Uttarabhadra nakshatra jest jednym z przedostatnich znaków gwiezdnych indyjskiej astrologii. Astrologia hinduska wierzy, że nazywanie noworodka zgodnie z ich nakshatra i zodiakiem może być pomyślne i szczęśliwe. W związku z tym, jeśli twoje maleństwo urodzi się w tej gwieździe, te imiona dla dzieci Uttarabhadra nakshatra mogą być trafne i odpowiednie.

Dzisiaj zobaczymy wszystko o tym, czym jest Uttarabhadra nakshatra, jej właściwościach i cechach oraz idealnych imionach Uttarabhadra nakshatra dla noworodków. No to ruszamy!

uttarabhadra nakshatra imiona dla dzieci

Czym są Uttarabhadra Nakshatra i jego cechy charakterystyczne??

Uttarabhadra nakshatra waha się między 3,20 stopni a 16,40 w znaku Ryb. Planetą rządzącą Uttarabhadra nakshatra jest Saturn, a bóstwem jest Ahir Budhya. Symbolem Uttarabhadra nakshatra są tylne nogi łóżeczka pogrzebowego.

Jeśli twoje maleństwo rodzi się pod wpływem Uttarabhadra nakszatry, wtedy wiadomo, że jest szczęśliwą duszą i zawsze pogodną. Zawsze są przyjemni z innymi. Osoby urodzone w tej gwieździe są również bardzo ekspresyjne i gadatliwe, znane są z tego, że są otwarte i jednoznaczne w zawsze opowiadaniu swoich uczuć i myśli. Są ekstrawertykami i uwielbiają mówić. Mogą też zostać dobrymi mówcami.

Uttarabhadra Nakshatra Nazwy liter początkowych:

Jeśli twoja mała gwiazda narodziła się w tej Uttarabhadra nakshatra, to jest szczęśliwe i pomyślne, jeśli nazwiesz je zgodnie z następującymi sylabami:

Du, Tha, Jha, Gna, Jna, Na, Da, Gy.

Według czterech pada,

  • Nazwy Uttarabhadra nakshatra pierwszej pada zaczynają się od Du.
  • Imiona drugiej pada Uttarabhadra nakshatra zaczynają się od Sya.
  • Imiona Uttarabhadra nakshatra 3. pada zaczynają się od Jha.
  • Nazwy 4. pada Uttarabhadra nakshatra zaczynają się od Tha.

Znaczące nazwy Uttara Bhadrapada Nakshatra dla chłopców i dziewcząt:

Zaczynamy, lista modnych, znanych, unikalnych i znaczących imion dla dzieci uthrattathi dla chłopców i dziewcząt obejmuje:.

Uttarabhadra Nakshatra Baby Boy Nazwy:

1. Durai:

Durai to modne imiona dla dzieci Uttarabhadra nakshatra dla chłopców. Jest najbardziej popularny w stanach południowych Indii i stanach Tamilskich. Imię oznacza wodza lub kogoś, kto jest przywódcą.

2. Durvank:

Durvank oznacza kogoś, kto jest utalentowany. Nazwa jest unikalnym i nowoczesnym indyjskim imieniem dla chłopca dla Uttarabhadra nakshatra.

3. Dżhanak:

Jhanka to kolejne bardzo wyjątkowe, rzadkie i nowoczesne imię dla chłopca. Jhanak oznacza twórcę lub ojca. Jest to bardzo rzadkie na liście imion Uttarabhadra nakshatra.

4. Thakura:

Thakur to znane imię chłopca dla Uttarabhadra nakshatra, występującego głównie w stanach północnych Indii. Oznacza przywódcę lub Boga.

5. Taneesz:

Thaneesh oznacza kogoś, kto ma ambicję lub cel w życiu. Ponownie, nowe imię jest rzadko spotykane i jest atrakcyjnym wyborem dla rodziców. Kto chce wyjątkowego dziecka?.

6. Thangham:

Tangam oznacza złoty. To jest imię chłopca Uttarabhadra nakshatra w języku tamilskim. Oznacza również i sugeruje drogocenną duszę lub kogoś, kto jest jak złoto. Jest to klasyczny wśród imion dla dzieci dla Uttarabhadra nakshatra.

7. Wtorek:

Thanmay oznacza pochłonięty. Nazwa pochodzi z języków hindi i sanskrytu i jest uroczym i znaczącym wyborem twórczym. Inna pisownia tego samego imienia to Tanmay.

8. Tanusz:

Thanush oznacza kogoś, kto jest piękny. Ta nazwa staje się obecnie modna i popularna, a to męskie imię Uttarabhadra nakshatra to piękny, nowoczesny i współczesny wybór imienia.

9. Tharun:

Jest to powszechne wśród wielu Indian. Tharun, inaczej pisany również jako Tarun, oznacza młody, młodzieńczy, ponadczasowy.

10. Drozd:

Tharush oznacza zdobywcę. Pochodzi z sanskrytu i jest pięknym i rzadkim wyborem dla dzieci urodzonych pod nakshatra Uttarabhadra.

11. Tawan:

Thavan to urocza i krótka nowoczesna nazwa o tradycyjnym znaczeniu. Imię Thavan to nikt inny jak sam Pan Śiva.

12. Tasveen:

Thasveen to znowu wyjątkowa i rzadka nowa nazwa, która w dzisiejszych czasach staje się modna. Oznacza kogoś, kto jest uzdrowicielem lub rozwiązuje problemy i daje rozwiązania.

13. Dushyant:

Nazwa Dushyant lub Dushyanth pochodzi od słynnego eposu Mahabharatha, nazwanego na cześć władcy i króla. Jest to konwencjonalne i rzadkie imiona dla chłopców dla Uttarabhadra nakshatra.

14. Thaksza:

Thaksha oznacza kogoś, kto ma bystre oczy. Imię to także jest synem króla Bharata. Jest to piękne i rzadkie imię idealne dla urodzonych z Uttarabhadra nakshatra.

15. Tharak:

Tharak oznacza oko ucznia. Oznacza to również obrońcę lub kogoś, kto zabezpiecza. Jest to krótki i uroczy wybór imienia dla chłopca.

16. Durja:

Jest to bardzo tradycyjny, ale niezbyt znany lub popularny wybór. Durja oznacza kogoś, kto jest niezwyciężony. Uwielbiamy te imiona Uttarabhadra nakshatra dla chłopca.

17. Tanwir:

Thanvir to urocze i słodkie imię chłopca dla Uttarabhadra nakshatra. To znaczy zdrowa dusza lub też zdeterminowana dusza.

18. Dziękuję:

Thanak oznacza nagrodę lub nagrodę. Jest rzadki, co nie jest powszechnie spotykane i jest atrakcyjnym wyborem dla chłopców w Uttarabhadra nakshatra.

19. Dugant:

Dugant lub Duganth jest już znanym imieniem dla chłopców w Uttarabhadra nakshatra. Pozostaje jednak klasycznym wyborem. Dugant oznacza kierunek. Oznacza również horyzont lub nieskończoność. Niezwykle kochamy to znaczenie; co myślisz o tych hinduskich imionach chłopców Uttarabhadra nakshatra??

20. Durkesh:

Durkesh oznacza kogoś, kto lśni jak szlachetny metal. Nazwa pochodzi z sanskrytu i jest rzadką nazwą, nie spotykaną powszechnie.

21. Thamesz:

Thamesh oznacza kogoś, kto jest bystry i inteligentny. Jest to piękny i krótki słodki wybór imienia dla dziecka w Uttarabhadra nakshatra.

22. Talesz:

Thalesh oznacza osobę, która posiada ziemię. Oznacza to również władcę lub właściciela. To znowu nowoczesny i nietypowy wybór imienia dla dzieci w Uttarabhadra nakshatra.

23. Thayalan:

Thayalan to inne imię Pana Śiwy. Jest to również imię króla i jest tradycyjnym wyborem dla chłopców w tym znaku zodiaku.

24. Podwójny:

Dulal oznacza kogoś, kto jest mądry i młody. Jest to krótkie pięcioliterowe imię chłopca dla Uttarabhadra nakshatra.

25. Thanigai:

Thanigai to Lord Murugan. Jest to popularna tradycyjna i znacząca nazwa dla niemowląt w południowych częściach Indii.

Nazwy dziewczynek Uttarabhadra Nakshatra:

26. Duhitha:

Duhitha oznacza córkę. Jednak nazwa ta jest znaczącym i bardzo tradycyjnym wyborem, ale nie jest jeszcze zbyt popularna w Indiach.

27. Durga:

Imię Durga jest już dobrze znane urodzonym Uttarabhadra nakshatra. Jest brane po Bogini Durgi, Bogini Parwati. Jest to religijny i tradycyjny wybór imienia dla dziewczynek w Uttarabhadra nakshatra. Ta nazwa jest również znanymi imionami Uttarabhadra nakshatra w języku telugu, kannada i tamilskim.

28. Durva:

Durva to zwięzła i urocza nazwa dla dziewczynki. Oznacza świętą trawę. Jest to niezwykły i zwięzły, hipnotyzujący jeden na liście żeńskich imion Uttarabhadra nakshatra.

29. Duti:

Duti to krótkie i czteroliterowe imię dziewczynki, co oznacza blask i światło. Pochodzi z sanskrytu jako nazwy Uttarabhadra nakshatra Meena Rashi.

30. Jhansi:

Jhansi to już powszechnie znane nazwisko w Indiach. To znaczy wschodzić jak słońce. Ta dziewczyna imiona dla Uttarabhadra nakshatra oznacza również zdrową i realistyczną osobę.

31. Jhanvi:

Jhanvi oznacza rzekę Ganga. To święta i tradycyjna nazwa. Jednak rzadko się go znajduje i jest również uroczą współczesną wymową, dla Uttarabhadra nakshatra.

32. Jharna:

Jharna to jedno z naszych ulubionych imion. Oznacza wiosnę lub wodospad. To urocza i piękna dziewczynka o imieniu Uttarabhadra nakshatra.

33. Thaarani:

Thaarani oznacza matkę Ziemię. Jest to konwencjonalna i tradycyjna popularna nazwa dziewczyny, która jest już dobrze znana w Indiach dla urodzonych Uttarabhadra nakshatra.

34. Tanaja:

Thanaya w sanskrycie tłumaczy się na Córkę. Te imiona Uttarabhadra nakshatra dla dziewczynki to piękny i ładny wybór.

35. Tanavi:

Thanavi oznacza kogoś, kto jest smukły, piękny i atrakcyjny. Uwielbiamy to urocze imię dla dzieci Uttarabhadra nakshatra, które również jest krótkie i urocze w pisowni.

36. Taniszka:

Thanishka oznacza anioła lub boginię anioła. Jest to dość hipnotyzujący i oszałamiający wybór imienia dla dziewczynki dla Uttarabhadra nakshatra.

37. Thansi:

Thansi oznacza kogoś, kto jest jak piękna księżniczka. To urocza i urocza pisownia dla dzieci w tym znaku zodiaku.

38. Thanuja:

Thanuja to znowu popularne nazwisko dla kobiet już w Indiach. Jest jednak klasyczny i ponadczasowy, czyli córka.

39. Thanvia:

Thanvia lub thanvi oznacza złoto. Oznacza złoto jak osoba lub też drogocenne. Niezwykle kochamy to imię; to imiona dziewczynek dla Uttarabhadra nakshatra są urocze!

40. Tapasja:

Thapasya, nazwa wywodząca się z sanskrytu, oznacza medytację. Chociaż ma tradycyjne znaczenie, jest to urocze i piękne imię dziewczynki dla Uttarabhadra nakshatra.

41. Tharanya:

Tharanya oznacza błyszczeć lub błyszczeć. Jest to bardzo wyjątkowy i nowoczesny wybór współczesnego imienia dla pięknych noworodków.

42. Tharika:

Tharika oznacza małą gwiazdę. Nazwa oznacza również coś w rodzaju boskiego lub gwiazdki.

43. Tharisha:

Tharisha to atrakcyjny i nowy wybór imienia dla dzieci pod Uttarabhadra nakshatra. Imię Tharisha oznacza pragnienie lub życzenie.

44. Tharunika:

Tharunika to żeński wariant imienia, Tharun. To oznacza młode dziewczyny lub młode kobiety. Uwielbiamy to urocze imię dla Uttarabhadra nakshatra.

45. Thaswika:

Jeśli chcesz mieć bardzo tradycyjną nazwę, ale która nie jest powszechnie spotykana, może to być dobry pomysł. Thaswika oznacza Boginię Parvathi.

46. ​​Trayi:

Trayi to bardzo nowoczesna elegancka nazwa, co oznacza inteligentną lub mądrą dziewczynę.

47. Tharushi:

Tharushi oznacza zwycięstwo. Oznacza to również kompetencje, odwagę i osiągnięcia. Uwielbiamy odważne znaczenia i symbolikę związaną z imieniem tej pięknej dziewczynki.

48. Tharchana:

Tharchana to bardzo tradycyjna i religijna nazwa dla Uttarabhadra nakshatra. Oznacza modlitwy lub boski czas.

49. Thara:

Thara, wywodząca się z języka hindi, oznacza gwiazdę. Niezwykle kochamy tę krótką i uroczą dziewczynkę dla Uttarabhadra nakshatra.

50. Tanuszri:

Thanusri lub Thanushri to już bardzo znane i klasyczne imię dziewczynki w kilku indyjskich gospodarstwach domowych. To oznacza piękno i urok.

Uttarabhadra Nakshatra Unisex Nazwy:

51. Thanu:

Thanu to krótka i piękna nazwa unisex, odpowiednia zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Oznacza szczupłą, smukłą, solidną i delikatną. Nazwa pochodzi z sanskrytu i innych języków indyjskich.

52. Duszala:

Dushala to bardzo tradycyjna nazwa, słynąca zarówno z chłopców, jak i dziewcząt. To znaczy Pan Śiwa.

53. Dżhalak:

Nazwa pochodzi z języka hindi, co oznacza iskrę lub nagły ruch. Jest to wyjątkowy wybór imienia dla chłopca i dziewczynki dla Uttarabhadra nakshatra.

54. Traiokva:

Trailokva oznacza trzy światy. Jest to ponownie bardzo religijny wybór imienia, jednak odpowiedni zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt w Uttarabhadra nakshatra.

Uttarabhadra Nakshatra Twin Imiona dla dzieci:

55. Duszał – Duma:

Dushal i Duma są wyjątkowymi i rzadkimi bliźniaczymi imionami dla chłopców i dziewczynek dla urodzonych w Uttarabhadra nakshatra. Imię Dushal oznacza stanowczy. Duma to podobieństwo, a także cicha, spokojna osoba.

56. Thanima – Thanga:

Thanima i Thanga to popularne imiona bliźniaczych dziewczynek dla Uttarabhadra nakshatra. Imię Thanima oznacza piękną damę. Thanga oznacza złoty jak osoba. Kochamy oba rymowane imiona.

57. Thanmayi – Thanush:

Thanmayi i Thanush to znowu bliźniacze imiona dla dziewcząt i chłopców dla Uttarabhadra nakshatra. Imię Thanmayi oznacza ekstazę. Thanush oznacza kogoś, kto jest piękny. Kochamy oba znaczenia, co myślisz?

58. Thamesh – Thanish:

Są to rymowane, a także unikalne imiona bliźniaków dla Uttarabhadra nakshatra. Thamesh oznacza mądrą osobę. Thanish oznacza kogoś, kto jest zdeterminowany i ambitny.

59. Thakarshi – Thangavel:

Oba są bliźniaczymi imionami dla chłopców o tradycyjnym znaczeniu. Thakarshi oznacza Pana Krysznę. Z drugiej strony Thangavel to Lord Murugan.

60. Thanvita – Thanjasri:

Thanyasri i Thanvita są bliźniaczymi pomysłami na imiona dla dziewczynek urodzonych pod Uttarabhadra nakshatra. Thanvita oznacza wielki lub kogoś, kto jest sławny. Thanyasri oznacza rodzinę.

Mamy nadzieję, że podobało Ci się odkrywanie uroczej listy imion i pomysłów dla dzieci Uttarabhadra nakshatra. Daj nam znać, który z nich zamierzasz sfinalizować; lubimy też poznać Twój wybór!