czad ma znaczenie historyczne. Nazwa jest pełna dziedzictwa i z tej nazwy również należy być dumnym. Znaczenie imienia Czad w zasadzie oznacza „wojownik”. To bardzo dobre imię dla odważnego i odważnego dziecka. Jeśli dziecko wykazuje oznaki lojalności i odwagi od najmłodszych lat, to imię może być dla niego idealne.

12. Daan:

Daan to bardzo wyjątkowe chrześcijańskie imię dla dziecka, z którym możesz się spotkać. To imię chłopca oznacza “Bóg jest moim sędzią”.

13. Don:

Don oznacza “władca świata”. To dość powszechna nazwa w chrześcijaństwie.

14. Sztylet:

Dirk oznacza “władca ludu”. Jest to sposób na wydobycie i zachęcenie syna w przyszłości do bycia liderem i poprowadzenia ludzi do dobroci.

15. Fidel:

Fidel to ktoś, kto jest lojalny. Nazwa staje się obecnie popularna i jest prawdopodobnie unikalnym imieniem chrześcijańskim.

16. Fredrick:

Fredrick to popularne imię wśród chrześcijan. To znaczy “spokojny monarcha”. Sygnalizuje jego zdolność do przewodzenia ludziom.

17. Gabriel:

To znaczy “Bóg jest moją siłą”. Gabriel jest często pokazywany jako posłaniec w opowieściach biblijnych. Jest również uważany za anioła.

18. Gedeon:

Gideon to imię upamiętniające dzielnego żołnierza, który według Starego Testamentu wyzwolił Izraelitów od Midianitów. Nazwa oznacza “wycinanie”.

19. Hebron:

Hebron oznacza “firmę” lub “związek”.

20. Helek:

Helek oznacza “gładkość”. To może być najlepsze imię chrześcijańskie, które jest wyjątkowe i rzadkie.

21. Hiram:

Nazwa oznacza “wywyższony brat”. Nazwa pochodzi z hebrajskiego. Ze względu na rosnącą popularność sztuki i kultury Hiram jako nazwa zaczął zdobywać popularność.

22. Izaak:

Izaak to bardzo popularne imię w chrześcijaństwie. To znaczy “śmiech”. Nazwa pochodzi z hebrajskiego. To jest jedno chrześcijańskie imię biblijne.

23. Izajasz:

Izajasz jest znany jako prorok patriotyczny w Starym Testamencie. Nazwa oznacza “Zbawienie jest od Pana” i ma bardzo silny związek biblijny. Izajasz to imię dla wszystkich, którzy szukają chrześcijańskiego imienia biblijnego.

24. Jakub:

Jakub, według Biblii, jest młodszym bratem bliźniakiem Ezawa. Wiadomo, że walczy ze swoim starszym bratem w łonie matki. Jacob oznacza “ten, który wypiera”.

25. Jair:

Jairus oznacza “on oświeci”. Możesz pomyśleć o tym również jako o jednym uroczym chrześcijańskim imieniu dla twojego syna.

26. Jakub:

Jakub oznacza „zastępcę” i jest jednym z 12 apostołów Jezusa Chrystusa.

27. Jazon:

Imię Jason oznacza “uzdrowienie” lub ten, który leczy. Jason to bardzo popularne chrześcijańskie imię dla chłopców w chrześcijaństwie.

28. Joel:

„Pan jest Bogiem” to znaczenie Joela. Joel jest również popularnym chrześcijańskim imieniem dla dziecka, o którym musiałeś często słyszeć.

29. Jan:

Wszyscy musieliśmy słyszeć o tym imieniu. John to popularne imię chrześcijańskie, które oznacza “Bóg jest łaskawy”.

30. Jordania:

Jordan nawiązuje do rzeki. To znaczy “schodzić”. Jordan to popularne chrześcijańskie biblijne imię dziecka.

31. Józef:

Imię Józef oznacza “Niech Jehowa doda lub powiększy”. Joseph jest bardzo popularnym chrześcijańskim imieniem dla dziecka. Józef jest także ojcem Jezusa Chrystusa.

32. Judasz:

Judasz po hebrajsku oznacza “chwała”. Według Nowego Testamentu Judasz jest tym, który zdradza Pana Jezusa Chrystusa.

33. Lewi:

Plemiona Lewiego, zgodnie z Biblią, są kapłańską klasą Izraelitów. Nazwa oznacza również “dołączony”.

34. Lucyfer:

Imię Lucyfer oznacza “gwiazda poranna”. Lucyfer to także inne powszechnie znane chrześcijańskie imię biblijne.

35. Łukasz:

Łukasz oznacza “świetlisty”. Imię jest kolejnym wariantem Lucjusza lub Lucasa i było preferowanym wyborem dla wielu rodziców.

36. Znak:

Mark jest również znany jako Marcus. Nazwa oznacza “lśnić”. Marek ma związek z Nowym Testamentem z powodu Ewangelii.

37. Mateusz:

Mateusz to jedno popularne imię w chrześcijaństwie. To chrześcijańskie imię dla dzieci oznacza “Dar Jehowy”. Powszechnie uważa się również, że Mateusz napisał Ewangelię.

38. Michał:

Prawdopodobnie ulubiona nazwa wśród chrześcijan, jest bardzo popularna wśród wielu rodzin. Michael oznacza “ten, który jest jak Bóg”. Michał, według Biblii, pokonał Szatana podczas wojny, która toczyła się w niebie.

39. Mojżesz:

Mojżesz zostaje wychowany na księcia Egiptu. Jest on pierwszoplanową postacią w Biblii i jest tym, który napisał Dziesięć Przykazań na Górze Synaj. To kolejne chrześcijańskie imię biblijne dla twojego dziecka.

40. Natan:

Nathan oznacza “nagrodzony” po hebrajsku. Nazwa ma swoje pochodzenie w języku hebrajskim i jest unikalnym chrześcijańskim imieniem dla dzieci.

41. Noe:

Noe to imię wywodzące się z języka hebrajskiego. Nazwa oznacza “odpoczynek”.

42. Omar:

Omar jest „alpinistą”. W języku hebrajskim imię oznacza “Ten, który mówi”.

43. Paweł:

To znaczy “mało”. Paweł jest także jednym z pisarzy, a także apostołem w Nowym Testamencie.

44. Piotr:

Piotr jest znany jako jeden z pierwszych uczniów Jezusa. Nazwa oznacza “skałę”. To jest kolejne imię dla chrześcijańskiego dziecka, o którym warto pomyśleć.

45. Filip:

Filip oznacza „wojownik” i jest kolejnym apostołem dwunastu.

46. ​​Rosz:

Rosh oznacza “Książę”. To kolejny sposób, w jaki możesz powiedzieć synowi, co on dla ciebie znaczy.

47. Rufus:

Rufus odnosi się do koloru czerwonego.

48. Samuel:

Imię Samuel to oryginalne imię Pawła. Samuel oznacza “słyszany”.

49. Szymon:

Simon oznacza “słuchanie z akceptacją”. Nazwa ma związek biblijny.

50. Tomasz:

Thomas oznacza “bliźniak” i jest powszechnie znany jako “wątpiący Tomasz” ze względu na swój sceptycyzm.

51. Teofil:

Teofil oznacza “przyjaciel Boga”.

52. Uriel:

Uriel znaczy „Bóg jest moim Światłem” i wywodzi się z języka hebrajskiego.

53. Zerach:

Zerah oznacza “wytrysk światła”. Wzmianka biblijna: Genesis 36: 13 zawiera wzmiankę o imieniu Zerauh.

Chrześcijańskie imiona dla dzieci ze znaczeniami dla dziewczynek:

01. Abira:

Tutaj mamy niezwykle piękne chrześcijańskie imię dla dziewczynek. Nazwa jest dość piękna i ogólnie odpowiednia dla dziewcząt, które są bardzo silne, podobnie jak znaczenie tego imienia. Tak! Abira oznacza „silny”.

02. Akacja:

Znaczenie tego pięknego imienia to „Święta dziewczyna”. To bardzo ładne imię dla dziewcząt i można powiedzieć, że jest to jedno z najczęściej używanych imion biblijnych dla dziewcząt. Nazwa została nadana jednej z najsłynniejszych kobiet (chrześcijanek) na świecie, która odniosła wielki sukces i miejmy nadzieję, że dziecko płci żeńskiej również będzie.

03. Ada:

Oto kolejne piękne chrześcijańskie imię dla dziewcząt. Znaczenie Ady to „dostatni i szczęśliwy”. Nazwa sugeruje młodą damę, która jest zamożna i jednocześnie bardzo szczęśliwa. Wygląda na to, że dziewczyna o tym imieniu jest całkiem zadowolona ze swojego życia i cieszy się życiem. Imię jest naprawdę piękne i prawie wszystkie chrześcijańskie dziewczyny powinny być nazwane w ten sposób.

04. Achazja:

Znaczenie tego imienia to „Pan trzyma”. Jest to jedno z najczęściej używanych imion biblijnych dla dziewcząt. Nazwa będzie odpowiednia dla dziewczynek, które wierzą w Boga. Aby nazwać dziecko tym imieniem, wiara w Chrystusa jest naprawdę ważna dla członków rodziny, w której dziewczynka się urodziła.

05. Ada:

Ada oznacza po prostu „formę Ady”. Jest naprawdę znany wśród chrześcijańskich dziewcząt i jest jednym z najczęściej używanych imion w historii.

06. Adallyn:

Jeśli szukasz biblijnych imion dla dziewczyn, to jest to jedna z najlepszych. Nazwa jest naprawdę piękna i będzie odpowiednia dla prawie każdej chrześcijańskiej dziewczyny?.

07. Betel:

To znaczy “Dom Boży”. Bethel to różnorodne chrześcijańskie imię dla dziewczynek.

08. Betanii:

Imię Bethany oznacza “dom cierpienia”. Bethany według Biblii to wieś Marii i jej siostry Marty.

09. Chloe:

Chloe to współczesne chrześcijańskie imię dla dziecka, które oznacza “kwitnienie” i “płodność”.

10. Klaudia:

Claudia oznacza “kulawy” i jest uważana za słodkie chrześcijańskie imię dziecka.

11. Debora:

Deborah oznacza “pszczołę” i jest nowoczesnym chrześcijańskim imieniem dla dziewczynki.

12. Dalila:

A co z Delilą? Delilah to popularne chrześcijańskie imię dla dziecka, które oznacza “zachwycić”.

13. Elżbieta:

Elżbieta oznacza “Bóg jest moją przysięgą”. Oznacza to również “czciciel Boga”. Ma różne pisownie do przeliterowania.

14. Estera:

Estera oznacza gwiazdę. Oznacza to znaczenie “gwiazda radości i jest chrześcijańskim biblijnym imieniem dla dziecka, które jest obecnie szeroko popularne wśród dzieci”.

15. Ewa:

Imię Ewa, jak wiemy, jest imieniem żony Adama i oznacza “życie”. Nazwa ma bardzo silny związek biblijny.

16. Gabriela:

Gabrielle to imię z języka hebrajskiego. Nazwa oznacza “Bóg jest moją siłą”. Gabrielle była kiedyś najlepszym chrześcijańskim imieniem dla dzieci, a teraz znowu zyskuje na popularności.

17. Łaska:

Łaska, podobnie jak słowo, oznacza “uprzejmość”. Nazwa jest inspiracją od łacińskiego słowa gratia.

18. Hagar:

Hagar oznacza “ucieczkę” i jest inspirowany językiem egipskim. To dość wyjątkowe chrześcijańskie imiona dla dzieci, o których możesz pomyśleć.

19. Hanna:

Hannah oznacza “przysługę”. Istnieje możliwość, że musiałeś słyszeć to imię dość często, ponieważ jest to kolejne popularne imię chrześcijańskie.

20. Hosanna:

Hosanna oznacza “modlitwę” i jest bardzo rzadkim imieniem, które możesz nazwać swoją córeczką. Jeśli twoja córeczka była wynikiem twoich modlitw, to z pewnością może to być coś, do czego możesz zawęzić.

21. Isca:

Ischa to dość interesująca i wyjątkowa nazwa, która oznacza “zobaczyć”. Istnieje również biblijna wzmianka o tym imieniu w Księdze Rodzaju 11:29.

22. Jaada:

Jaada przypomina zielony kamień szlachetny. Tak więc znaczenie tej nazwy będzie „zielony kamień szlachetny”. Każda dziewczyna powinna być cenna jako klejnot dla członków rodziny, a ta nazwa również wynika z tej samej teorii. Nazwanie swojej córeczki tym imieniem będzie skutecznym sposobem na pokazanie, jak cenna jest dla ciebie twoja dziewczyna.

23. Jacklynn:

Często słyszysz to imię, prawda? Na pewno tak! Jest to jedno z najczęściej używanych imion biblijnych dla dziewczynek. Znaczenie tej nazwy to „supplanter”.

24. Jaen:

To bardzo urocze chrześcijańskie imię dla dziewczynek. W rzeczywistości jest to również zabawne imię, ponieważ odnosi się do strusia. Nazwa jest dość urocza i na pewno będzie pasować do słodkiej i uroczej dziewczyny.

25. Jael:

Jael odnosi się do górskiej kozy. Stary Testament określa Jael jako żonę Hebera.

26. Jemima:

Jemimah oznacza “małą gołębicę”. To jedno słodkie chrześcijańskie imię, które możesz wymyślić dla swojej córki.

27. Joanna:

Joanna to bardzo piękne imię, które oznacza “Bóg jest łaskawy”. To prawdopodobnie kolejne najlepsze chrześcijańskie imię.

28. Kailla:

Prawdziwe znaczenie tego niesamowitego imienia to „stylowa kobieta”. Nazwa jest tak stylowa, jak znaczenie i jest wyraźnie jedną z najlepszych biblijnych imion dla dziewcząt?.

29. Kaitlinn:

To takie piękne imię. Znaczenie tego imienia to „czysty”, co oznacza, że ​​kobieta jest czysta z serca. Nazwa jest naprawdę dobra i będzie pasować prawie każdej chrześcijance. Jest to również jedno z najlepszych biblijnych imion dla dziewcząt. Przywołuje prawdziwe znaczenie chrześcijaństwa i może być również uważane za jedną z najczęściej używanych nazw.

30. Kajol:

Wygląda na indyjskie imię, ale jest też chrześcijańskie. Znaczenie Kajol to „kohl”. To piękne imię i ma dobre, głębokie znaczenie. Imię jest bardzo piękne, a matki i ojciec należący do rodzin chrześcijańskich często lubią nazywać swoje córeczki tym pięknym i chwytliwym imieniem.

31. Kalanit:

Kalanit oznacza „kwiat”. Z pewnością będzie pasować do dziewczyny, która jest piękna jak kwiat. Nazwa Kalanit jest naprawdę ładna i brzmi tak dobrze, gdy ją słyszysz. Nazwa jest obecnie bardzo praktyczna, zamiast obecności tak wielu współczesnych fantazyjnych nazw, a ta jest klasyczna. Są jednak ludzie, którzy cenią stare rzeczy i jest to jeden z najlepszych sposobów na dodanie dodatkowej wartości do klasycznych imion biblijnych dla dziewcząt.

32. Kalina:

Prawdziwe znaczenie Kaliny to „drzewo jarzębiny”. To naprawdę piękne i klasyczne chrześcijańskie imię dla dziewcząt. Nazwa jest tak piękna i chwytliwa, że ​​każdy z łatwością się w niej zakocha. Sugeruje również czysty i święty charakter i sprawi, że dziecko będzie wyglądało o wiele piękniej, gdy zostanie nazwane tym konkretnym.

33. Lea:

Leah oznacza “kobietę, która jest zmęczona, ale pozostaje lojalna”. Dobre i rzadkie chrześcijańskie imię dla twojej córki.

34. Marta:

Martha oznacza “Lady Master”. Nazwa jest również kobiecą wersją „Mistrza”.

35. Maryja:

Maryja, jak wiemy, jest matką Jezusa Chrystusa. Nie ma lepszego chrześcijańskiego imienia biblijnego, o którym można by pomyśleć.

36. Miłosierdzie:

Miłosierdzie oznacza “współczucie”, podobnie jak imię.

37. Naara:

Naarah oznacza “córkę lub dziecko Pana”. Czy to nie jest najlepsze imię chrześcijańskiego dziecka dla twojej córki??

38. Opra:

Oprah oznacza “Płowy”. Imię w języku hebrajskim jest jednak pisane Orfa i ma biblijną wzmiankę w Ruth.

39. Phoebe:

Phoebe oznacza “promienny jak księżyc”. To kolejna interesująca i wyjątkowa nazwa, o której warto pomyśleć.

40. Rachel:

Imię Rachel oznacza Ewe i oznacza owcę płci żeńskiej. Rachel to współczesne chrześcijańskie imię dla dzieci.

41. Salome:

Salome to imię, które oznacza “pokój”. W dzisiejszych czasach wśród chrześcijańskich rodziców popularne staje się nazywanie swojego dziecka Salome.

42. Sara:

Czy nie słyszeliśmy dużo wcześniej o Sarze? Sarah oznacza księżniczkę i szlachciankę. Jest znana jako żona Abrahama i matka Izaaka.

43. Szaron:

Sharon oznacza “płaski obszar”. Istnieje również biblijna wzmianka o tym imieniu w Kronikach 5:16.

44. Zuzanna:

Susanna oznacza “pełną wdzięku lilię”. Szukasz uroczego imienia dla swojego delikatnego malucha? Susanna odda całą sprawiedliwość.

45. Terah:

Terah oznacza “zapach”.

46. ​​Tryfena:

Tryphena oznacza kogoś, kto jest delikatny. To kolejna powszechnie słyszana nazwa w dzisiejszych czasach.

47. Cyppora:

Nazwa oznacza małego ptaszka.

Imiona dla bliźniaków chrześcijańskich:

1. Bigail i Adriel:

„Radość ojca” i „trzoda Boża”. To bardzo rzadkie imię, które można znaleźć.

2. Diana i Elizeusz:

„Świetlisty” i „Boże zbawienie”. To imię dla bliźniaków ma silny związek biblijny.

3. Wiara i nadzieja:

„Lojalność” i „oczekiwania” odpowiednio w języku łacińskim i staroangielskim, jest to popularne imię dla bliźniaków dla chrześcijan.

4. Ava/Eva i Łaska:

„Życie” i „błogosławieństwo”. Co powiesz na te krótkie imiona dla twojej córeczki??

5. Wiktoria i Rebeka:

odpowiednio „pieśń” i „pięknie usidlający/gleba”, nazwa jest bardzo elegancka i nigdy nie umiera.

6. Oliwka i Lillian:

„piękno/godność” i „czystość/piękno”. Oba są niezwykle popularnymi imionami biblijnymi dla bliźniąt.

7. Łaska i Estera:

„Błogosławieństwo” i „sekret/ukryty”. Czy to nie miłe imię dla bliźniaczych dziewczynek??

8. Daniel i Ezechiel:

„Bóg jest moim sędzią” i „siłą Boga”. To dobre imię dla bliźniaczego chłopca, o którym możesz pomyśleć.

9. Jazon i Piotr:

„ten, który leczy” i „kamień”, odpowiednio, jest to bardzo klasyczne chrześcijańskie imię dla dzieci, które ma znaczenie.

10. Abram i Asher:

„Wywyższony Ojciec” i „szczęście”. Na pewno dużo słyszeliśmy to imię. Czyż nie??

11. Mark i Jesse:

„Grzeczny” i „prezent lub ofiara”. Jesse musi być dość wyjątkowym chrześcijańskim imieniem dla dziecka.

12. Natan i Noe:

odpowiednio „nagrodzony” i „pocieszenie”. Kolejna elegancka kombinacja!

13. Lemuel i Aquila:

„Bóg jest z nimi lub z nim” i „orzeł” odpowiednio, to znaczenie. Czy to nie jest dość nietypowa nazwa??

14. Andrzej i Micheasz:

Szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego? Te imiona oznaczają odpowiednio „silny człowiek” i „pokorny”.

15. Michael i Victor:

Inne imię, które oznacza zwycięstwo i pokorę, są to dość popularne chrześcijańskie imiona bliźniaków dla chłopców.

Chrześcijańskie biblijne imiona dla dzieci:

1. Abel:

Abel oznacza “oddech”. W Starym Testamencie jest drugim synem słynnego Adama i Ewy, zamordowanego z zazdrości przez własnego brata. To jest imię dla małych chłopców.

2. Abijasz:

Abijasz ma silny związek z Biblią i oznacza bycie imieniem zarówno mężczyzny, jak i kobiety w Starym Testamencie. Drugim królem Judy jest Abijasz. Imię może być zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

3. Achań:

Nazwa oznacza “kłopot”. To rzadkie biblijne imię dla chłopców.

4. Amal:

Amal oznacza “pracę” po hebrajsku. Nazwę tę podzielił również Aszeryt w Starym Testamencie. To jest nazwa unisex.

5. Annasz:

Jest to imię najwyższego kapłana Żydów w Nowym Testamencie. Annas to kolejne imię unisex.

6. Barak:

Barak to kolejna popularna nazwa biblijna, która oznacza “piorun” dla chłopców.

7. Chloe:

Chloe to imię dla dziewczyny. Oznacza „zielony pęd”, nawiązując do wiosny i narodzin zieleni. Sygnalizuje pozytywność.

8. Damaris:

Nazwa oznacza “dziewczynę”. Imię w Nowym Testamencie to imię kobiety, która nawróciła się na chrześcijaństwo. Została nazwana przez św. Pawła.

9. Dinah:

Dinah oznacza “osądzony”. Jest także córką Jakuba i Lei. To biblijne imię dla dziewczynki.

10. Eli:

Heli w Starym Testamencie jest określony jako kapłan Izraelitów. To jest imię dla wszystkich chłopców.

11. Elżbieta:

Elizabeth to imię dla dziewczynki, które oznacza “mój Bóg jest moją przysięgą”.

12. Ewa:

Imię Ewa jest żoną Adama i ma silne odniesienie w Biblii. Ewa to imię dla dziewczynki.

13. Hanna:

Hannah oznacza “łaskę”. Jest żoną Elkany w Starym Testamencie.

14. Hira:

Imię Hirah oznacza również “splendor” po hebrajsku. Hirah jest teściem Judy w Starym Testamencie. To jest imię dla chłopca.

15. Ira:

Ira oznacza “czujny” i jest nazwą dla dziewczynek. To wyjątkowe chrześcijańskie imię dla dziecka. To także imię kapłana króla Dawida.

16. Jaala:

Jalaa oznacza “dziką kozę” i jest nazwą unisex.

17. Jael:

Jael oznacza “kozę górską”. Imię ma w Starym Testamencie odniesienie do żony Hebera, Kenity. Jael to imię uniseks.

18. Jared:

Imię Jared oznacza “zejście”. Jared to imię potomka Adama według Starego Testamentu. Jared to imię dla małego chłopca.

19. Joel:

Imię Joel jest znane jako jeden z dwunastu zwolenników Starego Testamentu. To jest imię dla chłopca.

20. Jubal:

To znaczy “strumień” po hebrajsku. Jubal był także muzykiem według Biblii. To jest imię dla dziewczynki.

Chrześcijańskie imiona dla dzieci i znaczenia dla Unisex:

1. Aaden: To imię oznacza “ten, który jest ognisty”.

2. Abby: Abby to popularna chrześcijańska nazwa unisex, która jest odmianą opactwa.

3. Abell: Abell oznacza “oddech” i jest kolejnym powszechnym chrześcijańskim imieniem unisex.

4. Billy: Billy oznacza „wolę”.

5. Caitlyn: Caitlyn oznacza “czysty” i jest imieniem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

6. Damon: Damon znaczy „oswoić”.

7. Darian: Darian oznacza “prezent”, a zatem może być imieniem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

8. Eden: Edden oznacza “wspaniały”.

9. Erich: Erich jest „odważnym władcą”.

10. Estefani: Estefani to dość nietypowe imię i oznacza “korona”.

Przygotowaliśmy listę nazwisk chrześcijańskich dzieci, aby pomóc Ci znaleźć właściwe imię dla Twojego dziecka. Wymieniono również niektóre z najlepszych i rzadkich chrześcijańskich imion biblijnych. Przyjrzyj się uważnie i pamiętaj, aby zawęzić to, co najbardziej Ci się podoba.