Krithika lub Krittika Nakshatra to trzecia z księżycowych konstelacji lub gwiazd w świecie astrologii wedyjskiej. Według starożytnych i astrologicznych wierzeń uważa się za pomyślne, jeśli nazwiesz swojego noworodka zgodnie z jego wyrównanym znakiem zodiaku. Jeśli twoje maleństwo urodzi się pod tą gwiazdą, ta lista imion dla dzieci Krithika nakshatra może być dla ciebie pomocna.

Ale jakie dokładnie są nazwy, które wchodzą w skład tej konstelacji? Jak mają zacząć? Zanim przejdziemy do szczegółowych imion dla dzieci Krittika nakshatra, zobaczmy, o co w tym chodzi i jakie są jego cechy.

krithika nakshatra imiona dla dzieci

Krittika Nakshatra i charakterystyka:

Krithika Nakshatra waha się od 26,40 stopni w znaku Barana do 10,00 w znaku Byka. Gwiazda znajduje się pod znakiem zodiaku Baran w pierwszej ćwiartce pada i spoczywa w znaku zodiaku Byk. Osoby urodzone w pierwszym kwartale znaku Barana są znane z tego, że są bardzo surowe w zakresie odpowiedzialności, obowiązków i są zobowiązane do przestrzegania pewnych zasad i przepisów. Jeśli zamiast tego dana osoba jest skłonna do trzech czwartych w Byku, jej natura jest wypełniona pożądaniem, bogactwem i wyzwoleniem.

Osoby urodzone w znakach zodiaku Krittika są znane z kreatywności i innowacyjności. Są ostre, ochraniające i zawsze pełne pomysłów. Symbolem krithika nakshatra jest nóż, brzytwa lub topór, a bóstwem jest Bóg ognia. Cztery ćwiartki są rządzone odpowiednio przez Jowisza, Saturna, Saturna i Jowisza.

Nazwij początkowe sylaby Krittika Nakshatra:

Jeśli Twoje dziecko urodziło się pod Krithika Nakshatra, uważa się, że imię dziecka powinno mieć początkową literę z Aa, Ae, E, Ee, Ai, A, I, Oo i U.

Krithika Nakshatra (gwiazda) Imiona dla dzieci dla chłopców, dziewcząt i bliźniaków

Oto najbardziej popularne, nowoczesne, znaczące, najlepsze i najnowsze nazwiska dla osób urodzonych pod Krittika lub karthigai nakshatra obejmują następujące.

Imiona dla dzieci Krittika Nakshatra dla chłopców:

1. Abhat:

Aabhat oznacza kogoś, kto jest widoczny, lśniący i błyskotliwy. Nazwa jest nowa w Indiach i współczesna, wywodząca się z kilku języków, takich jak orija, bengalski i hindi

2. Aadarsz:

Nazwa Aadarsh ​​jest dosłownym tłumaczeniem słowa Adarsh ​​w języku hindi. Oznacza kogoś, kto ma ideały lub zasady i wierzy. Jest to wyjątkowa i hipnotyzująca brzmiąca nazwa ze współczesnymi tonami.

3. Aadesz:

Aadesh ponownie wywodzi się z języka hindi i dosłownie tłumaczy się na polecenie, wiadomość lub rozkaz. Jest to popularna nazwa już w hinduskich regionach Indii.

4. Adisz:

Adisz oznacza inteligentny i pełen mądrości. Nazwa nie jest zbyt powszechna ani popularna i dlatego nie jest zbytnio zauważalna w wielu indyjskich częściach.

5. Aditia:

Napisane również jako Aaditya, oznacza słońce, bóg ognia i bóg słońca. Aaditya to bardzo stara, a jednocześnie nowocześnie brzmiąca nazwa, popularna w Indiach w różnych regionach. Pochodzi zarówno z hindi, jak i sanskrytu.

6. Advik:

Nazwa Aadvik z języka hindi oznacza unikat lub rzadkość. Podobnie jak chcemy, aby imię naszego malucha było wyjątkowe i nowe, samo imię tak właśnie oznacza. Czy to nie fajne??

7. Ahaan:

Słowo Aahaan w kilku językach indyjskich oznacza świt, czas wschodu słońca, promień światła i poranne promienie. Słowo to można również zapisać jako Ahan. Ta nazwa Krittika nakshatra 1st pada to krótka i urocza nazwa dla chłopców.

8. Aakarsz:

Słowo Aakarsh w języku hindi dosłownie tłumaczy się jako atrakcyjny. Symbolizuje również piękno i elegancję. Brzmienie i znaczenie nazwy są dość piękne, a my uwielbiamy to, jak brzmi innowacyjnie.

9. Aakasz:

Od dawna jest to dość powszechny i ​​popularny lub sławny język w Indiach. Aakash oznacza niebo. Wielu wierzy również, że symbolizuje otwartość umysłu. Kochamy jednak oba znaczenia!

10. Aryjczyk:

Aaryan lub nawet Aarya to znowu bardzo popularne indyjskie imię. Wywodzi się z rasy aryjskiej i oznacza również starożytnego wojownika. Inne znaczenia i symbole obejmują życzliwość i życzliwość.

11. Ekalawja:

Ekalawja to popularne imię w indyjskich opowieściach mitologicznych, znane ze swojego oddania Guru, Dronaćarji. Nazwa znana jest również z innowacyjności i pięknego brzmienia.

12. Ekant:

Ekant w hindi dosłownie oznacza samotny. Jest popularny w kilku północno-indyjskich pasach i jest unikalnym i kreatywnym indyjskim imieniem chłopca dla osób urodzonych w Krittika nakshatra.

13. Ekajawan:

Wielu, którzy wcześniej nie słyszeli tego imienia; to nowa i współczesna nazwa dla tych, którzy nie chcą popularnych sformułowań. Ekayavan oznacza kogoś, kto jest mądry i znany ze swojej inteligencji. To są ładne nazwy krittika nakshatra 2nd pada.

14. Elilarasu:

Jest to popularna nazwa wywodząca się z kilku języków indyjskich, takich jak tamilski, kannada i innych zachodnich regionów. Elilarasu oznacza kogoś, kto jest przystojny i król piękna. Czyż nie taka innowacyjna i kreatywna nazwa!

15. Eeshaan:

Eeshan lub Eeshaan to imię chłopca, które jest popularne w Indiach ze względu na swoje piękne znaczenie. Eeshan oznacza Pana Śiwę. Ma też znaczenia symbolizujące pożądanie i życzenia. Czy oba znaczenia nie są piękne? Inne odmiany tego imienia dla osób urodzonych w nakszatrach to Ishan i Ishaan.

16. Ikszan:

Ikshan wywodzący się z hindi i sanskrytu oznacza wzrok, oko i spojrzenie. Nazwa ze swoim unikalnym i nowym znaczeniem przykuła naszą uwagę. Pięknie jest też brzmieć i przeliterować. Co myślisz?

17. Indywar:

Indivar to piękne hinduskie imię, które oznacza niebieski lotos lub Pana Wisznu. Nazwa o nowoczesnej konotacji i pięknym znaczeniu staje się popularna dopiero od dwóch dekad.

18. Indrajit:

Napisane również jako Indrajeet lub Indrajith, imię to oznacza zdobywcę Pana Indry lub tego, który wygrał z Panem Indrą. Jest to tradycyjna i klasyczna nazwa, która od wieków była trendem. To popularne imiona krittika nakshatra dla chłopca.

19. Indraneel:

Indraneel dosłownie oznacza Szmaragd. Nazwa ma swoje początki i znaczenia z kilku języków kraju i brzmi tradycyjnie, ale z tak eleganckim i nowoczesnym znaczeniem. To piękne imię chłopca dla osób urodzonych pod krithika nakshatra.

20. Udant:

Udant lub też pisane jako Udanth oznacza poprawną wiadomość. To męskie imię Krittika nakshatra to wyjątkowe i współczesne imię, które wcale nie jest powszechne.

21. Udzień:

Ma konotacje i znaczenia w kilku językach indyjskich, w tym starożytnych. Uday oznacza poranki, wstać lub świt.

22. Głębokie:

To znowu nowa i rzadka nazwa, która nie jest zbyt często spotykana ani spotykana w Indiach. Udeep oznacza dawanie światła lub kogoś, kto zapewnia światło lub promienie. Imiona krittika nakshatra vrishabha rasi są popularne w językach hindi.

23. Udwansz:

Udvansh słynie z języka hindi, co oznacza kogoś, kto ma szlachetne pochodzenie. Nazwa pochodzi od dwóch słów: Udva i ansh. Ansh jest spokrewniony z vansh, co oznacza pochodzenie lub rodowód.

24. Udiat:

Imię Udyat to urocza i urocza nazwa małej gwiazdy rocka. Udyat oznacza wschodzącą gwiazdę lub wznoszącą się. Dzięki hipnotyzującemu i pełnemu wdzięku znaczeniu, uwielbiamy tę nazwę wraz z jej brzmieniem.

25. Uttham:

Napisane również jako Utham lub Uttam, nazwa pochodzi z języka hindi i oznacza najlepszą lub idealną. Te imiona dla dzieci Krithika nakshatra są dosłownym tłumaczeniem słowa hindi.

Nazwy dziewczynek Krittika Nakshatra:

26. Abha:

Aabha to nowoczesna indyjska nazwa, która jest popularnym wyborem z ostatniej dekady. Nazwa pochodzi z kilku języków hinduskich, co oznacza blask, blask i piękno. Dzięki krótkim i uroczym sformułowaniom bardzo nam się podoba ta nazwa.

27. Aadarshini:

Nazwa Aadarshini jest dosłownie przetłumaczona z hindi słowa aadarsh, co oznacza kogoś, kto jest idealistą lub wierzy w zasady/ideały w życiu. Jest to uroczy i piękny, znaczący wybór imienia dla dziewczynki.

28. Adhini:

Aadhini nie jest bardzo popularnym indyjskim imieniem. To rzadkie i oznacza początki. Dzięki innowacyjnemu i kreatywnemu brzmieniu jest to obecnie jedna z modnych nazw dla kobiet urodzonych pod krittika nakshatra.

29. Adhja:

Jesteśmy zakochani w imieniu Aadhya. Aadhya wywodzi się z hindi i sanskrytu, co oznacza pierwszą moc, boginię Durgę. Inne znaczenia nazwy obejmują również doskonałe, niezrównane lub ozdobne.

30. Adita:

Napisane również jako Aadita, wywodzi się z sanskryckiego słowa aadi, co oznacza początek, pierwszy lub również oryginalny. Kobieca wersja i ton po dodaniu do słowa aadi stają się aadithą. To ładne imiona gwiazd Krittika.

31. Advika:

Bardzo nam się podoba, jak brzmi i wymawia to imię. Advika oznacza świat lub ziemię. Pochodzi od sanskryckiej nazwy Aadvi, co oznacza świat lub wszechświat. To wyjątkowe i piękne imię dla dziewczynki, które brzmi uroczo.

32. Aahana:

Jest to bardzo popularne indyjskie imię dla dziewczynek od kilkudziesięciu lat i nadal należy do klasycznego wyboru. Aahana oznacza nieśmiertelny, pierwszy wschód słońca lub kogoś, kto urodził się w ciągu dnia.

33. Aakanksza:

Znowu kochamy nazwę i sformułowanie Aakanksha. Aakanksha oznacza życzenie lub pragnienie. Nazwa pochodzi z sanskrytu i kilku języków indyjskich, co jest trafną i znaczącą nazwą.

34. Akriti:

Aakriti w kilku językach indyjskich, hindi i sanskrycie, oznacza kształt. Może być również pisany jako Aakruthi lub Aakrithi, Aakruti. Inne symbole obejmują również strukturę.

35. Aamani:

Słowo Aamani oznacza dobre życzenie. Jednak w sanskrycie i innych językach Aamani to także nazwa sezonu wiosennego (czyli Vasant Ritu). Jednak bardzo lubimy oba znaczenia; nazwa brzmi hipnotyzująco i przyjemnie.

36. Anandhi:

Aanandhi w językach hindi i sanskrytu oznacza kogoś, kto jest zawsze szczęśliwy lub zawsze się uśmiecha. Nazwa jest już popularna w Indiach. Inne odmiany pisowni nazwy to Aanandi.

37. Aania:

Aanya to kolejne piękne imię dla dziewczynek tego pokolenia. To młodzieńcze imię oznacza kogoś, kto nie ma granic. Oznacza to również niewyczerpane. Uwielbiamy zarówno znaczenie, jak i to, jak uroczo brzmi ta nazwa.

38. Aaradhana:

Aaradhana dosłownie tłumaczy w języku hindi i sanskrycie, aby oddać cześć lub adorację. Jest to popularne i powszechne imię indyjskiej dziewczyny i nadal jest klasycznym, ponadczasowym wyborem.

39. Avani:

Napisane również jako Avanee, oznacza ziemię. Pochodzi z sanskrytu. Avani oznacza również pierwszy miesiąc kalendarza tamilskiego. To urocze i modne imię dziewczynki.

40. Ekanśa:

Ekanksha to wyjątkowe i rzadkie imię dla dziewczynki. To znaczy kompletny. Ekanksha to nowe imię dla dziewczynek urodzonych w tym pokoleniu oraz dla rodziców poszukujących nowego i nowoczesnego imienia. To ładne nazwy krittika nakshatra 4th pada.

41. Ekta:

Ekta w języku hindi dosłownie oznacza jedność. Symbolizuje również i oznacza harmonię. Jest to popularna północnoindyjska nazwa z dawnych czasów i nadal jest ponadczasową i elegancką opcją dla dzieci urodzonych pod krittika nakshatra.

42. Idha:

Imię Idha to nowoczesna nazwa nowego dnia dla dziewczynek urodzonych pod krithika nakshatra. Idha oznacza inteligencję. Oznacza to również wgląd i świetną percepcję – my mamy to intensywne, znaczące imię. To urocze imiona krittika nakshatra vrishabha rashi dla żeńskiego dziecka.

43. Ikszita:

Ikszita, które również można zapisać jako Iksitha lub Ikszita, oznacza kogoś, kto jest widziany lub widzialny. To współczesna nowa i wyjątkowa nazwa dla dziewczynek, która nie jest powszechnie znana w Indiach.

44. Ilika:

Ilika znowu to nowe imię, co oznacza ziemię. Nazwa wywodzi się z sanskrytu i jest rzadką nazwą, rzadko spotykaną w kilku regionach Indii.

45. Imaani:

Imaani dosłownie przekłada się na godnego zaufania lub kogoś, kto jest wierny i uczciwy w językach indyjskich. To krótkie, a jednocześnie uroczo brzmiące imię dziewczynki.

46. ​​Indhu:

Indhu, który jest wariantem imienia Indu, oznacza księżyc. Symbolizuje również kogoś, kto jest jasny. Nazwa wywodzi się z języka sanskrytu i jest powszechną, ale bardzo piękną i piękną stonowaną nazwą.

47. Indraja:

Indraja jest ponownie powszechnie spotykanym południowoindyjskim imieniem, co oznacza córkę Pana Indry. Wywodzi się z hinduskich opowieści mitologicznych i jest dość popularną, ale ponadczasową klasyczną nazwą. To popularne imiona dla dzieci krithika nakshatra w języku telugu.

48. Indrakszi:

Indrakshi oznacza kogoś o pięknych i wspaniałych oczach. Pochodzi z sanskrytu i należy do uroczej nazwy córeczki krittika, którą słyszeliśmy w ostatnim czasie.

49. Induja:

Nazwa Induja w języku hindi i indyjskim oznacza zrodzony z księżyca. Indu oznacza Księżyc, a Induja oznacza kogoś, kto jest czarujący i zrodzony z księżyca. Chociaż już kochamy to znaczenie, czy wiesz, że Induja to także inna nazwa rzeki Narmada??

50. Uszarwi:

Usharvi oznacza rano raga. Nazwa brzmi wyjątkowo i pięknie, co ma takie piękne znaczenie. Jest to również rzadkie imię występujące w Indiach i może być idealnym wyborem dla Twojego maleństwa. To także ładne nazwy 3rd pada Krittika Nakshatra.

Krithika Nakshatra Unisex Imiona dla dzieci:

51. Akszja:

Imię Aakshya to niepopularne i rzadkie imię dziecka, które może być używane zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Aakshya oznacza nieśmiertelny lub kogoś wiecznego. Nazwa ta jest również używana dla Bogini Parwati. Jest to więc urocza, znacząca nazwa.

52. Aaloka:

To kolejna urocza i piękna nazwa unisex, z którą kiedykolwiek się spotkaliśmy. Aaloka wywodzi się z sanskryckich sformułowań, które oznaczają widok lub wygląd. Znowu jest idealny zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

53. Udgita:

To piękne imię, którego wielu z nas nie zna lub o którym słyszało. Udgita to inne imię dla Pana Shivy. To także hymn. Może to być fajna i nowoczesna nazwa unisex zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców pod krittika nakshatra.

54. Isad:

Isad to nowa i współczesna nazwa. Ta krótka i uroczo brzmiąca nazwa oznacza kogoś, kto jest zamożny lub zawsze szczęśliwy. Z jego intensywnym i pięknym znaczeniem oraz krótką nazwą, bardzo go kochamy. Co myślisz?

55. Aahi:

Aahi to kolejna nieznana i rzadka nazwa. Z nazwą wiąże się kilka znaczących symboli, takich jak chmura, woda i niebo. To takie szczęśliwe i piękne imię, prawda??!

Bliźniacze imiona dla dzieci dla chłopców i dziewcząt:

56. Ikrut – Iksza:

Zarówno Ikrut, jak i Iksha to piękne imiona ze znaczącymi słowami. Ikrut to imię chłopca, co oznacza jeden sezon. Z drugiej strony Iksha oznacza działanie zmysłów lub sensowny wzrok. Ta bliźniacza nazwa chłopca i dziewczynki zaczyna się od „ik” i dobrze się rymuje.

57. Ipsit – Ipsita:

Obie nazwy zaczynają się od „Ipsit”, co jest piękne! Ipsit to imię małego chłopca, co oznacza pragnienie. Z drugiej strony Ipsita to imię dla dziewczynki i ma to samo znaczenie. Jednak nazwa oznacza również Boginię Lakszmi.

58. Adhawa – Adhawan:

Oba są bliźniaczymi imionami dla chłopca. Aadhav oznacza władcę lub przywódcę. Z drugiej strony Aadhavan oznacza słońce lub poranne promienie. Obie bliźniacze nazwy zaczynają się od „aadhav”, co jest bardzo fajne i piękne. Mogą być idealnymi bliźniaczymi imionami dla chłopców pod krthika nakshatra. Co myślisz?

59. Aanika – Aaniya:

Oba są pięknymi imionami dla dziewczynek. Aanika oznacza Boginię Durgę. Podczas gdy Aaniya oznacza Syna Anjani, to jest Pan Hanuman. Oba imiona mają za sobą znaczenie mitologiczne, co jest pomyślne. I oboje zaczynają się od „aani”, co czyni je idealnymi dla bliźniaczej dziewczynki pod Krithikanakshatra.

60. Aarathi – Aaratrika:

Obie nazwy są dość popularne i powszechne w Indiach. Ale też są urocze. Aarathi oznacza uwielbienie lub też hymny śpiewane na cześć boskiej mocy. Z drugiej strony Aaratrika oznacza lampę znajdującą się za rośliną tulsi. Oboje dokonują niesamowitych wyborów imion dla bliźniaków?.

Mamy nadzieję, że dzięki tym imionom KrithikaNakshatra dla chłopców, dziewczynek i bliźniaków znalazłeś dobry wybór, aby zakończyć wyszukiwanie. To wszystko są znaczące i nowoczesne i współczesne wybory dla twojej małej gwiazdy i są też piękne. Co o nich myślisz i które są Twoimi ulubionymi?

Zastrzeżenie:

Wszystkie nazwy i znaczenia wymienione powyżej są kontekstowe i mogą się zmieniać w zależności od różnych języków, regionów i krajów. Radzimy przeprowadzić własne dogłębne badania w celu zrozumienia kilku znaczeń i symboliki związanej z tym samym imieniem.