Czy uwierzysz, gdybyśmy powiedzieli, że miłość oznacza więcej niż jedno słowo? Być może będziesz. Artykuł jest kompilacją wszystkich terminów na miłość z różnych języków. Jeśli twoja miłość nie może być wystarczająco opisana w twoim języku, oto szereg imion dla dzieci, które oznaczają miłość do ciebie, wybieraj i decyduj.

Imiona dla dzieci oznaczające miłość

Nie ma uczucia bardziej godnego uwagi niż uwielbienie matki dla swojego dziecka. Matki nie mogą się doczekać, aż ich minimalna ukochana wkroczy na świat, by obdarzyć ich całym uczuciem i uwagą. Spędzają niespokojne wieczory w poszukiwaniu nowego imienia, które ma zachwycające znaczenie dla ich ukochanego noworodka.

Imiona dla dzieci, które oznaczają miłość:

Mamy całe imię miłości dla dziewcząt i chłopców z różnych języków. Nadszedł czas, abyś teraz zdecydował.

Imiona dla chłopców, które oznaczają miłość:

Oto lista pięknych imion dla chłopców oznaczających miłość:.

1. Aziz:

Aziz to silne arabskie imię, oznaczające “najdroższy”. Konwencjonalna nazwa mówi o jednej z 99 cech Allaha. Uważa się, że ludzie o imieniu Aziz są najdrożsi bogu i mają uspokajający temperament.

2. Agapius:

Co powiesz na staromodną łacińską nazwę dla twojego chłopca? Agapius oznacza boską miłość.

3. Amator:

Inna łacińska nazwa, Amator również oznacza miłość. To znaczy “ten, który kocha”.

4. Anwil:

Anwil ma walijskie pochodzenie i jest bardzo rzadką nazwą. Oznacza ukochany i jest uważany za bardzo tradycyjne imię dla chłopców.

5. Amor:

Klasyczna francuska nazwa Amor oznacza romans i miłość. To byłaby klasyczna oldschoolowa nazwa dla twojego małego syna.

6. Connelly:

Ta nazwa jest jednym z najpopularniejszych imion dla dzieci z irlandzkiego. Ta irlandzka nazwa oznaczająca miłość jest bardzo popularna, stanowiłaby uroczą kontrastującą opcję z tym bardziej regularnie używanym „Connor” i oznacza „uwielbienie i społeczność.

7. Karadok:

Caradoc jest pochodzenia walijskiego. Nazwa jest bardzo stara nawiązująca do celtyckiego imienia Rycerzy Okrągłego Stołu.

8. Caerwyn:

Ta nazwa jest również pochodzenia walijskiego i oznacza uczciwą miłość.

9. Karmazyn:

Jakie cieniowanie dzwoni dzwonkiem, kiedy myślisz o adoracji? Crimson byłby zdecydowaną większością twoich odpowiedzi. Ponadto nie ma lepszego odcienia niż ciemnoczerwony na czerwono. Jest mocny, wspaniały, zadziorny i fenomenalny. Przewidujemy, że Crimson byłby solidnym pretendentem do większości imion dla niemowląt oznaczających miłość. Po prostu potrzebuje sentymentalnej, odważnej kobiety o tym samym imieniu, aby idealnie dopasować.

10. Darcy:

To wspaniałe imię chłopca oznaczające miłość. Każda dama, która jest największą fanką epickiego „Dumy i uprzedzenia”, będzie wiedziała, dokąd zmierzam z tym. Uwielbiam nadawać jednemu imię Darcy, odkąd młoda dama nie płakała głośno po przejściu przez serce dotykające miłości i romansu między Elizabeth Bennett i panem Darcy? Darcy to klasyczne angielskie nazwy oznaczające i oznaczające miłość.

11. Dawid:

Jest to imię dla chłopca oznaczające miłość, która należy do pochodzenia hebrajskiego z biblijnymi korzeniami, co oznacza „uwielbiony” – na wypadek, gdybyś przyglądał się imionom biblijnym i imionom wzbudzonym miłością, to imię będzie pasować do obu klas.

12. Ettyt:

Ettie jest odmianą imienia Estera, która jest ponownie zaktualizowaną wersją imienia Isztar, która była babilońską boginią uwielbienia. Jeśli szukasz biblijnych imion dla miłości, równie dobrze może to być twój wybór.

13. Eros:

Eros byłby idealnym sentymentalnym imieniem dla twojego małego władcy. Imię doskonale oddaje, jak powinno wyglądać sentymentalne imię dla niemowląt, ponieważ Eros był przebiegłym Bogiem uwielbienia i dzieckiem Bogini Afrodyty.

14. Erasmus:

Ersamus to greckie imiona oznaczające miłość. Nazwa nigdy nie wychodzi z mody. Nazwa stała się popularna od świętego Erazma, patrona żeglarzy.

15. Erast:

Erastus to wariant imienia Erasmus. Erast również ma greckie pochodzenie i odnosi się do miłości.

16. Gerwyn:

Gerwyn to walijskie imię oznaczające “rozsądną adorację”. Zapewni to nieskazitelną nazwę dla twojego małego pana Perfect.

17. Guaiya:

Guaiya to włoska nazwa oznaczająca miłość. Nazwa jest totalnie fajna i bardzo wyjątkowa.

18. Graziano:

Graziano to francuskie imiona oznaczające miłość.

19. Jedidiasz:

Jedidiah to bardzo rzadkie arabskie imię oznaczające miłość. Nazwa jest bardzo rzadka, dlatego jeśli szukasz czegoś rzadkiego, może to być Twój wybór.

20. Kama:

Kama jest Bogiem miłości. Imię ma związek religijny, a Kama jest uważany za syna bogini Lakszmi. Kama to indyjskie imię miłosne.

21. Kiefer:

Kiefer oznacza miłość i jest pochodzenia gaelickiego.

22. Lennan:

Lennan to rosyjskie imię oznaczające miłość. Ta nazwa była kiedyś bardzo popularna, biorąc pod uwagę polityczne skojarzenie imienia i sławy osoby.

23. Leofric:

Leofric to bardzo niezwykłe imię. To popularne angielskie imiona oznaczające miłość, chociaż dokładne pochodzenie nie jest znane ani zrozumiałe.

24. Lubeń:

Luben to nazwa pochodzenia bułgarskiego. To znaczy “miłość”.

25. Medad:

Medad to imię chłopca, które oznacza miłość. Nazwa ma pochodzenie hebrajskie. Medad lub Meydad był prorokiem w czasach Mojżesza.

26. Milos:

Milos to włoskie imiona oznaczające miłość.

27. Prem:

Jeśli jesteś fanem Bollywood, pierwszą rzeczą, jaka przychodzi ci do głowy po usłyszeniu imienia Prem, będzie Salman Khan. To klasyczne indyjskie imię miłosne, które oznacza miłość.

28. Romeo:

Imię Romeo jest egzemplifikacją sentymentu. Nazwa stała się popularna po szekspirowskiej sztuce Romeo i Julia. Dziś to imię miłosne dla chłopców.

29. Rasmus:

Kolejna odmiana Erasmusa, Rasmus również oznacza miłość, jedną z arabskich nazw oznaczających miłość do twojego maleństwa.

30. Rudo:

Bardzo fajna i stylowa nazwa, Rudo oznacza miłość. Rudo to afrykańskie imiona, które oznaczają miłość.

31. Sajan:

Sajan to indyjskie imiona miłosne dla twojego małego chłopca. Oznacza ukochany i jest popularnym wyborem wielu indyjskich rodziców.

Imiona dla dziewczyn, które oznaczają miłość:

Oto imiona miłosne dla dziewczyn.

1. Adoria:

Jest nieco dziwaczny, ale brzmi pełen miłości i uwielbienia. Ta przepiękna czterosylabowa nazwa, zakończona literą „a”, ma dwudziestowieczny urok. Co więcej, najlepsze jest to, że jest całkowicie ignorowane. Więc z tym imieniem twoja mała dziewczynka z pewnością pojawi się w grupie. Możesz również rozważyć jego odmianę Adora.

2. Aiko:

Aiko oznacza “małej miłości”. Aiko to japońskie imiona oznaczające miłość.

3. Amoreta:

Amorette oznacza małą miłość i to francuskie imiona oznaczające miłość.

4. Adelfa:

Adelpha oznacza “ukochaną siostrę” i jest to greckie imię dla dziewczynek, które oznacza miłość.

5. Brisa:

Brisa to żeńskie imiona, które oznaczają miłość. Jest pochodzenia hiszpańskiego. Nazwa wzięła się od Iliady homerów, gdzie Brises był przedmiotem miłosnym Achillesa. Nazwa jest popularna także w mitologii greckiej.

6. Carys:

Carys to imię pochodzenia walijskiego. To imię miłosne dla dziewczynek jest bardzo popularne wśród wielu walijskich rodziców.

7. Celestia:

Imię Celestia to genialne imię ukazujące kobiecość. Uważamy, że będzie to szczególny wybór, jeśli lubisz imiona takie jak Seraphina i Angelina. Zaufaj lub nie, Celestia była niezwykle sławna pod koniec XIX wieku, a w latach 80. XIX wieku trafiła nawet do sześciu głównych płyt. Było to również centralne imię Caroline Ingalls, więc mogło okazać się najpopularniejszym żeńskim imieniem dziecka oznaczającym miłość.

8. Darlene:

Darlene oznacza czule miłość, a także imiona miłosne dla dziewczyny. Jest używany jako wariant angielskiego terminu Darling.

9. Esme:

Esme oznacza szanowany i kochany. To kolejny sposób na wyrażenie swojej miłości małej dziewczynce. Nazwa ma pochodzenie perskie i zyskała popularność po tym, jak postać Esme gra w „Zmierzchu”.

10. Ettie:

Ettie jest babilońską boginią miłości i jest uważana za dziewczynę, która oznacza, że ​​jest tradycyjna z biblijnym połączeniem.

11. Esmerlda:

Ta płynąca, sentymentalna nazwa pochodzi od światowego „szmaragdu” i oznacza najcenniejszy kamień szlachetny, który ma zielony kolor. Ten pseudonim stał się standardem dzięki powieści Victora, „w której Esmeralda była imieniem bohatera.

12. Kobiece:

Femi to imię dziecka pochodzenia egipskiego, które oznacza miłość.

13. Freja:

Freya to imię nordyckiej bogini uwielbienia i bogactwa, więc istnieje powiązanie i dobra opcja na nazwanie ostatecznego imienia dziewczynki oznaczającego miłość.

14. Miód:

To ciepłe i wyraźnie słodkie imię dla dziewczynki oznaczające miłość zostało wybrane przez Fearne Cotton dla swojej małej dziewczynki. Miód jest bardzo popularną angielską nazwą i jest odpowiednim imieniem miłosnym dla dziecka.

15. Imogen:

Oto bardzo rzadkie imię dla twojej małej córeczki. Oznacza ukochane dziecko i to greckie imiona oznaczające miłość.

16. Julia:

Każdy zdaje sobie sprawę, że to imię jest związane ze znaną i godną ubolewania główną postacią z „Romea i Julii” Szekspira. Imię Julia stało się legendą i do dziś jest inspiracją dla dzisiejszych kochanków. Imię Julia jest pełne miłości, poświęcenia i pacjentów, co stanowi najlepszy przykład znaczenia prawdziwej miłości.

17. Lennan:

Imię Lennan jest tak naprawdę irlandzkim imieniem oznaczającym “kochanie lub kolego” i myślę, że bardziej kobieca pisownia przyjemnie prowadziłaby do wykorzystania tego imienia dla żeńskich imion dla dzieci, co oznacza miłość.

18. Lawina:

Ta nieskazitelna, wiktoriańska nazwa przedstawia prawdziwą miłość. Ta nazwa znalazła się w rzymskiej mitologii, sztukach Szekspira i brytyjskiej aranżacji telewizyjnej „Downtown Abbey”. Brzmi jak Olivia, ale nie spotkała się nawet z 10% jej rozpowszechnienia, co może dodatkowo wzmocnić twoje szczęście.

19. Lalasa:

Lalasa oznacza osobę, która jest spokojna i promuje miłość. To imię, które oznacza wspólną miłość i pokój.

20. Miłość:

A co z miłością wprost? Cóż, nie ma lepszego sposobu na okazanie miłości! Może to być drugie imię, a nawet słodki pseudonim dla Twojego maleństwa.

21. Maitea:

To hiszpańskie imiona oznaczające miłość. Nazwa jest bardzo egzotyczna i piękna, dlatego będzie dobrym wyborem dla twojej córeczki.

22. Milena:

Dla mnie milena to całkowicie bezbłędne żeńskie imiona oznaczające miłość. Jest to czeskie imię dla dzieci i oznacza „uwielbienie, ciepło i elegancję” każde wyjątkowe założenie, aby wziąć prysznic na swoją ukochaną osobę.

23. Mina:

Mina oznacza miłość i to imię pochodzenia niemieckiego.

24. Maja:

Maya była boginią wiosny i płodności. Co więcej, w mitologii hinduskiej Maja oznacza „iluzję”. Tak czy inaczej, jego najbardziej znanym przenośnikiem jest mama i dziewczyna Zeusa Atlasa. To imię, które oznacza miłość i siłę.

25. Nie tak:

Dość rzadkie imię i pisownia, Nayely oznacza “Kocham cię” i jest imieniem rdzennych Amerykanów. Czy to nie zakrywa twoich uczuć do córki??

26. Serafina:

Seraphina to arabskie imiona oznaczające miłość. To znaczy ukochany.

27. Suki:

Suki to popularne japońskie imię oznaczające miłość, która jest bardzo szeroko stosowana i jest również jednym z najlepszych wyborów dla wielu rodziców.

Wszystkie imiona miłości, które zostały nadane, czasami nie wystarczą, co twoje dzieci znaczą dla ciebie. Miłosne imiona dla chłopców i żeńskie imiona, które oznaczają miłość, są zawsze w czołówce. Jednym z najlepszych sposobów, aby im przekazać, byłoby nazwanie ich po miłości. Oczywiście poza tym jest wiele innych sposobów.